Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

Αρχική σελίδα  »  Ευρετήριο Δ. Συζήτησης  »  Νέα  »  Auto Sport  »  Διεθνείς Αγώνες


[ +/- ] [ Τώρα είναι Πέμ 28 Μαρ 2024, 15:58 ]


 Σελίδα 1 από 1 [ 1 Δημοσίευση ] 



 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Προς Citroen στρέφεται ο Solberg
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 06 Δεκ 2009, 11:26 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 20 Φεβ 2007, 21:04
Δημοσιεύσεις: 3526
Τοποθεσία: GoodView
Εικόνες: 33
Εικόνα

Όπως όλα δείχνουν, ο Petter Solberg ετοιμάζεται και αυτός με τη σειρά του, μετά από τον Kimi Raikkonen, να χρησιμοποιήσει μία Citroen C4 WRC για το Πρωτάθλημα που ξεκινάει το 2010. Ο Παγκόσμιος Πρωταθλητής του 2003, οδήγησε την C4 WRC στους δύο τελευταίους αγώνες του θεσμού το 2009, σε Καταλονία και Μ. Βρετανία, και δήλωσε ενθουσιασμένος με το αυτοκίνητο. τώρα, με δεδομένο ότι μοιάζει σχεδόν απίθανο να αποτελέσει μέρος εργοστασιακής ομάδας, ο Νορβηγός προσπαθεί να λάβει μέρος στο θεσμό το 2010 και πάλι με τη δική του ομάδα, αλλά με ένα αυτοκίνητο κορυφαίων προδιαγραφών, είτε αυτό είναι Ford Focus RS WRC, είτε Citroen C4 WRC. Τα καλά νέα, είναι ότι όπως δήλωσε ο ίδιος, ήδη έχει συγκεντρώσει το 70% που απαιτείται για να λάβει μέρος στο Πρωτάθλημα της νέας χρονιάς, την ώρα που η προσφορά της Citroen μοιάζει να είναι η καλύτερη μέχρι στιγμής. «Αυτή τη στιγμή προσπαθώ να συγκεντρώσω τα χρήματα που μου λείπουν, κάτι που είναι το πλέον σημαντικό, την ώρα που η προσφορά της Citroen μοιάζει να είναι η πλέον συμφέρουσα. Όμως, ακόμα δεν έχω πάρει την τελική μου απόφαση. Όλα εξαρτώνται από την υποστήριξη που θα έχουμε από τους Κατασκευαστές. Περίμενα ότι η Ford θα πρόσφερε περισσότερη υποστήριξη στην ομάδα μας, αλλά η κατάσταση είναι δύσκολη, και αυτή τη στιγμή η πλάστιγγα γέρνει προς τη Citroen».

Πάντως, ο Νορβηγός διέψευσε τις φήμες που τον ήθελαν να αγωνίζεται με Citroen στα χρώματα της Red Bull, δίπλα σε αυτή του Kimi Raikkonen. Αντίθετα, ο Solberg επιμένει ότι τη θα αγωνιστεί και τη νέα χρονιά με τη δική του ομάδα. «Δεν έχω συζητήσει τίποτα συγκεκριμένο και λεπτομερές για τη νέα χρονιά ακόμα. Ναι, ο Raikkonen θα αγωνίζεται με τη Citroen Junior Team, αλλά εγώ έχω τη δικιά μου ομάδα».

Πηγή: rally.gr

_________________
Εικόνα Εικόνα
"Tρακτερισμός": Κατάσταση κατά την οποία κινητήρας THP γουργουρίζει σαν αγροτικό όχημα κατά την πρωινή εκκίνησή του!!!


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 1 από 1 [ 1 Δημοσίευση ] 



Συναφή θέματα

Citroen Saxo 1.1 2001 προβλήμα με ντιζά συμπλέκτη
Δ. Συζήτηση: Γενικές συζητήσεις
Συγγραφέας: Labo2115
Απαντήσεις: 0
Citroën Diesel Now!
Δ. Συζήτηση: Δ.Τ. Citroen Hellas
Συγγραφέας: enginekiller
Απαντήσεις: 83
Citroen C5 III Πώς βγαίνει το καντράν ???
Δ. Συζήτηση: Εσωτερικό-εξωτερικό C5
Συγγραφέας: Tzartos Christos
Απαντήσεις: 24
CITROEN ZX 2000
Δ. Συζήτηση: Παρουσιάσεις Αυτοκινήτων Χρηστών
Συγγραφέας: zxpanos
Απαντήσεις: 33
ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΚΑΛΩΔΙΑ ΤΟΥ ΙΑΤ SENSOR ΣΕ CITROEN C4 1.6
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C4
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 6
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια
 
cron