Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

Αρχική σελίδα  »  Ευρετήριο Δ. Συζήτησης  »  Νέα  »  Auto Sport  »  Διεθνείς Αγώνες


[ +/- ] [ Τώρα είναι Πέμ 28 Μαρ 2024, 21:40 ]


 Σελίδα 1 από 1 [ 1 Δημοσίευση ] 



 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Ο Sordo υπόσχεται μάχη για τη θέση του
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 20 Μάιος 2010, 21:53 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 20 Φεβ 2007, 21:04
Δημοσιεύσεις: 3526
Τοποθεσία: GoodView
Εικόνες: 33
Εικόνα

Ο Dani Sordo, αισθάνεται φέτος περισσότερο από κάθε άλλη φορά την πίεση που υπάρχει αναφορικά με τη θέση του στην εργοστασιακή ομάδα της Citroen. Ο Ισπανός, υποσχέθηκε με δηλώσεις του, ότι θα δώσει μεγάλη μάχη με τον Sebastien Ogier να τον αποτρέψει από το να πάρει τη θέση στην Red Bull Citroen τη νέα χρονιά. Ο ίδιος ο επικεφαλής της Citroen Racing, Olivier Quesnel, ήταν αυτός που άναψε τη φωτιά, δηλώνοντας δημοσίως ότι ο Ogier είναι υποψήφιος για τη θέση του εργοστασιακού οδηγού τη νέα χρονιά, ενώ αργότερα υποστήριξε ότι για λόγους ισορροπίας η σύνθεση της ομάδας θα μείνει ως έχει ως το τέλος της χρονιάς. Την ίδια ώρα, όμως, ο team manager της ομάδας, δήλωσε ότι οι πιθανότητες του Ogier να οδηγήσει το δεύτερο εργοστασιακό αυτοκίνητο το 2011 είναι συνεχώς αυξανόμενες!

Ο Sordo από την πλευρά του ακούει όλα τα παραπάνω, και ουσιαστικά για πρώτη φορά μίλησε για το σχετικό θέμα, υποσχόμενος ότι θα δώσει μάχη για τη θέση του. «Φυσικά και θα προσπαθήσει να κερδίσει τη θέση στη Citroen για τη νέα χρονιά», είπε ο Ισπανός και συνέχισε. «Είναι πολύ γρήγορος. Το ξέρουμε. Συγγνώμη, όμως, αλλά κάποια στιγμή θα πρέπει να σταματήσουν να μιλάνε συνέχεια για αυτό, διότι θα αναγκαστώ και εγώ από την πλευρά μου να πιέσω για να πάω πιο γρήγορα από αυτόν», είπε ο Sordo, εννοώντας προφανώς ότι δεν οδηγεί στο όριο, έχοντας στο μυαλό του την συγκομιδή βαθμών για λογαριασμό της Citroen. Και συνέχισε: «Φυσικά και θέλω να συνεχίσω να αγωνίζομαι για λογαριασμό της Citroen. Αλλά αν δεν έχω άλλη εναλλακτική, τότε θα πρέπει να κοιτάξω το μέλλον μου και την πιθανή μου συνεργασία με μία άλλη ομάδα».

Αξίζει να σημειώσουμε ότι το συμβόλαιο του Sordo, έχει διάρκεια ενός έτους και ολοκληρώνεται στο τέλος του 2010, με οψιόν ανανέωσης.

Πηγή: rally.gr

_________________
Εικόνα Εικόνα
"Tρακτερισμός": Κατάσταση κατά την οποία κινητήρας THP γουργουρίζει σαν αγροτικό όχημα κατά την πρωινή εκκίνησή του!!!


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 1 από 1 [ 1 Δημοσίευση ] 



Συναφή θέματα

PSA: Ο Philippe Varin στη θέση του Προέδρου
Δ. Συζήτηση: Διάφορα
Συγγραφέας: VeRDe
Απαντήσεις: 0
Εκτός Citroen ο Sordo;
Δ. Συζήτηση: Διεθνείς Αγώνες
Συγγραφέας: Prokopas
Απαντήσεις: 3
Δεν κατηγορεί τον Sordo ο Quesnel
Δ. Συζήτηση: Διεθνείς Αγώνες
Συγγραφέας: Prokopas
Απαντήσεις: 0
Sordo: Ο Seb έχει νέο αντίπαλο…
Δ. Συζήτηση: Διεθνείς Αγώνες
Συγγραφέας: Prokopas
Απαντήσεις: 2
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια