Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Παρ 26 Απρ 2024, 19:58 ]


 Σελίδα 1 από 1 [ 15 Δημοσιεύσεις ] 



 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: GPS Tracker
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 09 Μαρ 2012, 17:20 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 22 Φεβ 2012, 16:42
Δημοσιεύσεις: 131
Καλησπέρα, μόλις παρήγγειλα το νέο C4 1.6 HDi 90 ''Atraction''. Από την αντιπροσωπία θα μου τοποθετήσουν ως δώρο συναγερμό και αισθητήρες παρκαρίσματος. Εγώ θα ήθελα για έξτρα προστασία να τοποθετήσω και ένα GPS Tracker. Είμαι μεταξύ αυτών των δυο <<http://www.ebay.com/itm/Hot-OEM-Mini-GSM-SMS-Vehicle-Car-GPS-Tracker-Tracking-Device-TK103A-Alarm-System-/170792610628?pt=GPS_Devices&hash=item27c4086b44>> και του <<http://www.ebay.com/itm/portable-Mini-Vehicle-Car-realtime-GPS-Tracker-GSM-GPS-antennas-SOS-alarm-GT06-/310382595097?pt=GPS_Devices&hash=item48443e8c19>>. Θα ήθελα να μου πείτε αν κάποιος έχει τοποθετήσει ένα εκ των δυο την προσωπική του γνώμη ή αν έχετε να μου προτείνεται μια άλλη λύση. Θα ήθελα επίσης να μου πείτε εάν τα GPS Tracker συνεργάζονται με τον συναγερμό ώστε π.χ. αν χτυπήσει ο συναγερμός του αυτοκίνητου, αν εγώ θα ειδοποιηθώ με sms από το GPS Tracker; Σας ευχαριστώ πολύ εκ' των προτέρων.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: GPS Tracker
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 09 Μαρ 2012, 19:34 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 29 Αύγ 2008, 10:01
Δημοσιεύσεις: 329
Τοποθεσία: kipseli
αν μπορείς να περιμένεις καμιά βδομάδα θα σου πω εγώ εντυπώσεις για το πρώτο. έχω παραγγείλει και είναι στο δρόμο αυτό http://www.ebay.com/itm/120693166469?ss ... 1497.l2649 ,που είναι παρόμοιο με αυτό που προτείνεις εσύ, αλλά με τηλεχειριστήριο και έξτρα σειρήνα.

σύμφωνα με το εγχειρίδιο χρήσης, υπάρχει καλώδιο σύνδεσης με το συναγερμό, ώστε όταν αυτός ενεργοποιηθεί να σε ειδοποιεί το σύστημα. το θέμα είναι να μπορέσεις να βρεις από το συναγερμό καλώδιο, το οποίο να ενεργοποιείται όταν ενεργοποιείται και ο συναγερμός.

μια πολύ σημαντική δυνατότητα που έχει η συγκεκριμένη συσκευή είναι η υποστήριξη κραδασμικού αισθητήρα, ώστε αν παραδείγματος χάριν, σου σηκώσουν το αυτοκίνητο για να σου πάρουν τις ζάντες, θα σου στείλει σήμα.
ο κραδασμικός αισθητήρας είναι αυτός http://www.ebay.com/itm/GPS-Accessory-S ... 4162b53821


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: GPS Tracker
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 09 Μαρ 2012, 22:43 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 22 Φεβ 2012, 16:42
Δημοσιεύσεις: 131
Ευχαριστώ φίλε, θα περιμένω νέα για την συσκευή και εντυπώσεις. Ευτυχώς ή δυστυχώς δεν έχει το αυτοκίνητο μου ζάντες αλουμινίου οπότε δεν κινδυνεύω να μου τις πάρουν :). Δηλαδή θα πρέπει να ρωτήσω την αντιπροσωπεία αν ο συναγερμός που θα μου τοποθετήσουν έχει έξοδο για σύνδεση με την συγκεκριμένη συσκευή; Αυτή που παρήγγειλες έχεις σκοπό να την συνδέσεις και εσύ με τον συναγερμό ή θα την λειτουργείς αυτόνομα; Αν την συνδέσεις με τον συναγερμό θα ενεργοποιήτε αυτόνομα απο τον συναγερμό ή μόνο από το χειριστήριο;


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: GPS Tracker
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 09 Μαρ 2012, 23:10 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 29 Αύγ 2008, 10:01
Δημοσιεύσεις: 329
Τοποθεσία: kipseli
Kostas7275 έγραψε:
Ευχαριστώ φίλε, θα περιμένω νέα για την συσκευή και εντυπώσεις. Ευτυχώς ή δυστυχώς δεν έχει το αυτοκίνητο μου ζάντες αλουμινίου οπότε δεν κινδυνεύω να μου τις πάρουν :). Δηλαδή θα πρέπει να ρωτήσω την αντιπροσωπεία αν ο συναγερμός που θα μου τοποθετήσουν έχει έξοδο για σύνδεση με την συγκεκριμένη συσκευή; Αυτή που παρήγγειλες έχεις σκοπό να την συνδέσεις και εσύ με τον συναγερμό ή θα την λειτουργείς αυτόνομα; Αν την συνδέσεις με τον συναγερμό θα ενεργοποιήτε αυτόνομα απο τον συναγερμό ή μόνο από το χειριστήριο;


να ενεργοποιείται η συσκευή από τον συναγερμό δεν νομίζω να γίνεται.
σκοπεύω να τη συνδέσω με το συναγερμο, αλλά λίγο "μπακαλίστικα".
τι εννοώ: θα βρω το καλώδιο που ενεργοποιεί τη σειρήνα και θα συνδέσω εκεί τη συσκευή, ώστε όποτε χτυπάει η σειρήνα, να ειδοποιείται και η συσκευή. δεν έχει νόημα να ρωτησεις αν ο συναγερμός σου υποστηρίζει τη συσκευή, αφού και η συσκευή από μόνη της δεν υποστηρίζει το συναγερμό!!!

δες εδώ το manual http://www.zhyichina.com/en/GPSTracking ... K-103B.pdf
(είναι βέβαια για αυτό που έχω αγοράσει εγώ - αυτό που δείχνεις εσύ έχει θυρα με 8 ακροδέκτες ενώ η δικιά μου έχει 10)


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: GPS Tracker
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 17 Μαρ 2012, 20:43 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 29 Αύγ 2008, 10:01
Δημοσιεύσεις: 329
Τοποθεσία: kipseli
λοιπόν, ήρθε η συσκευή, και είχα την ευκαιρία να παίξω λίγο μαζί της, αν και όχι τοποθετημένη στο αυτοκίνητο...
έχει πάρα πολλές λειτουργίες και δυνατότητες, ενώ είναι πολύ εύκολη στη χρήση της.
οι απαιτήσεις σε καλωδίωση είναι αρχικά ρεύμα +/- (προσοχή, θέλει μόνιμη παροχή ρεύματος και όχι ρεύμα που σταματάει όταν βγει το κλειδί απο το αυτοκίνητο), και απο κει και πέρα ... ότι θέλει ο καθένας.
έχει έξοδο για σειρήνα, και 2 εισόδους: 1 για πόρτα (όταν ανοίγει η πόρτα θα ενεργοποιηθεί η συσκευή) και για ACC (ωστε να ανιχθευθεί ενεργοποίηση του αυτοκινήτου, ενώ είναι κλειδωμένος ο συναγερμός). εννοείται πως οι 2 είσοδοι μπορούν να συνδεθούν με οτιδήποτε θέλει ο καθένας, αφού αυτό που ανιχνευει η συσκευή είναι η ύπαρξη ή όχι 12v, στο κάθε καλώδιο. οπότε π.χ. μπορέι κάποιος να συνδέσει το καλώδιο, στο ντουλαπάκι, και όταν κάποιος ανοίξει το ντουλαπάκι, να σου στείλει μήνυμα.
έχει επίσης μικρόφωνο που συνδέεται πάνω στη συσκευή, και με ένα μήνυμα, γίνεται αλλαγή τρόπου λειτουργίας και από tracker γίνεται παρακολούθηση, όπου καλώντας τον αριθμό της συσκευής, σου απαντάει η συσκευή και ακους ότι λαμβάνει το μικρόφωνο!!!

η προστασία ενεργοποιείται/ απενεργοποιείται και από το χειριστήριο και μέσω μηνύματος και μετά για κάθε τι που ενεργοποιεί το συναγερμό σου έρχεται αντίστοιχο μήνυμα.

τέλος κάθε φορά που καλείς το τηλέφωνο της συσκευής, σου απαντάει με ένα μήνυμα, με τις συντεταγμένες που βρίσκεται.

αυτά σαν πρώτη εντύπωση. αν συναντήσω κάτι άλλο άξιο αναφοράς θα επανέλθω.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: GPS Tracker
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 18 Μαρ 2012, 01:22 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 22 Φεβ 2012, 16:42
Δημοσιεύσεις: 131
Για την σταθερή σύνδεση στην μπαταρία, έχω ακούσει ότι αν το αυτοκίνητο είναι αρκετό καιρό ακινητοποιημένο ´´μια βδομάδα π.χ. ´´ υπάρχει πιθανότητα να σου μείνει από μπαταρία, λόγο της συνεχούς κατανάλωσης του GPS. Εσύ τι έχεις ακούσει επί του θέματος; Η συσκευή απο ότι έχεις δει μπορεί να συνδεθεί απευθείας με τον συναγερμό του αυτοκινήτου ώστε να ενεργοποιήτε και να απενεργοποιήτε μαζί με τον συναγερμό ή γίνετε μόνο με το τηλεχειριστήριο που έχει μαζί το GPS Tracker, ή έστω ότι είναι ποιο ασφαλές να λειτουργούν ως ξεχωριστές συσκευές; Σε ευχαριστώ πολύ και περιμένω και άλλες εντυπώσεις.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: GPS Tracker
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 18 Μαρ 2012, 10:13 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 01 Δεκ 2007, 05:05
Δημοσιεύσεις: 8107
Τοποθεσία: Pablo Escobar Preveza
Kostas7275 έγραψε:
Για την σταθερή σύνδεση στην μπαταρία, έχω ακούσει ότι αν το αυτοκίνητο είναι αρκετό καιρό ακινητοποιημένο ´´μια βδομάδα π.χ. ´´ υπάρχει πιθανότητα να σου μείνει από μπαταρία, λόγο της συνεχούς κατανάλωσης του GPS. Εσύ τι έχεις ακούσει επί του θέματος; Η συσκευή απο ότι έχεις δει μπορεί να συνδεθεί απευθείας με τον συναγερμό του αυτοκινήτου ώστε να ενεργοποιήτε και να απενεργοποιήτε μαζί με τον συναγερμό ή γίνετε μόνο με το τηλεχειριστήριο που έχει μαζί το GPS Tracker, ή έστω ότι είναι ποιο ασφαλές να λειτουργούν ως ξεχωριστές συσκευές; Σε ευχαριστώ πολύ και περιμένω και άλλες εντυπώσεις.

οχι δεν ισχυει αυτο που λες με την μπαταρια προσφατα αγορασε ενας φιλος ενα τετοιο μηχανημα και ειχαμεκανα 6ωρο που το γαργαλουσαμε μπαταρια του αυτοκινητου δεν την ξελιγωνει ρυθμιζεις μαξ ταχυτητα κινησης, περιοχη που μπορει να μετακινηθει χωρις αλαρμ,χρονο που ανα ποτε θα σου στελνει μνματα,κατασταση που βρισκετε απο θεμα σηματος κ μπαταρισς,ενεργοποιηση μικροφωνου καλη περιπτωση συνδεσετο ξεχωρισταμε τον συναγερμο βαλε την δικη του σειρηνα για να ξερεις οτι θα δουλεψει στα σιγουρα.....μην κανεις πατεντες σε αυτα τα θεματα ασφαλειας...

_________________
1995 Citroen Visa I '79 652cc ως το 2001
1998 Citroen Visa II '84 652cc ως το 2006
2001 Fiat Brava SX '01 1.2cc 16v ως το 2005
2005 Citroen Xantia II ΄99 1,6cc 8v Lpg ως το 2019
2006 Fiat Seicento ΄01 1.1cc Sporting Abarth ως το 2007
2009 Honda Jazz ΄09 1,2cc ως το 2020
2020 Citroen Xantia II '00 1.8cc 16v Lpg
2020 Citroen Xsara II '03 1.4cc 8v Lpg


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: GPS Tracker
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 18 Μαρ 2012, 12:13 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 29 Αύγ 2008, 10:01
Δημοσιεύσεις: 329
Τοποθεσία: kipseli
η συσκευή δεν διαθέτει θύρα για απευθείας σύνδεση με το συναγερμό, οπότε και δε νομίζω πως είναι εφικτή η έναρξη λειτουργίας του συστήματος αυτού, μέσω του οπλισμού του εργοστασιακού συναγερμού. από την άλλη είναι δυνατόν να συνδέσεις την μια εισοδο της συσκευής με το συναγερμό, ΄ώστε όταν ενεργοποιηθεί ο συναγερμός, να σε ειδοποιεί η συσκευή.

γενικότερα συμφωνώ με τον xantiamanolis, ότι πρέπει να το δεις σαν ξεχωριστό σύστημα ασφαλείας και όχι σαν συμπληρωματικό του συναγερμού που ήδη έχεις.

για την κατανάλωση ενέργειας δεν νομίζω πως θα έχεις πρόβλημα. εξάλου όταν το σύστημα ανιχνεύσει πτώση της τροφοδοσίας σε ειδοποιεί με μήνυμα, οπότε μπορείς να προλάβεις το ξελίγωμα της μπαταρίας.
το απόγευμα που θα πάω σπίτι θα μετρήσω με τη συσκευή αναμένη, πόσο ρεύμα τραβάει για να έχουμε μια αίσθηση.

κατά τα άλλα όλα αυτά που λέει ο xantiamanolis ισχύουν, αλλά δεν τα έχω δοκιμάσει ακόμη (δηλαδή να σε ειδοποιεί η συσκευή αν ξεπεράσεις ένα όριο ταχύτητας, αν βγεις έξω από ένα συγκκριμένο γεωγραφικό τμήμα, αν χάσει το σήμα gps. επίσης μπορείς να ζητήσεις να σου αναφέρει κατάσταση μπαταρίας, σήματος gps, σήματος gsm, κατάσταση αισθητήρων).

ξέχασα να ανφερω πως έχει μαζί ένα ρελέ (σηκώνει μέχρι 40Α) που μπορείς να το χρησιμοποιήσεις για να διακόψεις τροφοδοσία στα μπουζί ή στην αντλία βενζίνης. εννοείται τηλεχειριζόμενη και κατ'απαίτηση ενεργοποιήσιμη/απενεργοποιήσιμη.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: GPS Tracker
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 18 Μαρ 2012, 13:32 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 01 Δεκ 2007, 05:05
Δημοσιεύσεις: 8107
Τοποθεσία: Pablo Escobar Preveza
mutunas θεωρω οτι τα πολλα μπλιμπλικια και ηλ/κες συνδεσεις προβληματα θα σου φερουν παρα να σουλυσουν η βασικη λειτουργια της συσκευης ειναι να σου δινει στιγμα μεσω συντεταγμενων τωρα το να παγιδευσεις αντλιες κλπ κλπ το θεωρω ασκοπο.....

_________________
1995 Citroen Visa I '79 652cc ως το 2001
1998 Citroen Visa II '84 652cc ως το 2006
2001 Fiat Brava SX '01 1.2cc 16v ως το 2005
2005 Citroen Xantia II ΄99 1,6cc 8v Lpg ως το 2019
2006 Fiat Seicento ΄01 1.1cc Sporting Abarth ως το 2007
2009 Honda Jazz ΄09 1,2cc ως το 2020
2020 Citroen Xantia II '00 1.8cc 16v Lpg
2020 Citroen Xsara II '03 1.4cc 8v Lpg


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: GPS Tracker
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 18 Μαρ 2012, 14:39 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 29 Αύγ 2008, 10:01
Δημοσιεύσεις: 329
Τοποθεσία: kipseli
μα εννοείται πως δεν πρόκειται να χρησιμοποιήσω τη συγκεκριμένη δυνατότητα. άλωστε προσπαθώ να μην επεμβαίνω στην καλωδίωση του αυτοκινήτου και ότι κάνω να είναι έυκολα αφαιρέσιμο και αναστρέψιμο.

απλά την αναφέρω, καθώς την έχει σαν δυνατότητα, και στα πλαίσια της παρουσίασης της συσκευής, θα ήταν παράληψη.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: GPS Tracker
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 18 Μαρ 2012, 17:25 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 22 Φεβ 2012, 16:42
Δημοσιεύσεις: 131
Το θέμα δεν είναι απλά να σε ειδοποιεί αν σου ξεληγώνεται η μπαταρία αλλά να μην σου δημιουργεί πρόβλημα με αυτήν. Αν μπορείς δες το τι κατανάλωση έχει από ρεύμα για να μην έχουμε μελλοντικά προβλήματα. Επειδή το αυτοκίνητο που θα το τοποθετήσω είναι καινούργιο και θα έχει ακόμη την εργοστασιακή εγγύηση να το ρισκάρω να το βάλω μόνος ή να το δώσω στην αντιπροσωπεία να μου το περάσουν;


---
I am here: http://tapatalk.com/map.php?bhybx0


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: GPS Tracker
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 18 Μαρ 2012, 18:10 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 22 Φεβ 2012, 16:42
Δημοσιεύσεις: 131
Επίσης ήθελα να ρωτήσω αν το GPS Tracker για το οποίο λέμε έχει εσωτερική μπαταρία ώστε αν το αποσυνδέσουν να συνεχίσει να λειτουργεί και να με ενημερώνει για την θέση του αυτοκινήτου.


---
I am here: http://tapatalk.com/map.php?5ciow0


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: GPS Tracker
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 18 Μαρ 2012, 20:31 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 29 Αύγ 2008, 10:01
Δημοσιεύσεις: 329
Τοποθεσία: kipseli
λοιπόν, το μέτρησα και τραβάει ... 0,65w, δηλαδή το 1/8 από την ψέίρα της πλαφονιέρας.
το συγκεκριμένο έχει μπαταρία και συνεχίζει να σου στέλνει μέχρι να εξαντληθεί και αυτή.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: GPS Tracker
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 18 Μαρ 2012, 20:38 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 01 Δεκ 2007, 05:05
Δημοσιεύσεις: 8107
Τοποθεσία: Pablo Escobar Preveza
Kostas7275 έγραψε:
Επίσης ήθελα να ρωτήσω αν το GPS Tracker για το οποίο λέμε έχει εσωτερική μπαταρία ώστε αν το αποσυνδέσουν να συνεχίσει να λειτουργεί και να με ενημερώνει για την θέση του αυτοκινήτου.


---
I am here: http://tapatalk.com/map.php?5ciow0

εχει μπαταρια και αναλογα το μοντελο σου λεει για ποσες ημερες μπορει να λειτουργησει παρολα αυτα σου στελνει sms οτι υπαρχει χαμηλη μπαταρια που σημαινει οτι λειτουργει με την αυτονομη που εχει και στελνεις και συ 1 sms kai soy leei ποσοστο μπαταριας σηματος κλπ κλπ

_________________
1995 Citroen Visa I '79 652cc ως το 2001
1998 Citroen Visa II '84 652cc ως το 2006
2001 Fiat Brava SX '01 1.2cc 16v ως το 2005
2005 Citroen Xantia II ΄99 1,6cc 8v Lpg ως το 2019
2006 Fiat Seicento ΄01 1.1cc Sporting Abarth ως το 2007
2009 Honda Jazz ΄09 1,2cc ως το 2020
2020 Citroen Xantia II '00 1.8cc 16v Lpg
2020 Citroen Xsara II '03 1.4cc 8v Lpg


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: GPS Tracker
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 18 Μαρ 2012, 21:05 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 22 Φεβ 2012, 16:42
Δημοσιεύσεις: 131
Σας ευχαριστώ πολύ παιδιά για την ενημέρωση, αύριο θα το παραγγείλω και εγώ.


---
I am here: http://tapatalk.com/map.php?hsbq1c


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 1 από 1 [ 15 Δημοσιεύσεις ] 





Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 25 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια