Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Τετ 24 Απρ 2024, 17:06 ]


 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Τρεμουλο/ Γρατζουνισμα στα πεταλια
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 12 Ιαν 2008, 21:37 
Άβαταρ μέλους
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ.ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΟΧΟΣ ΕΝΟΣ C4 1.6 VTS ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΛΕΙΣΕΙ ΧΡΟΝΟ.ΠΡΟΣΦΑΤΩΣ ΜΟΥ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΕ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΕΚΚΙΝΗΣΗ ΣΤΟ ΠΑΛΑΤΖΟ ΣΥΜΠΛΕΚΤΗ-ΓΚΑΖΙΟΥ ΕΝΑ ΕΝΤΟΝΟ ΤΡΕΜΟΥΛΟ/ΓΡΑΤΖΟΥΝΙΣΜΑ ΣΤΑ ΠΕΤΑΛΙΑ ΣΥΝΟΔΕΥΟΜΕΝΟ ΑΠΟ ΕΝΑ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΟ ΥΠΟΚΩΦΟ ΗΧΟ.ΤΟ ΙΔΙΟ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΕ ΚΑΙ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΠΟΡΕΙΑ ΜΟΛΙΣ ΒΥΘΙΖΕΣ ΛΙΓΟ ΑΠΟΤΟΜΑ ΤΟ ΠΟΔΙ ΣΤΟ ΓΚΑΖΙ.ΣΤΗ ΠΡΩΤΗ ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΣΤΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ ΤΟΥ 'ΑΞΙΟΤΙΜΟΥ' ΚΥΡΙΟΥ ΧΑΝΙΑΔΑΚΗ (hmmm !!) ΜΕΤΑ ΤΗ ΒΟΛΤΑ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟ ΤΕΧΝΙΚΟ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΔΙΠΙΣΤΩΣΕ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ,Η ΕΚΤΙΜΗΣΗ ΤΟΥ ΗΤΑΝ ΟΤΙ ΚΑΤΙ ΚΟΥΔΟΥΝΙΖΕΙ Κ ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ! ΜΠΑΙΝΕΙ ΤΟ ΑΜΑΞΙ ΣΤΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ ΓΙΑ ΕΛΕΓΧΟ (Κ ΚΑΛΑ!!),ΒΓΑΙΝΕΙ,ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΕΣΦΙΞΑΝ ΚΑΤΙ ΘΕΡΜΟΜΟΝΩΤΙΚΑ ΑΠΟ ΚΑΤΩ Κ ΤΗΝ ΕΞΑΤΜΙΣΗ,ΠΑΜΕ ΒΟΛΤΑ ΠΑΛΙ ΚΑΙ ΤΟ ΑΜΑΞΙ ΤΑ ΙΔΙΑ!! ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΠΙΘΑΝΟΝ ΕΧΕΙ ΛΑΣΚΑΡΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΒΑΣΗ ΤΟΥ ΚΙΝΗΤΗΡΑ Κ ΚΟΥΔΟΥΝΙΖΕΙ,ΑΛΛΑ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΩ 2 ΜΕΡΕΣ ΜΕΤΑ,ΩΣΤΕ ΝΑ ΤΙΣ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΟΥΝ Κ ΝΑ ΜΟΥ ΤΙΣ ΒΑΛΟΥΝ! ΜΕΤΑ 2 ΜΕΡΕΣ ΠΑΩ,ΑΛΛΟΣ ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ,(ΝΕΑ ΒΟΛΤΑ)Ο ΟΠΟΙΟΣ ΟΜΩΣ ΕΙΧΕ ΕΝΗΜΕΡΩΘΕΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ,ΜΟΥ ΑΛΛΑΖΟΥΝ ΤΙΣ 2 ΒΑΣΕΙΣ ΤΟΥ ΚΙΝΗΤΗΡΑ,ΠΑΜΕ ΒΟΛΤΑ,ΤΑ ΙΔΙΑ Κ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ!! ΚΑΙ ΤΩΡΑ Η ΑΠΟΘΕΩΣΗ!!! ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΠΙΘΑΝΟΝ ΕΙΝΑΙ ΔΙΣΚΟΣ/ΠΛΑΤΩ (ΘΥΜΙΖΩ ΑΜΑΞΙ 10 ΜΗΝΩΝ ΜΕ 16000ΧΛΜ!!!)Κ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΚΑΤΕΒΑΣΟΥΝ ΣΑΖΜΑΝ ΓΙΑ ΕΛΕΓΧΟ Κ ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ!!!?? ΣΤΗΝ ΕΡΩΤΗΣΗ ΜΟΥ ΑΝ ΘΑ ΜΠΕΙ ΣΤΗΝ ΕΓΓΥΗΣΗ Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΗΤΑΝ ΟΤΙ ΘΑ ΦΩΤΟΓΡΑΦΗΘΟΥΝ ΤΑ ΕΥΡΥΜΑΤΑ Κ ΘΑ ΣΤΑΛΟΥΝ ΣΤΗ ΓΑΛΛΙΑ ΓΙΑ ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ!! ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΑΣΤΟΧΙΑ ΥΛΙΚΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΛΩΣ ΑΛΛΙΩΣ TO ΟΛΙΚΟ ΚΟΣΤΟΣ ΕΙΝΑΙ 440 ΕΥΡΩ ΣΥΝ ΤΟ ΑΜΑΞΙ ΣΤΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ ΓΙΑ 10-15ΜΕΡΕΣ!!!!!! ΕΠΕΙΔΗ ΤΥΧΑΙΝΕΙ ΝΑ ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΤΕΧΝΙΚΕΣ ΓΝΩΣΕΙΣ Κ ΔΕΝ ΜΕ ΕΠΕΙΘΑΝ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΠΗΡΑ ΤΟ ΑΜΑΞΙ ΚΑΙ ΨΑΧΤΗΚΑ ΚΑΙ ΣΕ ΑΛΛΑ ΣΥΝΕΡΓΕΙΑ..ΟΙ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΠΟΥ ΠΗΡΑ ΠΑΝΩ-ΚΑΤΩ ΟΙ ΙΔΙΕΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΙΣΚΟΣ/ΠΛΑΤΩ ΜΕΝ,ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΕΝΤΟΠΙΣΟΥΝ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ. ΤΕΛΟΣ ΑΠΕΥΘΥΝΘΗΚΑ ΣΤΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ ΠΟΥ ΠΗΓΑΙΝΑ ΤΟ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΑΜΑΞΙ ΜΟΥ (PEUGEOT),ΟΠΟΥ ΤΑ ΔΥΟ ΠΑΛΙΚΑΡΙΑ ΕΚΕΙ,ΑΣΧΟΛΗΘΗΚΑΝ ΠΕΡΙΠΟΥ ΜΙΣΗ ΩΡΑ Κ ΕΝΤΟΠΙΣΑΝ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ...ΣΤΗ ΣΥΝΔΕΣΜΟΛΟΓΙΑ ΤΟΥ ΜΟΧΛΟΥ ΤΑΧΥΤΗΤΩΝ,ΛΙΓΟ ΠΡΙΝ ΤΟ ΚΙΒΩΤΙΟ,ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΝΑ ΑΝΤΙΒΑΡΟ ΠΟΥ ΧΡΗΣΙΜΕΥΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΔΙΝΕΙ ΜΙΑ ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΣΤΙΒΑΡΗ ΑΙΣΘΗΣΗ ΣΤΟ ΜΟΧΛΟ.ΣΕ ΑΥΤΟ ΛΟΙΠΟΝ ΤΟ ΑΝΤΙΒΑΡΟ ΕΙΧΕ ΛΑΣΚΑΡΕΙ ΛΙΓΟ Η ΒΙΔΑ ΠΟΥ ΤΟ ΣΥΓΚΡΑΤΕΙ,ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΚΟΥΔΟΥΝΙΖΕΙ!!! ΤΟΣΟ ΑΠΛΟ ΚΥΡΙΟΙ ΤΟΥ ΧΑΝΙΑΔΑΚΗ!!.ΟΛΙΚΟ ΚΟΣΤΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΔΙΟΡΘΩΣΗ...20 ΕΥΡΩ ΠΟΥ ΕΔΩΣΑ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΕ ΤΟ ΖΟΡΙ!!
ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΛΟΙΠΟΝ ΠΑΙΔΙΑ,ΠΡΟΣΕΧΕΤΕ ΠΟΛΥ ΤΙ ΣΑΣ ΛΕΝΕ ΚΑΙ ΤΙΣ ΣΑΣ ΚΑΝΟΥΝ ΣΤΑ ΣΕΡΒΙΣ ΤΩΝ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΙΩΝ!!! ΔΕΝ ΑΣΧΟΛΟΥΝΤΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 5 ΛΕΠΤΑ ΜΕ ΤΑ ΑΜΑΞΙΑ ΜΑΣ Κ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΝΟΙΑΖΕΙ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΟΙΚΟΝΟΜΗΣΟΥΝ!! ΚΑΙ ΑΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ,ΝΑ ΠΑΙΡΝΕΤΕ ΚΑΙ ΑΠΟΨΗ Κ ΑΠΟ ΑΛΛΑ ΣΥΝΡΓΕΙΑ!!
ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΣΕΡΒΙΣ ΤΟΥ ΧΑΝΙΑΔΑΚΗ ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΑ ΘΑ ΠΑΩ Κ ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΣΟΟΥ,ΓΙΑΤΙ ΤΟΥΣ ΕΧΩ Κ ΚΑΤΙ 'ΧΡΩΣΤΟΥΜΕΝΑ' ΑΠΟ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΜΟΥ!!

Θα ήθελα να σε παρακαλέσω να γράφεις με μικρούς χαρακτήρες γιατί τα κεφαλαία σημαίνουν οτι φωνάζεις.Καλός Όρισες!
vagosvtr


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 13 Ιαν 2008, 02:34 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 09 Σεπ 2006, 15:34
Δημοσιεύσεις: 3561
Τοποθεσία: θεσσαλονικη
αμα μπορεις περιεγραψε λιγο παραπανω το γρατζουνισμα που λες

η πλακα θα ηταν να σου αλλαζαν τον συμπλεκτη να πληρωνες τα 450 και μετα παλι τα ιδια .

_________________
Η αγάπη και τα δικαιώματα δεν εξαγοράζονται, κερδίζονται !!!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 13 Ιαν 2008, 12:42 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ 27 Δεκ 2007, 17:57
Δημοσιεύσεις: 721
TheViper

λες να μην το έχουμε καταλάβει φίλε μου...; :tong:

εγώ τα περισσότερα τα κάνω μόνος μου. Εχω τεχνικές γνώσεις και δίπλωμα αλλά απασχολούμαι επαγγελματικώς αλλού σε τελείως άσχετο τομέα.

ούτε απέξω δεν περνάω ειδικά όταν ζήτησαν από φίλο 25 ευρώ για ζυγοστάθμιση που δεν έφτιαξε το πρόβλημα όταν ο απλός λαστιχάς έξω ζήταγε 7,5 ευρώ και το έκανε κ σωστά. :inno:


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 13 Ιαν 2008, 14:26 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 24 Οκτ 2006, 09:06
Δημοσιεύσεις: 140
δώσε στοιχεία για το συνεργείο που τελικά στο έφτιαξαν , να περάσουμε και εμεις μια βόλτα.

_________________
c4 1.6 vtr pack και original αεροτομή


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 13 Ιαν 2008, 22:11 
Άβαταρ μέλους
KarlBarks έγραψε:
αμα μπορεις περιεγραψε λιγο παραπανω το γρατζουνισμα που λες

η πλακα θα ηταν να σου αλλαζαν τον συμπλεκτη να πληρωνες τα 450 και μετα παλι τα ιδια .


Το γρατζουνισμα/τρεμουλο στα πεταλια που αναφερω,φαντασου το σαν κατι να σου 'γαργαλουσε' αγρια τα ποδια και να δινει αυτη τη χαρακτηριστικη αισθηση στα πεταλ του συμπλεκτη και του γκαζιου,συνοδευομενο και απο ενα αντιστοιχο βουιτο.
Δεν ξερω αν σε βοηθησα ιδιαιτερα φιλε μου,με τη περιγραφη!!
Γιατι ρωτας? Αντιμετωπιζεις κατι παρομοιο?
Πραγματικα!! Δε λες τιποτα φιλε μου!! Οχι μονο θα τα πληρωνα και θα ειχα παλι προβλημα, αλλα και να το εβρισκαν,πιστευω οτι δε θα μου το ελεγαν κ θα με εβαζαν να πληρωσω το συμπλεκτη ετσι κι αλλιως!!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 14 Ιαν 2008, 12:43 
Άβαταρ μέλους
Και μένα παρουσίασε τελευταία αυτό το τρέμουλο στα πετάλ του συμπλέκτη και γκάζι, ενώ κλωτσάει λίγο το αμάξι όταν έχω μπλέξει σε κίνηση, έχει ζεσταθεί και πάω να ξεκινήσω. Μόνο τότε.

Απ'ότι κατάλαβα το τρέμουλο συμβαίνει λόγω της βίδας στο μοχλό ταχυτήτων; Είναι εύκολο, άραγε, να βάλουμε χεράκι μόνοι μας για να τη σφύξουμε; :fsss


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 14 Ιαν 2008, 13:13 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 09 Σεπ 2006, 15:34
Δημοσιεύσεις: 3561
Τοποθεσία: θεσσαλονικη
TheViper έγραψε:
KarlBarks έγραψε:
αμα μπορεις περιεγραψε λιγο παραπανω το γρατζουνισμα που λες

η πλακα θα ηταν να σου αλλαζαν τον συμπλεκτη να πληρωνες τα 450 και μετα παλι τα ιδια .


Το γρατζουνισμα/τρεμουλο στα πεταλια που αναφερω,φαντασου το σαν κατι να σου 'γαργαλουσε' αγρια τα ποδια και να δινει αυτη τη χαρακτηριστικη αισθηση στα πεταλ του συμπλεκτη και του γκαζιου,συνοδευομενο και απο ενα αντιστοιχο βουιτο.
Δεν ξερω αν σε βοηθησα ιδιαιτερα φιλε μου,με τη περιγραφη!!
Γιατι ρωτας? Αντιμετωπιζεις κατι παρομοιο?
Πραγματικα!! Δε λες τιποτα φιλε μου!! Οχι μονο θα τα πληρωνα και θα ειχα παλι προβλημα, αλλα και να το εβρισκαν,πιστευω οτι δε θα μου το ελεγαν κ θα με εβαζαν να πληρωσω το συμπλεκτη ετσι κι αλλιως!!



που και που μου κανει ενα σκορτσαρισμα οταν παω να ξεκινήσω εκει στην αλλαγη 1ης ---> 2ας κτλ .

λες να ειναι κατι τετοιο ?

_________________
Η αγάπη και τα δικαιώματα δεν εξαγοράζονται, κερδίζονται !!!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 15 Ιαν 2008, 00:05 
Άβαταρ μέλους
ilio έγραψε:
Και μένα παρουσίασε τελευταία αυτό το τρέμουλο στα πετάλ του συμπλέκτη και γκάζι, ενώ κλωτσάει λίγο το αμάξι όταν έχω μπλέξει σε κίνηση, έχει ζεσταθεί και πάω να ξεκινήσω. Μόνο τότε.

Απ'ότι κατάλαβα το τρέμουλο συμβαίνει λόγω της βίδας στο μοχλό ταχυτήτων; Είναι εύκολο, άραγε, να βάλουμε χεράκι μόνοι μας για να τη σφύξουμε; :fsss


Εμενα να σου πω την αληθεια,το αυτοκινητο δεν κλωτσαγε στις αλλαγες ταχυτητων,οποτε αν θελεις τη γνωμη μου,μη παρασυρθεις απο τη δικη μου περιπτωση καλυτερα. Ισως θα επρεπε να το ψαξεις λιγο μηπως ειναι κατι αλλο που ομοιαζει με τα δικα μου συμπτωματα. Εμενα δηλαδη,περα απο αυτο το γρατζουνισμα στα πεταλ, το αμαξι ηταν εντελως 'φυσιολογικο' στη συμπεριφορα του. Δε ξερω αν σε βοηθησα ή σε μπερδεψα περισσοτερο...
Οσον αφορα το δικο μου προβλημα,το τρεμουλο ηταν απο ενα αντιβαρο του οποιου η βιδα ειχε χαλαρωσει, Αυτο βρισκεται στο πανω μερος του σαζμαν (οχι στο μοχλο!!)και το βλεπεις μπροστα σου,κατω στο βαθος,μονο αν αφαιρεσεις το φιλτροκουτι και την εισαγωγη της πολλαπλης. Ειναι πολυ απλο να τη σφιξεις,αν εχεις τα εργαλεια και πιανουν εστω και λιγο τα χερια σου


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 27 Φεβ 2008, 22:27 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 27 Φεβ 2008, 21:47
Δημοσιεύσεις: 57
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ
τελικα τι κανουμε με αυτο το τρεμουλο-τριξιμο μεταξυ 1-2 που φυσικα συμβαινει και σε εμενα???

αν καποιος το εφτιαξε 'η αν οντως ειναι αυτο με τον λεβγιε παρακαλω για τις ενεργειες του (να μας πει δηλαδη και εμας)

_________________
www.motorsport-fanatics.gr


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 27 Φεβ 2008, 23:37 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 09 Σεπ 2006, 16:58
Δημοσιεύσεις: 1146
Τοποθεσία: Αμφιάλη
Φίλε theviper, επειδή οι περισσότεροι από εμάς εδώ μέσα αντιμετωπίζουν το ίδιο (το οποίο από τους περισσότερους περιγράφεται σαν σκορτσάρισμα), αν σου είναι εύκολο στείλε μου με pm το όνομα και τη διεύθυνση του συνεργείου...

Εμένα κάνει το τρέμουλο, αλλά ακόμα δεν έχω πειστεί ότι είναι δίσκος-πλατό... Ειδικά από τη στιγμή που δεν το κανει πάντα κι όταν ζορίζεται αλλά σπάνια... hmmm

Ευχαριστώ προκαταβολικά...

_________________
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 28 Φεβ 2008, 15:21 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ 07 Ιουν 2007, 17:28
Δημοσιεύσεις: 146
Τοποθεσία: thessaloniki
tony78 έγραψε:
Φίλε theviper, επειδή οι περισσότεροι από εμάς εδώ μέσα αντιμετωπίζουν το ίδιο (το οποίο από τους περισσότερους περιγράφεται σαν σκορτσάρισμα), αν σου είναι εύκολο στείλε μου με pm το όνομα και τη διεύθυνση του συνεργείου...

Εμένα κάνει το τρέμουλο, αλλά ακόμα δεν έχω πειστεί ότι είναι δίσκος-πλατό... Ειδικά από τη στιγμή που δεν το κανει πάντα κι όταν ζορίζεται αλλά σπάνια... hmmm

Ευχαριστώ προκαταβολικά...

το ίδιο σκορτσάρισμα και σε εμένα μεταξύ πρώτης και δευτέρας αλλά δεν το κάνει πάντα όποτε του γουστάρει .Στο δικό μου είπαν ότι ήταν απο την βάση της μηχανής και καλά το φτιάξαν αλλά πάλι το κάνει .

_________________
pes


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 28 Φεβ 2008, 16:27 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 09 Σεπ 2006, 15:34
Δημοσιεύσεις: 3561
Τοποθεσία: θεσσαλονικη
tony78


αμα το κανεις πες μας αναλυτικα τι ειναι να ξερουμε και εμεις .

_________________
Η αγάπη και τα δικαιώματα δεν εξαγοράζονται, κερδίζονται !!!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 28 Φεβ 2008, 22:15 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 09 Σεπ 2006, 16:58
Δημοσιεύσεις: 1146
Τοποθεσία: Αμφιάλη
Οκ... Αναμένω απάντηση από την οχιά... :thumbup

_________________
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 02 Μαρ 2008, 23:57 
Άβαταρ μέλους
Χεραιτώ όλη την παρέα. Πολύ πρόσφατα απέκτησα ένα C4 1.6 by Loeb. Το αμαξάκι είναι εκπληκτικό αλλά όπως έχει αναφερθεί πολλές φορές οι αντιπρόσωποι της Citroen στην ελλάδα είνα τουλάχιστον για τα μπάζα!!! Αυτό θα το θίξω άλλη φορά (την περιπέτεια μου κατά την παράδοση εννοώ!). Λοιπό στο προκείμενο. Το αμάξι από την πρώτη στιγμή παρουσιάζει κατι αντίστοιχο. Έντονο γρατσούνισμα στο πετάλ του συμπλέκτη και του γκαζιού. Για να γίνω πιο συγκεκριμένος, το γρατζούνισμα εμφανίζεται τόσο κατά το πάτημα του συμπλέκτη όσο και κατά την επαναφορά του και μόνο στα αρχικά στάδια της διαδρομής του. Το ίδιο συμβαίνει και στο γκάζι,εκεί το γρατζούνισμα είναι κατα το πάτημα στην διαδικασία αλλαγής της ταχύτητας. Το αμάξι έχει μόνο 400 χιλ. καμιά ιδέα???
Συγνώμη για το μεγάλο post!!!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 03 Μαρ 2008, 12:56 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 23 Σεπ 2007, 14:38
Δημοσιεύσεις: 917
Τοποθεσία: PALLHNH
Εικόνες: 3
παιδια ολοι οι αντιπρωσωποι ειναι για τα μπαζα δοκιμαστε τον μακρη στο γαλατσι εμενα τουλαχιστον με εξυπηρετησε αψογα και μου ελεισε το προβλημα που ο ρουσακης δεν παραδεχοταν εδω και 3 μηνες

_________________
Xsara 1.6. 16v


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 1 από 2 [ 28 Δημοσιεύσεις ] Μετάβαση στην σελίδα 1, 2  Επόμενο



Συναφή θέματα

Τρέμουλο και αρρυθμία κινητήρα όταν είναι κρύος.
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C4 Picasso
Συγγραφέας: karas
Απαντήσεις: 9
Τρέμουλο στην εκίννηση απο στάση
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C2
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 4
Περίεργος ήχος στα πετάλια...
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C4
Συγγραφέας: livaspy
Απαντήσεις: 27
ΑΛΛΑΓΗ 2ας ΣΕ 3η - ΓΡΑΤΖΟΥΝΙΣΜΑ
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C2
Συγγραφέας: souledge
Απαντήσεις: 55
τρεμουλο στην επιταχυνση.
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C4
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 2
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 8 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια