Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Πέμ 28 Μαρ 2024, 21:12 ]


 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ανακλησεις για C4
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 22 Ιούλ 2011, 21:51 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ 21 Σεπ 2006, 23:55
Δημοσιεύσεις: 161
Τοποθεσία: Γλυφαδα-Χανια
Ναι αλλά ήταν όντως το μπουτόν που είχε το πρόβλημα?

_________________
C4 Coupe VTS 1.6 Black


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ανακλησεις για C4
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 22 Ιούλ 2011, 22:48 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 09 Σεπ 2006, 14:24
Δημοσιεύσεις: 5576
Τοποθεσία: Τρίπολη
Συνήθως το πρόβλημα με την καλωδίωση είναι οτι δεν δουλεύει ο πίσω υαλοκαθαριστήρας ή οτι ξεκλειδώνει μόνο του το πορτπαγκάζ μόλις ανοίγει κάποια πόρτα. Εξαρτάται ποιο καλώδιο θα έχει την τύχη να κοπεί.

Το οτι σου άλλαξαν μπουτόν και το πορτπαγκάζ ανοίγει πλέον κανονικά, σημαίνει οτι το μπουτόν είχε όντως πρόβλημα. Αν όμως ήταν κομμένο το καλώδιο, ακόμα και μετά την αλλαγή του μπουτόν το πρόβλημα θα εξακολουθούσε να υπάρχει... ;)

_________________
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ανακλησεις για C4
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 23 Ιούλ 2011, 21:10 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 14 Απρ 2009, 19:53
Δημοσιεύσεις: 7471
Τοποθεσία: Βόλος
:agree Έτσι άνοιγε και μένα ξαφνικά το πορτ-παγκάζ όταν ξεκλείδωνα.Άλλαξα μπουτόν στην αντιπροσωπία και όλα καλά 2,5 χρόνια τώρα.Αλλά θυμάμαι ότι είχα πληρώσει 50 ευρώ και όχι 100.

_________________
Αν ο παράδεισος είχε στροφές ο θεός θα είχε vts
ΕικόναΕικόνα
My Citroen C4


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ανακλησεις για C4
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 20 Ιαν 2013, 15:56 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 13 Φεβ 2007, 20:05
Δημοσιεύσεις: 145
Τοποθεσία: Αθηνα
Ενταξει εγω αλλαξα και μπουτον και καλωδιο! δεν φανταζεστε τι μπορει να κανει η citroen για εσας

_________________
http://www.study-in-uk.gr


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Απ: Ανακλησεις για C4
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 21 Ιαν 2013, 02:14 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 11 Σεπ 2006, 08:06
Δημοσιεύσεις: 2852
Τοποθεσία: Phoenix - LineageII official Server
thomasofluton έγραψε:
Ενταξει εγω αλλαξα και μπουτον και καλωδιο! δεν φανταζεστε τι μπορει να κανει η citroen για εσας

Ναι ουυυυυ...
Εμένα όταν μου αλλάξανε πλεξούδα πίσω, ξεχάσαν να μου ενώσουν και το ξεθαμπωμα του πίσω καθέτου παραθύρου. Παταγα το κουμπί κ τίποτα. Ευτυχώς το κατάλαβα νωρίς... 6 μήνες αργότερα όταν έπιασαν τα κρύα. Μου το διόρθωσαν αμέσως.

Sent from my Galaxy Note 2 using Tapatalk 2


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ανακλησεις για C4
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 25 Ιαν 2014, 11:38 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ 05 Φεβ 2009, 22:02
Δημοσιεύσεις: 482
Τοποθεσία: ΑΛΜΥΡΌΣ ΒΌΛΟΣ
Εικόνες: 0
Απο οτι κατάλαβα,τελευταίος και καταϊδρωμένος??? :laugh
Εχθές πρωί με πήραν τηλ από τον Αδαμο..... πήγα το αμάξι,το πήρα μεσημέρι....
Καμπάνια MXU - Αλλαγή Καλωδίωσης Μπαγκάζ , Εγγύηση
C 6134NY-1 τεμ 1
99Ρ1CΑ10 τεμ 1
χιλ 301,220 :P


:wrc

_________________
400.000 + χλμ - 350.000 + tuned :P


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ανακλησεις για C4
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 22 Μαρ 2014, 03:49 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 22 Μάιος 2007, 21:49
Δημοσιεύσεις: 601
Τοποθεσία: Athens
agiorgitis έγραψε:
Συνήθως το πρόβλημα με την καλωδίωση είναι οτι δεν δουλεύει ο πίσω υαλοκαθαριστήρας ή οτι ξεκλειδώνει μόνο του το πορτπαγκάζ μόλις ανοίγει κάποια πόρτα. Εξαρτάται ποιο καλώδιο θα έχει την τύχη να κοπεί.

Το οτι σου άλλαξαν μπουτόν και το πορτπαγκάζ ανοίγει πλέον κανονικά, σημαίνει οτι το μπουτόν είχε όντως πρόβλημα. Αν όμως ήταν κομμένο το καλώδιο, ακόμα και μετά την αλλαγή του μπουτόν το πρόβλημα θα εξακολουθούσε να υπάρχει... ;)



Στο δικό μου C4 μοντέλο 6/2007 σταμάτησε να λειτουργεί ο πίσω υαλοκαθαριστήρας, ενώ νερό πετάει κανονικά. Είχα πει στον Χανιαδάκη το πρόβλημα που έχω και μου ζήτησε τον αριθμό πλαισίου επειδή κάποια αυτοκίνητα είχαν παρόμοιο πρόβλημα και υπήρχε ανάκληση αλλά μου είπε ότι για το δικό μου αυτοκίνητο δεν υπάρχει ανάκληση. Παίζει να είναι το ίδιο πρόβλημα, δηλαδή η καλωδίωση;


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ανακλησεις για C4
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 22 Μαρ 2014, 08:19 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 02 Μάιος 2011, 19:53
Δημοσιεύσεις: 3229
Τα κόβει και στην revised πλεξούδα.
Εικόνα
Έπιασα και τα κόλλησα μόνος μου και τελείωσε η ιστορία, σιγά μην τους πληρώνω και πλεξούδα + εργασία μετά από 7 χρόνια. Και εμένα 6/2007 είναι. Δεν είναι θέμα της γωνίας που κάνει, είναι πολλά καλώδια μαζί, τρίβονται στο άνοιξε - κλείσε μεταξύ τους και φθείρονται, ειδικά τον χειμώνα με την συστολή είναι ακόμη πιο σφικτά εκεί μέσα. Τους έριξα και σπρέι σιλικόνης και άντε γεια που λένε.
Αν το επόμενό μου είναι πάλι Citroen και έχει παρόμοιο σύστημα, με το που θα το παραλάβω, θα ανοίξω μικρή τρυπούλα στο πλαστικό κάλυμα της πλεξούδας και θα ρίχνω κάθε τόσο λίγο σπρέι σιλικόνης να περιορίζονται οι τριβές. Εμένα μου είχε κόψει το καλώδιο θέσης του υαλοκαθαριστήρα, το καλώδιο της αντίστασης για το ξεθάμπωμα, του μεσαίου στοπ και όταν έκοψε και του button ανοίγματος του παγκαζ, την άνοιξα την πλεξούδα και τα κόλλησα όλα μια και καλή. Το κακό βέβαια που τα άφησα τόσο καιρό να κοπούν όλα αυτά είναι ότι παιδεύτηκα να βρω ποιο πάει που, αλλά όλα οκ μέχρι στιγμής.

_________________
Μάθε γιατί εγώ και 28 εκατομμύρια ακόμη χρήστες λατρεύουμε τη Revolut. Κάνε εγγραφή με τον παρακάτω σύνδεσμο: https://revolut.com/referral/?referral- ... JUN1-23-AR


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ανακλησεις για C4
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 22 Μαρ 2014, 17:31 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 22 Μάιος 2007, 21:49
Δημοσιεύσεις: 601
Τοποθεσία: Athens
Bill30f έγραψε:
Τα κόβει και στην revised πλεξούδα.
Εικόνα
Έπιασα και τα κόλλησα μόνος μου και τελείωσε η ιστορία, σιγά μην τους πληρώνω και πλεξούδα + εργασία μετά από 7 χρόνια. Και εμένα 6/2007 είναι. Δεν είναι θέμα της γωνίας που κάνει, είναι πολλά καλώδια μαζί, τρίβονται στο άνοιξε - κλείσε μεταξύ τους και φθείρονται, ειδικά τον χειμώνα με την συστολή είναι ακόμη πιο σφικτά εκεί μέσα. Τους έριξα και σπρέι σιλικόνης και άντε γεια που λένε.
Αν το επόμενό μου είναι πάλι Citroen και έχει παρόμοιο σύστημα, με το που θα το παραλάβω, θα ανοίξω μικρή τρυπούλα στο πλαστικό κάλυμα της πλεξούδας και θα ρίχνω κάθε τόσο λίγο σπρέι σιλικόνης να περιορίζονται οι τριβές. Εμένα μου είχε κόψει το καλώδιο θέσης του υαλοκαθαριστήρα, το καλώδιο της αντίστασης για το ξεθάμπωμα, του μεσαίου στοπ και όταν έκοψε και του button ανοίγματος του παγκαζ, την άνοιξα την πλεξούδα και τα κόλλησα όλα μια και καλή. Το κακό βέβαια που τα άφησα τόσο καιρό να κοπούν όλα αυτά είναι ότι παιδεύτηκα να βρω ποιο πάει που, αλλά όλα οκ μέχρι στιγμής.


Ωραίος φίλε! Υπάρχει κάποιος οδηγός για την διαδικασία και το πως θα ανοίξω την πλεξούδα χωρίς να κόψω το λάστοιχο που είναι χρήσιμο και για την στεγανοποίηση;


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ανακλησεις για C4
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 22 Μαρ 2014, 18:22 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 02 Μάιος 2011, 19:53
Δημοσιεύσεις: 3229
Εγώ το έκοψα χωρίς κάποιον οδηγό, ψάχνοντας και κάνοντας, δεν γίνεται αλλιώς και είναι μανίκι λίγο, πρέπει να βγάλεις όλα τα πλαστικά της πόρτας σχεδόν (πίσω, αριστερό, εμπρός - κοιτώντας προς τα καθίσματα-) με τεράστια προσοχή να μην σπάσουν (ζεστή ημέρα και ζέσταμα τα με πιστολάκι μαλλιών να μαλακώσουν κάπως) να ξεκουμπώσεις όλη την πλεξούδα από πίσω έως μπροστά να έχεις αέρα να κουνηθείς. Βασικά θέλει χέρι καλό να πιάνει που λέμε, είναι τεντωμένα έως αηδίας τα καλώδια. Μετά ξεκούμπωμα το πλαστικό και από τις 2 πλευρές, προσεκτικό κόψιμο και μικρές κινήσεις αλλά σίγουρες. Μετά με Super Glue κόλλησα πάλι το πλαστικό όπου είχα κόψει και το τύλιξα με μονωτική μέχρι να κολλήσει πολύ καλά.

_________________
Μάθε γιατί εγώ και 28 εκατομμύρια ακόμη χρήστες λατρεύουμε τη Revolut. Κάνε εγγραφή με τον παρακάτω σύνδεσμο: https://revolut.com/referral/?referral- ... JUN1-23-AR


Το/Τα ακόλουθα μέλος ευχαρίστησε Bill30f για την δημοσίευση του/της: loeb
Κορυφή 
 
 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ανακλησεις για C4
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 22 Μαρ 2014, 21:04 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 22 Μάιος 2007, 21:49
Δημοσιεύσεις: 601
Τοποθεσία: Athens
Bill30f έγραψε:
Εγώ το έκοψα χωρίς κάποιον οδηγό, ψάχνοντας και κάνοντας, δεν γίνεται αλλιώς και είναι μανίκι λίγο, πρέπει να βγάλεις όλα τα πλαστικά της πόρτας σχεδόν (πίσω, αριστερό, εμπρός - κοιτώντας προς τα καθίσματα-) με τεράστια προσοχή να μην σπάσουν (ζεστή ημέρα και ζέσταμα τα με πιστολάκι μαλλιών να μαλακώσουν κάπως) να ξεκουμπώσεις όλη την πλεξούδα από πίσω έως μπροστά να έχεις αέρα να κουνηθείς. Βασικά θέλει χέρι καλό να πιάνει που λέμε, είναι τεντωμένα έως αηδίας τα καλώδια. Μετά ξεκούμπωμα το πλαστικό και από τις 2 πλευρές, προσεκτικό κόψιμο και μικρές κινήσεις αλλά σίγουρες. Μετά με Super Glue κόλλησα πάλι το πλαστικό όπου είχα κόψει και το τύλιξα με μονωτική μέχρι να κολλήσει πολύ καλά.


Ευχαριστώ αδερφέ. Για αρχή θα κάνω ένα τηλέφωνο στην citroen hellas μήπως και φιλοτιμηθούν να αναλάβουν την επισκευή, με δεδομένο ότι υπήρχε ανάκληση για το συγκεκριμένο πρόβλημα και σε περίπτωση που δεν βγάλω άκρη ή θα το φτιάξω μόνος μου ή θα πάω σε κανένα συνεργείο εκτός citroen. Όλα αυτά με την προυπόθεση ότι έχει κοπεί καλώδιο και δεν λειτουργεί ο υαλοκαθαριστήρας.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ανακλησεις για C4
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 07 Απρ 2014, 18:33 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 22 Μάιος 2007, 21:49
Δημοσιεύσεις: 601
Τοποθεσία: Athens
Επανέρχομαι με νεότερα επί του θέματος. Αφού εξήγησα το πρόβλημα στην citroen hellas μου είπαν ότι δεν μπορούν να κάνουν κάτι οι ίδιοι παρα μόνο ότι μπορώ να πάω σε ένα εξουσιοδοτημένο συνεργείο και εφόσον το πρόβλημα είναι στην πλεξούδα, να τους πω να στείλουν ένα αίτημα αντικατάστασης στην Citroen Γαλλίας και ότι αποφασίσουν εκεί. Το πρόβλημα όντως ήταν κομμένο καλώδιο, οπότε έβγαλαν φωτογραφίες και τις έστειλαν στην Γαλλία. Με ενημέρωσαν ότι αν το αίτημα δεν εγκριθεί, το κόστος αντικατάστασης της πλεξούδας είναι 234€! Τελικά η απάντηση ήταν θετική και μου αντικατέστησαν την πλεξούδα χωρίς κάποια χρέωση. Η παλιά πλεξούδα όπως φαίνεται και στην φωτογραφία είχε ένα κομμένο καλώδιο και ένα δεύτερο που ήταν σε αρχικό στάδιο για να κοπεί.

Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ανακλησεις για C4
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 07 Απρ 2014, 18:47 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 09 Σεπ 2012, 12:42
Δημοσιεύσεις: 11784
Τοποθεσία: GoodView City
Εικόνες: 3
Πολύ ωραία. Σε ποια αντιπροσωπεία πήγες..?? Την παλιά στην έδωσαν ή την κράτησαν για να την στείλουν??

_________________
Godzilla
Αμαρτωλός

Ενας σοφός είπε κάποτε:
Ρε δεν γαμιέται?
Και έζησε ευτυχισμένος για πολλά χρόνια.

Βαγγέλης


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ανακλησεις για C4
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 07 Απρ 2014, 20:26 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 22 Μάιος 2007, 21:49
Δημοσιεύσεις: 601
Τοποθεσία: Athens
Στον Χανιαδάκη πήγα(εννοείται ότι μπορούσα να πάω σε οποιοδήποτε εξουσιοδοτημένο) και την παλιά πλεξούδα μου την έδωσαν.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ανακλησεις για C4
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 07 Απρ 2014, 20:28 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 09 Σεπ 2012, 12:42
Δημοσιεύσεις: 11784
Τοποθεσία: GoodView City
Εικόνες: 3
Οπότε πολύ εύκολα φτιάχνεις και την παλιά και την κάνεις πιο ανθεκτική και την έχεις spare. :thumb :thumb

_________________
Godzilla
Αμαρτωλός

Ενας σοφός είπε κάποτε:
Ρε δεν γαμιέται?
Και έζησε ευτυχισμένος για πολλά χρόνια.

Βαγγέλης


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 12 από 13 [ 193 Δημοσιεύσεις ] Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Επόμενο



Συναφή θέματα

Ανακλήσεις C2
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C2
Συγγραφέας: jimnik
Απαντήσεις: 11
Ανακλήσεις οχηματων (ΟΧΙ CITROEN ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ)
Δ. Συζήτηση: Γενικές συζητήσεις
Συγγραφέας: xantiamanolis
Απαντήσεις: 8
Ανακλήσεις αυτοκινήτων Peugeot και Citroen στην Ελλαδα
Δ. Συζήτηση: Γενικές συζητήσεις
Συγγραφέας: Archangel_2.0
Απαντήσεις: 3
Τέλος εγγύησης και ανακλήσεις.
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση C4
Συγγραφέας: keltis
Απαντήσεις: 7
Ανακλήσεις για C2
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C2
Συγγραφέας: SportBilly
Απαντήσεις: 0
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 22 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ