Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

Αρχική σελίδα  »  Ευρετήριο Δ. Συζήτησης  »  Νέα  »  Auto Sport  »  Διεθνείς Αγώνες


[ +/- ] [ Τώρα είναι Τρί 16 Απρ 2024, 07:45 ]


 Σελίδα 1 από 1 [ 1 Δημοσίευση ] 



 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Ο Loeb πλέκει το εγκώμιο του Ogier
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 31 Μάιος 2010, 19:55 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 20 Φεβ 2007, 21:04
Δημοσιεύσεις: 3526
Τοποθεσία: GoodView
Εικόνες: 33
Εικόνα

Ο Sebastien Loeb έπλεξε το εγκώμιο του συμπατριώτη του Sebastien Ogier για τη νίκη του στην Πορτογαλία, αναγνωρίζοντας ότι ο νεαρός ήταν ο ταχύτερος συνδυασμός του αγώνα. Αμέσως μετά το τέλος της σούπερ ειδικής, ο έξι φορές Παγκόσμιος Πρωταθλητής, ήταν ο πρώτος που έδωσε συγχαρητήρια στον Ogier, αποκαλύπτοντας μάλιστα πόσο δύσκολο ήταν το έργο του στην προσπάθεια του να τον ξεπεράσει. «Πήρε τα ρίσκα που έπρεπε να πάρω για να είμαι στη μάχη. Πίεσα όσο μπορούσα και ήμουν πεπεισμένος ότι οδηγούσα γρήγορα. Όμως, ήταν πολύ γρήγορος σε όλη τη διάρκεια του τριημέρου, και ειδικότερα στο δεύτερο πέρασμα από τις ειδικές, όπου ήταν τόσο γρήγορος που δεν μπορούσα να καλύψω τη διαφορά».

Ο Loeb, θεωρεί ότι έχασε αρκετό χρόνο την πρώτη ημέρα του αγώνα. «Ίσως να ήμουν αρκετά γρήγορος την πρώτη μέρα του αγώνα, σκεπτόμενος και λάθος που είχα κάνει στη Νέα Ζηλανδία, αποφεύγοντας να πάρω και ρίσκα. Το περίμενα να είμαι ειλικρινής ότι θα συμβεί. Τελικά, αυτό ήταν αρκετό για να μην καταφέρουμε να τον πιάσουμε στο τέλος. Εδώ έδειξε ότι είναι ο πιο γρήγορος από όλους. Απλά, δεν μπορούσαμε να κάνουμε τίποτα». Όταν ρωτήθηκε αναφορικά με το πώς αισθάνεται για το γεγονός ότι δύο οδηγοί που είχαν την υποστήριξη της γαλλικής Ομοσπονδίας είναι ο αντίπαλος του, είπε: «Πριν από μερικά χρόνια θεωρούσαμε ότι οι Γάλλοι οδηγοί δεν είναι γρήγοροι στο χώμα. Τώρα όμως δείχνουμε να είμαστε καλοί. Τώρα, είμαστε δύο Γάλλοι που παλεύουμε για τη νίκη και αυτό είναι καλό για την ομάδα, αλλά και εμάς».

Όμως, ο Loeb δεν σταμάτησε. Ο Γάλλος δήλωσε ανοικτά ότι ο μεγαλύτερος του αντίπαλος αυτή τη στιγμή είναι ο Ogier, σύμφωνα πάντα με την ταχύτητα που έδειξε στις ειδικές διαδρομές τις τελευταίες εβδομάδες. «Σίγουρα, γνωρίζω ότι είναι σημαντικός αντίπαλος και ίσως ο σημαντικότερος. Αυτό έχει δείξει όχι μόνο στην Πορτογαλία, αλλά και στους προηγούμενους αγώνες, όπου σε πολλές περιπτώσεις ήταν ταχύτερος όλων. Πιστεύω ότι θα δούμε μερικές καλές μάχες μεταξύ μας». Βέβαια, αυτό δεν σημαίνει ότι ο Loeb έχασε την επιθυμία του νίκη. «Σίγουρα, αυτό που προτιμώ είναι να κερδίζω, αλλά πρέπει να δεχθώ ότι αυτό δεν μπορεί να γίνεται παντού και συνέχεια, και ο Sebastien (Ogier) ήταν πολύ γρήγορος εδώ. Δεν μπορώ να πω ότι είμαι απογοητευμένος, αφού συγκέντρωσα σημαντικούς βαθμούς. Είναι πολύ θετικό που τερματίσαμε δεύτεροι και αποκομίσαμε πολλούς βαθμούς για το Πρωτάθλημα Οδηγών. Εδώ, ο Seb έκανε έναν τέλειο αγώνα και εμείς όχι. Αυτό που φαίνεται είναι ότι με την παρουσία του το επίπεδο γίνεται πολύ υψηλότερο και πρέπει να κάνεις τέλειο αγώνα για να κερδίσεις. Και εμείς δεν το κάναμε».

Πηγή: rally.gr

_________________
Εικόνα Εικόνα
"Tρακτερισμός": Κατάσταση κατά την οποία κινητήρας THP γουργουρίζει σαν αγροτικό όχημα κατά την πρωινή εκκίνησή του!!!


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 1 από 1 [ 1 Δημοσίευση ] 



Συναφή θέματα

Αυτοκόλλητα "by loeb" edition
Δ. Συζήτηση: Εσωτερικό-εξωτερικό C4
Συγγραφέας: ALES
Απαντήσεις: 20
WRC/F1 NEWS - Sebastien Loeb - Lewis Hamilton
Δ. Συζήτηση: Διεθνείς Αγώνες
Συγγραφέας: souledge
Απαντήσεις: 0
Και πάλι στις πίστες ο Loeb
Δ. Συζήτηση: Διεθνείς Αγώνες
Συγγραφέας: Prokopas
Απαντήσεις: 0
Citroen C2 VTS By Loeb No 299: full exterior detailing
Δ. Συζήτηση: Περιποίηση Αυτοκινήτου
Συγγραφέας: Πράκτορας
Απαντήσεις: 14
Seb Loeb: Μοναδικές στιγμές…
Δ. Συζήτηση: Διεθνείς Αγώνες
Συγγραφέας: Prokopas
Απαντήσεις: 14
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια