Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Πέμ 28 Μαρ 2024, 11:14 ]


 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 14 Ιουν 2007, 19:04 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 09 Σεπ 2006, 16:58
Δημοσιεύσεις: 1146
Τοποθεσία: Αμφιάλη
Ποιο τσιγκέλι; hmmm

Εγγύηση σου λέω, δεν πλήρωσα μια... Εκτός του κλασσικού κοπανήματος (ακουγόταν ο πίσω άξονας με την παραμικρή λακούβα), τους είχα κάνει μέτρηση και μου είχαν πει ότι έχουν αρχίσει και τα παίζουν...

Και κανείς άλλος δεν μου τα άλλαζε εκτός του Ρουσσάκη (εξ'ου και οι ευχαριστίες μου στον Κώστα - deka)

Γκέγκε νάου;

:tong:

_________________
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 14 Ιουν 2007, 19:07 
Άβαταρ μέλους
Ρουσάκης ε; hmmm

Εκεί κάνω τα σέρβις μου... :rant

Γκε γκε ρε :tong:

(δεν ήξερα το πρόβλημά σου)


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 15 Ιουν 2007, 22:46 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 09 Σεπ 2006, 14:24
Δημοσιεύσεις: 5576
Τοποθεσία: Τρίπολη
Αμα του πείς οτι εισαι ο elteo απο το club θα σε τακτοποιήσει ;)

Αν τώρα πάς ινκόγκνιτο, ε λογικό ειναι να μη στα αλλάζει, απο τη στιγμή που η σιτροέν εχει δώσει "γραμμή" να μην αλλάζονται στην εγγύηση...

_________________
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 16 Ιουν 2007, 07:57 
Άβαταρ μέλους
agiorgitis έγραψε:
Αμα του πείς οτι εισαι ο elteo απο το club θα σε τακτοποιήσει ;)

Αν τώρα πάς ινκόγκνιτο, ε λογικό ειναι να μη στα αλλάζει, απο τη στιγμή που η σιτροέν εχει δώσει "γραμμή" να μην αλλάζονται στην εγγύηση...


Γιάννη δεν έχω πρόβλημα...απλά μου αρέσει που το συνεργείο που κάνω σέρβις είναι τόσο εξυπηρετικό. :yhoo


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 22 Ιουν 2007, 20:42 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 22 Ιουν 2007, 20:29
Δημοσιεύσεις: 52
Τοποθεσία: ΠΑΤΡΑ
Εικόνες: 0
Σημερα πηγα το C4 μου για τον πρωτο ελεγχο (2.500km) και τους είπα ότι χτυπανε λιγο οι πισω αναρτησεις. οντως ειχαν προβλημα γιατι ειχε τρεξει λιγο λαδι στο επανω μερος. εκαναν καταγραφη και μου ειπαν θα με ειδοποιησουν σε 10 ημερες περιπου να παω να τις αντικαταστησουν. Γενικα πολυ εξυπηρετικοι.....


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 29 Ιουν 2007, 10:55 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ 01 Μαρ 2007, 14:53
Δημοσιεύσεις: 171
Τοποθεσία: Athina
KarlBarks έγραψε:
το Α3 δεν εχει ημιακαμπτο αξονα δεν ειναι λογικο να κοπαναει .

nrap

δες λιγο πισω στα αμορτισερ σου τα καπακια εχουν πεσει και φενεται το μεταλικο μπρατσο του αμορτισερ ?


Τα κοιταξα τα καπάκια, οχι δεν εχουν ξεφυγει απο την θέση τους,
θα στειλω φωτο απο κάτω (οχι απο φουστα!) να μου πειτε κι εσεις.
Αλλιώς τι?Αλλαγή???


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 29 Ιουν 2007, 16:10 
Άβαταρ μέλους
εγω νομιζω πως ναι πας για αλλαγη ή αλλαζεις τροπο οδηγησεις μεχρι να τα αλλαξεις


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 02 Ιούλ 2007, 09:07 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ 01 Μαρ 2007, 14:53
Δημοσιεύσεις: 171
Τοποθεσία: Athina
χεχε, τους ελληνικους δρόμους τους έχεις δεί?? σαν μεθυσμένος θα πηγαινω αν ειναι να αποφεύγω κ την παραμικρή λακούβα!!!
θα πάω κ σε άλλον να δω τι θα μου πεί γιατι μου το επαιξε λιγο κινέζος σήμερα ο μαστορας (Δεν ακουω τιποτα κ τι να κανουμε τώρα κτλ κτλ...)

ειδωμεν..


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Πίσω Αμορτισέρ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 07 Νοέμ 2007, 15:45 
Άβαταρ μέλους
agiorgitis έγραψε:
Αμα του πείς οτι εισαι ο elteo απο το club θα σε τακτοποιήσει ;)

Αν τώρα πάς ινκόγκνιτο, ε λογικό ειναι να μη στα αλλάζει, απο τη στιγμή που η σιτροέν εχει δώσει "γραμμή" να μην αλλάζονται στην εγγύηση...


Καλησπέρα , με το c4 υπάρχει το πρόβλημα της πίσω ανάρτησης το οποίο προκύπτει από την λάθος σχεδίαση των σινεμπλόκ . Με μια εύκολη ματιά εκεί που το ελατήριο πιάνει στο αμάξωμα υπάρχει το σινεμπλόκ το οποίο είναι λεπτό και σαν αποτέλεσμα έχει να περνάνε οι κραδσμοί στην καμπίνα . ( όλα αυτά τα έμαθα από αρχιμηχανικό της Citroen ) . Yπάρχει σκέψη απο Γαλλία να γίνει ανάκληση και αντικατάσταση αφού πρώτα βρούν το σωστό σχήμα κλπ. Η αλλάγή αμορτισέρ δεν λυνει το πρόβλημα απλά το μετριάζει .

Ευχαριστώ


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: θορηβος απο την αναρτηση
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 17 Ιαν 2008, 20:29 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 10 Σεπ 2006, 13:04
Δημοσιεύσεις: 7375
Τοποθεσία: αθηνα
τελικα οπως και στο 307 ετσι και στο c4 ακουγετε ενας ενχολητικος θορηβος στο πισω μερος αλοτε δεξια αλοτε αριστερα.παλιοτερα οταν τα 307 ειχαν ερθει στην ελλαδα αλαζαμε αμορτισερ με τα τσουβαλια αλα το προβλημα δεν τελιονε εκει.μετα ηρθε τεχνικη οδηγια απο την lion και αλαζαμε τις βασεις των αμορτισερ.το προβλημα λινοταν αμεσος.μετα απο λιγο κερο ξανα τα ιδια.με νεα οδηγια αλαζαμε βιδες στιρηξης και βαζαμε αλουμηνενιες ροδελες και το προβλημα ληνοταν τελιως.στο 307 της μαμας μου ηπηρχε ο ιδιος θορηβος.στην lion μου ειπαν οτι θα το κιταξουν.παω το αμαξι για αυτο και αλα πραγματα εγγυηση (φαναρια εμπρος,γρηλους παραθηρων,αισθητηρα θερμοκρασιας νερου,και καθαρισμο φρενων λογο θορηβου)μου ειπαν οτι εινε φισιολογικος και ετσι ακουγετε.οταν πηρα το αμαξι βεβεα εκανε ακριβος τον ηδιο θορηβο.οταν ξαναπηγα το αμαξι εκει λογο λαθους που ειχε γινει στην τοποθετηση της δαγκανας εμπρος παραπονεθικα εντονα για τον θορηβο και αναφερα οτι γραφω ποιο πανο.μου ειπαν οτι τα τελευτεα 307 ερχοντε με βελτιομενα ανταλακτικα και πως θα το κοιταξουν.μετα απο 2 μερες μου απαντουν οτι το προβλημα ληθικε!χαρουμενος το περνω και βλεπω οτι δεν χτηπαει καθολου!η λυση λενε οτι εινε η ρυθμηση των πισο καθισματων και οχι στην αναρτηση.απλα ρυθμισαν τα καθισματα(κοινος κανα διο σφιριες στο κλιστρο και παει ποιο μεσα οποτε λιγοτερους τζογους).απο εβδομαδα θα ασχολιθω και με το δικο μου και θα σας ενημεροσω για αποτελεσματα.παντος εγω δεν δεχομε την απαντηση ετσι εινε και ετσι κανει! :rant

_________________
SAY YES TO A SAFE RACE
SAY NO TO A STREET RACE!!!
CITROEN ZX COUPE 2000 EE11
CITROEN BERLINGO MULTISPACE
CITROEN C3 FURIO
Εικόνα Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 17 Ιαν 2008, 23:02 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 09 Σεπ 2006, 23:11
Δημοσιεύσεις: 2098
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη
Δηλαδή αν πιάσεις το κάθισμα ..την πλάτη....και την κουνίσεις...πάει μπρός πίσω?
Σε μένα τσικ δεν κάνουν..Μία φορά δν έκλεινε και το κοπάνισα μία δυνατά και έκλεισε..Από τότε είναι οκ...δεν έχει τζόγο στο μάνταλο hmmm

Την θεωρώ "κουλή" την απάντηση που δώσαν :-? :-? Δεν υπάρχει κάτι που να ταλαντώνεται εκέι πέρα hmmm

_________________
Εικόνα
Δεν πατάω γκάζι,για να έχω φίλους :(


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 18 Ιαν 2008, 23:55 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 10 Σεπ 2006, 13:04
Δημοσιεύσεις: 7375
Τοποθεσία: αθηνα
δεν εινε ταλαντωση εινε κοπανιμα και σε πολα αυτοκινητα εινε καπως ετσι βλεπε focus κτλ.παντος στο pug δεν κανει τπτ πλεον.κουλη κσεκουλη φιαχτικε απο την ερχομενη βδομαδα θα ασχολιθω και θα σου πω

_________________
SAY YES TO A SAFE RACE
SAY NO TO A STREET RACE!!!
CITROEN ZX COUPE 2000 EE11
CITROEN BERLINGO MULTISPACE
CITROEN C3 FURIO
Εικόνα Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 20 Ιαν 2008, 17:50 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 15 Μάιος 2007, 23:29
Δημοσιεύσεις: 79
Τοποθεσία: Aθήνα
Κι εγω εχω ενα κοπάνημα στο πίσω μέρος και ψάχνω ένα μήνα τώρα να βρω από που προέρχεται... Τα πίσω καθίσματα εχουν λίγο τζόγο κι αν τα κουνήσεις με δυναμη κανουν γκαπ γκαπ. Αλλα ο ήχος που ακούω στις λακούβες μοιάζει να προέρχεται από κάτι πλαστικό κι όχι μεταλλικό... Λες να είναι τα καθίσματα???? Αμα το πάω στην αντιπροσωπεία θα ψάξουν καθόλου ή θα με νομίζουν για τρελο λες?? Α επίσης μου το κάνει όταν πέσω με χαμηλή ταχύτητα στις λακούβες κι όχι όταν τρέχω...


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 20 Ιαν 2008, 20:19 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 10 Σεπ 2006, 13:04
Δημοσιεύσεις: 7375
Τοποθεσία: αθηνα
και εμενα τα ιδια μου λεγανε στην lion αλα μετα απο καβγα το φιαξανε!θα δεις σηντομα τι θα κανω και θα δουμε :iconcool

_________________
SAY YES TO A SAFE RACE
SAY NO TO A STREET RACE!!!
CITROEN ZX COUPE 2000 EE11
CITROEN BERLINGO MULTISPACE
CITROEN C3 FURIO
Εικόνα Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: citroen μακρης
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 09 Φεβ 2008, 22:35 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 23 Σεπ 2007, 14:38
Δημοσιεύσεις: 917
Τοποθεσία: PALLHNH
Εικόνες: 3
περασα απο citroen Μακρης εχτες για να δει το αμαξι μου επειδη εχω προβλημα με τα πισω αμορτισερ αφου καναμε μια βολτα με τον μακρη μου ειπε οτι ολα τα c4 εχουν αυτο το προβλημα και δεν εξαλειφετε 100% λογω τις σχεδιασης τις αναρτησεις λοιπον μου ειπε να του το παω την δευτερα για να κανει τα εξης μαζεματα μαζεμα πισω πορτας (μποσικα) λυπανση τσιμουχων σε πορτες και σφιξιμο απο το κατω μερος μιας προστατευτικης λαμαρινας τις εξατμισης μου ειπε οτι θα δω αλλο αμαξι μετα τα μαζεματακια επισης τα μονα αμορτισερ που προτεινη για το αυτοκινητο ειναι τα bilstein sport τα οποια δινουν μια σφιχτη αισθηση στο αμαξι βεβαια μου ειπε οτι σε καμια περιπτωση δεν σταματαει αυτη η ξερη αποσβεση πισω μονο οτι θα μειωθει

_________________
Xsara 1.6. 16v


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 2 από 3 [ 45 Δημοσιεύσεις ] Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3  Επόμενο



Συναφή θέματα

Επιλογή Αμορτισέρ κ ελλατηριων (Help)
Δ. Συζήτηση: Βελτιώσεις C2
Συγγραφέας: Lemontzis G.
Απαντήσεις: 36
Αμορτισέρ καπό
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά Xsara
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 2
Αμορτισερ εμπρος
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C3
Συγγραφέας: Αντρεας12
Απαντήσεις: 24
χτυπημα μπροστα δεξια μετα την αλλαγη των τοπ μαουντεν άμφω
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C3
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 2
Τι αμορτισέρ Φοράει το C3
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C3
Συγγραφέας: kaparo
Απαντήσεις: 22
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 12 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ
 
cron