Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Πέμ 28 Μαρ 2024, 14:59 ]


 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: φώτα ημέρας DRL
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 28 Απρ 2009, 17:16 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 15 Δεκ 2008, 13:22
Δημοσιεύσεις: 52
ξέρει κανείς αν υπάρχουν φώτα ημέρας για το c4 coupe σε μορφή led (όπως του audi)?


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: φώτα ημέρας DRL
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 02 Ιαν 2011, 19:39 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 02 Μάιος 2011, 19:53
Δημοσιεύσεις: 3229
Έχω παραγγείλει Led Strip από E-Bay και πιστεύω πως βρήκα τρόπο να παρακάμψω το πλαστικό μέσα στο φρυδάκι που δεν σε αφήνει να περάσεις λωρίδα χωρίς κάποια τρελή επέμβαση στο φανάρι, με αντάπτορα φις W5W στην λωρίδα κτλ... όταν με το καλό φτάσουν όλα τα υλικά από Hong-kong (σε κανα μήνα στην καλύτερη) θα αναρτήσω και How to με όλα τα υλικά και βήματα που έκανα, αρκεί να μου πετύχει.

_________________
Μάθε γιατί εγώ και 28 εκατομμύρια ακόμη χρήστες λατρεύουμε τη Revolut. Κάνε εγγραφή με τον παρακάτω σύνδεσμο: https://revolut.com/referral/?referral- ... JUN1-23-AR


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: φώτα ημέρας DRL
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 02 Ιαν 2011, 20:11 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 14 Απρ 2009, 19:53
Δημοσιεύσεις: 7471
Τοποθεσία: Βόλος
Ωραία αναμένουμε..... :clap

_________________
Αν ο παράδεισος είχε στροφές ο θεός θα είχε vts
ΕικόναΕικόνα
My Citroen C4


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: φώτα ημέρας DRL
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 02 Ιαν 2011, 20:33 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 22 Μαρ 2010, 23:37
Δημοσιεύσεις: 31
Τα φρυδάκια αλλάζουνε? Το ένα έχει καεί.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: φώτα ημέρας DRL
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 02 Ιαν 2011, 20:45 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 02 Μάιος 2011, 19:53
Δημοσιεύσεις: 3229
W5W λαμπάκι απλό πάρε, ούτε 50 λεπτά δεν θα σου στοιχίσει και το αλλάζεις πανεύκολα. Στο πάνω μέρος του φαναριού θα βρεις μία μικρή φίσσα μπεζ ή άσπρη, την γυρίζεις μισή στροφή και βγαίνει, απλά τραβάς το καμένο λαμπάκι και βάζεις το άλλο.


Το αποτέλεσμα θα το ξέραμε ήδη εάν δεν βαράγανε τόσο πολύ εδώ οι κερατάδες. Ακούς εκεί, να πουλάνε την μία λωρίδα από 9 έως 12,5 ευρώ, και εμένα από e-bay μου κόστισαν όλα λίγο πάνω απο 10 ευρώ με μεταφορικά, και δεν μιλάμε για λίγα πράγματα (4 LED Panels για το σαλόνι, 4 βύσματα w5w με καλώδιο για τις λωρίδες, και 2 ζεύγη λωρίδων διαφορετικού τύπου γιατί δοκιμή κάνω... δεν ξέρω ποια θα καταφέρω να περάσω και πώς θα δείχνει, αλλά όλα τα LED είναι SMD xenon white). Το δυσάρεστο είναι ότι πρέπει να περιμένεις πάρα πολύ να φτάσει κάτι από Κίνα, και όλα αυτά είναι 3 ξεχωριστές παραγγελίες. Οπότε υπομονή.

_________________
Μάθε γιατί εγώ και 28 εκατομμύρια ακόμη χρήστες λατρεύουμε τη Revolut. Κάνε εγγραφή με τον παρακάτω σύνδεσμο: https://revolut.com/referral/?referral- ... JUN1-23-AR


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: φώτα ημέρας DRL
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 23 Ιαν 2011, 08:15 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 02 Μάιος 2011, 19:53
Δημοσιεύσεις: 3229
Φίλε Skotis, μάλλον η προσπάθεια πήγε στράφι, κατάφερα να τα περάσω μέχρι κάτω, αλλά για πάνω από την τρύπα δεν πάνε με τίποτα... άσε που μόλις περάσεις το γυαλάκι, πάει όπου θέλει, έχει τουλάχιστον 4 εκατοστά στο πίσω μέρος του φαναριού όπου περνάς άνετα, αλλά η λωρίδα μιά μου έβγαινε κάτω στις λάμπες, μία χανόταν στο κενό... έβγαλα φωτό για το πώς φαίνεται, αλλά από την στιγμή που δεν μπορούσα να τα περάσω στο πάνω μέρος, ή να στηριχθούν σωστά μέσα στο υπόλοιπο, τα έβγαλα και το άφησα όπως είναι από μαμά...

Εικόνα
Εικόνα

_________________
Μάθε γιατί εγώ και 28 εκατομμύρια ακόμη χρήστες λατρεύουμε τη Revolut. Κάνε εγγραφή με τον παρακάτω σύνδεσμο: https://revolut.com/referral/?referral- ... JUN1-23-AR


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: φώτα ημέρας DRL
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 23 Ιαν 2011, 20:51 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 14 Απρ 2009, 19:53
Δημοσιεύσεις: 7471
Τοποθεσία: Βόλος
Κρίμα :sad και είναι τόσο όμορφο.Τότε τα led είναι μονόδρομος και πολύ όμορφα κατά την γνώμη μου με 5 ευρωπουλάκια από e-bay.Αν θέλετε βάζω και το link.

_________________
Αν ο παράδεισος είχε στροφές ο θεός θα είχε vts
ΕικόναΕικόνα
My Citroen C4


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: φώτα ημέρας DRL
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 23 Ιαν 2011, 21:49 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 02 Μάιος 2011, 19:53
Δημοσιεύσεις: 3229
Οι 2 λωρίδες που πήρα απο e-bay 2,70 μου ήρθαν με ταχυδρομικά (άρε Κίνα φτωχομάνα!) με την ανάλογη ποιότητα (τα έβαλα σε 9volt μπαταρία, φοβήθηκα να τα βάλω στην παροχή του αυτοκινήτου, για αυτό και το χαμηλό μπλε χρώμα ), αν και τώρα σκέφτομαι να κάνω συνδυασμό, LEDοσειρά από την μέση και κάτω που περνάει, και το υπόλοιπο με το απλό λαμπάκι, από μακριά δεν φαίνεται άσχημο που το δοκίμασα, ούτε φαίνεται το κενό που αφήνει και αποφεύγεις και έτσι το σφάλμα του BSI. Το πλαστικό που έχει μέσα, με ένα μολυβάκι να το πιέσεις ελαφρά, ξεκουμπώνει, μπορείς να το ρίξεις τελείως μέσα στο κενό, αλλά μετά μπορεί να πέσει στους προβολείς κάτω και άντε βγάλτο(όπως έγραψα και πρίν, είναι πάρα πολύ μεγάλο το κενό και επικοινωνεί με τα κάτω φανάρια)... Αν ξανακάνει καμιά καλή μέρα πάλι και έχω κέφι, θα κάνω πάλι κάποιες δοκιμές, έχω βρει και εγώ κάποια LED W5W από Ebay που και καλά δεν βγάζουν BSI error και φωτίζουν πολύ καλά, ίσως τελικά καταλήξω σε αυτά.

_________________
Μάθε γιατί εγώ και 28 εκατομμύρια ακόμη χρήστες λατρεύουμε τη Revolut. Κάνε εγγραφή με τον παρακάτω σύνδεσμο: https://revolut.com/referral/?referral- ... JUN1-23-AR


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: φώτα ημέρας DRL
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 23 Ιαν 2011, 22:26 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 14 Απρ 2009, 19:53
Δημοσιεύσεις: 7471
Τοποθεσία: Βόλος
Αν καταλήξεις σε λαμπάκι led πάρε αυτά πανέμορφα,πάμφθηνα και χωρίς να κάνει νούμερα.Μου ζητούσαν 20 ευρώ στον βόλο :laugh :laugh :laugh
http://global.ebay.com/2X4_LED_CITROEN_ ... 08193/item

_________________
Αν ο παράδεισος είχε στροφές ο θεός θα είχε vts
ΕικόναΕικόνα
My Citroen C4


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: φώτα ημέρας DRL
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 23 Ιαν 2011, 23:36 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 02 Μάιος 2011, 19:53
Δημοσιεύσεις: 3229
Αυτά είχα μπανίσει :) , για την ίδια ακριβώς σειρά με την οποία έκανα την δοκιμή,(ακόμα και τα ίδια ορθογραφικά του κινέζου στην συσκευασία είχε), μου ζήταγαν στην Αθήνα 12 ευρώ την 1 :rop :rop :rop , καμμία σχέση με τα 2,70 του Κινέζου.... Άρε :gflag αθάνατη...

_________________
Μάθε γιατί εγώ και 28 εκατομμύρια ακόμη χρήστες λατρεύουμε τη Revolut. Κάνε εγγραφή με τον παρακάτω σύνδεσμο: https://revolut.com/referral/?referral- ... JUN1-23-AR


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: φώτα ημέρας DRL
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 22 Φεβ 2011, 23:24 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 02 Μάιος 2011, 19:53
Δημοσιεύσεις: 3229
Skotis έγραψε:
Αν καταλήξεις σε λαμπάκι led πάρε αυτά πανέμορφα,πάμφθηνα και χωρίς να κάνει νούμερα.Μου ζητούσαν 20 ευρώ στον βόλο :laugh :laugh :laugh
http://global.ebay.com/2X4_LED_CITROEN_ ... 08193/item



Βγάζουν σφάλμα και αυτά, μου τα κρατάει αναμμένα :( και τα philips που μου έδωσε τζάμπα με τα blue vision είναι πιο δυνατά.....

_________________
Μάθε γιατί εγώ και 28 εκατομμύρια ακόμη χρήστες λατρεύουμε τη Revolut. Κάνε εγγραφή με τον παρακάτω σύνδεσμο: https://revolut.com/referral/?referral- ... JUN1-23-AR


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: φώτα ημέρας DRL
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 23 Φεβ 2011, 00:41 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 14 Απρ 2009, 19:53
Δημοσιεύσεις: 7471
Τοποθεσία: Βόλος
Μα σε όλους τα κρατάει για λίγο αναμμένα.Μετά από λίγο σβήνουν και σε εμένα τα blue vision όχι μόνο δεν ήταν τόσο δυνατά αλλά βάζοντας το κιτ ξένον φαίνονταν ψιλοκίτρινα.

_________________
Αν ο παράδεισος είχε στροφές ο θεός θα είχε vts
ΕικόναΕικόνα
My Citroen C4


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: φώτα ημέρας DRL
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 25 Φεβ 2011, 19:16 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 09 Σεπ 2006, 19:08
Δημοσιεύσεις: 1576
Τοποθεσία: ΝΙκαια
Μελος του κλαμπ κολησε την λεντοταινια κατω απο καπω πανω απο τα φαναρια με πολυ καλο αποτελεσμα.

_________________
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: φώτα ημέρας DRL
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 25 Φεβ 2011, 19:45 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 02 Μάιος 2011, 19:53
Δημοσιεύσεις: 3229
Το έκανα και εγώ ως δοκιμή, δεν μου άρεσε καθόλου... φαινεται σκοτεινό το φρυδάκι ττην ημέρα, ακόμα και με το λαμπάκι ταυτόχρονα μέσα.

_________________
Μάθε γιατί εγώ και 28 εκατομμύρια ακόμη χρήστες λατρεύουμε τη Revolut. Κάνε εγγραφή με τον παρακάτω σύνδεσμο: https://revolut.com/referral/?referral- ... JUN1-23-AR


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: φώτα ημέρας DRL
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 25 Φεβ 2011, 21:25 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 14 Απρ 2009, 19:53
Δημοσιεύσεις: 7471
Τοποθεσία: Βόλος
antonios16v έγραψε:
Μελος του κλαμπ κολησε την λεντοταινια κατω απο καπω πανω απο τα φαναρια με πολυ καλο αποτελεσμα.

Δεν μπορεί το παιδί να ανεβάσει μια φώτο να το δούμε και εμείς; :(

_________________
Αν ο παράδεισος είχε στροφές ο θεός θα είχε vts
ΕικόναΕικόνα
My Citroen C4


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 1 από 2 [ 19 Δημοσιεύσεις ] Μετάβαση στην σελίδα 1, 2  Επόμενο



Συναφή θέματα

C4 πρόβλημα με χαμηλά φώτα και τραβάει αριστερά
Δ. Συζήτηση: Τα πρώτα σας βήματα!
Συγγραφέας: DIOGIA
Απαντήσεις: 4
Μονάδα για αυτόματα φώτα
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά Xsara
Συγγραφέας: Vaginen
Απαντήσεις: 4
ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΑ ΦΩΤΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΝΕΜΙΣΤΗΡΑ ΤΟΥ ΚΑΛΟΡΙΦΕΡ!!!!!
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά Xsara
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 3
Βγάζει μήνυμα για "πρόβλημα στα φώτα"
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C2
Συγγραφέας: nancy
Απαντήσεις: 16
Οδηγός: Φώτα ομίχλης από Peugeot 107
Δ. Συζήτηση: Εσωτερικό-εξωτερικό C1
Συγγραφέας: anestakos
Απαντήσεις: 34
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 14 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ