Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

Αρχική σελίδα  »  Ευρετήριο Δ. Συζήτησης  »  Νέα  »  Auto Sport  »  Διεθνείς Αγώνες


[ +/- ] [ Τώρα είναι Πέμ 28 Μαρ 2024, 10:08 ]


 Σελίδα 1 από 1 [ 1 Δημοσίευση ] 



 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Επτά νίκες ο στόχος της Citroen για το 2010
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 02 Φεβ 2010, 17:03 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 20 Φεβ 2007, 21:04
Δημοσιεύσεις: 3526
Τοποθεσία: GoodView
Εικόνες: 33
Εικόνα

Ο επικεφαλής της Citroen Racing, Olivier Quesnel, μίλησε επίσης στην επίσημη παρουσίαση του WRC στο Παρίσι, θέτοντας μάλιστα το στόχο για τον Sebastien Loeb, ο οποίος είναι η νίκη στους επτά από τους δεκατρείς αγώνες του θεσμού. Φυσικά, δεν παρέλειψε να συμπληρώσει ότι στόχος και επιθυμία της ομάδας είναι η κατάκτηση των τίτλων Οδηγών και Κατασκευαστών, κάτι που η γαλλική ομάδα καταφέρνει με επιτυχία τα δύο τελευταία χρόνια. Ο Qusnel, δήλωσε αναλυτικά: «Τίποτα δεν έχει αλλάξει φέτος αναφορικά με τους στόχους μας. Φυσικά, θέλουμε και τους δύο τίτλους. Έχουμε θέσει στον Sebastien το στόχο των επτά νικών για φέτος». Ο Γάλλος, σημείωσε ακριβώς επτά νίκες το 2009, την ώρα που το 2008 είχε κερδίσει 11 αγώνες, αριθμός που αποτελεί μέχρι και σήμερα ρεκόρ. Βέβαια, ο Γάλλος, δεν παρέλειψε να συμπληρώσει ότι θα ήθελε πολύ να δει και τον δεύτερο οδηγό της ομάδας του, τον Dani Sordo, να σημειώνει την πρώτη του νίκη στο θεσμό: «Την ίδια ώρα, όλοι στην ομάδα πιστεύουμε ότι η πρώτη νίκη του Dani στο WRC δεν είναι μακριά. Σύντομα θα είναι στο κορυφαίο σκαλί του πόντιουμ».

Ο έξι συνεχόμενες φορές Παγκόσμιος Πρωταθλητής, ο οποίος επίσης βρισκόταν στο Παρίσι στην παρουσίαση του WRC για το 2010, δήλωσε ότι το κίνητρο του παραμένει ισχυρό στο κυνήγι του έβδομου τίτλου του. «Βρίσκομαι εδώ, επειδή θέλω να συνεχίσω. Μου αρέσει αυτό που κάνω. Θέλω να κερδίσω και να δίνω τον καλύτερο μου εαυτό. Πέρσι, απόλαυσα τη μάχη που είχαμε με τον Mikko. Δεν θέλω να μοιραστώ μαζί του τρόπαιο, και ξέρω ότι ο Mikko έχει μεγάλο κίνητρο φέτος και η μάχη θα είναι το ίδιο σκληρή και φέτος. Πέρσι, κατάφερε να με κάνει να αποκτήσω περισσότερη αποφασιστικότητα. Να θέλω τον τίτλο ακόμα περισσότερο. Βέβαια, μπορείς να κοιτάξεις πίσω και να δεις ότι τα πράγματα θα μπορούσαν να είχαν εξελιχθεί διαφορετικά, αλλά αυτό δεν έχει σημασία πλέον. Φέτος θα είμαστε πιο ισχυροί»!

Πηγή: rally.gr

_________________
Εικόνα Εικόνα
"Tρακτερισμός": Κατάσταση κατά την οποία κινητήρας THP γουργουρίζει σαν αγροτικό όχημα κατά την πρωινή εκκίνησή του!!!


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 1 από 1 [ 1 Δημοσίευση ] 



Συναφή θέματα

Citroen Visa II 650cc 1984
Δ. Συζήτηση: Παρουσιάσεις Αυτοκινήτων Χρηστών
Συγγραφέας: xantiamanolis
Απαντήσεις: 12
Δελτίο Τύπου Citroen Hellas Ιούνιος 2009
Δ. Συζήτηση: Δ.Τ. Citroen Hellas
Συγγραφέας: Prokopas
Απαντήσεις: 0
Citroen C2 VTS By Loeb No 299: full exterior detailing
Δ. Συζήτηση: Περιποίηση Αυτοκινήτου
Συγγραφέας: Πράκτορας
Απαντήσεις: 14
CITROEN C5 2.0HDI DW10BTED4 RHF ΔΕΝ ΕΧΕΙ TURBO ΠΡΙΝ ΤΙΣ 3000
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση C5
Συγγραφέας: gavramis
Απαντήσεις: 1
Πρόβλημα με το χρώμα της οροφής σε citroen c3 2020!!
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση C3
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 10
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ