Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Τρί 23 Απρ 2024, 11:57 ]


 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Θόρυβος στο Μπροστά Άξονα
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 30 Μάιος 2009, 17:14 
Άβαταρ μέλους
Κατ' αρχάς, καλησπέρα στην παρέα του citroen club. Είμαι καινούργιο μέλος, λίγο άσχετος με τις τεχνικές ορολογίες, γι΄αυτό κι ελπίζω να με αντιμετωπίσετε με επιείκια.

Είμαι κάτοχος ενός CITROEN C4 1,4 μοντέλο 2005. Γενικά, είμαι πολύ ευχαριστημένος από το συγκεκριμένο αυτοκίνητο, παρά το ότι η χρήση που του έχω κάνει δεν είναι η καλύτερη δυνατή, μιας και το αυτοκίνητο για μένα είναι και μέσο δουλειάς.

Το αυτοκίνητο έχει 75.550 km και την τελευταία εβδομάδα ακούω έναν περίεργο θόρυβο εμπρός και δεξιά στο αυτοκίνητο. Φαίνεται να προέρχεται από την αριστερή ρόδα του αυτοκινήτου. Καθότι άσχετος με το θέμα, απευύνθηκα σε 2 αντιπροσωπείες, οι οποίες μου έδωσαν δύο διαφορετικές εκδοχές:

α) την πρώτη φορά μου είπαν ότι έχω πρόβλημα στο σινεμπλόκ (ας με βοηθήσει κάποιος εξηγώντας μου),
β) τη δεύτερη φορά μου είπαν ότι πρέπει να αλλάξω το ψαλίδι.

Ο θόρυβος που ακούω είναι σαν να σπάει ξύλο (κάτι σαν κρακ δλδ) και συμβαίνει όταν το αυτοκίνητο είναι σταματημένο (π.χ. όταν ξεπαρκάρω) και όταν στρίβει με πολύ μικρή ταχύτητα (μέχρι 20 χλμ.).

Να τονίσω επίσης ότι ο θόρυβος δεν είναι συνεχόμενος, ακούγεται μόνο από την αριστερή πλευρά του αυτοκινήτου (καθόλου από τη δεξιά) και όταν το τιμόνι στρίβει αριστερά είτε τέρμα είτε πάνω από το μισό κύκλο στροφής.

Όποιος μπορεί, ας μου δώσει μια εξήγηση.

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

:c4

-- Σάβ 30 Μάιος 2009, 18:17 --

Από τη βιασύνη μου, έγραψα ότι ο θόρυβος ακούγεται εμπρός και δεξιά. Αγνοήστε το, ο θόρυβος ακούγεται εμπρός και αριστερά.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΘΟΡΥΒΟΣ ΣΤΟΝ ΜΠΡΟΣΤΑ ΑΞΟΝΑ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 31 Μάιος 2009, 11:24 
Χωρίς σύνδεση
Assistant
Assistant
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 30 Αύγ 2008, 23:47
Δημοσιεύσεις: 14930
Τοποθεσία: Ριο (Πατρας) - Καλλιθεα (Αθηνα)
Βασικα και οι 2 εκδοχες που σου εδωσαν οι μηχανικοι των αντιπροσωπειων, αναφερονται για το αριστερο ψαλιδι, και μαλλον για τα σινεμπλοκ του αριστερου ψαλιδιου (απ' οτι λες). :scratch

Αν αληθευουν αυτα (δλδ υπαρχει κομμενο ή κατεστραμμενο) τοτε χρειαζεται αντικατασταση. :eek

Στα καινουρια αυτοκινητα ομως, συνηθως ΔΕΝ αλλαζεται μονο το κατεστραμμενο σινεμπλοκ, αλλα υπαρχει σαν ανταλλακτικο ολο μαζι το ψαλιδι καινουριο με τα σινεμπλοκ του. Το κοστος ομως ειναι απαγορευτικο σχεδον ομως γιατι μιλαμε για 120-200++ ευρω το ψαλιδι. Αρα επαλληθευεται και η 2η εκδοχη του μηχανικου για αντικατασταση ψαλιδιου... :lol :angry :lol :angry

Και συνηθως συμφερει (αφου εχει ταλαιπορηθει το αυτοκινητο ομοιομορφα και απλα καταστραφηκε πρωτα η αριστερη μερια και σε λιγο θα γινει το ιδιο και με την δεξια πλευρα) να αντικαθισταται και το δεξιο, αρα αν προσθεσεις την εργασια που θα σου βαλουν σε τιμη αντιπροσωπειας και την ευθυγραμμιση που αναγκαστικα πρεπει να κανεις αφου ξηλωνεις το μπροστινο συστημα, βαλε αλλα 25+ ευρω....... :surprised :angry :surprised :angry

Εγω τουλαχιστον σε ενα Xantia II που εχω (ενω και για αυτο η αντιπροσωπεια δινει κομπλε τα ψαλιδια καινουρια με σινεμπλοκ.......), οταν αντικατεστησα τα σινεμπλοκ των ψαλιδιων ΜΟΝΟ και δεν αγορασα καινουρια ψαλιδια, αφου δεν ειχαν παθει τιποτα. Αλλαχτηκαν ομως σε συνεργειο και οχι σε αντιπροσωπεια, οπου εκει βαζουν το ανταλλακτικο της εταιριας (δλδ κομπλε ψαλιδι και οχι κμονο τους ελλαστικους συνδεσμους που ειναι παμφθηνοι, κοντα στα15-20 ευρω ο ενας). Συνολικα με αλλαγη σινεμπλοκ και ευθυγραμμιση δεν μου πηγε πανω απο 120-150 ευρω και για τα 2 ψαλιδια. :thumb :mrgreen :thumb :mrgreen

Καλυτερα ομως πριν προχωρησεις σε οποιαδηποτε κινηση, πηγαινε σε εναν ευθυγραμμισα και κανε εναν ελεγχο στο αυτοκινητο σου και ιδιεταιρα στο μπροστινο συστημα.
Εκει θα σου πουν τι χρειαζεται αντικατασταση και μπορει να σε συμβουλεψουν για τις επομενες κινησεις σου. ΟΧΙ στην ευθυγραμμιση της αντιπροσωπειας, αλλα σε ευθυγραμμισα που υπαρχουν σχεδον παντου. Ρωτα και κανα γνωστο σου ή φιλο σου που μπορει να σου προτεινει καποιον. :thumb :thumb
Μαθε τι εχει, και μετα προχωρα στην επομενη κινηση!!! :thumb :mrgreen :thumb :mrgreen
Πες νεα.

Υ.Γ: Σινεμπλοκ ειναι ελαστικοι κυλινδρικοι συνδεσμοι εκει οποι υπαρχουν οι βιδες που κρατουν τα ψαλιδια πανω στην μπροστινη γεφυρα (προεκταση του σασι περιπου) και υπαρχουν για να μην περνανε κραδασμοι στο τιμονι απο τον δρομο.

_________________
ΕικόναΕικόνα
Citroen XantiaΙΙ VSX 1.8i16V,1998,276100kmΕικόνα
Citroen ΒΧ14Ε,1985,177000km
Renault MeganeI 1.4eClima/Lux,1998,114000km


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Θόρυβος στο Μπροστά Άξονα
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 31 Μάιος 2009, 12:44 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 09 Σεπ 2006, 15:34
Δημοσιεύσεις: 3561
Τοποθεσία: θεσσαλονικη
Εικόνα


τα μπλε ειναι τα σινεμπλοκ

_________________
Η αγάπη και τα δικαιώματα δεν εξαγοράζονται, κερδίζονται !!!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Θόρυβος στο Μπροστά Άξονα
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 07 Ιουν 2009, 21:37 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 30 Σεπ 2007, 15:56
Δημοσιεύσεις: 1820
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Ακούς ήχο "κρακ-κρακ" άμα το ανεβάσεις πεζοδρόμιο από τη συγκεκριμένη μεριά, πατώντας σε απότομες ράμπες, ή μήπως και σε απότομο φρενάρισμα με πολύ χαμηλή ταχύτητα (π.χ. στις τελευταίες μπρος/πίσω κινήσεις του αμαξώματος σταματώντας σε φανάρι);

Το γεγονός ότι το ακούς με στριμμένο το τιμόνι εμένα μου ακούγεται για μπαλάκι, και όχι σινεμπλόκ. Το σινεμπλόκ θα το άκουγες σαν έντονο χτύπο "ντουπ-ντουπ" ή τριγμό σε λακκούβες... Μάλλον σκίστηκε η τσιμούχα από κάποιο μπαλάκι, και πήρε υγρασία και σκούριασε εσωτερικά... Είναι πολύ κοινό για αυτοκίνητα με περισσότερα από 50-60.000km. Το μπαλάκι (ball-joint στα αγγλικά), είναι ένας σφαιρικός σύνδεσμος. Υπάρχουν 2 σε κάθε μεριά του εμπρός συστήματος ανάρτησης (άνω και κάτω), και είναι αυτά τα οποία εν ολίγοις επιτρέπουν το τιμόνι σου να περιστρέφει τους τροχούς.


Αν και δεν φαίνεται καλά, στην παρακάτω φωτό το άνω μπαλάκι είναι μέσα σε κόκκινο κύκλο. Η φωτογραφία ΔΕΝ είναι από Citroen, τυχαία την βρήκα στο google.

Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Θόρυβος στο Μπροστά Άξονα
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 07 Ιουν 2009, 21:47 
Χωρίς σύνδεση
Assistant
Assistant
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 30 Αύγ 2008, 23:47
Δημοσιεύσεις: 14930
Τοποθεσία: Ριο (Πατρας) - Καλλιθεα (Αθηνα)
gr_diver έγραψε:
Ακούς ήχο "κρακ-κρακ" άμα το ανεβάσεις πεζοδρόμιο από τη συγκεκριμένη μεριά, πατώντας σε απότομες ράμπες, ή μήπως και σε απότομο φρενάρισμα με πολύ χαμηλή ταχύτητα (π.χ. στις τελευταίες μπρος/πίσω κινήσεις του αμαξώματος σταματώντας σε φανάρι);

Το γεγονός ότι το ακούς με στριμμένο το τιμόνι εμένα μου ακούγεται για μπαλάκι, και όχι σινεμπλόκ. Το σινεμπλόκ θα το άκουγες σαν έντονο χτύπο "ντουπ-ντουπ" ή τριγμό σε λακκούβες... Μάλλον σκίστηκε η τσιμούχα από κάποιο μπαλάκι, και πήρε υγρασία και σκούριασε εσωτερικά... Είναι πολύ κοινό για αυτοκίνητα με περισσότερα από 50-60.000km. Το μπαλάκι (ball-joint στα αγγλικά), είναι ένας σφαιρικός σύνδεσμος. Υπάρχουν 2 σε κάθε μεριά του εμπρός συστήματος ανάρτησης (άνω και κάτω), και είναι αυτά τα οποία εν ολίγοις επιτρέπουν το τιμόνι σου να περιστρέφει τους τροχούς.


Παντως και οταν ειναι παρα πολυ κατεστραμμενα τα σινεμπλοκ κανει θορυβο το τιμονι.
Και μαλιστα σε εντονα φρεναρισματα , ιδιεταιρα σε γλιστερα οδοστρωματα, μπορει να νιωσεις ασταθεια του μπροστινου μερους σαν να "ψαρευει" που λεμε. Ειδικα και αν εχουν κοπει και στις 2 μεριες.
Μπορει να ειναι και απο μπαλακι, αλλα οταν πευτεις σε λακουβες νιωθεις σαν σφυριες στο πατωμα οταν φταιει.

_________________
ΕικόναΕικόνα
Citroen XantiaΙΙ VSX 1.8i16V,1998,276100kmΕικόνα
Citroen ΒΧ14Ε,1985,177000km
Renault MeganeI 1.4eClima/Lux,1998,114000km


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Θόρυβος στο Μπροστά Άξονα
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 07 Ιούλ 2009, 02:26 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 02 Μάιος 2011, 19:53
Δημοσιεύσεις: 3229
Εμένα σήμερα όπως πάρκαρα, στρίβοντας δεξιά το τιμόνι, στο ίδιο σημείο της διαδρομής του τιμονιού, ένιωσα ένα χτύπημα μέσα στην κολόνα του τιμονιού και ακούστηκε σαν κάτι πλαστικό να χτυπάει σε αυτό το σημείο. Σε μικρή ταχύτητα, κάνει 3-4 «κλαπ» αρκετά αισθητά, ενώ ~ στα 30χιλ. μόνο 1 ανεπαίσθητο. Η κολόνα ευθύνεται ή κάτι άλλο πιο απλό; Φοράω τις 16άρες ζάντες, και πρίνξ 3 βδομάδες ζήτησα έλεγχο κρεμαριέρας και όλου του μπροστινού συστήματος στον Χανιαδάκη, όπου μου είπαν πως όλο το σύστημα διεύθυνσης από κάτω είναι «καθαρό» και δεν βλέπουν κάποιο πρόβλημα.

_________________
Μάθε γιατί εγώ και 28 εκατομμύρια ακόμη χρήστες λατρεύουμε τη Revolut. Κάνε εγγραφή με τον παρακάτω σύνδεσμο: https://revolut.com/referral/?referral- ... JUN1-23-AR


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Θόρυβος στο Μπροστά Άξονα
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 07 Ιούλ 2009, 08:58 
Χωρίς σύνδεση
Assistant
Assistant
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 30 Αύγ 2008, 23:47
Δημοσιεύσεις: 14930
Τοποθεσία: Ριο (Πατρας) - Καλλιθεα (Αθηνα)
Σε τι αμαξι αναφερεσαι???? :scratch :scratch :scratch :scratch

_________________
ΕικόναΕικόνα
Citroen XantiaΙΙ VSX 1.8i16V,1998,276100kmΕικόνα
Citroen ΒΧ14Ε,1985,177000km
Renault MeganeI 1.4eClima/Lux,1998,114000km


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Θόρυβος στο Μπροστά Άξονα
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 07 Ιούλ 2009, 10:27 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 02 Μάιος 2011, 19:53
Δημοσιεύσεις: 3229
C4 1.4 Coupe. Το κάνει σχεδόν από άκρη σε άκρη πια το τιμόνι, πιό έντονο από την μέση και δεξια της διαδρομής.... το νιώθω με την παλάμη μου και στο πλαστικο καλυμαμα της κολόνας.

_________________
Μάθε γιατί εγώ και 28 εκατομμύρια ακόμη χρήστες λατρεύουμε τη Revolut. Κάνε εγγραφή με τον παρακάτω σύνδεσμο: https://revolut.com/referral/?referral- ... JUN1-23-AR


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Θόρυβος στο Μπροστά Άξονα
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 07 Ιούλ 2009, 20:03 
Χωρίς σύνδεση
Assistant
Assistant
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 30 Αύγ 2008, 23:47
Δημοσιεύσεις: 14930
Τοποθεσία: Ριο (Πατρας) - Καλλιθεα (Αθηνα)
Ψαξε αν ειναι απο μπαλακια στα ακρομπαρα μηπως και σκουριασαν, ή τα ρουλεμανακια της κολωνας του τιμονιου. Ριξε τους λιγο WD-40, μπορει να σταματησει........ Πηγαινε και σε κανα ευθυγραμμισα να το ψαξει απο κατω μηπως και δει κατι.

_________________
ΕικόναΕικόνα
Citroen XantiaΙΙ VSX 1.8i16V,1998,276100kmΕικόνα
Citroen ΒΧ14Ε,1985,177000km
Renault MeganeI 1.4eClima/Lux,1998,114000km


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Θόρυβος στο Μπροστά Άξονα
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 08 Ιούλ 2009, 12:42 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 02 Μάιος 2011, 19:53
Δημοσιεύσεις: 3229
ok, Thanks... όταν γυρίσω Αθήνα θα το τσεκάρω. Τα ρουλεμάν στα οποία αναφέρεσαι είναι προσβάσιμα εάν λύσω τα πλαστικά καλύματα κάτω από το τιμόνι;

_________________
Μάθε γιατί εγώ και 28 εκατομμύρια ακόμη χρήστες λατρεύουμε τη Revolut. Κάνε εγγραφή με τον παρακάτω σύνδεσμο: https://revolut.com/referral/?referral- ... JUN1-23-AR


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Θόρυβος στο Μπροστά Άξονα
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 08 Ιούλ 2009, 20:09 
Χωρίς σύνδεση
Assistant
Assistant
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 30 Αύγ 2008, 23:47
Δημοσιεύσεις: 14930
Τοποθεσία: Ριο (Πατρας) - Καλλιθεα (Αθηνα)
Κοιταξε........ :scratch :scratch .... λογικα ναι, παντως σε αλλα αυτοκινητα οπως ΒΧ, Xantia κτλ ηταν αρκετα προσβασιμα.

Α ξεχασα να σου πω να ελεγξεις τις βιδες του σταυρου του τιμονιου κολωνα (ή αν δεν ειναι κατω στα ποδια σου θα ειναι απ'εξω στην κρεμαγιερα) μηπως και χαλαρωσαν ή χτυπαν τα σφαιριδια (σαν ρουλεμανακια) που εχει. Και εκει αν χρειαστει λιπανε τα με σπρε'υ' λαδιου ή γρασου. :thumb :mrgreen :thumb :mrgreen

_________________
ΕικόναΕικόνα
Citroen XantiaΙΙ VSX 1.8i16V,1998,276100kmΕικόνα
Citroen ΒΧ14Ε,1985,177000km
Renault MeganeI 1.4eClima/Lux,1998,114000km


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Θόρυβος στο Μπροστά Άξονα
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 09 Ιούλ 2009, 10:30 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 02 Μάιος 2011, 19:53
Δημοσιεύσεις: 3229
Σε ευχαριστώ και πάλι, το Σ/Κ έχω μπόλικα πάλι να κάνω....

_________________
Μάθε γιατί εγώ και 28 εκατομμύρια ακόμη χρήστες λατρεύουμε τη Revolut. Κάνε εγγραφή με τον παρακάτω σύνδεσμο: https://revolut.com/referral/?referral- ... JUN1-23-AR


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Θόρυβος στο Μπροστά Άξονα
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 22 Ιούλ 2009, 21:38 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 09 Σεπ 2006, 14:24
Δημοσιεύσεις: 5576
Τοποθεσία: Τρίπολη
@ devil's advocat, Bill30f

Παιδιά επειδή είχα κι εγώ αυτο το πρόβλημα και βρήκα λύση!

Ελέγξτε αν το πλαστικό κάλυμα του θόλου είναι κανονικά στη θέση του, ειδικά στο σημείο πάνω ακριβώς απο τον άξονα. Εκεί περνάει και ενα σωληνάκι/καλώδιο που πάει στα φρένα, και -στη δική μου περίπτωση- ο πλαστικός θόλος είχε ξεκουμπώσει σε εκείνο το σημείο.

Ως αποτέλεσμα, όταν έστριβα τέρμα το τιμόνι η ρόδα "γράπωνε" τον πλαστικό θόλο και ακούγονταν αυτά τα "κρακ-κρακ" που ακούτε κι εσείς... :thumb


ΥΓ: Για να έχετε πρόσβαση στο σημείο καλό είναι να στρίψετε πρώτα το τιμόνι τέρμα αριστερά (για την μπροστά δεξιά ρόδα) ή τέρμα δεξιά (για την μπροστά αριστερή ρόδα). :thumb

_________________
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Θόρυβος στο Μπροστά Άξονα
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 22 Ιούλ 2009, 22:11 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 02 Μάιος 2011, 19:53
Δημοσιεύσεις: 3229
Ευχαριστώ, το βρήκα σε εμένα τι ήταν... Αν δεις εντός του αυτοκινήτου, εκεί που μπαίνει η κολόνα στο πάτωμα, έχει ένα πλαστικό που κρύβει το κενό. Σε εμένα είχε φύγει από την θέση του, και το μισό ήταν κανονικά, και το άλλο μισό έξω από την θέση του, και όπως γύριζα το τιμόνι, κούμπωνε και ξεκούμπωνε. Τώρα πώς ξεκούμπωσε... άλλη ιστορία.

_________________
Μάθε γιατί εγώ και 28 εκατομμύρια ακόμη χρήστες λατρεύουμε τη Revolut. Κάνε εγγραφή με τον παρακάτω σύνδεσμο: https://revolut.com/referral/?referral- ... JUN1-23-AR


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Θόρυβος στο Μπροστά Άξονα
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 22 Ιούλ 2009, 23:52 
Χωρίς σύνδεση
Assistant
Assistant
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 30 Αύγ 2008, 23:47
Δημοσιεύσεις: 14930
Τοποθεσία: Ριο (Πατρας) - Καλλιθεα (Αθηνα)
Bill30f έγραψε:
............... Τώρα πώς ξεκούμπωσε... άλλη ιστορία.


Και εγω το ειχα παθει αυτο στο ΒΧ, αλλα ηταν ελαστικο (σαν κωνικη φουσκα) και δεν εκανε θορυβο κατα την περιστροφη. Απλα αν ετρεχες στον δρομο, ενιωθες μερικες φορες αερα να φυσα τα ποδια σου ή οταν ησουνα σταματημενος και αναβε το βεντιλατερ ερχονταν ζεστος........ :jaw :razz :mrgreen :mrgreen :lol :lol

Μαλιστα ακουγες και περισσοτερο θορυβο κυλισης μεσα στο αμαξι, ο οποιος ερχονταν απο το ξεκξουμπωμενο αυτο λαστηχο. :jaw :jaw :mrgreen :mrgreen

Αλλη παλι φορα (γιατι εκανα κανα μηνα να το παρω ειδηση) ειχαν περασει ίγα νερα απο τον δρομο, οταν ειχα πεσει σε μια βαθια λακουβα με νερο, και βρηκα την μοκετα του οδηγου υγρασιασμενη......... :surprised :surprised :mrgreen :mrgreen :lol :lol
Τι να πω........

_________________
ΕικόναΕικόνα
Citroen XantiaΙΙ VSX 1.8i16V,1998,276100kmΕικόνα
Citroen ΒΧ14Ε,1985,177000km
Renault MeganeI 1.4eClima/Lux,1998,114000km


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 1 από 4 [ 51 Δημοσιεύσεις ] Μετάβαση στην σελίδα 1, 2, 3, 4  Επόμενο



Συναφή θέματα

Θορυβος Στο πατημα Συμπλεκτη
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά DS4
Συγγραφέας: Chris Tsikri
Απαντήσεις: 10
Θόρυβος κατά την περιστροφή του τιμονιού
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση C2
Συγγραφέας: apostolosxs
Απαντήσεις: 1
Προβλημα με citroen c4, δεν παιρνει μπροστά
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C4
Συγγραφέας: dimitris74
Απαντήσεις: 27
AX Δεν παίρνει μπροστά
Δ. Συζήτηση: AX
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 12
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 13 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια