Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Παρ 26 Απρ 2024, 21:14 ]


 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αλαγη Οθονης C4 coupe
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 06 Οκτ 2012, 17:21 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 13 Φεβ 2007, 20:05
Δημοσιεύσεις: 145
Τοποθεσία: Αθηνα
Νομιζω οτι απο το ραδιοcd σεταρεις ημερομηνια-ωρα- φωτεινοτητα αλλα αυτα μπορουν να στα κανουν και αυτοι απο το lexia! Παντως τα παιδια δεινουν λυσεις!

_________________
http://www.study-in-uk.gr


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αλαγη Οθονης C4 coupe
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 09 Οκτ 2012, 12:21 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 05 Οκτ 2012, 19:06
Δημοσιεύσεις: 28
Με την οθόνη , το λύσαμε το θέμα. Οκ έχει την καλωδίωση και μπορεί να την πάρει μου είπαν τα παιδιά. ήδη την έχω παραγγείλει από το ebay. Έχω ένα άλλο θέμα τώρα και παρακαλώ αν γνωρίζει κάποιος ας με βοηθήσει. Το δικό μου αυτοκίνητο δεν έχει στο δεξί χειριστήριο το κουμπί για την αλλαγή των ενδείξεων στην οθόνη και μου είπαν ότι χρειάζεται να αλλάξω και τα χειριστήρια. Βρήκα εγώ χειριστήρια αλλά έχουν και στα φώτα και στους υαλοκαθαριστήρες την λειτουργία auto ,είναι από έκδοση που έχει αυτόματο άναμμα φώτων και αυτόματους υαλοκαθαριστήρες (δεν βρίσκω από ποιο απλή έκδοση). Το θέμα είναι ,μπορώ να πάρω αυτά και απλώς να καταργήσω από το lexia την αυτόματη λειτουργία ή θα έχω πρόβλημα και δεν θα δουλεύουν;

_________________
Citroen c4 B7 1,6 92hp


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αλαγη Οθονης C4 coupe
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 09 Οκτ 2012, 12:44 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 24 Δεκ 2010, 12:03
Δημοσιεύσεις: 15531
Τοποθεσία: Θεσ/νικη
Αυτά δε πρέπει να έχουν αυτόματα φώτα+υαλοκαθαριστήρες:

http://www.ebay.co.uk/itm/CITROEN-C4-VT ... 564d225b2a

http://www.ebay.co.uk/itm/2010-CITROEN- ... 19d5a72327



Απορώ πάντως με αυτό:

vaggelis1976 έγραψε:
Το δικό μου αυτοκίνητο δεν έχει στο δεξί χειριστήριο το κουμπί για την αλλαγή των ενδείξεων στην οθόνη και μου είπαν ότι χρειάζεται να αλλάξω και τα χειριστήρια.


Όλα τα C4 έχουν οθόνη τύπου Α ή C και έχουν τέτοιο διακόπτη στο χειριστήριο των υαλοκαθαριστήρων :scratch

_________________
-Πράκτορας ΑΚΑ Βλέπω ΚΑΙ πίσω από το βουνό, μέσα από το τούνελ, ας έχει και ομίχλη!

1985 GSA - 1986 BX 1.6 TRS - 1991 GS Pallas - 2001 BX Atout - 2003 Saxo 1.1 Furio - 2007 C2 1.4 VTR - 2008 C4 1.6 16v Exclusive - 2010 C4 1.4 16v Elegance - 2011 Xsara 1,6 16v VTS - 2012 C3 1.6 e-HDI Eco Chic, και πλέον 2016 Peugeot 308 SW THP Premium Pack


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αλαγη Οθονης C4 coupe
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 09 Οκτ 2012, 13:16 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 05 Οκτ 2012, 19:06
Δημοσιεύσεις: 28
Φίλε μου ευχαριστώ για την απάντηση. Συγνώμη από μέρους μου γιατί δεν διευκρίνισα ότι έχω το τελευταίο c4. Αυτά τα χειριστήρια είναι από το προηγούμενο μοντέλο και δεν ταιριάζουν.

Φίλε μου μην απορείς καθόλου για το αν έχει οθόνη. Είναι η έκδοση trend και δεν έχει απολύτως τίποτε μέσα. Την πάτησα άσε. Όταν πήγα για το αυτοκίνητο, έψαχνα κάτι ετοιμοπαράδοτο γιατί είχα μείνει χωρίς αμάξι. Μου είπαν ότι έχει μόνο ένα στην έκδοση trend και αν θέλω κάτι άλλο , θα πρέπει να περιμένω 3 μήνες. Εν τω μεταξύ , δεν ήξερε κανίς να μου πει ακριβώς πως είναι το αυτοκίνητο (και ήταν ετοιμοπαράδοτο , δηλαδή ήδη εδώ στην Ελλάδα). Τελικά κατάλαβα ότι απλά ήθελαν κάποιον να το σπρώξουν.Μιας και η διαφορά από το trend+ ήταν μόλις 500 ευρώ και έχει παραπάνω, το στερεοφωνικό, χειριστήρια στο τιμόνι, οθόνη Α+ , προβολείς ομίχλης και χειρολαβές και βάσεις καθρεπτών στο χρώμα του αυτοκινήτου. Όταν τους έλεγα , εκεί που έχει την οθόνη η έκδοση trend+ ,αυτό τί θα έχει, μου έλεγαν θα έχει μια ποιο μικρή. Όταν ήρθε έπαθα σοκ.

Εικόνα

_________________
Citroen c4 B7 1,6 92hp


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αλαγη Οθονης C4 coupe
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 09 Οκτ 2012, 13:33 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 13 Μάιος 2012, 19:54
Δημοσιεύσεις: 8614
Φίλε Βαγγέλη με ένα 800άρι ευρώ πάς και βάζεις ένα τούμπανο multimedia 2din με gps tv κλπ... και το κάνεις το πιό όμορφο που υπάρχει!
Για το εξωτερικό θέμα... είναι ανάλογα με τα γούστα. Εγώ δέν ήθελα βαμμένα αξεσουάρ... γιατί ήθελα να αποφύγω μακροπρόθεσμα άν χρειαστεί να αλλάξω κάτι, τα βαψίματα.
Προβολάκια δέν ήθελα γιατί μιά-δυό φορές τα άναψα και με γράψανε τη μία.
Το μέσα όμως, εν γνώση μου το πήρα χωρίς ηχοσύστημα για να βάλω αυτό που ήθελα εγώ και γιατί ποτέ δέν μου άρεσε ο περιορισμός του εργοστασιακού να δουλεύει με την οθόνη που για τα δικά μου μάτια στα περισσότερα αυτοκίνητα είναι κουραστική.
Άν θελεις πάντως, μπορείς και τώρα να βάλεις το εργοστασιακό ηχοσύστημα και την οθόνη. :thumb


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αλαγη Οθονης C4 coupe
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 09 Οκτ 2012, 13:55 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 05 Οκτ 2012, 19:06
Δημοσιεύσεις: 28
Φίλε μου ,στερεοφωνικό έβαλα το pioneer avh-6300bt (είναι 1 din με αναγόμενη οθόνη). 2 din στερεοφωνικό δεν έπαιρνε.

Εικόνα

Σίγουρα είναι πολύ καλλίτερο από κάθε εργοστασιακό. Θέλω όμως και την οθόνη απλά για τις ενδείξεις θερμοκρασίας και υπολογιστή ταξιδίου.

_________________
Citroen c4 B7 1,6 92hp


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αλαγη Οθονης C4 coupe
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 09 Οκτ 2012, 15:43 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 30 Ιαν 2010, 11:20
Δημοσιεύσεις: 2125
Τοποθεσία: Λάρισα
προσωπικα εχω μια ιδιαιτερη προτiμηση στις οθονες 1din μου αρεσει η κινηση του μεσα εξω.

_________________
Ζούμε σε μια κοινωνία που η πίτσα φτάνει στο σπίτι σου πριν από την αστυνομία

προσεχε οταν περνω απο κει
και μαζεψε το μπρικι
γιατι συνηθως βιαζομαι
και κανω παντιλικι

parakalo min grafete me agglikous xaraktires apagoreyete apo toys kanones tou forum


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αλαγη Οθονης C4 coupe
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 09 Οκτ 2012, 16:35 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 24 Δεκ 2010, 12:03
Δημοσιεύσεις: 15531
Τοποθεσία: Θεσ/νικη
vaggelis1976 έγραψε:
Φίλε μου ευχαριστώ για την απάντηση. Συγνώμη από μέρους μου γιατί δεν διευκρίνισα ότι έχω το τελευταίο c4. Αυτά τα χειριστήρια είναι από το προηγούμενο μοντέλο και δεν ταιριάζουν.

Φίλε μου μην απορείς καθόλου για το αν έχει οθόνη. Είναι η έκδοση trend και δεν έχει απολύτως τίποτε μέσα. Την πάτησα άσε. Όταν πήγα για το αυτοκίνητο, έψαχνα κάτι ετοιμοπαράδοτο γιατί είχα μείνει χωρίς αμάξι. Μου είπαν ότι έχει μόνο ένα στην έκδοση trend και αν θέλω κάτι άλλο , θα πρέπει να περιμένω 3 μήνες. Εν τω μεταξύ , δεν ήξερε κανίς να μου πει ακριβώς πως είναι το αυτοκίνητο (και ήταν ετοιμοπαράδοτο , δηλαδή ήδη εδώ στην Ελλάδα). Τελικά κατάλαβα ότι απλά ήθελαν κάποιον να το σπρώξουν.Μιας και η διαφορά από το trend+ ήταν μόλις 500 ευρώ και έχει παραπάνω, το στερεοφωνικό, χειριστήρια στο τιμόνι, οθόνη Α+ , προβολείς ομίχλης και χειρολαβές και βάσεις καθρεπτών στο χρώμα του αυτοκινήτου. Όταν τους έλεγα , εκεί που έχει την οθόνη η έκδοση trend+ ,αυτό τί θα έχει, μου έλεγαν θα έχει μια ποιο μικρή. Όταν ήρθε έπαθα σοκ.

Εικόνα



Όντως, το έγραψες σε λάθος θέμα :D

_________________
-Πράκτορας ΑΚΑ Βλέπω ΚΑΙ πίσω από το βουνό, μέσα από το τούνελ, ας έχει και ομίχλη!

1985 GSA - 1986 BX 1.6 TRS - 1991 GS Pallas - 2001 BX Atout - 2003 Saxo 1.1 Furio - 2007 C2 1.4 VTR - 2008 C4 1.6 16v Exclusive - 2010 C4 1.4 16v Elegance - 2011 Xsara 1,6 16v VTS - 2012 C3 1.6 e-HDI Eco Chic, και πλέον 2016 Peugeot 308 SW THP Premium Pack


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αλαγη Οθονης C4 coupe
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 09 Οκτ 2012, 18:00 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 13 Μάιος 2012, 19:54
Δημοσιεύσεις: 8614
vaggelis1976 έγραψε:
Φίλε μου ,στερεοφωνικό έβαλα το pioneer avh-6300bt (είναι 1 din με αναγόμενη οθόνη). 2 din στερεοφωνικό δεν έπαιρνε.

Εικόνα

Σίγουρα είναι πολύ καλλίτερο από κάθε εργοστασιακό. Θέλω όμως και την οθόνη απλά για τις ενδείξεις θερμοκρασίας και υπολογιστή ταξιδίου.


:clap :clap :clap :love
Κούκλα Βαγγέλη!!!! Τί μου λές τώρα.... τέλειο!
Εγώ έχω βάλει το pioneer5300, ίδιο ακριβώς, χωρίς bluetooth. Εκείνη την ώρα δέν μου άρεσε η ιδέα να έχω ανοιχτή ακρόαση στο αυτοκίνητο, προτιμώ στο αυτί, αλλά άν το έβαζα τώρα, θα επέλεγα το 6300, επειδή είδα πόσο αθόρυβο είναι το αυτοκίνητο.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αλαγη Οθονης C4 coupe
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 11 Ιούλ 2016, 13:54 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 04 Ιούλ 2016, 12:23
Δημοσιεύσεις: 5
Παιδιά έχει κάποιος σε φωτογραφία την πλεξούδα καλωδίων για το εργοστασιακό μηχάνημα του c4?
Προσπαθώ να ενώσω μια οθόνη και δεν βγάζω άκρη.

Ευχαριστώ.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αλαγη Οθονης C4 coupe
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 11 Ιούλ 2016, 14:20 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 14 Απρ 2009, 19:53
Δημοσιεύσεις: 7471
Τοποθεσία: Βόλος
Αυτό σε βοηθάει?
viewtopic.php?t=12308

Στάλθηκε από το SM-G900F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

_________________
Αν ο παράδεισος είχε στροφές ο θεός θα είχε vts
ΕικόναΕικόνα
My Citroen C4


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αλαγη Οθονης C4 coupe
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 11 Ιούλ 2016, 22:06 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 04 Ιούλ 2016, 12:23
Δημοσιεύσεις: 5
Ευχαριστώ πολύ παιδιά!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αλαγη Οθονης C4 coupe
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 11 Ιούλ 2016, 22:09 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 04 Ιούλ 2016, 12:23
Δημοσιεύσεις: 5
Να ρωτήσω και κάτι ακόμα...μήπως ξέρει κανείς να μου πει τι φίσα πρέπει να αγοράσω για να ενώσω μια pioneer 1 din που έχω πάρει με την φίσα του αυτοκινήτου?

Απ'ότι ξέρω δενα ταιριάζουν οι φίσες μεταξύ τους και χρειάζομαι κάτι ακόμα.

Ευχαριστώ!


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 2 από 2 [ 28 Δημοσιεύσεις ] Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2



Συναφή θέματα

Πίσω καθίσματα c4 coupe
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση C4
Συγγραφέας: Nostradamus
Απαντήσεις: 3
Xsara Coupe - Αναζήτηση βιβλίου χρήσης
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση Xsara
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 0
Σχαρα ποδηλατων για Χsara I coupe mod.1999
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση Xsara
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 2
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 22 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια