Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Παρ 26 Απρ 2024, 10:56 ]


 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Προδιαγραφές λαδιού κινητήρα 1.6lt
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 10 Δεκ 2009, 21:20 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 29 Ιουν 2009, 19:24
Δημοσιεύσεις: 213
Τοποθεσία: Patra
εμενα με ενδιαφερει να μην χτυπανε ολα μεσα στο μοτερ και να λιπαινεται καλυτερα το μοτερ,γι αυτο και ρωταω τι να βαλω..
τι μπορει να παθει το μοτερ αν λενε να βαζεις 10-40 και βαλεις 10-50 ή 5-40 ή 5-30 ή 0-30???
θα δοκιμασω τα elf 0-30..


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Προδιαγραφές λαδιού κινητήρα 1.6lt
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 10 Δεκ 2009, 21:54 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 11 Σεπ 2006, 08:06
Δημοσιεύσεις: 2852
Τοποθεσία: Phoenix - LineageII official Server
δες το manual του κατασκευαστή σου. Ο,τι λέει θα βάζεις.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Προδιαγραφές λαδιού κινητήρα 1.6lt
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 11 Δεκ 2009, 10:41 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 22 Ιουν 2009, 10:09
Δημοσιεύσεις: 158
Εικόνες: 0
για μένα το manual είναι το σημείο εκκίνησης, από εκεί και πέρα μπορεί κανείς να πάει είτε σε λεπτότερο είτε σε παχύτερο ανάλογα με την χρήση (π.χ. μικρές διαδρομές, χρήση σε πίστα)

Για περισσότερα δείτε τα λινκ που έχω παραθέσει στα προηγούμενα μου ποστ. Παραμένω φυσικά στην διάθεσή σας για απορίες που τυχόν δημιουργηθούν και αν δεν γνωρίζω κάτι θα σας το πω χωρίς καμία ντροπή.

_________________
Εν οίδα, ότι ουδέν οίδα (Xantia Activa CT '96 1500EUR) Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Προδιαγραφές λαδιού κινητήρα 1.6lt
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 11 Δεκ 2009, 12:10 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 29 Ιουν 2008, 23:34
Δημοσιεύσεις: 1065
φιλε mesastou συγνωμη που θα στο πω αλλα αυτα που προτεινεις ειναι σχεδον επικίνδυνα...

30αρι λαδι σε καταπονημενο κινητηρα? θες να τον αφησεις τον ανθρωπο χωρις αυτοκινητο?

Mitso θα τα πουμε και απο κοντα. μην βαζεις οτι σου κατεβει η σου λεει ο καθε "ειδικος"... με 40 ευρω που εδωσες για τα αμφιβολου ποιοτητας λαδια που αναφερεις, βαζεις το καλυτερο λαδι.

το 0w-30 αγορινα μου ειναι για diesel στη σουιδια! με την χρηση που κανεις εσυ θα το πεταξεις το αυτοκινητο.

θα πας να βαλεις 40αρι λαδι (το οποιο θα σου υποδειξω εγω και σου εγγυωμαι για την ποιοτητα του) και αν και με αυτο καψει λαδακι και δεν μεινεις ευχαριστημενος απο την λειτουργεια του κινητηρα, σημαινει οτι θες χοντροτερο λαδι γιατι τα εντοσθια του κινητηρα ειναι ταλαιπωρημενα. οποτε θα σου δωσω ενα 50αρι λαδακι που θα σε αφησει απολυτα ευχαριστημενο.

λοιπον παρε αυτο: http://www.trade-wind.gr/index.php?page ... 57&lang=el

και ασε τα πειραματα... ;)


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Προδιαγραφές λαδιού κινητήρα 1.6lt
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 11 Δεκ 2009, 12:33 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 10 Σεπ 2006, 13:04
Δημοσιεύσεις: 7375
Τοποθεσία: αθηνα
μιμπως λεω μιμπως το παρακανετε λιγο?και απο που και ως που το ams oil εινε κορηφεο λιπαντικο?δεν εινε επιστημη λαδακια εινε για ενα μοτερ απλα εξηγηστε μου και εμενα να καταλαβω τι διαφορα του 30 απο το 40

_________________
SAY YES TO A SAFE RACE
SAY NO TO A STREET RACE!!!
CITROEN ZX COUPE 2000 EE11
CITROEN BERLINGO MULTISPACE
CITROEN C3 FURIO
Εικόνα Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Προδιαγραφές λαδιού κινητήρα 1.6lt
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 11 Δεκ 2009, 12:41 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 29 Ιουν 2008, 23:34
Δημοσιεύσεις: 1065
ειναι απο την στιγμη που φερει τα "παρασημα" C3 και MB229.51 και οχι τα παρασημα του καθε μαστρομητσου.....


η διαφορα του 30 με το 40 ειναι το παχος του λιπαντικου στρωματος οταν το λαδι ερθει σε ιδανικη θερμοκρασια.. το 30 πιο λεπτο, το 40 πιο χοντρο, το 50 χοντροτερο..........

xW-40 η xW-30 το "x" αντιπροσωπευει το ποσο ρευστο ειναι το λαδι και ποσο προστατευει οταν ειναι κρυο. οσο πιο μικρος ο αριθμος τοσο καλυτερα...

θεωρητικα απο χημικη αποψη ενα 5w-40 με ενα 10w-40 θα επρεπε να εχουν διαφορες. το 10w-40 θα επρεπε να προστατευει καλυτερα (παχυτερο λιπαντικο φιλμ οταν ειναι ζεστο) διοτι εχει μικροτερο ευρος στο ιξωδες.. αλλα αυτο δεν υπαρχει πλεον στα λαδια με τα συγχρονα πληρως συνθετικα.....

κριτήριο για καθε λαδι ειναι τα specifications του. ΚΑΝΕΝΑ ΑΛΛΟ...

εχω προτεινει σε κινητηρες που δεν γνωριζω (απλα ξερω χρηση και εργοστασιακο ιξωδες) πολλες φορες λαδι και δεν εχω πεσει ποτε εξω. δεν ειμαι μαγος. παω εκ του ασφαλους....

και θα μου επιτρεψεις να διαφωνισω. ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΣΤΗΜΗ. και πιστεψε με ειτε amsoil το λενε, ειτε Motul, ειτε eneos, ειτε valvoline, ειτε selenia, ειτε panachaiki, η μαρκα δε παιζει ΚΑΝΕΝΑ ρολο... ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΡΟΥΧΑ..

μπορει η χειρότερη μαρκα να σου βγαλει το καλυτερο λαδι... οποτε....


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Προδιαγραφές λαδιού κινητήρα 1.6lt
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 11 Δεκ 2009, 13:22 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 10 Σεπ 2006, 13:04
Δημοσιεύσεις: 7375
Τοποθεσία: αθηνα
οποτε νομιζω οτι για ακομα μια φορα ηπερβαλεις......ολα τα λαδια δεν δουλευουν με ολα τα μοτερ και ας εινε ηδια ακριβος.θα ηταν καλο να γραφεις την γνωμη σου αλα οχι να εγγυησε και ολα τα αλα.συγνωμη αλα ετσι εινε στο καθε ιδικος πρεπει να βαλεις και τον εαυτο σου αφου δεν μπορεις να τεκμηριωσεις γιατι αυτο και οχι εκινο και οχι το αλο.μην ξεχνας οτι ενα λαδι δεν κρινετε στο αν αυξανει την καταναλωση η οχι αλα και στις φθορες που δημιουργει βραχηπροθεσμα και μακρηπροθεσμα πραγμα το οποιο εσυ και πολοι απο εμας δεν μπορει να δει ουτε να καταλαβει και στο λεω πολη φιλικα αυτο

_________________
SAY YES TO A SAFE RACE
SAY NO TO A STREET RACE!!!
CITROEN ZX COUPE 2000 EE11
CITROEN BERLINGO MULTISPACE
CITROEN C3 FURIO
Εικόνα Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Προδιαγραφές λαδιού κινητήρα 1.6lt
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 11 Δεκ 2009, 14:16 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 22 Ιουν 2009, 10:09
Δημοσιεύσεις: 158
Εικόνες: 0
VeRDe έγραψε:
φιλε mesastou συγνωμη που θα στο πω αλλα αυτα που προτεινεις ειναι σχεδον επικίνδυνα...

30αρι λαδι σε καταπονημενο κινητηρα? θες να τον αφησεις τον ανθρωπο χωρις αυτοκινητο?

Mitso θα τα πουμε και απο κοντα. μην βαζεις οτι σου κατεβει η σου λεει ο καθε "ειδικος"... με 40 ευρω που εδωσες για τα αμφιβολου ποιοτητας λαδια που αναφερεις, βαζεις το καλυτερο λαδι.

το 0w-30 αγορινα μου ειναι για diesel στη σουιδια! με την χρηση που κανεις εσυ θα το πεταξεις το αυτοκινητο.

θα πας να βαλεις 40αρι λαδι (το οποιο θα σου υποδειξω εγω και σου εγγυωμαι για την ποιοτητα του) και αν και με αυτο καψει λαδακι και δεν μεινεις ευχαριστημενος απο την λειτουργεια του κινητηρα, σημαινει οτι θες χοντροτερο λαδι γιατι τα εντοσθια του κινητηρα ειναι ταλαιπωρημενα. οποτε θα σου δωσω ενα 50αρι λαδακι που θα σε αφησει απολυτα ευχαριστημενο.

λοιπον παρε αυτο: http://www.trade-wind.gr/index.php?page ... 57&lang=el

και ασε τα πειραματα... ;)

Θα συμφωνήσω ότι το λάδι που προτείνεις είναι πολύ καλό παρόλο που δεν ανήκει στα πιστοποιημένα της Amsoil http://eolcs.api.org/DisplayLicenseInfo ... nseNo=0995
Άνετα θα το έβαζα στην Xantia Activa '97 που έχω τώρα εφόσον είναι 8V, έχει πάνω από 100,000χλμ και δεν έχει μεταβλητούς χρονισμούς και άλλα τέτοια νέα κόλπα.

Γενικά, τα καλύτερα λάδια της Asmoil είναι τα μη πιστοποιημένα, η redline για παράδειγμα δεν πιστοποιεί κανένα.

Με όλα τα άλλα διαφωνώ και τα αντιπαρέρχομαι. Δεν προσπερνώ όμως την χρήση 50άριου σε κινητήρα 15ετιάς και λιγότερο, όταν ο κινητήρας καίει λάδι ή χάνει (κάποιος μηχανικός - τότε που δεν γνώριζα - μου έβαλε 10w60 σε Xantia 1.8 16V '98 - δεν άλλαξε κάτι όσο αφορά την διαρροή). Η λύση είναι η επισκευή (έστω και με κάποιο χημικό) όχι η χρήση παχύτερου λαδιού.

_________________
Εν οίδα, ότι ουδέν οίδα (Xantia Activa CT '96 1500EUR) Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Προδιαγραφές λαδιού κινητήρα 1.6lt
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 11 Δεκ 2009, 15:27 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 29 Ιουν 2008, 23:34
Δημοσιεύσεις: 1065
zxpanos έγραψε:
οποτε νομιζω οτι για ακομα μια φορα ηπερβαλεις......ολα τα λαδια δεν δουλευουν με ολα τα μοτερ και ας εινε ηδια ακριβος.θα ηταν καλο να γραφεις την γνωμη σου αλα οχι να εγγυησε και ολα τα αλα.συγνωμη αλα ετσι εινε στο καθε ιδικος πρεπει να βαλεις και τον εαυτο σου αφου δεν μπορεις να τεκμηριωσεις γιατι αυτο και οχι εκινο και οχι το αλο.μην ξεχνας οτι ενα λαδι δεν κρινετε στο αν αυξανει την καταναλωση η οχι αλα και στις φθορες που δημιουργει βραχηπροθεσμα και μακρηπροθεσμα πραγμα το οποιο εσυ και πολοι απο εμας δεν μπορει να δει ουτε να καταλαβει και στο λεω πολη φιλικα αυτο


μα εγω δεν χρησιμοποιοω καποιες ειδικες γνωσεις.

εγω παραθετω τις γνωσεις της ACEA. η οποια ειναι υπεύθυνη για τα specifications.

και η οποια δε κοιταει την καταναλωση αλλα πολλους τομεις. οταν λοιπον προτεινω ενα λαδι με βαθμολογια antiwear (φθορα εν ολιγης) 8 και 9 δε χρειαζεται να το ψαξω περαιτερω..

αν δε ξερει και η ACEA τοτε ποιος ξερει. και επισης διαφωνω σε κατι. ενα λαδι καλο ειναι καλο για ΟΛΟΥΣ τους κινητηρες (με την προυποθεση οτι δε εχουν καποια εξτρα φθορα ή μετατροπη) αρκει να δεχονται το ιξωδες αυτο.

και τελος αν θες να επιβεβαιωσω την ποιοτητα του λαδιου που προτεινω, σου λεω πως εκτος του οτι το εχει το C5 μου, εχει περασει και απο συγχρονο κινητηρα diesel γνωστου μου ο οποιος αν το λαδι δεν προστατευει ειτε στο ζεστο ειτε στο κρυο καλα κροταλιζει απιστευτα. και με αυτο το λαδι ο κινητηρας λειτουργουσε ρολοι.

αλλα ξανα λεω αδιαφορω για τις προσωπικες γνωμες. εγω ακολουθω οτι πει η ACEA και ως τωρα εχω δικαιωθει.

οποτε σε καμια περιπτωση οσα λεω δεν αφορουν προσωπικη γνωμη. και συμφωνω κακως ειπα πριν προτεινω.

το σωστο ειναι συμφωνα με τα specs: τα καλυτερα λαδια 40αρια στην αγορα ειναι Selenia KPE, Amsoil AFL και Shell helix ultra, Red Line 0w-40. και κανα 2 ακομη που μου διαφευγουν..


Τελευταία επεξεργασία από VeRDe και Παρ 11 Δεκ 2009, 15:40, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά

Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Προδιαγραφές λαδιού κινητήρα 1.6lt
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 11 Δεκ 2009, 15:30 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 29 Ιουν 2008, 23:34
Δημοσιεύσεις: 1065
mesastou έγραψε:
Θα συμφωνήσω ότι το λάδι που προτείνεις είναι πολύ καλό παρόλο που δεν ανήκει στα πιστοποιημένα της Amsoil http://eolcs.api.org/DisplayLicenseInfo ... nseNo=0995
Άνετα θα το έβαζα στην Xantia Activa '97 που έχω τώρα εφόσον είναι 8V, έχει πάνω από 100,000χλμ και δεν έχει μεταβλητούς χρονισμούς και άλλα τέτοια νέα κόλπα.

Γενικά, τα καλύτερα λάδια της Asmoil είναι τα μη πιστοποιημένα, η redline για παράδειγμα δεν πιστοποιεί κανένα.

Με όλα τα άλλα διαφωνώ και τα αντιπαρέρχομαι. Δεν προσπερνώ όμως την χρήση 50άριου σε κινητήρα 15ετιάς και λιγότερο, όταν ο κινητήρας καίει λάδι ή χάνει (κάποιος μηχανικός - τότε που δεν γνώριζα - μου έβαλε 10w60 σε Xantia 1.8 16V '98 - δεν άλλαξε κάτι όσο αφορά την διαρροή). Η λύση είναι η επισκευή (έστω και με κάποιο χημικό) όχι η χρήση παχύτερου λαδιού.


δεν ανηκει στα πιστοποιημενα? και τα παρακατω τι ειναι??


* API SM/CF

* ACEA C3
* ACEA A3/B3
* ACEA A3/B4
* BMW LL-04
* Mercedes Benz 229.31, 229.51
* Porsche
* Saab
* Volvo
* Volkswagen 502.00, 505.00, 505.01
* DaimlerChrysler MS-10725


εισαι παραπληροφοριμενος φιλε μου. ΚΑΙ η Red Line πιστοποιει οπως ΟΛΕΣ!




RED LINE 0W40
Recommended for water-cooled Porsche and Mercedes-Benz 229.5/229.51 applications
Suitable for VW/Audi 500.00 and 505.00
Used in many 2008-present Chryslers
Better flow at extremely cold temperatures compared to 5W40 and 10W40
Popular in the latest Four-Stroke Snowmobile engine applications
Recommended for API SM/SL/SJ/SH/SG/CF and ACEA A3/B4

μη πιστοποιημενο λαδι=κακο λαδι.

εκτος αν αναφερεσαι σε καποια πιστοποιηση που μου διαφευγει. που και να υπαρχει κατι τετοιο, δε χρειαζεται να ψαχτει καποιος τοσο πολυ. οι πιστοποιησεις API, ACEA και κυριως καποιες αλλες συγκεκριμενες που ο καθε κατασκευαστης δημιουργει ειναι ΥΠΕΡαρκετες για να κρινει κανεις την ποιοτητα του λαδιου.

Φιλικα.


Τελευταία επεξεργασία από VeRDe και Παρ 11 Δεκ 2009, 15:50, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά

Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Προδιαγραφές λαδιού κινητήρα 1.6lt
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 11 Δεκ 2009, 15:49 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 22 Ιουν 2009, 10:09
Δημοσιεύσεις: 158
Εικόνες: 0
Αυτά που αναγράφονται στο μπουκάλι, αυτά είναι.
Τα πιστοποιημένα τις Amsoil είναι αυτά που παρέθεσα στο λινκ παραπάνω, δηλαδή βασικά η υποδεέστερη σειρά της XL.

Η redline δεν πιστοποιεί λάδια.

Για επιβεβαίωση και περισσότερα μπορείς να πάρεις τηλ τον επίσημο αντιπρόσωπο στην Ελλάδα
    Κ.ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ & ΣΙΑ Ο.Ε.
    Αγίου Σάββα 11 10447 Αθήνα

    Για οποιαδήποτε πληροφορία,
    καλέστε στα τηλέφωνα 210-3458598 ή 697-090.9305
http://www.streetdragfluids.com/mainsit ... ompany.htm

_________________
Εν οίδα, ότι ουδέν οίδα (Xantia Activa CT '96 1500EUR) Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Προδιαγραφές λαδιού κινητήρα 1.6lt
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 11 Δεκ 2009, 15:52 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 29 Ιουν 2008, 23:34
Δημοσιεύσεις: 1065
Αν δεν ηταν πιστοποιημενα δε θα ανεγραφαν πανω την λεξη "API". και εν τελη η API ειναι πιστοποιηση της σειρας. δε λεει κατι για την ποιοτητα λαδιου.

δεν κρινω τι κανει η amsoil ή η red line γενικα αλλα συγκεκριμενα προιοντα τους. δε με απασχολει τι πιστοποιησεις εχει ολη η σειρα. αλλα το προιον που με ενδιαφερει.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Προδιαγραφές λαδιού κινητήρα 1.6lt
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 11 Δεκ 2009, 16:18 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 10 Σεπ 2006, 13:04
Δημοσιεύσεις: 7375
Τοποθεσία: αθηνα
κανεις τεραστιο λαθος ολα τα μοτερ και ηδια ακομα δεν δουλευουν ηδια με ηδια λαδια,και ασε να το λεω κατι παραπανω ξερω σε αυτο....αν η καταναλωση λαδιου δεν εινε θεμα τοτε τι εινε?καταληπα εχεις δει ποτε απο λαδια που σηστηνεις και προτινεις ανεπιφηλαχτα?η απλα διαβαζεις ενα καρο φορουμικες γνωμες και τις παραθετεις....

_________________
SAY YES TO A SAFE RACE
SAY NO TO A STREET RACE!!!
CITROEN ZX COUPE 2000 EE11
CITROEN BERLINGO MULTISPACE
CITROEN C3 FURIO
Εικόνα Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Προδιαγραφές λαδιού κινητήρα 1.6lt
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 11 Δεκ 2009, 16:24 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 29 Ιουν 2008, 23:34
Δημοσιεύσεις: 1065
ναι Πανο αυτο δε καταλαβαινεις. εγω δε διαβαζω φορουμικες γνωμες.. αυτα που παραθετω ειναι ΣΤΟΙΧΕΙΑ και η γνωμη ειναι αποκλειστικα δικη μου... δεν συμβουλευτηκα κανενα φορουμ για αυτα που λεω. μονος μου ψαχτηκα...

η καταναλωση λαδιου δεν λεει παντα την αληθεια. γιατι αν ειναι τα ελατηρια πιστονιου ταλαιπωρημενα οτι λαδι και να βαλεις το ιδιο θα γινεται...

τεσπα εγω την γνωμη μου ειπα. απο κει και περα το τι θα κανει ο καθενας ειναι δικο του θεμα. ο Mitsos ζητησε μια γνωμη επειδη μπερδευτηκε το παιδι. εγω του ειπα την πιο ασφαλη οδο...... απο κει και περα ο καθενας παιρνει τα ρισκα του...


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Προδιαγραφές λαδιού κινητήρα 1.6lt
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 11 Δεκ 2009, 16:28 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 10 Σεπ 2006, 13:04
Δημοσιεύσεις: 7375
Τοποθεσία: αθηνα
τωρα μιλας πολη σωστα πριν ειπες ομοως πολα περι επικινδηνων κτλ αυτο που δεν θελω να γινει εινε να γινει καμια χοντρη ζημια και να βρεις κανα μπελα επιδει γραφεις εδω απλα ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΟΥ οποτε καλητερα εινε να λες εγω στο δικο μοθ η αν ηταν δικο μου.φηλικα παντα...και μπραβο που εχεις ψαχτει τοσο με τα λαδια

_________________
SAY YES TO A SAFE RACE
SAY NO TO A STREET RACE!!!
CITROEN ZX COUPE 2000 EE11
CITROEN BERLINGO MULTISPACE
CITROEN C3 FURIO
Εικόνα Εικόνα


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 4 από 6 [ 83 Δημοσιεύσεις ] Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο



Συναφή θέματα

Χρονισμός κινητήρα
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C5
Συγγραφέας: jor
Απαντήσεις: 1
Ένδειξη Πίεσης λαδιού κινητήρα
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C2
Συγγραφέας: GiannisA
Απαντήσεις: 11
Λαμπάκι κινητήρα
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά Xantia
Συγγραφέας: maragos78
Απαντήσεις: 1
Ποδιά κινητήρα σε exclusive
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C4
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 15
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 18 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ