Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Παρ 29 Μαρ 2024, 17:25 ]


 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Προβλήματα με C4 και Αντιπροσωπεία...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 16 Οκτ 2007, 19:42 
Άβαταρ μέλους
Θα σας ζαλίσω λίγο δεδομένου οτι δεν ποστάρω συχνά και οτι είμαι κ γυναίκα (εντελώς ασχετη με τα αυτοκίνητα :red: )
Διαβάζοντας τα τεχνικά προβλήματα που έχετε αναφέρει όλοι εδω συνειδητοποιώ οτι το δικό μου τα έχει εμφανίσει Όλα τον τελευταίο μήνα.
Όλα άρχησαν όταν πήρα το c4 πριν 3 μήνες...αμέσως μου εμφάνησε πρόβλημα (1η μέρα) όπου δεν έπιανε το ιμομπιλάιζερ και τα φώτα καθώς και οι υαλοκαθαριστήρες άναβαν μόλις εβαζα μπροστά και εσβηναν αμέσως...το πάω αντιπροσωπία και μου λέει ο μηχανικός "χμμμ αυτό είναι σοβαρό μπορεί να μην σου αναγνωρίσει το κωδικό με το κλειδί και να μην πέρνει μπροστά μετα! αλλά αυτη την εποχή έχουμε πολύ δουλεία και θα χρειαστει να στο κρατήσω για μέρες" αφου του είπα οτι αυτό δεν γίνεται διότι ταξιδευω καθε εβδομάδα και δεν έχω άλλο αμαξι...μου δινει την εξης απιστευτη απάντηση..."τι θες να σου κανω τωρα?αλλοι περιμένουν μήνα να το πάρουν..αμα θες πάρτο, εξάλλου έχεις κ δωρεάν οδική βοήθεια οπότε όλα οκ" Ε σε γενικές γραμμές τα πήρα και εκανα τρελή φασαρία, μου δώσαν ένα c3 και τελικά το πρόβλημα λύθηκε την ίδια μέρα(καμμένη ασφάλεια είπαν).
Τώρα όμως εγώ έχω αρκετά προβλήματα (κλίμα, τρίξημο πορτ μπαγκαζ, τρίξιμο του μηχανισμού όταν ανοιγουν οι πίσω υαλοκαθαριστήρες, το mp3 αρνείται να μου δώσει πίσω το αγαπημένο μου σι-ντι, τρίξημο στις ρόδες...λες και θέλουν λάδωμα ένα πράγμα :schraeg , αναβοσβήνουν τα αλάρμ όταν βγαίνω απο το αυτοκίνητο-χωρίς να κλειδώσω(!!) και το κλασσικό τρίξιμο στις χαμηλές στροφές) ΠΩΣ θα καταφέρω με αυτούς (στην αντιπροσωπία) να βρω άκρη? θα θέλουν να το κρατήσουν ένα χρόνο άμα σκεφτείς οτι πριν για την ασφάλεια θέλανε μήνα!!!! ουφ τα είπα και ξεθήμανα...κανένας να προσφέρει καμία βοήθεια?ή έστω να μου πει πως όλα θα πανε καλα???? :lol:
:thankyou: προκαταβολικά!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 16 Οκτ 2007, 19:46 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 09 Σεπ 2006, 23:11
Δημοσιεύσεις: 2098
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη
AΔΑΜΟΥ ΕΙΣΑΙ ΤΡΟΜΠΑΣ ....ΔΩΣΤΗΝ ΑΛΛΟΥ ΤΗΝ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ ΝΑ ΔΕΙ ΑΣΠΡΗ ΜΕΡΑ Η ΠΑΤΡΙΔΑ ΛΑΡΙΣΑ

αφηστε το ετσι να το βλεπουν να μαθαινουν οι τρομπες τρομπες τρομπες

_________________
Εικόνα
Δεν πατάω γκάζι,για να έχω φίλους :(


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 16 Οκτ 2007, 19:50 
Άβαταρ μέλους
με την κύρια που λες...χ****ε όταν μπήκα νευριασμένη στο γραφείο της να της κάνω παράπονα για τους μηχανικούς μου είπε "σε παρακαλώ κοπέλα μου, σε΄ΕΜΕΝΑ θα μιλάς καλύτερα...που δεν την έβρισα...


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 16 Οκτ 2007, 20:27 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 04 Ιούλ 2007, 14:38
Δημοσιεύσεις: 1762
Τοποθεσία: Λιτόχωρο - Πιερία
Πρώτα από όλα, όλα θα πάνε καλά!!

Για τα προβλήματά σου, απλά να σου αφαιρέσω μερικά να κοιμηθείς ήσυχα κανα-δυό βράδια... Τα αλάρμ αναβοσβήνουν όταν βγαίνεις από το αυτοκίνητο γιατι με το που ανοίγεις την πόρτα απενεργοποιείτε το αυτόματο κλείδωμα και ξεκλειδώνει. Γίνετε δλδ ότι ακριβώς όταν πατάς στο χειριστήριο το κουμπί να ξεκλειδώσει το αυτοκίνητο (που αναβοσβήνουν τα φώτα δλδ) Οπότε μή σε απασχολεί αυτό το θέμα. Το mp3 είναι στην εγγύηση, οπότε λογικά στο αλλάζουν, το θέμα με το imobilizer είπες ότι λύθηκε (και από ότι βλέπω δεν έχεις άλλο πρόβλημα με τα ηλεκτρονικά οπότε και ο εγκεφαλός σου είναι ok). Τώρα για το κλίμα, τι πρόβλημα έχεις, θα ήθελα να το ακούσω...

Για τα τριξίματα κλπ, μια επίσκεψη σε κάποια άλλη αντιπροσωπεία στην Θεσ/νίκη ή στην Αθήνα θα βοηθούσε πολύ πιστεύω...

Αυτά και καλορίζικο το C4 σου!!! :fsss :fsss

_________________
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 16 Οκτ 2007, 20:47 
Άβαταρ μέλους
ΑΑΑΑΑ, ωστε αυτό είναι το θέμα με τα αλαρμ :fsss οκ καταλαβα τώρα (και δεν θα ήθελα αλλα σχόλια περι τουτου :lol: )
Λοιπόν με το κλίμα...ρε συ, εντελώς ξεκάρφωτα το πιάνει κ βγάζει καυτό αέρα....και οταν ειναι κλειστό!!!! ανάβω στο κρύο κ αυτο εξακολουθεί να βγάζει ζεστό!!!Με λίγα λόγια κάνει ΟΤΙ θέλει!όποτε θέλει!
Σε ευχαριστώ!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 16 Οκτ 2007, 21:41 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 27 Ιουν 2007, 11:41
Δημοσιεύσεις: 3783
Τοποθεσία: serres
φρεοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο!
μαλλον απο καπου εχασες το φρεο του κλιματισμου !
η αλλη περιπτωση ειναι χαλασμενο κομπρεσερ!
απο τι καταλαβα εχεις ακομα εγγυηση!αρα δεν πληρωνεις τιποτα!
απλα παρε μαζι σου κανα ξαδερφο με ειδηκοτητα το κικμποξ :ty::

_________________
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 16 Οκτ 2007, 21:47 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 04 Ιούλ 2007, 14:38
Δημοσιεύσεις: 1762
Τοποθεσία: Λιτόχωρο - Πιερία
Δες μήπως είναι σε κατάσταση Auto. Αν είναι έτσι, τα μόνα πράγματα που βλέπεις στην οθόνη είναι να γράφει "Auto A/C" και τις θερμοκρασίες. Σ'αυτή την περίπτωση, ο αυτόματος κλιματισμός βλέπει χαμηλή εξωτερική θερμοκρασία και αυτομάτως περνάει σε "Heat" από "Cool" (μιλάω με όρους των οικιακών A/C για να καταλαβαίνομαι). Αν δλδ, είχε κρύο έξω και το A/C είναι σε Auto, τότε απλά πάτα το κουμπάκι που λέει "Auto" και λογικά θα κλείσει. Γενικά, η λειτουργία του κλίμα είναι κάπως περίεργη και ακόμα κι εγώ δεν έχω καταφέρει να εξοικοιωθώ πλήρως μαζί του.

Αν τωρα το έχεις τελείως κλειστό και σου κάνει τέτοια πράγματα, πέτα το κι αυτό στην ίδια σακκούλα με το mp3 όταν τα αλλάξεις στην εγγύηση!!!

Υ.Γ. Σε παρακαλώ μόνο πες μου οτι δεν είσαι ξανθιά!!!! :fsss

Υ.Γ.2 (EDIT) Ή αυτό που λέει ο γιάννης!!! Cheers mate!! :D

_________________
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 16 Οκτ 2007, 22:45 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ 31 Μαρ 2011, 10:04
Δημοσιεύσεις: 2781
Τοποθεσία: MAKRIA POLU MAKRIA
katia83 έγραψε:
ΑΑΑΑΑ, ωστε αυτό είναι το θέμα με τα αλαρμ :fsss οκ καταλαβα τώρα (και δεν θα ήθελα αλλα σχόλια περι τουτου :lol: )
Λοιπόν με το κλίμα...ρε συ, εντελώς ξεκάρφωτα το πιάνει κ βγάζει καυτό αέρα....και οταν ειναι κλειστό!!!! ανάβω στο κρύο κ αυτο εξακολουθεί να βγάζει ζεστό!!!Με λίγα λόγια κάνει ΟΤΙ θέλει!όποτε θέλει!
Σε ευχαριστώ!


λοιπόν Κάτια θα πάμε μαζί μια μέρα και θα δεις πως θα στα κάνουν όλα στο άψε σβήσε χωρίς δεύτερη κουβέντα αρκεί να μιλήσω εγώ μαζί τους

_________________
ΕικόναΕπιτρέπεται να πέσεις...επιβάλλεται να σηκωθείς


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 16 Οκτ 2007, 22:49 
Άβαταρ μέλους
μην με αντιμετοπιζεις σαν χαζη....εξυπνη είμαι!Ξέρω πως λειτουργεί το κλιμα κτλ δεν έχω πρόβλημα, οταν είναι τελείως κλειστό το κανει!αλλα σπανίως... κ όταν είναι ανοικτό κ σαν αυτόματο και σαν απλό ac πάλι το κάνει...τι να πω...
Κ για τα αλάρμ, προβληματίστικα επειδή πριν δεν το έκανε πριν αλλα τώρα που το είπες θυμήθικα οτι είχα ενεργοποιήσει το αυτόματο κλείδωμα, οπότε...οκ με αυτό!
Οταν λέω δεν ξέρω απο αυτοκίνητα εννοω αυτα τα περίεργα που λέτε υμάντες κτλ κτλ...δεν έχω ιδέα τι κάνει τι στο αμάξι!
(for the record μελαχρινή είμαι) ;)


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 16 Οκτ 2007, 22:56 
Άβαταρ μέλους
Ευχαριστώ Αλέξανδρε! Έλα γιατί θα μου σπάσουνε τα νεύρα εκει :tong:
Φρεο σιγουρα δεν θέλει γιατι βγάζει και κρυο αέρα απλά το πιάνει που κ που κ βγάζει κ ζεστό...δλδ δυσλειτουργει :D Δλδ είναι σαράβαλο και έχω απογοητευτεί! δεν είμαι να τρέχω για τέτοια!!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 16 Οκτ 2007, 23:09 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 27 Ιουν 2007, 11:41
Δημοσιεύσεις: 3783
Τοποθεσία: serres
κοιτα αν εχεις το κλμστιστικο στους 20 βαθμους στην αρχη θα βγαλει κρυο μερχι να να πιασει την θερμοκρασια κ μετα μπορει να σου βγαλει λιγο ποιο ζεστο δηλαδη θα προσπαθει να εχει παντα την θερμοκρασια στους 20 βαθμους!
τωρα αν το εχεις στο φουλ κρυο κ σου βγαζει ωρες ωρες ζεστο αερα τοτε να εχεις καποιο προβλημα!
η βασικη διαφορα του κλιματισμου με το αι'ι'κοντισιον ειναι οτι το αι'ι'ρκοντισιον βγαζει συνεχεια κρυο αερα ενω το κλιμα προσπαθει να διατηρει την θερμοκρασια σ'αυτην που εχεις επιλεξη οποτε αναλογα θα βγαλει κ ζεστο κ κρυο ωστε να μπορει να κραταει την προεπιλεγμενη θερμοκρασια!

_________________
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 16 Οκτ 2007, 23:22 
Άβαταρ μέλους
Ναι, αλλα εφόσον βγάζει ζεστό ενω είναι κλειστό εντελώς....τοτε?
αραααα για τα σκουπίδια....θέλει κανείς c4?????? :fsss
Δεν υστερώ σε γνώσεις στο κλίμα, εκεί που έχω ανάγκη μαθήματος είναι τα μηχανικά!!!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 17 Οκτ 2007, 00:16 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ 31 Μάιος 2007, 22:08
Δημοσιεύσεις: 572
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη, Ελλάδα
Αν σου βγαζει ζεστο αερα ειτε στα ποδια σου ειτε στο προσωπο σου, κοιτα στο τιμονι ενα κενο που εχει.. απο κει ερχεται ;)

Εφοσον βεβαιως το κλιμα σου ειναι οντως κλειστο.

_________________
"Τα μεθυσμένα αγγελούδια μου κοίτα
πως φτερουγίζουν στης στροφής τον αέρα
Κι όλοι το ξέρουν πως
απόψε θα έχουμε μια όμορφη νύχτα
κι αύριο θα είναι μια καλύτερη μέρα..."


Scary Greeks


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 17 Οκτ 2007, 09:59 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 15 Μάιος 2007, 15:30
Δημοσιεύσεις: 636
Τοποθεσία: Μουδανιά Χαλκιδικής
Επειδή ο γραπτός λόγος δημιουργεί παρεξηγήσεις αν αύριο το βράδυ δεν έχεις να κάνεις κάτι ανέβα Θεσσαλονίκη..... Να μας τα πεις από κοντά και να μας γνωρίσεις κιόλας. Στο meeting θα υπάρχει και μηχανικός!!!!

_________________
ΑΝ ΔΕΝ ΜΕ ΣΕΒΕΣΤΕ ΘΑ ΜΕ ΦΟΒΑΣΤΕ......
http://www.noiazomai.net/


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 17 Οκτ 2007, 14:23 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 21 Ιαν 2007, 19:39
Δημοσιεύσεις: 530
Τοποθεσία: Πάτρα-Θεσσαλονίκη
Mια ερωτηση θελω να σου κανω katia83. Εριξες καμια ματια στο μανιουαλ ; (Eιναι ενα βιβλιαρακι μεσα στο ντουλαπακι. Εχει και εικονες :tong: )

Με το συμπαθειο ε.


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 1 από 2 [ 25 Δημοσιεύσεις ] Μετάβαση στην σελίδα 1, 2  Επόμενο



Συναφή θέματα

ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΜΕ ΜΠΑΡΟΒΑΛΒΊΔΑ ΣΕ ΤΗΡ ΚΙΝΗΤΗΡΑ 1922 s2(1922 v6)
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά Θέματα
Συγγραφέας: Σερραίος
Απαντήσεις: 17
ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ C5
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C5
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 71
Προβλήματα - Ασθένειες (παιδικές και μη...)
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C4
Συγγραφέας: enginekiller
Απαντήσεις: 1052
Προβλήματα με citroen c3 picasso 1.6vti
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C3
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 5
Ηλεκτρολογικά προβληματα XSARA ΙΙ
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά Xsara
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 2
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 16 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ