Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

Αρχική σελίδα  »  Ευρετήριο Δ. Συζήτησης  »  Νέα  »  Auto Sport  »  Διεθνείς Αγώνες


[ +/- ] [ Τώρα είναι Πέμ 28 Μαρ 2024, 23:24 ]


 Σελίδα 1 από 1 [ 1 Δημοσίευση ] 



 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Αλλαγή αυτοκινήτου σκέφτεται πάλι ο Solberg
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 26 Μάιος 2009, 21:19 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 20 Φεβ 2007, 21:04
Δημοσιεύσεις: 3526
Τοποθεσία: GoodView
Εικόνες: 33
Εικόνα

Μετά από την κατάκτηση μίας θέσης στο βάθρο για δεύτερη φορά φέτος, ο Petter Solberg σκέφτεται για ακόμα μία φορά το ενδεχόμενο να αλλάξει αυτοκίνητο, και μάλιστα εν όψει του αγώνα στην Ελλάδα. Στη Σαρδηνία, ο Παγκόσμιος Πρωταθλητής του 2003 συμμετείχε για πρώτη φορά με την Xsara του αναβαθμισμένη με τις προδιαγραφές του 2006, αναφέροντας μάλιστα ότι συμπεριφέρεται καλύτερα από πριν, όταν και ήταν εφοδιασμένη ενεργά διαφορικά. Όμως, η σκέψη για ένα αυτοκίνητο το οποίο θα του επιτρέψει να διεκδικήσει μέχρι και τη νίκη, έχει επιστρέψει για τα καλά στο μυαλό του Νορβηγού. Ο ίδιος, μετά την ολοκλήρωση του Ράλλυ Σαρδηνίας, δήλωσε: «Ήταν καλός αγώνας τόσο για μένα, όσο και για ολόκληρη την ομάδα. Ήμασταν γρήγοροι στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα και αυτό το αποτέλεσμα μας ανταμείβει και για το αποτέλεσμα που χάσαμε στην Αργεντινή. Σίγουρα, είναι κρίμα που ο Sebastien δέχθηκε αυτή την ποινή, αλλά δεν μπορώ να κάνω εγώ κάτι για αυτό. Είχαμε μία ωραία μάχη με τον Seb. Την τελευταία μέρα ήμουν έτοιμος και ήμουν πολύ χαρούμενος που μπορούσα να διεκδικήσω την 3η θέση. Βέβαια, είχαμε ένα πρόβλημα με το σύστημα διεύθυνσης, το οποίο και επισκευάσαμε, και όταν το φτιάξαμε οδηγήσαμε πραγματικά γρήγορα. Στο όριο. Δεν μπορούσα να κάνω κάτι παραπάνω».

Αυτό που θα μπορούσε να κάνει είναι να αποκτήσει ένα ταχύτερο αυτοκίνητο. Και με δεδομένο το γεγονός ότι ακολουθεί ένας αγώνας με ακόμα πιο υψηλές θερμοκρασίες, όπως είναι το Ακρόπολις, ο Νορβηγός παραδέχθηκε ότι σκέφτεται την προοπτική της αλλαγής του αυτοκινήτου, με το Peugeot 307 να μοιάζει το πιο πιθανό σενάριο αντικατάστασης. «Αισθάνομαι ότι είμαι στη γωνία. Πλέον, έχουμε αγωνιστεί σε αρκετούς αγώνες και γνωρίζουμε που ακριβώς βρισκόμαστε σε σχέση με τον ανταγωνισμό. Αυτό το θέμα θα το συζητήσουμε με τον Phil και θα δούμε τι θα κάνουμε για τον επόμενο αγώνα. Οι θερμοκρασίες θα είναι αντίστοιχες πρέπει να σκεφτούμε πολύ σοβαρά τι θα κάνουμε. Δεν θέλω να χάνω το χρόνο μου. Σίγουρα το διασκεδάζω πολύ, αλλά τώρα πρέπει να κάτσουμε σε ένα τραπέζι και να αναλύσουμε τα δεδομένα. Ξέρω, ότι με τις υψηλές θερμοκρασίες, δεν μπορώ να πιέσω και να πάω πιο γρήγορα»

Πηγή: rally.gr

_________________
Εικόνα Εικόνα
"Tρακτερισμός": Κατάσταση κατά την οποία κινητήρας THP γουργουρίζει σαν αγροτικό όχημα κατά την πρωινή εκκίνησή του!!!


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 1 από 1 [ 1 Δημοσίευση ] 



Συναφή θέματα

Αλλαγή εξάτμισης από μπρος μέχρι πίσω
Δ. Συζήτηση: Βελτιώσεις Xsara
Συγγραφέας: kostas2123
Απαντήσεις: 33
Αλλαγή ημίμπαρου
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C4
Συγγραφέας: loeb
Απαντήσεις: 13
Η Citroën στο σαλόνι αυτοκινήτου της Γενεύης
Δ. Συζήτηση: Δ.Τ. Citroen Hellas
Συγγραφέας: enginekiller
Απαντήσεις: 0
MΕΤΡΗΤΗΣ ΕΠΙΤΑΧΥΝΣΗΣ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά Θέματα
Συγγραφέας: AleZ750
Απαντήσεις: 10
Κλοπή αυτοκινήτου
Δ. Συζήτηση: Γενικές συζητήσεις
Συγγραφέας: Bill30f
Απαντήσεις: 10
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ