Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Τετ 24 Απρ 2024, 19:46 ]


 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: USB BOX
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 28 Φεβ 2010, 09:20 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 09 Μάιος 2008, 17:46
Δημοσιεύσεις: 73
Τοποθεσία: 35°31'33.73"N 24° 4'22.44"E
το δοκίμασα με εξωτερικό σκληρό 120GB και δεν έπαιξε :(
Θα κάνω και άλλη δοκιμή με 80GB μήπως του είναι πιο προσιτή αυτή η χωρητικότητα

Για το ερώτημά σου tgi σχετικά με το χειρισμό, με τα πλήκτρα 1-5 επιλέγεις φακέλους, με τα βελάκια πάνω-κάτω, μετακινείσαι στα μενού-υπομενού, με το δεξιό κουμπί είναι σαν να πατάς το Enter στον υπολογιστή και με το αριστερό είναι σαν να πατάς το Escape. Δηλαδή, με αυτά μπαίνεις και βγαίνεις στους φακέλους και επιλέγεις τραγούδι που θέλεις να παίξει. Απλά, σιγούρεψα 1000% ότι θα προχωρήσω σε αντικατάσταση της οθόνης A με οθόνη C. Δεν είναι κατάσταση αυτή! Έχω ρωτήσει και σε άλλο πιο κατάλληλο θέμα, αν ξέρει κανείς πόσο κοστίζει μια τέτοια οθόνη, αλλά αν κάποιος που διαβάζει εδώ ξέρει την απάντηση, θα το εκτιμούσα αν μου έλεγε. Στο ebay δεν έχει καμία δυστυχώς

_________________
Citroen C4 1.6 Elegance+ 2008


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: USB BOX
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 28 Φεβ 2010, 11:06 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 09 Σεπ 2006, 14:24
Δημοσιεύσεις: 5576
Τοποθεσία: Τρίπολη
Περίπου 200 ευρώ ;)

_________________
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
ΔημοσίευσηΑυτή η δημοσίευση διαγράφηκε μέσω agiorgitis στις Τετ 31 Μαρ 2010, 20:39.
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: USB BOX
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 31 Μαρ 2010, 15:14 
Άβαταρ μέλους
Βρήκα μετατροπέα από greeklish σε ελληνικά...Αν μπορεί κάποιος mod να σβήσει το προηγούμενο μήνυμα.

Παιδιά χαιρετώ.

Μια ερώτηση για το USB Box. Το έβαλα στο καινούριο C5. Παίζει περίφημα και συνδεδεμένο με το ipod touch και με USB stick. Παρόλα αυτά, δεν βλέπω τα ID tags των mp3 τραγουδιών, ενώ το PTY ενώ λέει ότι είναι activated εμφανίζεται με μια γραμμή να το διαγραφει. Το δικό μου USB box λειτουργεί ακριβώς όπως το δείχνει το παλικάρι στο video (CD4, το PTY με γραμμή και μονο track xx/xx χωρίς να δείχνει τι παίζει).

http://www.youtube.com/watch?v=ewnWtpOD9aU

Η ερώτηση μου είναι απλή, λειτουργεί όπως πρέπει η όχι? Γιατί από ότι κατάλαβα από το manual που μου έδωσε η Citroen, θα έπρεπε να δείχνει και τι τραγούδια παίζει.

Ευχαριστώ!!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: USB BOX
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 31 Μαρ 2010, 16:10 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 26 Ιαν 2009, 15:07
Δημοσιεύσεις: 400
Τοποθεσία: Αθήνα
Ετσι παίζει και το δικό μου...
αν όμως βάλεις να βλέπεις τίτλους....
στα ελληνικά βλέπεις τελείες!!!!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: USB BOX
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 31 Μαρ 2010, 18:01 
Άβαταρ μέλους
Ευχαριστώ φιλε μου! Πως το βάζεις για να βλέπεις τους τίτλους?


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: USB BOX
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 01 Απρ 2010, 17:22 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 20 Φεβ 2007, 21:04
Δημοσιεύσεις: 3526
Τοποθεσία: GoodView
Εικόνες: 33
δυστυχώς για να δεις τίτλους πρέπει να πατάς το "2". Δεν γίνεται να τους βλέπεις στην οθόνη συνέχεια

_________________
Εικόνα Εικόνα
"Tρακτερισμός": Κατάσταση κατά την οποία κινητήρας THP γουργουρίζει σαν αγροτικό όχημα κατά την πρωινή εκκίνησή του!!!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: USB BOX
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 24 Απρ 2010, 11:25 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 24 Απρ 2010, 11:19
Δημοσιεύσεις: 11
Καλως σας βρηκα παιδες!
Στο ψητο λοιπον..

Προχθες παρελαβα την C5 1.6 THP στην εκδοση prestige plus με εγκατεστημενο το myway.
Στον βασικο εξοπλισμο που αναγραφοταν για αυτη την εκδοση συμπεριλαμβανοταν το usb box.
Ελα μου ντε ομως που δεν υπαρχει στο αμαξι.Η απαντηση των κεντρικων ειναι οτι οταν υπαρχει
το myway ,δεν μπαινει το usb box.
Ρωτησα εαν μπορω να το βαλω σαν εξτρα αλλα ακομα απαντηση δεν εχω λαβει.Γνωριζει καποιος
εαν ειναι συμβατο με το radiocd που χρησιμοποιηται οταν υπαρχει το Myway?Oχι τιποτα αλλο ,μην
το παραγγειλω τζαμπα και μου ειναι αχρηστο.

Ευχαριστω


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: USB BOX
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 24 Απρ 2010, 12:01 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 26 Ιαν 2009, 15:07
Δημοσιεύσεις: 400
Τοποθεσία: Αθήνα
www dot digitalhellas dot gr
εκεί θα ακουσεις την λύση!!!
το usb box στην citroen το φτιάχνει η dension και το αντιπροσωπεύει εδώ στην Ελλάδα η εν λόγο εταιρία


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: USB BOX
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 08 Δεκ 2010, 00:26 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 20 Φεβ 2007, 21:04
Δημοσιεύσεις: 3526
Τοποθεσία: GoodView
Εικόνες: 33
Μετά από πολλά format στο flash usb που χρησιμοποιούσα στο usb box μήπως και σταματήσουν τα κολλήματα και οι διακοπές, ο σερραίος έριξε την ιδέα για την αντικατάστασή με ένα πιο γρήγορο από άποψη ταχυτήτων ανάγνωσης - εγγραφής. Επειδή ο κρεμασμένος από τα μαλλιά πιάνεται και μην έχοντας τίποτα να χάσω, αγόρασα ένα Transcend 8GB με μέγιστη ταχύτητα ανάγνωσης 32 MB/Sec και εγγραφής 12 MB/sec. Από τότε, πρέπει να έχει κολλήσει μία ή δύο φορές, επανήλθε μόνο του μετά από λίγο και γενικότερα σταμάτησαν να εμφανίζονται κάποια ενοχλητικά προβλήματα του παρελθόντος.

_________________
Εικόνα Εικόνα
"Tρακτερισμός": Κατάσταση κατά την οποία κινητήρας THP γουργουρίζει σαν αγροτικό όχημα κατά την πρωινή εκκίνησή του!!!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: USB BOX
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 11 Μαρ 2011, 19:51 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 11 Μαρ 2011, 11:46
Δημοσιεύσεις: 6
'Εχω αγοράσει (από ebay) και εγκαταστήσει το USB BOX εδώ και δύο χρόνια περίπου και όταν δουλεύει είμαι πολύ ευχαριστημένος. Επειδή όμως τελευταία αυτό δεν συμβαίνει συχνά, θέλω να ρωτήσω κάποια πράγματα για να μην το ξεχειλώσω έτσι απλά και το πετάξω στα σκουπίδα.
Συνήθως έχω συνδεδεμένο ένα ipod classic 160gb. Το USB BOX πολλές φορές του προκαλεί κόλλημα, δεν δουλεύει ούτε με το αυτοκίνητο ούτε μόνο του και χρειάζεται reset (το ipod). Εϊχε κάποιος το ίδιο πρόβλημα και αν ναι αντιμετωπίζεται κάπως;
Το μεγαλύτερο όμως πρόβλημα είναι ότι σε κάποιες άσχετες στιγμές το USB BOX νεκρώνεται εντελώς και δεν λειτουργεί με καμία από τις τρεις συνδέσεις (aux jack, ipod και φλασάκι) και ο μόνος τρόπος για να ξαναδουλέψει είναι να το πάω στην αντιπροσωπεία για επαναπρογραμματισμό. Αυτό το πράγμα έχει συμβεί τέσσερις πέντε φορές και μάλιστα την τελευταία περίμενα στο συνεργείο περίπου πεντέμισι ώρες γιατί λένε κάνανε και αναβάθμιση λογισμικού γενικά στο αυτοκίνητο (C4) και είχε παρουσιαστεί πρόβλημα (δεν αυξομειωνόταν η ένταση). Μάλιστα μου είπαν ότι μετά την αναβάθμιση, το πρόβλημα με το κόλλημα του USB BOX δεν θα ξαναεμφανιστεί. Ξέρει κανείς αν υπάρχει κάποιος τρόπος να ξαναδουλέψει χωρίς να χρειαστεί να το πάω για επαναπρογραμματισμό;
Και ένα ερώτημα σχετικά με τη λειτουργία του.. Έστω κάνω πλοήγηση για να φτάσω σε κάποιο folder, είτε σε φλασάκι είτε στο ipod και μετά θέλω να ξαναψάξω σε κάποιο άλλο. Όσο το αυτοκίνητο και το στερεοφωνικό λειτουργούν και ξαναμπώ στην πλοήγηση (με το πλήκτρο 1 του στερεοφωνικού), η οθόνη με πηγαίνει στο folder που είχα επιλέξει προηγουμένως. Αν όμως σβήσω το αυτοκίνητο και προσπαθήσω σε κάποια άλλη στιγμή, η οθόνη με οδηγεί στο root directory από το φλασάκι ή στην αρχική οθόνη του ipod. Είναι φυσικολογικό να συμβαίνει αυτό ή έχω πέσει σε ελαττωματικό box;


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: USB BOX
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 20 Απρ 2011, 23:45 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 11 Μαρ 2011, 00:08
Δημοσιεύσεις: 153
γνωριζει καποιος τιμη για το usb box?εψαξα στο ebay και δεν το βρηκα με αποστολη Ελλαδα!!αν καποιος γνωριζει κατι....
ευχαριστω εκ των προτερων!!

_________________
peugeot 106 rallye......citroen picasso.....citroen c4......


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: USB BOX
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 21 Απρ 2011, 01:01 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 31 Δεκ 2007, 00:22
Δημοσιεύσεις: 348
Τοποθεσία: Καλλιθέα
fadomc4 έγραψε:
γνωριζει καποιος τιμη για το usb box?εψαξα στο ebay και δεν το βρηκα με αποστολη Ελλαδα!!αν καποιος γνωριζει κατι....
ευχαριστω εκ των προτερων!!


http://www.citroen-auch.com/achat/produ ... ?id=256556 +έξοδα αποστολής.

_________________
C4 THP BlackTop


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: USB BOX
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 21 Απρ 2011, 09:12 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 20 Φεβ 2007, 21:04
Δημοσιεύσεις: 3526
Τοποθεσία: GoodView
Εικόνες: 33
Δημήτρη ζήτα τιμές και από τις αντιπροσωπείες που μας έχουν δώσει προσφορά ώστε να έχεις και εγγύηση.

_________________
Εικόνα Εικόνα
"Tρακτερισμός": Κατάσταση κατά την οποία κινητήρας THP γουργουρίζει σαν αγροτικό όχημα κατά την πρωινή εκκίνησή του!!!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: USB BOX
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 21 Νοέμ 2011, 17:17 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 20 Μάιος 2011, 01:12
Δημοσιεύσεις: 385
Τοποθεσία: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Εικόνες: 3
έχουμε καταλήξει πού τελικά ή σε ποιόν μας συμφέρει απο θέμα τιμής να το τοποθετήσουμε το usb box?

_________________
CASH IS THE KING


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 9 από 14 [ 210 Δημοσιεύσεις ] Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 14  Επόμενο





Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 12 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ
 
cron