Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

Αρχική σελίδα  »  Ευρετήριο Δ. Συζήτησης  »  Νέα  »  Auto Sport  »  Διεθνείς Αγώνες


[ +/- ] [ Τώρα είναι Σάβ 27 Απρ 2024, 15:15 ]


 Σελίδα 1 από 1 [ 2 Δημοσιεύσεις ] 



 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Ο Loeb με Red Bull F1
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 04 Νοέμ 2008, 18:16 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 20 Φεβ 2007, 21:04
Δημοσιεύσεις: 3526
Τοποθεσία: GoodView
Εικόνες: 33
Εικόνα

O Sebastien Loeb θα οδηγήσει στις 17 Νοεμβρίου στην πίστα της Βαρκελώνης, το μονοθέσιο της Red Bull F1. Το νέο είχε κυκλοφορήσει στο σέρβις παρκ της Ιαπωνίας, αλλά τώρα είναι και επιβεβαιωμένο, με τον Γάλλο πέντε φορές Παγκόσμιο Πρωταθλητή να έχει την ευκαιρία για δεύτερη φορά να οδηγήσει ένα μονοθέσιο της Formula 1 στην καριέρα του. Για όσους δεν θυμούνται ο Loeb είχε οδηγήσει και πέρσι στο τέλος της χρονιάς το μονοθέσιο της Renault, πραγματοποιώντας εξαιρετικούς χρόνους. Χαρακτηριστικό είναι το γεγονός ότι στην πρώτη του επαφή ήταν μόλις ένα δευτερόλεπτο πιο αργός από τον τότε οδηγό της γαλλικής ομάδας, τον Heikki Kovalainen.

Πριν βρεθεί στην πίστα της Βαρκελώνης, ο Loeb θα ταξιδέψει στα αρχηγεία της ομάδας στο Milton Keyenes για να προετοιμαστεί για την οδήγηση του μονοθεσίου, κάνοντας μία σειρά δοκιμών στην πίστα του Silverstone! Ο πέντε φορές Παγκόσμιος Πρωταθλητής είναι ανυπόμονος για την συγκεκριμένη εμπειρία.

«Είμαι πολύ ικανοποιημένος και ευχαριστημένος για το δώρο που μου έκανε η Red Bull για την κατάκτηση του 5ου μου τίτλου. Και πέρσι είχα την ευκαιρία να οδηγήσω ένα μονοθέσιο, αλλά τώρα οι συνθήκες θα είναι λίγο διαφορετικές. Βλέπετε, αυτή τη φορά θα κάνω ότι και όλοι οι οδηγοί της Formula 1, αφού θα έχω την ευκαιρία να πραγματοποιήσω μία σειρά δοκιμών. Απλά, ελπίζω να μην γελοιοποιηθώ! Βέβαια, από την άλλη πλευρά θα οδηγήσω μόνο για μία μέρα. Πάντως, θα ήθελα να ξεκαθαρίσω ότι δεν υπάρχει κανένα θέμα να μετακομίσω στην Formula 1. Τη νέα χρονιά θα οδηγώ κανονικά την Citroen C4 WRC στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Ράλλυ»

Πηγή: http://www.rally.gr

_________________
Εικόνα Εικόνα
"Tρακτερισμός": Κατάσταση κατά την οποία κινητήρας THP γουργουρίζει σαν αγροτικό όχημα κατά την πρωινή εκκίνησή του!!!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ο Loeb με Red Bull F1
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 13 Νοέμ 2008, 00:16 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 12 Οκτ 2008, 10:26
Δημοσιεύσεις: 32
Τοποθεσία: Αθήνα
Παιδιά μπειτε στο επίσημο site του Loeb και δείτε τον κοντό πόσο άνετος είναι! Και να φανταστείτε οτι γύρισε την πίστα 1'' πιο αργά απο τους οδηγους τησ F1!!


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 1 από 1 [ 2 Δημοσιεύσεις ] 



Συναφή θέματα

C2 vts by Loeb Πρόβλημα με την τελική ταχύτητα.
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση C2
Συγγραφέας: kozark875491
Απαντήσεις: 39
Ανάμικτα συναισθήματα εν όψει Σουηδίας για Loeb
Δ. Συζήτηση: Διεθνείς Αγώνες
Συγγραφέας: Prokopas
Απαντήσεις: 0
Στο τιμόνι και του Peugeot 908 ο Loeb!
Δ. Συζήτηση: Διεθνείς Αγώνες
Συγγραφέας: Prokopas
Απαντήσεις: 2
Ο Loeb οδήγησε το DS3 WRC
Δ. Συζήτηση: Διεθνείς Αγώνες
Συγγραφέας: Prokopas
Απαντήσεις: 3
ΠΡΩΤΟΣ Ο SEBASTIAN LOEB
Δ. Συζήτηση: Γενικές συζητήσεις
Συγγραφέας: poison
Απαντήσεις: 0
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ