Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Πέμ 28 Μαρ 2024, 15:23 ]


 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 22 Σεπ 2006, 01:48 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ 21 Σεπ 2006, 23:55
Δημοσιεύσεις: 161
Τοποθεσία: Γλυφαδα-Χανια
Κι εμένα ακουγόταν το ζουάν και μου το άλλαξαν στον πρώτο έλεγχο στα 2000χλμ. Επίσης είχα και το πρόβλημα με τον θόρυβο που ακουγόταν στα πίσω δισκόφρενα όταν έκανα όπισθεν και μου τα άλλαξαν μέσα στην εγγύηση φυσικά.Αυτό στα 4000χλμ περίπου.Και το κλασσικό το τρίξιμο στα παράθυρα όταν είναι μισάνοιχτα.

_________________
C4 Coupe VTS 1.6 Black


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 22 Σεπ 2006, 19:23 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 09 Σεπ 2006, 15:15
Δημοσιεύσεις: 932
Τοποθεσία: ΚΡΗΤΗ
tony78 έγραψε:
Ωραίος συναγερμός.... :bambam


Και όλο αυτό το φοβερό σύστημα 275 ευρώ...
Την Δευτέρα θα πάω για το τρίξιμο, να δώ τι θα μου πεί και ο υπεύθηνος για τον συναγερμό, που εδώ και ενάμιση μήνα, όπως λέει "το ψάχνει"... :spank: :spank:

_________________
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 22 Σεπ 2006, 20:06 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 09 Σεπ 2006, 15:34
Δημοσιεύσεις: 3561
Τοποθεσία: θεσσαλονικη
georgep800 έγραψε:
boulis έγραψε:
Εγω αυτο που εχω παρατηρησει ειναι οτι ενεργοποιειται μονο απο τους εσωτερικους αισθητηρες και απο τιποτε αλλο. Ουτε απο ανοιγμα πορτας, ουτε απο θορυβο ουτε απο κινηση της καροτσας hmmm


Μα και εγώ στους εσωτερικούς αισθητήρες αναφέρομαι!! Όταν ανοίγεις για παράδειγμα το πορτ μπαγκάζ, οι εσωτερικοί αισθητήρες θα πρέπει να ανιχνεύσουν αυτήν την κίνηση, πράγμα το οποίο δεν κάνουν. Όπως αναφέρω και παραπάνω, δεν ανιχνεύουν κίνηση ούτε και στα πίσω καθίσματα, αφού βάζω πράγματα απο το πορτ μπαγκάζ σε αυτά και δεν γίνεται τίποτα...!



καπου στον συναγιαρμο πρεπει να εχει ενα ποντεσιομετρο που ρυθμιζει τα ογκομετρικα δλδ ευεσθησια κτλ . αν σου αυξησουν αυτην θα εισαι κομπλε .

_________________
Η αγάπη και τα δικαιώματα δεν εξαγοράζονται, κερδίζονται !!!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 22 Σεπ 2006, 20:56 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 09 Σεπ 2006, 15:15
Δημοσιεύσεις: 932
Τοποθεσία: ΚΡΗΤΗ
KarlBarks έγραψε:
georgep800 έγραψε:
boulis έγραψε:
Εγω αυτο που εχω παρατηρησει ειναι οτι ενεργοποιειται μονο απο τους εσωτερικους αισθητηρες και απο τιποτε αλλο. Ουτε απο ανοιγμα πορτας, ουτε απο θορυβο ουτε απο κινηση της καροτσας hmmm


Μα και εγώ στους εσωτερικούς αισθητήρες αναφέρομαι!! Όταν ανοίγεις για παράδειγμα το πορτ μπαγκάζ, οι εσωτερικοί αισθητήρες θα πρέπει να ανιχνεύσουν αυτήν την κίνηση, πράγμα το οποίο δεν κάνουν. Όπως αναφέρω και παραπάνω, δεν ανιχνεύουν κίνηση ούτε και στα πίσω καθίσματα, αφού βάζω πράγματα απο το πορτ μπαγκάζ σε αυτά και δεν γίνεται τίποτα...!



καπου στον συναγιαρμο πρεπει να εχει ενα ποντεσιομετρο που ρυθμιζει τα ογκομετρικα δλδ ευεσθησια κτλ . αν σου αυξησουν αυτην θα εισαι κομπλε .


Είναι στο max...

_________________
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 23 Σεπ 2006, 20:04 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 09 Σεπ 2006, 20:25
Δημοσιεύσεις: 355
Τοποθεσία: Αθήνα
Έχω και 'γω τον ΜΕΤΑ, και είχα και γω το μερίδιο μου σε προβλήματα...(οταν πήρα το αυτοκίνητο και έβγαζα το συναγερμό, αναβόσβηναν συνεχώς τα alarm.Έπρεπε να τον ενεργοποιήσω/απενεργοποιήσω άπειρες φορές για να ξεμπλοκάρει, καμιά φορά και μετά από 10΄.Τον άλλαξε η αντιπροσωπεία και έκτοτε κανένα πρόβλημα.).
Με το ρίσκο να ακουστώ χαζός πως γίνεται να ανοίγει το πορτμπαγκάζ αφού ο συναγερμός ενεργοποιείται με το κλείδωμα από το κλειδί?Εκτός αν μιλάμε για ανεξάρτητο τηλεκοντρόλ?

_________________
C4 Coupe 1.4 VTR Black + Αεροτομή/Jan 2006


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 24 Σεπ 2006, 01:08 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 09 Σεπ 2006, 15:15
Δημοσιεύσεις: 932
Τοποθεσία: ΚΡΗΤΗ
Ναι, ακριβώς. Ο συναγερμός έχει ανεξάρτητο τηλεκοντρόλ.
Που σημαίνει ότι αν ξεκλειδώσεις με το κλειδί, ο συναγερμός παραμένει ενεργοποιημένος.

_________________
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 24 Σεπ 2006, 15:52 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 09 Σεπ 2006, 20:25
Δημοσιεύσεις: 355
Τοποθεσία: Αθήνα
Κατάλαβα...Μήπως αντί να περιμένεις την αντιπροσωπεία, να κάνεις από μόνος σου μια ερώτηση με email στην ίδια την ΜΕΤΑ?Πάντως από ένα γρήγορο κοίταγμα στην ιστοσελίδα της, μας βάζουν και συμβατά συστήματα της εταιρίας στην τελείως βασική τους έκδοση, αν και αυτά προσφέρονται με περισσότερα modules και άρα δυνατότητες...

_________________
C4 Coupe 1.4 VTR Black + Αεροτομή/Jan 2006


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 11 Οκτ 2006, 05:07 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 13 Σεπ 2006, 08:17
Δημοσιεύσεις: 110
Τοποθεσία: Larisa
θελω μια χαρη απο οσους εχουν vts...οταν θα εισται σε αντιπ. να τους πειτε να δουνε στο lexia σε κατασταση ρελαντι της μοιρες απο την πεταλουδα ποσο ανοιγμα εχει δηλαδη στο ρελαντι....εμενα εδω ο μαστορας λεει οτι δεν ειναι σωστη, και περιμενει ακοοοοοοομα κανενα vts...και περνοντας τηλ στα κεντρικα αυτος του ειπανε οτι στα 1600vts δεν εχει σωστη ενδιξει στο lexia αλλα αλαξε πεταλουδα και πεταλ γκαζιου, αλλα παρολα αφτα το ανοιγμα ειναι διαφορετικο απο το κανονικο και λεει οτι ισως να ειναι απο το βαρελακι γιατι περνει αερα περισοτερο....μα σε ρελαντι να περνει αερα παραπανω ειναι δυνατον?????

_________________
1.6vts Nos


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 11 Οκτ 2006, 21:30 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 09 Σεπ 2006, 15:14
Δημοσιεύσεις: 5150
Τοποθεσία: Somewhere far beyond
sparu πηρες "σκεπτομενο" αμαξι...
Ολα ειναι πιθανα... Γιατι δεν δοκιμαζεις να το βγαλεις το βαρελακι, να δεις αν αλλαξει?

_________________
Τα καλά πράγματα τα εκτιμάς όταν τα χάνεις...


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 14 Οκτ 2006, 12:31 
Άβαταρ μέλους
από το 4ΤΦ ένα παιδί με 307 :

Παράθεση:
Για το τιμόνι: Έμαθα λεπτομέρειες...από ότι μου είπε ο μηχανικός που το έκανε, έχουν τεχνική οδηγία σύμφωνα με την οποία ανέβασαν την πίεση λαδιού στο κύκλωμα, με αποτέλεσμα να σφίξει η κρεμαγιέρα. Κατά συνέπεια, η κραδασμοί που είχα στα 130+ δεν υπάρχουν καθόλου, ενώ γενικότερα έχω μια πιο στιβαρή αίσθηση στις ανωμαλίες.


Παράθεση:
Ας πούμε σε συγκεκριμένη διαδρομή είχα παρατηρήσει πως όταν περνούσα πάνω από μπαλώματα, τα ένιωθα. Τώρα δεν περνάνε στο τιμόνι.


αυτό που έχω κι έχουν αρκετοί εδώ μέσα. Το ελαφρύ τιμόνι.

θα το κοιτάξω τέλος του μήνα που θα πάω για σέρβις. Αντρέα (enginekiller) ρώτα σε παρακαλώ εάν έχει βγει τέτοια τεχνική οδηγία ... ΣΟΣ!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 14 Οκτ 2006, 13:46 
Χωρίς σύνδεση
Administrator
Administrator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 08 Σεπ 2006, 20:03
Δημοσιεύσεις: 1939
Τοποθεσία: Νέα Σμύρνη
Εικόνες: 86
το οτι δε νιωθει πλεον τις ανωμαλιες ειναι καλο;;;; μηπως χανει σε πληροφορηση ετσι; παντως ενταξει εχω δει και πιο ελαφρια τιμονια δε με χαλαει του c4... ασχετα με το τρεμουλο μιλαω βεβαια... Παντως αυτο που λετε το μικρο τρεμουλο το εχω και εγω αλαλ μιλαμε για πολυ μικρο. Δεν μπορω να βγαλω συμπερασμα ομως οτι φταιει το τιμονι γιατι εχω αλλαξει ζαντες με μη εργοστασιακες και τις ειχα χτυπησει και στην εξοδο μου τοτε οποτε...

_________________
e-mail: enginekiller@gmail.com


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 14 Οκτ 2006, 13:55 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 09 Σεπ 2006, 16:58
Δημοσιεύσεις: 1146
Τοποθεσία: Αμφιάλη
Εγώ τρέμουλο, πάντως, δεν έχω... :fsss

_________________
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 14 Οκτ 2006, 14:55 
Άβαταρ μέλους
tony78

Αντώνη ποιός μίλησε για τρέμουλο? Μιλάμε για το ότι ελάφρυνε το τιμόνι πολύ και νιώθεις κάθε πετραδάκι που λέει ο λόγος...

Σε αυτό αναφέρεται και ο Κωνσταντίνος από το 4ΤΦ.

Εγώ όπως έχω γράψει εδώ μέσα δεν έχω πλέον τρέμουλο μιας κ έκανα τράμπα τους τροχούς μπρος πίσω. Τέλος.-


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 14 Οκτ 2006, 15:00 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 09 Σεπ 2006, 16:58
Δημοσιεύσεις: 1146
Τοποθεσία: Αμφιάλη
elteo έγραψε:
tony78

Αντώνη ποιός μίλησε για τρέμουλο?


enginekiller έγραψε:
το οτι δε νιωθει πλεον τις ανωμαλιες ειναι καλο;;;; μηπως χανει σε πληροφορηση ετσι; παντως ενταξει εχω δει και πιο ελαφρια τιμονια δε με χαλαει του c4... ασχετα με το τρεμουλο μιλαω βεβαια... Παντως αυτο που λετε το μικρο τρεμουλο το εχω και εγω αλαλ μιλαμε για πολυ μικρο. Δεν μπορω να βγαλω συμπερασμα ομως οτι φταιει το τιμονι γιατι εχω αλλαξει ζαντες με μη εργοστασιακες και τις ειχα χτυπησει και στην εξοδο μου τοτε οποτε...


:tong: :fsss

_________________
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 14 Οκτ 2006, 15:03 
Άβαταρ μέλους
ααα...στον εντζιν αναφέρεσαι...οκ! ;)

edit: Εντζιν ρώτα ρε φίλε εάν έχει βγει τεχνική οδηγία. Στην Πεζό πάντως έχει βγει 100%.


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 3 από 71 [ 1053 Δημοσιεύσεις ] Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 71  Επόμενο



Συναφή θέματα

προβληματα ΒΧ
Δ. Συζήτηση: BX
Συγγραφέας: Giorgos
Απαντήσεις: 374
Παιδικές Ασθένειες
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση DS3
Συγγραφέας: ds3_ncl
Απαντήσεις: 81
Γεμισα προβληματα μεσα σε 5 μερες
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C4
Συγγραφέας: iozarel
Απαντήσεις: 39
Προβλήματα με citroen c3 picasso 1.6vti
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C3
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 5
Προβλήματα που σας παρουσίασε το Picasso σας...
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C4 Picasso
Συγγραφέας: vasbill
Απαντήσεις: 334
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 15 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια
 
cron