Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Σάβ 27 Απρ 2024, 06:07 ]


 Σελίδα 1 από 1 [ 8 Δημοσιεύσεις ] 



 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Καθισματα C4 Coupe
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 18 Μαρ 2010, 19:41 
Άβαταρ μέλους
Καλησπερα σε ολους.. Γνωριζει κανεις απο εσας αν τα καθισματα εχουν μοναδικο σειριακο αριθμο και αν ναι που μπορει να βρισκεται?? Ο λογος που ρωταω ειναι οτι στην ACTUS μου λενε πως αλλαξαν καθισμα...αλλα δεν το νομιζω...Δεν πηρα καποια αποδειξη αλλαγης οπου να αναφερονται αριθμοι.. Ευχαριστω πολυ. (το αυτοκινητο αγοραστηκε 9/12/2009)


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Καθισματα C4 Coupe
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 18 Μαρ 2010, 22:40 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 29 Αύγ 2008, 10:01
Δημοσιεύσεις: 329
Τοποθεσία: kipseli
δεν γνωρίζω αν υπάρχει κάποιος τέτοιος αριθμός, αλλά και να υπήρχε πως θα μπορούσες τώρα να μάθεις τι αριθμό είχε αρχικά το κάθισμα για να δεις αν το άλλαξαν;
φαντάζομαι πως το άλλαξες εντός εγγύησης, έτσι;
νομίζω πως δεν δίνουν χαρτιά για πράγματα που αλλάζουν εντός εγγύησης.
έχω αλλάξει χειριστήριο χειροφρένου, μπροστά δίσκους φρένων και αισθητήρα βροχής εντός εγγύησης και ποτέ δεν πήρα κάποιο χαρτί.

:ot πάντως από την actus (για αυτή που είναι στην Πειραιώς κοντά στην Ελάις αναφέρομαι) έχω μείνει υπερευχαριστημένος.
το αυτοκίνητό μου το έχω αγοράσει από τον Πουλάκη στο Χαϊδάρι και το πάω εκεί για σέρβις. όμως εκεί δεν είναι αντιπροσωπία, αλλά εξουσιοδοτημένο, οπότε και δεν μπορούν να μου αλλάξουν πράγματα στην εγγύηση.
πάω λοιπόν στην actus, μόνο για θέματα που αφορούν την εγγύηση και ουσιαστικά χωρίς να είμαι πελάτης τους, με εξυπηρετούν με άψογο τρόπο.
οι άνθρωποι (και ειδικά ο υπεύθυνος του συνεργείου) είναι άψογοι επαγγελματίες

αλήθεια, τι πρόβλημα έιχες στο κάθισμα;


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Καθισματα C4 Coupe
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 19 Μαρ 2010, 07:39 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 10 Σεπ 2006, 13:04
Δημοσιεύσεις: 7375
Τοποθεσία: αθηνα
μαλον οτι παθενουν ολα,χαλαει η επενδηση της πλατης και εμενα το αλαξανε στην ωμεγα αφου τσακοθικα με τον χανιαδακη 15 φορες.και εγω δεν ειμε πελατης εκει αφου το φιαχνω μονος μου αλα μου σημπεριφεροντε αψογα οτι και αν θελω στην εγγυηση με πολη μεγαλο επαγγελματισμο !παντος δεν νομιζω οτι εχει αριθμο αποδιξεις δεν δινουν για τις αλαγες

_________________
SAY YES TO A SAFE RACE
SAY NO TO A STREET RACE!!!
CITROEN ZX COUPE 2000 EE11
CITROEN BERLINGO MULTISPACE
CITROEN C3 FURIO
Εικόνα Εικόνα


Το/Τα ακόλουθα μέλος ευχαρίστησε zxpanos για την δημοσίευση του/της: Επισκέπτης
Κορυφή 
 
 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Καθισματα C4 Coupe
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 19 Μαρ 2010, 07:55 
Άβαταρ μέλους
Φιλε mutunas,καταρχας ευχαριστω για την απαντηση σου... Το αυτοκινητο ειναι αγορασμενο προ 4 μηνων.Μετα το περας του 1ου μηνα,αρχισε να ακουγεται ενα τριξημο στο καθισμα,οχι κατω στις ραγες,αλλα πανω στα φτερα του bucket (στην πλατη σε εκεινο το υψος).Να σημειωσω εδω οτι απο το συγκεκριμενο καταστημα αγορασα το αυτοκινητο.Στην πρωτη επισκεψη μου το ακουσε ο τεχνικος και μου ειπε πως θα χρειαστει να λυθει το καθισμα να γρασαριστουν τα ελατηρια κλπ... λεγοντας μου πως ειναι μια χρονοβορα διαδικασια.. Εκλεισα λοιπον ραντεβου για Δευτερα 9 το πρωι (πριν απο 3 1/2 βδομαδες περιπου),αφηνω εκει το αυτοκινητο,και μου λεει ο ιδιος τυπος-τεχνικος να ερθω να το παρω σε κανα μισαωρο..(!?!?!?!?!?!?). Φευγω και γυρναω μετα απο 2μιση ωρες οπου εκπληκτος βλεπω πως δεν ειχε ασχοληθει κανεις ακομα με το αμαξι. Μετα απο 5 λεπτα εμφανιζεται ο εν λογω κυριος-τυπακος-τεχνικος και μου λεει πως ειχε προβλημα με τον ηλεκτρολογο του και δεν προλαβε να το φτιαξει... Ενταξει λεω εγω,θα περιμενω να το κανετε τωρα,λεω...Βγαινω να στριψω ενα τσιγαρο και πριν το καπνισω ολο το πετω...γιατι με ενημερωσε ο τυπας-τεχνικακος πως ειχαν τελειωσει...(?!?!?!?!?!?) Μπαινω στο αυτοκινητο..κουνω την πλατη...το ιδιο τρηξιμο.. Τον φωναζω παλι,αυτος φωναζει εναν βοηθακο...ο βοηθακος παιρνει το (αναθεματισμενο) παλι σπρει και αρχιζει και παλι να ψεκαζει.... Εν τελη,ερχεται ο βοηθος και μου λεει πως δεν ξερει τι να κανει..και θα περιμενει τον τεχνικακο... Ερχεται ο τεχνικακος,κοιτα κι αυτος με τη σειρα του...και μου λεει..."θα στειλω αιτημα για αλλαγη ακθισματος,γιατι δεν λυνετει το καθισμα..." Συμφωνοι απαντω εγω.. "Θα παρει χρονο μου λεει,γυρω στις 2 εβδομαδες για να ερθει" μου λεει παλι... Δεν εχω προβλημα λεω,αρκει να αλλαχτει.. [.......] Περνανε 3 εβδομαδες και με παιρνει ο τυπακος τηλεφωνο να μου πει πως ηρθε το καθισμα και να παω απο εκει να το αλλαξει,λεγοντας μου πως πρεπει να το αφησω εκει για 5 ωρες περιπου και να παω μετα να το παρω..... Συμφωνησα,το πηγα και περασα να το παρω μετα απο 10 ωρες (λογω εργασιας μου)...Το παω σπιτι μου ,πραγματι δεν ετριζε αλλα δεν μου φανηκε και καινουριο... ΤΗΝ επομενη μερα (χθες δλδ) βλεπω πως ο αισθητηρας της ζωνης πλεον δεν αναβε...ουτε σφιραγε οταν δεν εβαζα ζωνη..Ριχνω μπροστα το καθισμα..και βλεπω το πλαστκο του καθισματος που βρισκεται στην πλατη απο την πισω μερια,να ειναι στραβοκουμπομενο στην πανω μερια του,και στην κατω μερια καθολου κουμπομενο.... Αυτο ειναι αραγε το καινουριο καθισμα που περιμεν για 3 εβδομαδες????? Αφου στοχος του τυπακου ηταν εξαρχης να το επισκευασει...γιατι ολη αυτη η κοροιδια??? Δεν αρνηθηκα ποτε την επισκευη του καθισματος αν αυτη γινοταν σωστα...Δυστυχως δεν εγινε...και με κοροιδευουν κι απο πανω?!?!?!? Δε νομιζεις φιλε mutunas οτι παει πολυ??? Δυστυχως ειμαι απιστευτα δυσαρεστημενος με την ολη πλοκη του θεματος αυτου και θα συμβουλευα τον καθενα που παει εκει,να ειναι τα ματια του πανω απο το αμαξι του διαρκως... Ζητω συγγνωμη αν σας κουρασα..


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Καθισματα C4 Coupe
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 19 Μαρ 2010, 10:19 
Άβαταρ μέλους
Καλημερα και παλι... Μολις γυρισα απο το συνεργειο που προανεφερα..και τελικα πραγματι ειχαν αλλαξει καθισμα,(μου εδειξε ο υπευθυνος του τεχνικου τμηματος το παλιο). Το προβλημα ηταν οτι βαζοντας τον νεο σκελετο,ο ταπετσερης ειχε αφησει ξεκουμπωτα τα κλιπς,και το καλωδιο του αισθητηρα της ζωνης μη συνδεδεμενο....!!! Τελος καλα ολα καλα...για την ωρα... Ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας...
Υ.Γ Φιλε mutunas ειχες δικιο για τον υπευθυνο του συνεργειου..ειναι σωστος... ;)


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Καθισματα C4 Coupe
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 19 Μαρ 2010, 11:51 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 14 Απρ 2009, 19:53
Δημοσιεύσεις: 7471
Τοποθεσία: Βόλος
Το καλό είναι ότι τελείωσες με την περιπετειά σου γιατί καίνουριο αμάξι δεν λέει να έχει περιπέτειες. :thumb Χωρίς να θέλω να τους δικαιολογήσω γιατί και εγώ έχω αντιμετωπίσει περίεργες καταστάσεις(ένα κομματι του προφυλακτήρα μπροστά θα βαφτεί για 4η φορά σε 2 μήνες αφού συνέχεια μου σπαέι το χρώμα) απλά άνθρωποι είναι κι αυτοί με την κουρασή τους και το άγχος.Αλλά αφού τώρα είναι ολά οκ αυτό μετράει.

_________________
Αν ο παράδεισος είχε στροφές ο θεός θα είχε vts
ΕικόναΕικόνα
My Citroen C4


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Καθισματα C4 Coupe
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 19 Μαρ 2010, 15:02 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 16 Ιούλ 2007, 14:19
Δημοσιεύσεις: 4901
Τοποθεσία: Αθήνα
Εικόνες: 1
Αν και λίγο off topic, και εγώ έχω πρόβλημα με τον καθρέφτη που βάφτηκε. Πρώτα ξεκόλησε το χρώμα και τώρα που ξαναβάφτηκε πάλι σε ενα σημείο έφυγε λίγο. Αλλά δεν το ξαναπήγα το έφτιαξα μόνος μου γιατι ήταν μικρό. Γενικά το μη εργοστασιακό βάψιμο στα πλαστικά είναι πολύ δύσκολο.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Καθισματα C4 Coupe
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 19 Μαρ 2010, 16:09 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 14 Απρ 2009, 19:53
Δημοσιεύσεις: 7471
Τοποθεσία: Βόλος
:ot Όντως!!Εμένα μου μάμησαν στο παρκάρισμα το κομμάτι του προφυλακτήρα στο ύψος της πινακίδας(πάνω απο τις μαύρες ρίγες) και την μία έσπασε από το κρύο όταν πήγα σε χιονοδρομικό,την δεύτερη ζάρωσε το χρώμα και τώρα φούσκωσε σε 2 σημεία(στο chips away να φανταστείς που κάνει φοβερή δουλειά)!!!Πάντως πολλά c4 έχουν χτυπηματάκια σε αυτό το σημείο γιατί άμα σε βρουν στο παρκάρισμα(ειδικά με κοτσαδούρα που με φάγανε) κάνει ωραιότατο βούλιαγμα!!

_________________
Αν ο παράδεισος είχε στροφές ο θεός θα είχε vts
ΕικόναΕικόνα
My Citroen C4


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 1 από 1 [ 8 Δημοσιεύσεις ] 



Συναφή θέματα

ΦΥΜΕ ΣΕ ΜΑΥΡΟ COUPE
Δ. Συζήτηση: Εσωτερικό-εξωτερικό C4
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 31
Πλαστικό κάτω από τα καθίσματα
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση C4
Συγγραφέας: picart
Απαντήσεις: 4
Προφυλακτήρας κ άλλα | Citroen C4 2006 Coupe
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά Θέματα
Συγγραφέας: Pan_81
Απαντήσεις: 3
Aγορα C4 Coupe. εντυπωσεις
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση C4
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 33
Θερμαινόμενα Καθίσματα
Δ. Συζήτηση: Εσωτερικό-εξωτερικό C4
Συγγραφέας: MeddlingMageGR
Απαντήσεις: 6
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 19 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια