Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Παρ 29 Μαρ 2024, 13:13 ]


 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: xenon σε c4 vts που σβήνουν μόνα τους
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 20 Δεκ 2011, 20:35 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ 24 Νοέμ 2011, 21:47
Δημοσιεύσεις: 5
Τοποθεσία: Βόλος
Εικόνες: 2
Γεια σας φίλοι μου citroenάκηδες.Είμαι καινούριος στο club αλλά παλιός citroenάκιας (από το 1993 με zx,xsara,ax,c3 και τώρα c4 coupe). Το τελευταίο το απόκτησα μόλις πριν από 4 μέρες.Πρόκειται για ένα c4 coupe 1.6 vts μοντέλο 2006.Το πρόβλημά μου είναι το εξής όταν πέφτω σε λακούβα ή σε σαμαράκι κάποιες φορές σβήνει το εμπρός δεξί φανάρι.Μπορεί να ξανανάψει μόνο του ή αν το πάρω είδηση τα σβήνω και τα ξανανάβω εγώ και όλα εντάξει.Στην αντιπροσωπία που ρώτησα μου είπαν μάλλον καίγεται η λάμπα ή αν το αυτοκίνητο ήταν πολύ καιρό σε ακινησία μπορεί να χρειάζεται κάποιες μέρες για να στρώσει...Να σημειώσω πως το αυτοκίνητο σίγουρα περνούσε μεγάλες περιόδους ακινησίας καθώς στα σχεδόν 6 χρόνια του έχει μόλις 28000χλμ. Έχει κανείς κάποια εμπειρία πάνω σε αυτό το πρόβλημα ή κάποια γνώμη ? Εγώ τους είπα μήπως είναι θέμα κάποιας φύσας αλλά μου είπανε το πιο πιθανά να είναι λάμπα και να υπολογίζω κανα διακοσάρι.....

_________________
εάν δεν έχεις χιούμορ....μην παίρνεις citroen!!!!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: xenon σε c4 vts που σβήνουν μόνα τους
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 20 Δεκ 2011, 22:06 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 09 Σεπ 2006, 14:24
Δημοσιεύσεις: 5576
Τοποθεσία: Τρίπολη
Kαλωσήρθες! :thumb

Είναι λίγο περίεργο το οτι σου σβήνει μόνο όταν πέφτει σε λακούβες. Δείχνει οτι μάλλον είναι θέμα επαφής ή κακής ενωσης. Αλλιώς θα σου έσβηνε ακόμη και όταν ήσουν σταματημένος...
Οι λάμπες γενικά κρατάνε αρκετά χρόνια πριν χαλάσουν, και επειδή δεν εχει κάνει πολλά χιλιόμετρα δε νομίζω να φταίει η λάμπα (εκτός κι αν τα έκανε όλα νύχτα!). Εμένα φαντάσου είναι απο το 2005 και ακόμη έχω τις εργοστασιακές xenon...

Ίσως να είναι και θέμα ballast. Το πιο εύκολο θα ήταν να βάλεις το δεξί ballast στο αριστερό φανάρι και να δεις αν το ξανακάνει, αλλά για να γίνει κάτι τέτοιο πρεπει να βγεί προφυλακτήρας...

Για το κόστος της λάμπας, το 200άρι είναι υπερβολικά μεγάλο νούμερο!! ΟΚ, καταλαβαίνω οτι θα πάρει αρκετή ώρα η αφαίρεση/επανατοποθέτηση του προφυλακτήρα και του φαναριού (μόνο έτσι αλλάζουν οι λάμπες), αλλά μια λάμπα δεν έχει πάνω απο 80~100 ευρώ.
Ο τύπος που φοράμε είναι D1S και οι μαμά είναι της Osram http://www.hids4u.co.uk/osram-d1s-4100k-bulb.html .
(Μπορείς να βάλεις και Philips ή ότι άλλη μάρκα θές)
Τέλος, καλό είναι να αλλάζονται και οι 2 λάμπες μαζί... Αν σου καεί η μία ίσως να είναι και η άλλη στα τελευταία της, αλλά και αν έχουν λειτουργήσει για πολλές ώρες (χρόνια), πέφτει λίγο η φωτεινότητά τους και αν αλλάξεις μόνο τη μία, τότε τα φανάρια θα φαίνονται διαφορετικά...

_________________
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: xenon σε c4 vts που σβήνουν μόνα τους
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 20 Δεκ 2011, 22:45 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 30 Ιαν 2010, 11:20
Δημοσιεύσεις: 2125
Τοποθεσία: Λάρισα
δυστυχως ειμαι και γω παθον της δεξιας λαμπας μετα απο 150.000 κμ την οποια για την αλλαγη της μου ζητουσαν στην αντιπροσωπεια 190 ευρω :angr και τελικα την αγορασα απ' εξω 100 ευρω της osram (ειχε και πιο φθηνες) και 60 μου πηραν για την εργασια αλλα ειχε πολυ παιδεμα επειδη εχω κανει και τρελες πατεντες με κλιψακια στους προφυλακτηρες που στο ονομα της ενεργητικης και παθητικης ασφαλειας μετα τα 180 οι προφυλακτηρες ξεκουμπωνουν, τα φτερα ανοιγουν για να πεταξουν κτλ. το συνολο 160. οδηγώντας στον δρομο μηχανιωνας επανωμης επεσα μεσα σε ενα ταφο με αποτελεσμα να σπασει το λαστηχο να στραβωσει η ζαντα και μετα απο 2 μερες η λαμπα να μου βγαζει ενα κοκκινο φως. ηταν στα τελευταια της. αυτο το λεω γιατι πριν καει προειδοποιει αρα δεν νομιζω να ειναι η λαμπα σου.

_________________
Ζούμε σε μια κοινωνία που η πίτσα φτάνει στο σπίτι σου πριν από την αστυνομία

προσεχε οταν περνω απο κει
και μαζεψε το μπρικι
γιατι συνηθως βιαζομαι
και κανω παντιλικι

parakalo min grafete me agglikous xaraktires apagoreyete apo toys kanones tou forum


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: xenon σε c4 vts που σβήνουν μόνα τους
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 21 Δεκ 2011, 01:51 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 26 Ιαν 2009, 17:53
Δημοσιεύσεις: 16612
Τοποθεσία: Πατρα-Αθηνα-Δουβλινο
agiorgitis έγραψε:
Είναι λίγο περίεργο το οτι σου σβήνει μόνο όταν πέφτει σε λακούβες. Δείχνει οτι μάλλον είναι θέμα επαφής ή κακής ενωσης. Αλλιώς θα σου έσβηνε ακόμη και όταν ήσουν σταματημένος...
Οι λάμπες γενικά κρατάνε αρκετά χρόνια πριν χαλάσουν, και επειδή δεν εχει κάνει πολλά χιλιόμετρα δε νομίζω να φταίει η λάμπα (εκτός κι αν τα έκανε όλα νύχτα!). Εμένα φαντάσου είναι απο το 2005 και ακόμη έχω τις εργοστασιακές xenon...

Ολα σωστα Γιαννη, αλλα αυτο ειναι το πιο σημαντικο.. :thumb

_________________

Citroen Zx 1.4 Monte Carlo S coupe '95 229.000km - the first love
Citroen Xantia I 1.8 8v '94 239.682km - the sleeping beauty
Alfa Romeo 156 1.8 Ts '05 148.000km - the daily driver
Citroen Xantia I 2.0 Activa '96 215.000km - the donor car


Reizakos έγραψε:
Δεν πρέπει να ειρωνευόμαστε τα θεία, άρα ούτε την alfa :love


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: xenon σε c4 vts που σβήνουν μόνα τους
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 21 Δεκ 2011, 10:29 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 11 Σεπ 2006, 08:06
Δημοσιεύσεις: 2852
Τοποθεσία: Phoenix - LineageII official Server
Μιλάτε για τα περιστρεφόμενα xenon ? Γίνεται να αλλάξεις τον φωτισμό μέσα στο γλομπάκι ?

Sent from my HTC Desire HD A9191 using Tapatalk


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: xenon σε c4 vts που σβήνουν μόνα τους
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 21 Δεκ 2011, 16:19 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 09 Σεπ 2006, 14:24
Δημοσιεύσεις: 5576
Τοποθεσία: Τρίπολη
τι ακριβώς θέλεις? πιο λευκά?

_________________
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: xenon σε c4 vts που σβήνουν μόνα τους
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 21 Δεκ 2011, 16:25 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 11 Σεπ 2006, 08:06
Δημοσιεύσεις: 2852
Τοποθεσία: Phoenix - LineageII official Server
ναι Γιαννη, αυτο σκευτόμουν. Αλλα φανταζομαι οτι αυτο εμπεριεχει κ καποιο ρισκο. Το να ανοιξεις το φαναρι δλδ. Δεν ξερω, εχει καποια στεγανωποιηση ?


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: xenon σε c4 vts που σβήνουν μόνα τους
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 21 Δεκ 2011, 16:28 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 30 Ιαν 2010, 11:20
Δημοσιεύσεις: 2125
Τοποθεσία: Λάρισα
MeddlingMageGR έγραψε:
Μιλάτε για τα περιστρεφόμενα xenon ? Γίνεται να αλλάξεις τον φωτισμό μέσα στο γλομπάκι ?

Sent from my HTC Desire HD A9191 using Tapatalk


το γλομπακι δεν ειναι τιποτα αλλο απο ενα κατοπτρο το οποιο περιστεφετε για να ριξει αλλου την δεσμη. η λαμπα βρισκεται απο πισω. την αλλαζεις κανονικα ξεβιδωνοντας το μεταλλικο πλαισιο που βρισκεται πισω απο το φαναρι. η λαμπα αποτελειται απο μια λαμπα και μια τετραγωνη ηλεκτρονικη πλακετα.

_________________
Ζούμε σε μια κοινωνία που η πίτσα φτάνει στο σπίτι σου πριν από την αστυνομία

προσεχε οταν περνω απο κει
και μαζεψε το μπρικι
γιατι συνηθως βιαζομαι
και κανω παντιλικι

parakalo min grafete me agglikous xaraktires apagoreyete apo toys kanones tou forum


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: xenon σε c4 vts που σβήνουν μόνα τους
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 21 Δεκ 2011, 16:36 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 11 Σεπ 2006, 08:06
Δημοσιεύσεις: 2852
Τοποθεσία: Phoenix - LineageII official Server
oκ το πιασα. Δλδ δε λυνεις ουτε το φαναρι μπροστα ούτε τίποτα. Ξεβιδώνεις απο πίσω, βγαζεις τη λάμπα, και τοποθετεις την άλλη. Σωστα? Υπάρχει και σε πιο λευκο τόνο? Και σε πιο έντονο? Θυμαμαι είχα μπεί στο Honda CRV του θείου μου, και τα xenon του πραγματικά έκαναν τη μέρα νύχτα..... τα δικά μας είναι λίγο ψόφια. Πραγματικά τα ζήλεψα

Δες αυτο το βίντεο. http://www.youtube.com/watch?v=yIRqf1AENRQ
Η διαφορα με τα δικα μας, είναι οτι με λίγο εξωτερικό φωτισμό, τα δικά μας απλα δεν υπάρχουν. Δλδ κινείσαι σε δρόμο με φωτισμό, και δεν βλεπεις στο δρόμο τα δικά σου τα φώτα. Εδω στο CRV περναει αμαξι απο απέναντι, και βλεπεις άσπρο έντονο φώς στις λαμαρίνες του


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: xenon σε c4 vts που σβήνουν μόνα τους
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 21 Δεκ 2011, 16:49 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 30 Ιαν 2010, 11:20
Δημοσιεύσεις: 2125
Τοποθεσία: Λάρισα
χωρις να το εχεις προσεξει οσο παιρναει ο καιρος το φως που εκπεμπει η λαμπα γινεται ολο και πιο μπλε. απο τοτε που αλλαξα την δεξια λαμπα η διαφορα δεξιας με αριστερης φαινεται παρα πολυ. τον βασικοτερο ρολο ομως τον παιζει το ποσα κερια (μοναδα μετρησεις της φωτεινοτητας) ειναι τα ξενον και κατεπεκταση ο μετασχηματιστης ο οποιος λογικα ειναι η πλακετα που πωλειται μαζι με την λαμπα που σου ειπα πριν. και γω ζηλευω τα mercediκα που βλεπεις στον καθρεφτη και νομιζεις οτι ηρθε η αγια φωτειση. για τον αν αλλαζει η φωτεινοτητα με ισχυροτερη δεν το εχω ψαξει και ουτε το ρωτησα αλλα λογικα εφοσον λαμπα και μετ/στης ειναι μαζι δεν βλεπω τον λογο να μην υπαρχουν ισχυροτερα. για τα aftermarket και τα ισχυροτερα να βαλεις θα ειναι κλασεις κατωτερα απο τα εργοστασιακα.

_________________
Ζούμε σε μια κοινωνία που η πίτσα φτάνει στο σπίτι σου πριν από την αστυνομία

προσεχε οταν περνω απο κει
και μαζεψε το μπρικι
γιατι συνηθως βιαζομαι
και κανω παντιλικι

parakalo min grafete me agglikous xaraktires apagoreyete apo toys kanones tou forum


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: xenon σε c4 vts που σβήνουν μόνα τους
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 21 Δεκ 2011, 17:27 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 09 Σεπ 2006, 14:24
Δημοσιεύσεις: 5576
Τοποθεσία: Τρίπολη
Τα δικά μας Δημήτρη είναι 4300Κ. Υπάρχουν και κάποια που είναι 5000Κ αν θέλεις για πιο λευκό φώς http://www.amazon.com/OSRAM-Cool-Intens ... B004UMEMBC

Tώρα για το εάν έχει ρίσκο να ανοίξεις το φανάρι, και αν είναι επικίνδυνο κλπ, δεν το σχολιάζω γιατί ξέρεις την απάντησή μου! Αν ήταν έτσι θα φοβόμασταν να ρίξουμε και αέρα στα λάστιχα... Τι θα πάθει; Τι θα του χαλάσεις; Απλά όρεξη θέλεις για να κατεβάσεις προφυλακτήρα, και λεφτά (200~250+ ευρώ) για τις συγκεκριμένες λάμπες

_________________
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: xenon σε c4 vts που σβήνουν μόνα τους
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 21 Δεκ 2011, 18:55 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 16 Ιούλ 2007, 14:19
Δημοσιεύσεις: 4897
Τοποθεσία: Αθήνα
Εικόνες: 1
Πάντως το πιο έντονο (και ειδικά το πιο άσπρο) φως δημιουργεί και προβλήματα σε συνθήκες χαμηλής ορατότητας (ομίχλη, υγρασία, σκόνη κλπ).


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: xenon σε c4 vts που σβήνουν μόνα τους
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 23 Δεκ 2011, 07:47 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ 24 Νοέμ 2011, 21:47
Δημοσιεύσεις: 5
Τοποθεσία: Βόλος
Εικόνες: 2
[quote="agiorgitis"]Kαλωσήρθες! :thumb

Είναι λίγο περίεργο το οτι σου σβήνει μόνο όταν πέφτει σε λακούβες. Δείχνει οτι μάλλον είναι θέμα επαφής ή κακής ενωσης. Αλλιώς θα σου έσβηνε ακόμη και όταν ήσουν σταματημένος...
Οι λάμπες γενικά κρατάνε αρκετά χρόνια πριν χαλάσουν, και επειδή δεν εχει κάνει πολλά χιλιόμετρα δε νομίζω να φταίει η λάμπα (εκτός κι αν τα έκανε όλα νύχτα!). Εμένα φαντάσου είναι απο το 2005 και ακόμη έχω τις εργοστασιακές xenon...

Ίσως να είναι και θέμα ballast. Το πιο εύκολο θα ήταν να βάλεις το δεξί ballast στο αριστερό φανάρι και να δεις αν το ξανακάνει, αλλά για να γίνει κάτι τέτοιο πρεπει να βγεί προφυλακτήρας...

Για το κόστος της λάμπας, το 200άρι είναι υπερβολικά μεγάλο νούμερο!! ΟΚ, καταλαβαίνω οτι θα πάρει αρκετή ώρα η αφαίρεση/επανατοποθέτηση του προφυλακτήρα και του φαναριού (μόνο έτσι αλλάζουν οι λάμπες), αλλά μια λάμπα δεν έχει πάνω απο 80~100 ευρώ.
Ο τύπος που φοράμε είναι D1S και οι μαμά είναι της Osram http://www.hids4u.co.uk/osram-d1s-4100k-bulb.html .
(Μπορείς να βάλεις και Philips ή ότι άλλη μάρκα θές)
Τέλος, καλό είναι να αλλάζονται και οι 2 λάμπες μαζί... Αν σου καεί η μία ίσως να είναι και η άλλη στα τελευταία της, αλλά και αν έχουν λειτουργήσει για πολλές ώρες (χρόνια), πέφτει λίγο η φωτεινότητά τους και αν αλλάξεις μόνο τη μία, τότε τα φανάρια θα φαίνονται διαφορετικά...
:agree ευχαριστώ κι εγω αυτο πιστεύω.το πήγα στο συνεργείο ενός φίλου εξειδικευμένου σε citroen-peugeot και θα μάθω σήμερα.Το αυτοκίνητο είναι μέσα από την τετάρτη ( :sad )για μετατροπή σε lpg.

_________________
εάν δεν έχεις χιούμορ....μην παίρνεις citroen!!!!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: xenon σε c4 vts που σβήνουν μόνα τους
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 23 Δεκ 2011, 19:40 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ 05 Φεβ 2009, 22:02
Δημοσιεύσεις: 482
Τοποθεσία: ΑΛΜΥΡΌΣ ΒΌΛΟΣ
Εικόνες: 0
κάποιος μου το μάτιασε.... :angr :angr :angr ....η αριστερή βγάζει ένα απαίσιο πορτοκαλί χρώμα.... :( :(

_________________
400.000 + χλμ - 350.000 + tuned :P


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: xenon σε c4 vts που σβήνουν μόνα τους
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 25 Δεκ 2011, 12:08 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 30 Ιαν 2010, 11:20
Δημοσιεύσεις: 2125
Τοποθεσία: Λάρισα
Εμενα μου ειχε βγαλει ενα ωραιο κοκκινο της φωτιας τοσο ωραιο που σκεφτομουν να την αφησω μισοκαμενη

_________________
Ζούμε σε μια κοινωνία που η πίτσα φτάνει στο σπίτι σου πριν από την αστυνομία

προσεχε οταν περνω απο κει
και μαζεψε το μπρικι
γιατι συνηθως βιαζομαι
και κανω παντιλικι

parakalo min grafete me agglikous xaraktires apagoreyete apo toys kanones tou forum


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 1 από 4 [ 58 Δημοσιεύσεις ] Μετάβαση στην σελίδα 1, 2, 3, 4  Επόμενο



Συναφή θέματα

Αλλαγή πολιτικής PSA προς τους εμπόρους
Δ. Συζήτηση: Γενικές συζητήσεις
Συγγραφέας: aiolos
Απαντήσεις: 5
Φώτα Xenon
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά Xsara
Συγγραφέας: Gousgounis
Απαντήσεις: 8
προβολείς xenon
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C4
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 33
Σύστημα Xenon
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά Xantia
Συγγραφέας: Byron
Απαντήσεις: 6
Βλαβη στη ρυθμιση καθ'υψους των μαμα xenon.
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C4
Συγγραφέας: Manos
Απαντήσεις: 17
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 17 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ