Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Τετ 24 Απρ 2024, 21:50 ]


 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Συμπλέκτης!!!
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 08 Οκτ 2009, 09:47 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 09 Σεπ 2006, 15:34
Δημοσιεύσεις: 3561
Τοποθεσία: θεσσαλονικη
και αμα το αυτοκινητο εχει μεταβλητό χρονισμό ?

_________________
Η αγάπη και τα δικαιώματα δεν εξαγοράζονται, κερδίζονται !!!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Συμπλέκτης!!!
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 08 Οκτ 2009, 09:53 
Χωρίς σύνδεση
Assistant
Assistant
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 30 Αύγ 2008, 23:47
Δημοσιεύσεις: 14930
Τοποθεσία: Ριο (Πατρας) - Καλλιθεα (Αθηνα)
Τι σχεση εχει ο μεταβλητος χρονισμος :? Αν ειναι συστημα με μετατοπιση θεσης εκκεντροφορου, σχεση εχουν μονο τα λαδια που βαζεις, αν και υπαρχουν μικροδιαφορες, απο την στιγμη που ζεσταθουν και μετα. Οι ηλεκτρικοι αισθητηρες που υπαρχουν και οι υπολοιπες παραμετροι πανε και βρισκονται στον εγκεφαλο. Η γκαζια, μπορει να πεις "εξαερωνει" τα μπεκ, λογω του αποτομου ανοιγματος τους, ή ανοιγει αποτομα την πεταλουδα. Δεν νομιζω να κανει κατι αλλο....

_________________
ΕικόναΕικόνα
Citroen XantiaΙΙ VSX 1.8i16V,1998,276100kmΕικόνα
Citroen ΒΧ14Ε,1985,177000km
Renault MeganeI 1.4eClima/Lux,1998,114000km


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Συμπλέκτης!!!
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 08 Οκτ 2009, 16:58 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 09 Σεπ 2006, 15:34
Δημοσιεύσεις: 3561
Τοποθεσία: θεσσαλονικη
Και εγω δεν ξερω απλα υποθέσεις κανω

απλα μου κανει λογικο απο καπου να περναει η συχνωτητα εκτονωσης του coil σε σχεση με το γκαζι κτλ
και ειπα οτι ισως να το κανει αυτο το bsi τωρα μπορει να κανω και λαθος :)

_________________
Η αγάπη και τα δικαιώματα δεν εξαγοράζονται, κερδίζονται !!!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Συμπλέκτης!!!
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 11 Οκτ 2009, 11:31 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 02 Μάιος 2011, 19:53
Δημοσιεύσεις: 3229
Να σας περιγράψω (στο δικό μου τουλάχιστον) τα «νούμερα» που μου κάνει, τα οποία δείχνουν 100% μηχανικό πρόβλημα. Πλέον, ξεκινώντας οποιαδήποτε ώρα της ημέρας, πρέπει να ξεκινήσω με αρκετές στροφές στο μοτέρ, έτσι ώστε να γίνει ποιό ομαλή η σύμπλεξη. Σε ποιο ομαλή εκκίνηση, κοπανάει όλο το αυτοκίνητο και σε περίπτωση που δεν ανοίξω και άλλο το γκάζι, θα σβήσει από την απότομη σύμπλεξη που πλέον είναι αναπόφευκτη. Τα πρώτα συμπτώματα τα είχε δείξει εδώ και 7.000 χιλ. και όλο χειροτερεύουν. Σε συνθήκες πόλης με πολλά ξεκίνα - σταμάτα, ο συμπλέκτης σταδιακά βαραίνει και το γρατσούνισμα που παλαιότερα ένιωθα μόνο στο πεντάλ, πλέον ακούγεται και εξωτερικά, σαν να τρίβεις 2 σίδερα μεταξύ τους. Όλες ανεξαιρέτως οι αλλαγές πρέπει να γίνουν πάνω από τις 3500 σ.α.λ. ειδάλλως θα σκορτσάρει σαν να είσαι νέος οδηγός που αφήνεις απότομα το πεντάλ, και πολύ συχνά δεν θα πάρει την ταχύτητα με την πρώτη προσπάθεια. Πλέον απομονώνει κάτω κάτω και λίγο να το αφήσεις συμπλεξάρει, πιάνει από πολύ χαμηλά που λέμε. Απο την άλλη, σε ανοιχτό δρόμο που δεν απαιτεί συχνές αλλαγές, βελτιώνεται η λειτουργία του συμπλέκτη σε σημείο που να ξεχνάς οτι υπάρχει κάποιο πρόβλημα. Τις προάλλες, βγαίνοντας από συνθήκες βαριάς κίνησης, όπου είχε φτάσει σε σημείο να δυσκολεύει πολύ τις αλλαγές, και μπαίνοντας Ποσειδώνος - Βούλα και κάνοντας όλη την διαδρομή προς Σούνιο με επιστροφή από Λαύριο - Αττική Οδό, όχι απλά ήρθε στα ίσια του, αλλά νόμιζα πως ήταν καινούριος ο δίσκος, πολύ γλυκές αλλαγές, πούπουλο το πεντάλ, χαρά Θεού. δεν κράτησε για πολύ όμως.. κατα την διάρκεια της αναζήτησης θέσης πάρκινκ, ξανά τα ίδια. Οπότε είναι θέμα καθαρά της καταπόνησης αναλόγως των κυκλοφοριακών συνθηκών, και όχι κάποιο ηλεκτρονικό θέμα. Ο λόγος που καθυστερώ την επισκευή είναι καθαρά οικονομικώς, και του ότι δεν μπορώ να βρω Sachs να βάλω, αλλά μόνο Valeo.

(Όποιος γνωρίζει από που θα βρω Sachs please pm me πληροφορίες)!!1

_________________
Μάθε γιατί εγώ και 28 εκατομμύρια ακόμη χρήστες λατρεύουμε τη Revolut. Κάνε εγγραφή με τον παρακάτω σύνδεσμο: https://revolut.com/referral/?referral- ... JUN1-23-AR


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Συμπλέκτης!!!
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 11 Οκτ 2009, 20:12 
Χωρίς σύνδεση
Assistant
Assistant
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 30 Αύγ 2008, 23:47
Δημοσιεύσεις: 14930
Τοποθεσία: Ριο (Πατρας) - Καλλιθεα (Αθηνα)
Αν θες Sachs πηγαινε στην αντιπροσωπεια της. Συνηθως τα υπολοιπα μαγαζια με ανταλλακτικα για Γαλλικα, δεν εχουν αλλη μαρκα εκτος απο Valeo.....
Παντως μην παραμελεις και πολυ το θεμα του συμπλεκτη, γιατι οπως τα περιγραφεις μαλλον εχει σπασει καποιο απο τα ελατηρια του, και των υπολοιπων ελατηριων η ζωη δεν ειναι και πολυ μεγαλυτερη. Κακως που εχεις κανει 7000 χιλιομετρα στην κατασταση αυτη, επειδη θελεις να βαλεις Sachs......... Βαλε Valeo, αλλα τουλαχιστον θα εχεις και το κιβωτιο σου σωο. Γιατι ετσι οπως εχει γινει το αυτοκινητο (ο συμπλεκτης), η καταπονηση του ειναι τεραστια. Με την λογικη αυτη, θα πας και για αλλαγη σασμαν, μαζι με την αλλαγη του συμπλεκτη, και απο το αν δωσεις 120 ευρω για τον Valeo, θα δωσεις τα ιδια λεφτα + κανα 300αρι για σασμαν μεταχειρισμενο. Εκτος του οτι μπορει να σε αφησει οπως ειναι οπου να ναι........και να φας την ταλαιπορια...........

_________________
ΕικόναΕικόνα
Citroen XantiaΙΙ VSX 1.8i16V,1998,276100kmΕικόνα
Citroen ΒΧ14Ε,1985,177000km
Renault MeganeI 1.4eClima/Lux,1998,114000km


Το/Τα ακόλουθα μέλος ευχαρίστησε billaras για την δημοσίευση του/της: Επισκέπτης
Κορυφή 
 
 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Συμπλέκτης!!!
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 11 Οκτ 2009, 20:51 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 02 Μάιος 2011, 19:53
Δημοσιεύσεις: 3229
Δεν θυμάμαι, μάλλον το έχω ξανα αναφέρει... πήρα όλους τους εισαγωγείς Sachs που βρήκα, και κανείς δεν φέρνει για αυτό... τους έδωσα τον κωδικό από το webcat 3 της sachs και ουρλιάζουν οτι είναι για πεζο.... και οτι πρέπει να γίνει παραγγελία και θα στοιχίσει δεν ξέρω τι...(το ότι ίδιο σετ δισκο πλατώ δεν έχουν όλα τα 1400 πεζο 207, 307, 307 SW & C4 δεν τους συγκινει...)
Ήδη μαζεύω για το σερβις των 30.000 με αλλαγή δίσκου και ότι χρειαστεί, για κάτι φανοποιίας κτλ, και το προγραμματίζω για τον άλλον μήνα έστω και χωρις να βρω sachs. Το θέμα είναι ότι χρειάζομαι κανα 500αρικο (συν 200 τα λάστιχα που άλλαξα άστα να πάνε) και το αμάξι ίσα που συμπλήρωσε 2ετια με 27000 χιλ. και ζητάει σαν να είναι αντίκα!!!

_________________
Μάθε γιατί εγώ και 28 εκατομμύρια ακόμη χρήστες λατρεύουμε τη Revolut. Κάνε εγγραφή με τον παρακάτω σύνδεσμο: https://revolut.com/referral/?referral- ... JUN1-23-AR


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Συμπλέκτης!!!
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 11 Οκτ 2009, 21:44 
Χωρίς σύνδεση
Assistant
Assistant
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 30 Αύγ 2008, 23:47
Δημοσιεύσεις: 14930
Τοποθεσία: Ριο (Πατρας) - Καλλιθεα (Αθηνα)
Απλα υπομονη, συνονοματε...... :thumb ;)

_________________
ΕικόναΕικόνα
Citroen XantiaΙΙ VSX 1.8i16V,1998,276100kmΕικόνα
Citroen ΒΧ14Ε,1985,177000km
Renault MeganeI 1.4eClima/Lux,1998,114000km


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Συμπλέκτης!!!
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 11 Οκτ 2009, 22:11 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 02 Μάιος 2011, 19:53
Δημοσιεύσεις: 3229
να είσαι καλά....

_________________
Μάθε γιατί εγώ και 28 εκατομμύρια ακόμη χρήστες λατρεύουμε τη Revolut. Κάνε εγγραφή με τον παρακάτω σύνδεσμο: https://revolut.com/referral/?referral- ... JUN1-23-AR


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Συμπλέκτης!!!
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 12 Οκτ 2009, 12:33 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 09 Σεπ 2006, 15:34
Δημοσιεύσεις: 3561
Τοποθεσία: θεσσαλονικη
Bill30f

σου αναβει κανενα λαμπακι ?

_________________
Η αγάπη και τα δικαιώματα δεν εξαγοράζονται, κερδίζονται !!!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Συμπλέκτης!!!
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 12 Οκτ 2009, 13:26 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 02 Μάιος 2011, 19:53
Δημοσιεύσεις: 3229
Στο αυτοκίνητο κανένα.... τα δικά μου έχουν ανάψει όλα!!!LOL Το μόνο που ανάβει είναι η ένδειξη service - 2000 χιλιόμετρα λόγω του ότι δεν μηδενίστηκε ο μετρητής. Το πρόβλημα προϋπήρχε της ένδειξης η οποία άνοιξε λίγα χιλιόμετρα αφότου είχα κάνει service (των 20.000) στον Ντεκα.

_________________
Μάθε γιατί εγώ και 28 εκατομμύρια ακόμη χρήστες λατρεύουμε τη Revolut. Κάνε εγγραφή με τον παρακάτω σύνδεσμο: https://revolut.com/referral/?referral- ... JUN1-23-AR


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Συμπλέκτης!!!
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 12 Οκτ 2009, 23:13 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 09 Σεπ 2006, 15:34
Δημοσιεύσεις: 3561
Τοποθεσία: θεσσαλονικη
αρχικα μηδενισε τον μετριτη πατας το τριπ και γυρνας το κλειδι της μηχανης και το κρατας πατημενο για 10 sec


μετα αμα σου παραμηνει αναμενο πανε για εναν ελενχο σε ενα διαγνωστικο γιατι το service σημενει οτι κατι δεν παει καλα στο αμαξι (μαλλον)

_________________
Η αγάπη και τα δικαιώματα δεν εξαγοράζονται, κερδίζονται !!!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Συμπλέκτης!!!
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 13 Οκτ 2009, 02:20 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 02 Μάιος 2011, 19:53
Δημοσιεύσεις: 3229
Το είχα κάνει... μόλις εκανα ρεσετ μετά από 2 βδομάδες βγαζοντας τους πόλους, επανήλθε.

_________________
Μάθε γιατί εγώ και 28 εκατομμύρια ακόμη χρήστες λατρεύουμε τη Revolut. Κάνε εγγραφή με τον παρακάτω σύνδεσμο: https://revolut.com/referral/?referral- ... JUN1-23-AR


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Συμπλέκτης!!!
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 30 Νοέμ 2009, 21:22 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 02 Μάιος 2011, 19:53
Δημοσιεύσεις: 3229
Έγινε η αλλαγή δίσκου πλατό... η ετυμηγορία: Στραβωπατημένος, 2 χιλ. κλίση στο πλατώ (στράβωμα) και όλα μα όλα τα ελατήρια είχαν εγκοπές και κάποιο «παίζω» άλλα πολύ και άλλα λίγο... στο λινκ φωτό. Ο μαμίσιος ήταν Sachs made in Slovakia και ακολουθεί το ιστορικό της αναζήτησης ενός καινούριου σετ. Αρχικά, όπως είχα δηλώσει προηγουμένως, ήθελα να βάλω Sachs. Έγινε λοιπόν η παραγγελία από ανεξάρτητο εισαγωγέα (κάπου στον Πειραιά μόνο το τηλέφωνο έχω κρατήσει) και μας έρχεται μετά από 1 εβδομάδα το Set Sachs. Συσκευασία Sachs Γερμανία σφραγισμένη κτλ. ανοίγοντας το κουτί το εξής παράδοξο:Πλατό VALEO δίσκος Sachs ΟΛΑ από Σλοβακία κατασκευή (οι κωδικοί ήταν σωστοί Sachs). Το στείλαμε πίσω (δεν το είχαμε κατεβάσει ακόμα ευτυχώς περίμενα να βρεθεί το σετ πρώτα) και άρχισε ξανά η αναζήτηση. Από Peugeot - Citroen δίκτυο, τα μόνα που βρίσκαμε ήταν τα σετ που βάζει η εκάστοτε αντιπροσωπία τα οποία όλα ήταν Sachs - Valeo ανακατεμένα όλα κατασκευής Σλοβακίας. Τελικά βρέθηκε Original σετ Valeo Γαλλίας του οποίο το Barcode της συσκευασίας είναι σε φωτό και τα περιεχόμενα της συσκευασίας ήταν όντως Made in France & Valeo όλα. Μάλλον η γκαντεμιά μου είναι που με κυνηγάει αλλιώς έχουμε πολύ άσχημο δίκτυο ανταλλακτικών.
Αναλυτικό κόστος:
Εργατικά: 187,43 ευρώ
Βαλβοβίνες Elf 75W-80 2x τεμ. 11,90 ευρώ
Σετ δίσκο -πλατό:186,70 ευρώ
Τσιμούχες ημιαξονίων:6,59 ευρώ (αριστερή) 6,38 ευρώ (δεξιά)

Φωτογραφίες :http://rapidshare.com/files/314404277/Diskos_-_plato.rar (συγνώμη εάν είναι χαμηλή η ανάλυση, δεν είχα την ψηφιακή μου μαζί).


Μετά την αλλαγή το αυτοκίνητο ξαναζωντάνεψε. Δεν «πέφτει» όπως πριν σε ανηφόρες, ακόμα και με 5η σχέση, το σκορτσάρισμα τέλος και φορτώνει πολύ μα πολύ πιο άνετα, είναι αισθητή η αλλαγή, δεν κατάλαβα πότε πρόλαβε και έπιασε τα 180 στην Αττική οδό που συνήθως το παρακάλαγα να φτάσει 170. Αλλαγές -ξεκίνημα πολύ άνετα.
Όποια απορία έχετε, πείτε μου.

Εικόνα Εικόνα Εικόνα Εικόνα Εικόνα Εικόνα Εικόνα Εικόνα Εικόνα Εικόνα

Ανέβασα τις φωτογραφίες στο imageshack για πιο εύκολη προβολή.
Φιλικά,
Prokopas

_________________
Μάθε γιατί εγώ και 28 εκατομμύρια ακόμη χρήστες λατρεύουμε τη Revolut. Κάνε εγγραφή με τον παρακάτω σύνδεσμο: https://revolut.com/referral/?referral- ... JUN1-23-AR


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Συμπλέκτης!!!
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 01 Δεκ 2009, 08:38 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 02 Μάιος 2011, 19:53
Δημοσιεύσεις: 3229
Καλά έκανες Prokopa, σόρυ που σε έβαλα σε κόπο, είχα σκοπό να τις ανεβάσω και εγώ, αλλά κάποιο θέμα είχα με το Avast και δεν με άφηνε χθες. Ευχαριστώ πολύ.

_________________
Μάθε γιατί εγώ και 28 εκατομμύρια ακόμη χρήστες λατρεύουμε τη Revolut. Κάνε εγγραφή με τον παρακάτω σύνδεσμο: https://revolut.com/referral/?referral- ... JUN1-23-AR


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Συμπλέκτης!!!
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 01 Δεκ 2009, 18:47 
Χωρίς σύνδεση
Assistant
Assistant
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 30 Αύγ 2008, 23:47
Δημοσιεύσεις: 14930
Τοποθεσία: Ριο (Πατρας) - Καλλιθεα (Αθηνα)
Καλη τιμη γενικα για αλλαγη σετ δισκο-πλατω-ρουλεμαν και τις υπολοιπες εργασιες που εκανες. :thumb
Παντως αυτο με τους δισκους και γενικα με την κατασκευη ανταλλακτικων ισχυει. :thumb :confused Ατιμη παγκοσμιοποιηση.......

_________________
ΕικόναΕικόνα
Citroen XantiaΙΙ VSX 1.8i16V,1998,276100kmΕικόνα
Citroen ΒΧ14Ε,1985,177000km
Renault MeganeI 1.4eClima/Lux,1998,114000km


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 3 από 15 [ 216 Δημοσιεύσεις ] Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 15  Επόμενο



Συναφή θέματα

Προβλημα σε ανεβασμα στροφων
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά Saxo
Συγγραφέας: peavey
Απαντήσεις: 11
προβλημα σε υδροπνευματικη στο c5
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά Θέματα
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 3
προβλημα με αναρτήσεις??????
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση C5
Συγγραφέας: trapezitis
Απαντήσεις: 2
C3 1.4 eHDi model 2012 - Πρόβλημα Αντλίας ψεκασμού πρόσθετου
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C3
Συγγραφέας: NEAttica
Απαντήσεις: 9
ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΙΜΟΝΙ
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά Xsara
Συγγραφέας: ΠΕΤΡΟΣ XSARA II
Απαντήσεις: 44
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 10 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ
 
cron