Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Πέμ 18 Απρ 2024, 05:54 ]


 Σελίδα 1 από 1 [ 3 Δημοσιεύσεις ] 



 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Πορτ Μπαγκαζ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 12 Μάιος 2015, 07:26 
Άβαταρ μέλους
Καλημέρα σας όλους, αγορασα προσφατα ένα μεταχειρισμενο C4 1600 (δεν ειναι σε εγγυηση). Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα. Οταν ανοιγω με το κουμπι του συναγερμου το αμαξι ανοιγουν κανονικα ολες οι πορτες αλλα παραλληλα ξεκλειδωνει και ανοιγει ( ανοιγει η πορτα δλδ) του πορτ μπαγκαζ. Με αποτελεσμα να πρεπει να την κλεισω. Επισης οταν μπω στο αμαξι σταματησω και ανοιξω τη πορτα του οδηγου ή του συνοδηγου πάλι ανοιγει το πορτ μπαγκαζ με αποτελεσμα να πρεπει να βγω εξω και να κλεισω παλι τη πορτα του πορτ μπαγκαζ. :lol Μπορει να μην ειναι καποιο σημαντικο προβλημα αλλα ξερετε αν ειναι καθημερινο αρχιζει και γινεται ενοχλητικο. Επισης να επισημανω πως το 1 κλειδι που ξεκλειδωνει ηλεκτρονικα τις κλειδαριες δεν έχει μπαταρια και δεν δουλευει. Μηπως ειναι απο εκέι? ( αλλα δεν το χρησιμοποιω ανοιγω μονο με το κουμπι του συναγερμου). Τελος το κλειδι ανοιγει με καποιο τροπο να του αλλαξω μπαταρία η πρεπει να το παω σε αντιπροσωπεία?


Διαβασα στο Forum οτι, αυτο το θεμα εχει παρουσιαστει σε πολλους και ειναι εργοστασιακη βλαβη οποτε το αναλαμβανει η Citroen. Με καλυπτει η επειδη το εχω παρει μεταχειρισμενο μοντελο του 2006 ειμαι εκτος?


Ευχαριστώ πολυ, εκ των προτερων


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Πορτ Μπαγκαζ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 12 Μάιος 2015, 10:01 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 24 Δεκ 2010, 12:03
Δημοσιεύσεις: 15531
Τοποθεσία: Θεσ/νικη
Μάλλον κάτι σε πλεξούδα πίσω πόρτας μου φαίνεται, αν και συνήθως με αυτή τη βλάβη δεν ανοίγει η πίσω πόρτα. Σε σένα μπορεί να έκατσε αλλιώς το πρόβλημα.

Θέλεις ηλεκτρολόγο να ψάξει καλωδιώσεις πάντως. Μπορείς να επισκεφτείς μια αντιπροσωπεία και βάσει του vin σου, να δείτε αν εμπίπτει σε αυτά που μπορεί να περαστεί στην "εγγύηση".

_________________
-Πράκτορας ΑΚΑ Βλέπω ΚΑΙ πίσω από το βουνό, μέσα από το τούνελ, ας έχει και ομίχλη!

1985 GSA - 1986 BX 1.6 TRS - 1991 GS Pallas - 2001 BX Atout - 2003 Saxo 1.1 Furio - 2007 C2 1.4 VTR - 2008 C4 1.6 16v Exclusive - 2010 C4 1.4 16v Elegance - 2011 Xsara 1,6 16v VTS - 2012 C3 1.6 e-HDI Eco Chic, και πλέον 2016 Peugeot 308 SW THP Premium Pack


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Πορτ Μπαγκαζ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 12 Μάιος 2015, 20:40 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 28 Αύγ 2009, 23:23
Δημοσιεύσεις: 297
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ
Εικόνες: 0
Το κλειδι ανοιγει ευκολα για αλλαγη μπαταριας ξεκουμπωμα θελει,για το πορτ μπαγκαζ πηγαινε σε αντιπροσωπεια για αλλαγη πλεξουδας πισω,και εμενα που το αγορασα μευαχειρισμενο το 2010 και εινσι μοντελο του 2006 περσι πηρα τηλ στα κεντρικα και μου ειπαν βασει του αριθμου πλαισιου μου νσ παω σε citroen να μου το αλλαξουν και πηγα κανενα προβλημα και δεν πληρωσα τιποτα
Bkid έγραψε:
Καλημέρα σας όλους, αγορασα προσφατα ένα μεταχειρισμενο C4 1600 (δεν ειναι σε εγγυηση). Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα. Οταν ανοιγω με το κουμπι του συναγερμου το αμαξι ανοιγουν κανονικα ολες οι πορτες αλλα παραλληλα ξεκλειδωνει και ανοιγει ( ανοιγει η πορτα δλδ) του πορτ μπαγκαζ. Με αποτελεσμα να πρεπει να την κλεισω. Επισης οταν μπω στο αμαξι σταματησω και ανοιξω τη πορτα του οδηγου ή του συνοδηγου πάλι ανοιγει το πορτ μπαγκαζ με αποτελεσμα να πρεπει να βγω εξω και να κλεισω παλι τη πορτα του πορτ μπαγκαζ. :lol Μπορει να μην ειναι καποιο σημαντικο προβλημα αλλα ξερετε αν ειναι καθημερινο αρχιζει και γινεται ενοχλητικο. Επισης να επισημανω πως το 1 κλειδι που ξεκλειδωνει ηλεκτρονικα τις κλειδαριες δεν έχει μπαταρια και δεν δουλευει. Μηπως ειναι απο εκέι? ( αλλα δεν το χρησιμοποιω ανοιγω μονο με το κουμπι του συναγερμου). Τελος το κλειδι ανοιγει με καποιο τροπο να του αλλαξω μπαταρία η πρεπει να το παω σε αντιπροσωπεία?


Διαβασα στο Forum οτι, αυτο το θεμα εχει παρουσιαστει σε πολλους και ειναι εργοστασιακη βλαβη οποτε το αναλαμβανει η Citroen. Με καλυπτει η επειδη το εχω παρει μεταχειρισμενο μοντελο του 2006 ειμαι εκτος?


Ευχαριστώ πολυ, εκ των προτερων


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 1 από 1 [ 3 Δημοσιεύσεις ] 



Συναφή θέματα

Πορτ μπαγκάζ
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση C4
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 12
Αναζήτηση Πορτ-Παγκαζ για ΖΧ 5-θυρο
Δ. Συζήτηση: ZX
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 4
Αμορτισερ πορτ παγκαζ C5 break II (greek patent)
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C5
Συγγραφέας: krupy
Απαντήσεις: 12
Δεν μου ανοίγει το πορτ παγκαζ
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C4
Συγγραφέας: nrap
Απαντήσεις: 22
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ