Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Παρ 29 Μαρ 2024, 14:08 ]


 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 21 Νοέμ 2006, 23:23 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 11 Σεπ 2006, 23:57
Δημοσιεύσεις: 171
Τοποθεσία: ΑΧΑΡΝΑΙ
Ρε παιδια ακουστε χτες κατα τις 19΄00 το βραδυ τι επαθα,εκει που πηγαινα να παρω την κοπελια απο την δουλεια της στον πειραια,δεν ειχα 5 λεπτα που ειχα ξεκινησει απο το σπιτι μου(αχαρναι)και λιγο πριν βγω εθνικη στο υψος της renault(ν.φιλαδελφεια),ξαφνικα και ενω προχωρουσα οπως πηγαινε η κινηση,μου δειχνει ενδειξη full θερμοκρασια και φυσικα στην οθονη TEMPERATURE HIGH STOP THE ENGINE,αναψε και το STOP στην αλλη οθονη και το σηματακι οτι εχει προβλημα το μοτερ(αυτο το πορτοκαλι με την ενδειξη της μηχανης) :-? .κανω αμεσως δεξια(ευτυχως ειχε μεγαλο πεζοδρομιο)και αρχησα τα μπινελικια.ανοιγω το καπω να δω αν δουλευουν τα vedilateur,μια χαρα σαν ελικες αεροπλανου,το μοτερ εβγαζε την σωστη θερμοκρασια,δεν ζεματαγε,και παιρνω ενα πανι να ανοιξω την ταπα του ψυγειου να δω τι γινεται γιατι με τετοια ενδειξη επρεπε να εψηνες οχι αυγα αλλα μπριζολες hmmm .κανω να πιασω την ταπα,ηταν απολυτως κρυα,την ανοιγω σιγα σιγα μην πεταχτουν οι ατμοι(με βαση την ενδειξη παντα)και κανω και peeling προσωπου,τιποτα το δοχειο μεχρι το MAX κανονικα γεματο και το αμαξι μια χαρα δουλευε,κανενα συμπτωμα για FULL θερμοκρασια,το σβηνω,το αφηνω λιγο μπας και μου το ματιασαν,το ξαναβαζω μπροστα,η θερμοκρασια τερμα κατω,του χωνω κανα 2 γκαζιες,παλι στο FULL και να μου γραφει FAULTY DESOLLOUSION(καπως ετσι)ξεσκονιζω τα αγγλικα μου και καταλαβαινω οτι αυτο σημαινει κατι για αντιρυπαντικη,σκεφτομαι καταλυτης η αισθητηρας L.αρχιζω τα βρισιδια :rant και λεω ρε π...στη μου 6 μηνων αμαξι και κανει τετοιες μ@λ@κιες?καλω την οδικη βοηθεια,ηρθαν,μετα απο 2 ωρες ακριβως :spank: .πρεπει τα CITROEN να ειναι οι καλυτεροι πελατες τους γιατι ηρθαν,ενα μικρο φορτηγακι(fiorino)μια μηχανη,και μετα απο λιγο ο γερανος.και οι τρεις μου εκαναν RESET βγαζοντας τον πολο της μπαταριας και γελωντας :ysteric μου ελεγαν πως το αμαξι ειναι μια χαρα αλλα τα c4 ειναι γενικα χαλια :schraeg γιατι κολλαει καποιος εγκεφαλος και μου δειχνει λαθος διαγνωση.αν μπορω να το πουλησω τωρα που ειναι καινουργιο ακομα.και το δικο μου μυαλο στον εγκεφαλο πηγε γιατι το αμαξι δουλευε κανονικοτατα.μου ειπαν να συνεχισω την πορεια μου και αστο αυτο να σφυριζει και να δειχνει οτι θελει.οσο να ειναι καινουργιο αμαξι ειναι δεν το ρισκαρα και τους ειπα να το φορτωσουμε να παει χανιαδακη.το αφησα εκει και το πρωι τους πηγε ο πατερας μου τα κλειδια(επρεπε να παω και στη δουλεια)μιλησα μαζι τους και μου ειπαν οτι ελα μωρε δεν ειναι τιποτα,σε 10 λεπτα το αμαξι θα ειναι ετοιμο,μολις τους ειπα οτι η οδικη μου ειπε(μηχανικοι οι ανθρωποι)οτι τρωει κολληματα ο εγκεφαλος,μου ειπε οτι αυτο δεν γινεται ποτε και οτι θα του κανουν ενα RESET και το αμαξι θα ειναι παλι ΟΚ. :inno: οταν πηγε ο πατερας μου με τον αδερφο μου να το παρουν(το ξεκινησαν 09'00 το πρωι και τελειωσε στις 14'00)μιλησα παλι μαζι τους και μου ειπαν πως κολλησε κατα λαθος καποια βαλβιδα που δινει εντολη και απλα την αλλαξαν.αν ειναι στους 6 μηνες να εχω τετοια στα 5χρονια που εχω σκοπο να το κρατησω τι θα βγαλει?μηπως ξερει κανεις σας τι στο καλο ηταν αυτο?PLEASE HELP.δωστε μου τα φωτα σας.ευχαριστω και συγγνωμη αν σας κουρασα :s

_________________
EAT MY DUST


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 21 Νοέμ 2006, 23:38 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 09 Σεπ 2006, 15:22
Δημοσιεύσεις: 801
Τοποθεσία: Αθήνα. Seat Leon 1.8 TSi
Φιλε JOE δεν χρειαζεται να ανησυχεις για το C4.Το εχουν κανει αυτο ακριβως μερικα ''κομματια''.
Δεν σημαινει οτι ειναι το βασικο τους αρνητικο.Το δικο μου π.χ ειναι απο τα παλαιοτερα εδω μεσα τουλαχιστον και τετοιο συμπτωμα δεν εχει κανει ποτε.
Καποια βαλβιδα θερμοκρασιας πρεπει να σου κολλησε και σου εβγαλε εσφαλμενη βλαβη.Ολα αυτα διορθωνονται.
Μα και στην εγγυηση να μην ησουνα σκεψου οτι μια τετοια βαλβιδα δεν εχει και μια περιουσια και οτι χαλανε σχετικα ευκολα στα συγχρονα αυτοκινητα, μιας και ειναι απο τα βασικοτερα σημεια που στελνει τα αναλογα δεδομενα στον εγκεφαλο για ο,τι αφορα στην θερμοκρασια του νερου.
Παντως με RESET κλπ που συμβουλευουν και κατα κορον κανουν οι των Οδικων Βοηθειων δεν ειναι και πολυ αποτελεσματικα.
Ασε που οι αποψεις τους περι βλαβων και αξιοπιστιας μοντελων δεν ειναι και ο,τι καλυτερο να τις ασπαζεσαι.

_________________
http://www.dgp.gr
http://panc4.blogspot.com
http://i40.servimg.com/u/f40/11/60/90/66/ps110.jpg


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 21 Νοέμ 2006, 23:57 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 09 Σεπ 2006, 23:11
Δημοσιεύσεις: 2098
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη
Παιδια εχει πεσει επιδημια με τις βαλβιδες μαλλον..Εμενα πριν 3 βδομαδες εμεινε απο αισθητηρα θερμοκρασιας.Δεν ειναι τιποτα JOE.Μια βαλβιδα ειναι που κολλαει απλα και δειχνει λανθασμενη ενδειξη θερμοκρασιας..Να φανταστεις εμενα μου το εκανε αυτο με 1 λεπτο λειτουργειας του μοτερ και ηταν παγωμενο αλλα αυτο το χαβα του.Δεν ειναι κατι που πρεπει να σε ανυσηχει...Ειναι υποθεση 10 λεπτων για να φτιαχτει...Και ο georgep800 το επαθε προσφατα...Τελος, κακως τους αφησες να σου βγαλουν το πολο της μπαταριας και επρεπε να πεις με την μια παμε citroen.Δεν ξερεις τι γινεται καμια φορα.. :thumbup Δεν ειναι τπτ.. ;)

_________________
Εικόνα
Δεν πατάω γκάζι,για να έχω φίλους :(


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 22 Νοέμ 2006, 01:00 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 09 Σεπ 2006, 17:31
Δημοσιεύσεις: 2112
Τοποθεσία: ειμαι απλα και γαμω τα ατομα
υπαρχουν και πειστηρια για τον γιαννη. Αληθεια εχετε δει C4 πανω σε οδικη??? :tong: :tong: :fsss :inno: :iconcool :ysteric

_________________
citroen c3 μαμα...ειχα

ανατροπη και πεναλτι στην γκομενα απεναντι :)

GET A FUCKING LIFE


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 22 Νοέμ 2006, 14:42 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 09 Σεπ 2006, 15:15
Δημοσιεύσεις: 932
Τοποθεσία: ΚΡΗΤΗ
Και εμένα μου το παρουσίασε πρίν απο μια βδομάδα. Και εκτώς απο αυτό με άφησε τελείως(δεν έπερνε μπροστά)...

_________________
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 22 Νοέμ 2006, 14:49 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 09 Σεπ 2006, 23:11
Δημοσιεύσεις: 2098
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη
Το οτι δεν μας επερνε μπροστα μετα ειναι μαλλον επειδη κλειδωσε ο ανεγκεφαλος :tong: ...Σε μενα οταν αναψε η ενδειξη αρχισε να λειτουργει το βεντιλατερ συνεχεια και δεν σταματουσε με τιποτα..Ωσπου το πηγαμε το βραδυ στην αντιπροσωπεια και βγαλαμε τον πολο μαζι με τον smpokos και σταματησε..Το επομενο πρωι πηγα και παμε να το βαλουμε μπρος και μιζαριζε στον αερα,το πηγαμε τσουλοντας μεσα το βαλαν στο lexia και απο κει κατι καναν τα παλικαρια και πηρα μπροστα...Το μονο τωρα που με απασχολει ειναι μην πηρα καμια μεντα η μπαταρια απο την ολη φαση και με αφησει ξαφνικα καμια φορα..Παντως το λαμπακι της επανω ειναι πρασινο ακομα :thumbup

Παιζει να ειναι παρτιδα με ελλατωματικους αισθητηρες αυτο που γινεται.Ετσι μ ειπε ο ηλεκτρολογος της citroen και πως πλεον βαζουν βελτιωμενους(Δεν το πιστευω βασικα γιατι ετσι λενε παντου :rant )...

_________________
Εικόνα
Δεν πατάω γκάζι,για να έχω φίλους :(


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 22 Νοέμ 2006, 16:07 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 09 Σεπ 2006, 15:34
Δημοσιεύσεις: 3561
Τοποθεσία: θεσσαλονικη
ε βασικα κατι επεξε με τα δικασας μαλλον στον αισθητηρα θερμοκρασιας .


joe τι μοντελο ειναι το δικο σου ποσο καιρο το εχεις και ποσα χλμ

giannh και georgep800 και εσεις το ιδιο να δουμε ομοιοτητες .



αααααααααααααα JOE λιγο χαζομαρα μου ακουστικε που ανοιξες την ταπα .

αμα οντως ειχε προβλημα το αμαξι μπορει και να ειχες προβλημα κανα εγκαυμα τπτ .

_________________
Η αγάπη και τα δικαιώματα δεν εξαγοράζονται, κερδίζονται !!!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 22 Νοέμ 2006, 19:20 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 11 Σεπ 2006, 23:57
Δημοσιεύσεις: 171
Τοποθεσία: ΑΧΑΡΝΑΙ
το αμαξι ειναι αγορασμενο 18/4/2006 και εχω κανει 19.800 χλμ.και χωρις να το σκιζω(μια δυο φορες μονο,καλα αντε τρεις) :fsss Την ταπα την ανοιξα αφου ειδα οτι ηταν απολυτως κρυα,δεν ειμαι ασχετος, :thumbup ειδα οτι δεν ειχαν βρασει τα νερα,οπως ειπα δεν ειχα καμμια ορεξη να κανω peelling προσωπου αν ηταν βραστο και το ανοιγα,δεν τον γλιτωνα τον καθαρισμο(και σε βαθος).ευχαριστω για την βοηθεια :tong: παντως ψιλοξενερωσα με την ολη φαση :mad και νοσταλγησα για λιγο το PEUGEOT RALLYE που ειχα πριν(ευτυχως για λιγο γιατι μετα ξαναερωτευτηκα το C4 μου)

_________________
EAT MY DUST


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 23 Νοέμ 2006, 18:33 
Άβαταρ μέλους
panc4

Πάνο κι εγώ παλιούρας ....κατασκευασμένο Νοε 2004. Το σκίζω καθημερινώς. Τέτοιες μαλακίες δεν μου έχει βγάλει ποτέ...φτου έξω από εμάς.
Αλλά του αλλάζω τα φώτα. Ιταλικό στρώσιμο του έκανα και ιταλική χρήση του κάνω. Μόνο όταν είναι κρύο δεν το πιέζω.

Τα περι αξιοπιστίας C4 ...μάλλον ο τύπος δεν έχει δει τι γίνεται στα άλλα..focus, Golf, Astra... :fsss

Aυτά είναι πταίσματα. Τα σοβαρότερα να σας ανησυχούν.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 29 Νοέμ 2006, 17:29 
Άβαταρ μέλους
Το ίδιο πρόβλημα ειχε εμφανιστεί κ σε εμένα προ 6μηνου.
Και σε φίλο με c4 παλι.

Δεν σκίζουν κ από αξιοπιστία πάντως.
Για καινούριο αμάξι απαράδεκτο........


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 29 Νοέμ 2006, 17:47 
Άβαταρ μέλους
bliss

ίσα ίσα στα καινούρια μοντέλα βγαίνουν όλα. Μετά από κανα 2άρι χρόνια αρχίζει και στρώνει. Και αυτό γίνεται με τα περισσότερα αυτοκίνητα στην αγορά.

Τσεκάρετε το Focus II και θα καταλάβετε...


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 29 Νοέμ 2006, 17:59 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 09 Σεπ 2006, 17:31
Δημοσιεύσεις: 2112
Τοποθεσία: ειμαι απλα και γαμω τα ατομα
elteo έγραψε:
bliss

ίσα ίσα στα καινούρια μοντέλα βγαίνουν όλα. Μετά από κανα 2άρι χρόνια αρχίζει και στρώνει. Και αυτό γίνεται με τα περισσότερα αυτοκίνητα στην αγορά.

Τσεκάρετε το Focus II και θα καταλάβετε...


μετα απο δυο χρονια και αφου εχει αλλαξει το μισο αυτοκινητο εντος εγγυησης....απαραδεκτο απλα.

_________________
citroen c3 μαμα...ειχα

ανατροπη και πεναλτι στην γκομενα απεναντι :)

GET A FUCKING LIFE


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 29 Νοέμ 2006, 18:04 
Άβαταρ μέλους
Δυστυχώς έτσι είναι!

εάν δεν θέλετε ......μεταχειρισμένο 2ετίας να γλυτώσετε και την οικονομική απαξίωση και να γλυτώσετε και κάποια ευρουλάκια. :iconcool


Τελευταία επεξεργασία από elteo και Τετ 29 Νοέμ 2006, 18:06, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά

Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 29 Νοέμ 2006, 18:06 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 08 Οκτ 2006, 19:09
Δημοσιεύσεις: 680
Τοποθεσία: πειραιάς
νομίζω ότι το c4 έχει τα περσσότερα μπλιμπλίκια στην κατηγορία του.Εγώ είμαι της άποψης όσο λιγότερα ηλεκτρονικά και μπιχλιμπίδια τόσο το καλύτερο

_________________
c2 vts
τελικό GROUP N
custom σκούπα με φιλτροχοάνη GREEN


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 29 Νοέμ 2006, 18:13 
Άβαταρ μέλους
V_T_S έγραψε:
νομίζω ότι το c4 έχει τα περσσότερα μπλιμπλίκια στην κατηγορία του.Εγώ είμαι της άποψης όσο λιγότερα ηλεκτρονικά και μπιχλιμπίδια τόσο το καλύτερο


το θέμα είναι ότι μόνο με αυτά ΔΕΝ έχουμε πρόβλημα. Οι περισσότεροι αντιμετωπίζουν χαζοπροβληματάκια...αλλά και μερικά πιο σοβαρά αλλά όλα μηχανικά.


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 1 από 2 [ 17 Δημοσιεύσεις ] Μετάβαση στην σελίδα 1, 2  Επόμενο



Συναφή θέματα

Ξαφνικο πρόβλημα και πτώση στροφών
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C2
Συγγραφέας: billc2vts
Απαντήσεις: 2
Πρόβλημα με Τηλεχειρισμό σε Xsara 2004 1.4
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά Xsara
Συγγραφέας: nadin
Απαντήσεις: 5
ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΚΛΙΜΑΤΙΣΤΙΚΟ
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά Θέματα
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 6
Πρόβλημα με την όπισθεν
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C3
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 9
Προβλημα με θερμοκρασια σε berlingo
Δ. Συζήτηση: Γενικές συζητήσεις
Συγγραφέας: sakil13
Απαντήσεις: 6
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 16 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ