Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

Αρχική σελίδα  »  Ευρετήριο Δ. Συζήτησης  »  Νέα  »  Auto Sport  »  Διεθνείς Αγώνες


[ +/- ] [ Τώρα είναι Παρ 29 Μαρ 2024, 09:14 ]


 Σελίδα 1 από 1 [ 1 Δημοσίευση ] 



 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Αισιόδοξος ο Todt για το μέλλον του WRC
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 02 Φεβ 2010, 17:02 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 20 Φεβ 2007, 21:04
Δημοσιεύσεις: 3526
Τοποθεσία: GoodView
Εικόνες: 33
Εικόνα

Σήμερα, πραγματοποιήθηκε στο Παρίσι η επίσημη παρουσίαση του WRC για το 2010, με ομάδες, αλλά και ανθρώπους του χώρου να παρίστανται στην εκδήλωση. Ανάμεσα τους, και ο πρόεδρος της FIA, Jean Todt, ο οποίος με δηλώσεις του δεν έκρυψε τη δυσαρέσκεια του για την κατάσταση που επικρατεί στο WRC, τονίζοντας παράλληλα την αποφασιστικότητα του να ανατρέψει το σκηνικό. Μιλώντας για πρώτη φορά ανοικτά για το WRC από τότε που ανέλαβε την προεδρία της FIA, ο Todt δήλωσε ότι είναι ενθουσιασμένος με την πρόκληση που έχει απέναντι του, ενώ συμπλήρωσε ότι αυτή ήταν ένας από τους λόγους που ενδιαφέρθηκε να αναλάβει την προεδρία της FIA! «Οι αγώνες Ράλλυ έχουν μία ξεχωριστή θέση στην καρδιά μου. Για αυτό και αποτελούν μία από τις μεγαλύτερες προτεραιότητες μου. Το σημαντικό είναι ότι αυτή τη στιγμή έχουμε μεγάλο ενθουσιασμό για την έναρξη της νέας χρονιάς, αφού έχουμε δύο ισχυρούς Κατασκευαστές, εντυπωσιακά αυτοκίνητα και αντίστοιχου επιπέδου οδηγούς και συνοδηγούς. Όμως, αυτό δεν σημαίνει ότι πρέπει να είμαστε ικανοποιημένοι από την παρούσα κατάσταση. Αυτή τη στιγμή πρέπει να εξετάσουμε το πρόγραμμα των αγώνων και το γεγονός ότι έχουμε στο καλεντάρι κάποιους αγώνες, οι οποίοι και έχουν μικρό ενδιαφέρον για τους Κατασκευαστές. Υπάρχει μία τεράστια οικονομική κρίση και χρειάζεται να καταβάλουμε μεγάλη προσπάθεια για να προβάλλουμε την καρδιά του WRC».

Ενώ στο τέλος, ο Γάλλος δεσμεύτηκε για την επόμενη μέρα: «Μπορείτε να είστε σίγουροι, και για αυτό έχετε τη δέσμευση μου, ότι θα εργαστούμε σκληρά για το θεσμό. Για αυτό το λόγο και δημιουργήσαμε μία επιτροπή, η οποία και θα ασχοληθεί με όλα τα προβλήματα που αντιμετωπίζουν οι αγώνες Ράλλυ. Το Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Ράλλυ είναι η κορυφαία μορφή του σπορ, αλλά πρέπει να έχουμε στο μυαλό μας όλους τους αγώνες Ράλλυ στον κόσμο. Εγώ είμαι αισιόδοξος και πιστεύω ότι θα έχουμε ένα ενδιαφέρον Πρωτάθλημα το 2010. Όμως, είμαι ακόμα πιο αισιόδοξος για το μέλλον των αγώνων Ράλλυ. Πολλά έχουν βελτιωθεί. Πρέπει να δημιουργήσουμε μεγαλύτερο ενδιαφέρον για τους Κατασκευαστές, τις ομάδας και τα μέσα ενημέρωσης. Είμαι ενθουσιασμένος και έχω πάθος για τη συγκεκριμένη δουλειά».

Πηγή: rally.gr

_________________
Εικόνα Εικόνα
"Tρακτερισμός": Κατάσταση κατά την οποία κινητήρας THP γουργουρίζει σαν αγροτικό όχημα κατά την πρωινή εκκίνησή του!!!


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 1 από 1 [ 1 Δημοσίευση ] 



Συναφή θέματα

Πρόεδρος της FIA o Jean Todt
Δ. Συζήτηση: Διεθνείς Αγώνες
Συγγραφέας: zxpanos
Απαντήσεις: 0
Η τηλεόραση κρίνει το μέλλον της VW στο WRC
Δ. Συζήτηση: Διεθνείς Αγώνες
Συγγραφέας: Prokopas
Απαντήσεις: 1
Ακόμα καλύτερος στο μέλλον
Δ. Συζήτηση: Διεθνείς Αγώνες
Συγγραφέας: Prokopas
Απαντήσεις: 0
Δεν είναι δεδομένο το μέλλον της Pirelli στο WRC
Δ. Συζήτηση: Διεθνείς Αγώνες
Συγγραφέας: Prokopas
Απαντήσεις: 0
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ