Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Πέμ 28 Μαρ 2024, 09:55 ]


 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ!!! CITROEN ΕΛΛΑΣ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 18 Δεκ 2013, 18:57 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 16 Ιούλ 2011, 13:49
Δημοσιεύσεις: 45
καλησπέρα
μετά τα πολλά προβλήματα που είχα με το C5 2.0hdi (ΒΛΕΠΕ ΘΕΜΑ ΚΟΛΛΗΜΕΝΑ ΩΣΤΗΡΙΑ)
ήρθε και το κερασάκι
στα περίπου 40.000χλμ "χτύπησε" βολαν το οποιο και αλλαχθηκε στην εγγυηση μαζι με νεο δισκο πλατω το οποιο κ πληρωσα.
τώρα μετα 1μιση χρονο μετα "πατιναριζε" .Πήγα σε άλλο εξουσιοδοτημενο συνεργειο, ήμουν παρόν στο λυσιμο και διαπιστώσαμε οτι είχει μπει λάθος ο δισκος!!!!!! π.χ. ανάποδα. οτι τηλεφωνο και να πηρα δεν εβγαλα ακρη . πληρωσα νε δισκο πλατω κ βολαν και εφυγα.
τα παλια υπαρχουν στην διαθεση καθε πραγματογνωμονα...
καμμία κάλυψη απο citroen ΕΛΛΑΔΟΣ. απαράδεκτη εταιρεία με απαράδεκτους αντιπροσώπους.απαραδεκτη υποστηριξη με ασχετους τεχνικους.... μονο θετικο σημειο ορισμενοι τεχνικοι στην Πάτρα στο Γιαννατο που δουλεύουν by the book και εκατσαν και ασχοληθηκαν και ελυσα το προβλημα.

ποτε παλι CITROEN......
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ!!! CITROEN ΕΛΛΑΣ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 18 Δεκ 2013, 19:06 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 16 Ιούλ 2011, 13:49
Δημοσιεύσεις: 45
ΦΥΣΙΚΑ ΔΕΝ ΑΝΑΦΕΡΟΜΑΙ ΣΤΟ ΣΥΝΟΛΟ ΤΩΝ ΤΕΧΝΙΚΩΝ ΤΗΣ CITROEN ΑΛΛΑ ΣΕ ΚΑΤΑ ΤΟΠΟΥΣ ΣΥΝΕΡΓΕΙΑ... ΠΧ ΠΑΤΡΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΤΟ ΓΙΑΝΝΑΤΟ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΣ!!!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ!!! CITROEN ΕΛΛΑΣ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 18 Δεκ 2013, 19:13 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 09 Σεπ 2012, 12:42
Δημοσιεύσεις: 11784
Τοποθεσία: GoodView City
Εικόνες: 3
Πιστεύω οτι πρέπει να γίνει ένα mail στην citroen ελλάς με όλα τα παραστατικά, με παρουσία εξώδικου και με την ενημέρωση οτι το εξώδικο μαζί με τα παραστατικά θα σταλούν στην μαμά citroen και οτι θα γίνει εξώδικο και στην μαμά citroen λόγο ανικανότητος της ελληνικής.Θέλει τρέξιμο ρε γαμώτο και κυνήγι. :rop

_________________
Godzilla
Αμαρτωλός

Ενας σοφός είπε κάποτε:
Ρε δεν γαμιέται?
Και έζησε ευτυχισμένος για πολλά χρόνια.

Βαγγέλης


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ!!! CITROEN ΕΛΛΑΣ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 18 Δεκ 2013, 19:18 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ 19 Ιαν 2012, 19:27
Δημοσιεύσεις: 2688
Φίλε η τσέπη σου αντέχει δικηγόρους και δικαστήρια;Αν ΝΑΙ τότε άλλαξέ τους τα φώτα :spank :spank ακολουθώντας την νομική οδό,όπως και να έχει εφ'όσον είναι τα πράγματα
όπως τα λες έχεις δίκιο,τώρα για το ποτέ ξανά citroen....εγώ δεν θα το έλεγα!
Βρές ένα καλό και έντιμο συνεργείο και άραξε εκεί υπάρχουν και έντιμοι επαγγελματίες
(λίγοι) ακόμα.....

_________________
ο έξυπνος παραδέχεται,ο πονηρός δικαιολογείται,ο βλάκας επιμένει


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ!!! CITROEN ΕΛΛΑΣ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 18 Δεκ 2013, 19:23 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 31 Δεκ 2012, 01:10
Δημοσιεύσεις: 977
Τοποθεσία: Ναύπακτος
Ωχ και εγώ για service το παω στον επίσημο έμπορο στην Πάτρα, εκεί που το πήρα. Ελπίζω να μην τύχει κανένα σοβαρό πρόβλημα, αλλιώς θα το παω κι εγώ στον Γιαννάτο

_________________
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ!!! CITROEN ΕΛΛΑΣ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 18 Δεκ 2013, 20:20 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 16 Ιούλ 2011, 13:49
Δημοσιεύσεις: 45
οσο για mail η επισημη citroen ελλας δεν παραδεχτηκε τιποτα.μου ειπαν εχεις δικιο αλλα δεν μπορουμε να κανουμε τιποτα. λες και πηρα σε εταιρεία που πουλαει τσιχλες!!! αρα παω για Γαλλία ..πολυ τρεξιμο και χρονος. δεν ξερω αν αξιζει τον κοπο.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ!!! CITROEN ΕΛΛΑΣ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 18 Δεκ 2013, 20:28 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 09 Σεπ 2012, 12:42
Δημοσιεύσεις: 11784
Τοποθεσία: GoodView City
Εικόνες: 3
gavramis έγραψε:
οσο για mail η επισημη citroen ελλας δεν παραδεχτηκε τιποτα.μου ειπαν εχεις δικιο αλλα δεν μπορουμε να κανουμε τιποτα

Αψογα. Τους λές να σου στείλουν την απάντησή τους επίσημα και απο εκεί και πέρα προχωράς.

_________________
Godzilla
Αμαρτωλός

Ενας σοφός είπε κάποτε:
Ρε δεν γαμιέται?
Και έζησε ευτυχισμένος για πολλά χρόνια.

Βαγγέλης


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ!!! CITROEN ΕΛΛΑΣ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 18 Δεκ 2013, 21:35 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 16 Αύγ 2010, 19:36
Δημοσιεύσεις: 20859
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Εικόνες: 1
gavramis έγραψε:
οσο για mail η επισημη citroen ελλας δεν παραδεχτηκε τιποτα.μου ειπαν εχεις δικιο αλλα δεν μπορουμε να κανουμε τιποτα. λες και πηρα σε εταιρεία που πουλαει τσιχλες!!! αρα παω για Γαλλία ..πολυ τρεξιμο και χρονος. δεν ξερω αν αξιζει τον κοπο.



Τι σχέση έχει το Citroen,με λάθος τοποθέτηση ανταλακτικού?
Δλδ,αν ήταν Γερμανική λαλακία,θα δούλευε με περασμένο λάθος το συμπλέκτη?

_________________
Η ΓΝΩΣΗ ΔΙΝΕΙ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ Ο ΧΑΡΑΚΤΗΡΑΣ ΣΕΒΑΣΜΟ.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ!!! CITROEN ΕΛΛΑΣ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 18 Δεκ 2013, 22:28 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 24 Ιουν 2009, 18:35
Δημοσιεύσεις: 4428
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη
Εικόνες: 3
:agree
Το τρακτερι δεν θα δουλευε ουτε 1μιση χρονο!!!

_________________
Βασίλης AX Gti


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ!!! CITROEN ΕΛΛΑΣ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 19 Δεκ 2013, 01:07 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 16 Ιούλ 2011, 13:49
Δημοσιεύσεις: 45
η Citroën και καθε αντιπροσωπία ειναι υπεύθυνη για την σωστή εκπαίδευση και αξιολόγηση των τεχνικων της. .. αν θελει να ειναι σωστη. αυτο ξερω εγω. και οχι τις βλακειες να τις τρωει ο πελάτης. .
να γινόταν αυτο στη Γαλλία να δεις ποσα κεφάλια να έπεφταν. ..


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ!!! CITROEN ΕΛΛΑΣ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 19 Δεκ 2013, 10:35 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 16 Ιούλ 2011, 13:49
Δημοσιεύσεις: 45
Οσο για τις Γερμανικες λαλακιες που λες εχω 2 απο αυτες στην οικογενεια ΑUDI A4 K A3. χωρις ΦΥΣΙΚΑ προβλημα. αλλα και οταν χρειαστηκε κατι μονο π...ς δεν μου εκαναν. Για τετοια υποστηριξη μιλαμε.
Για ποια Citroen μου μιλατε? Γι αυτη που με αφησε 1ΜΗΝΑ+ χωρις αυτοκινητο ΕΝΤΟΣ εγγυησης μεχρι να μου φερουν ανταλλακτικο? Γι αυτη που βαζει λαθος (οτι πιο απλο υπηρχε) λαδι σε αμαξι 34.000? και το "τηγανιζε" και να κολλησουν ωστηρια. Που δεν ξερει οτι μηχανη με φιλτρο σωματιδιων εχει λαδι με C2 προδιαγραφες και οταν τους πηγα το LIQUI MOLY TOPTEC 4200 μου λενε τι ειναι αυτα? για αυτη που σε αμαξι 3 χρονων εχουν κολλησει ωστηρια, εχω αλλαξει ηλεκτροβαλβιδα τουρμπο-αισθητηρα φρενων-κεντρικη ασφαλειοθηκη-βολαν-κονσολα αιρκοντισιον και δεν θυμαμαι κι εγω τι αλλο.. και μου λενε εχεις δικιο αλλα δεν μπορουμε να κανουμε τιποτα.
οσο και να μην παω τους κ...γερμανούς ειναι οι μονοι με ποιοτητα και υποστηριξη..
ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ ΚΑΙ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ CITROEN θα συνεχισω να το λεω και εχω και τις αποξειξεις με τα αντιστοιχα παραστατικα για να το λεω


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ!!! CITROEN ΕΛΛΑΣ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 19 Δεκ 2013, 11:10 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 24 Δεκ 2010, 12:03
Δημοσιεύσεις: 15531
Τοποθεσία: Θεσ/νικη
Τείνω να συμφωνήσω με το μέλος gavramis. Τα κάνανε θάλασσα στον αντιπρόσωπο και ενώ θα έπρεπε να τον καλύψουν για κάθε λάθος τους, τον αφήσανε ξεκρέμαστο. Όσο για τον εισαγωγέα, θα έπρεπε να ερευνήσει το γεγονός πριν καν απαντήσουν αρνητικά ή θετικά στο αίτημα του μέλους μας.

Θα διαφωνήσω πάντως για τις "γερμανόφωνες" αντιπροσωπείες, έχω πολλά παραδείγματα για τα μαύρα χάλια τους αλλά δεν είναι της παρούσης.

_________________
-Πράκτορας ΑΚΑ Βλέπω ΚΑΙ πίσω από το βουνό, μέσα από το τούνελ, ας έχει και ομίχλη!

1985 GSA - 1986 BX 1.6 TRS - 1991 GS Pallas - 2001 BX Atout - 2003 Saxo 1.1 Furio - 2007 C2 1.4 VTR - 2008 C4 1.6 16v Exclusive - 2010 C4 1.4 16v Elegance - 2011 Xsara 1,6 16v VTS - 2012 C3 1.6 e-HDI Eco Chic, και πλέον 2016 Peugeot 308 SW THP Premium Pack


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ!!! CITROEN ΕΛΛΑΣ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 19 Δεκ 2013, 12:19 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 25 Οκτ 2009, 02:28
Δημοσιεύσεις: 1485
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Φίλε gavramis έχεις χίλια δίκια να είσαι αγριοπαρμένος.
Αν μπορείς, το κυνηγάς με δικηγόρους. Επενδύεις κάποια χρήματα, αρκετό χρόνο και περισσότερο εκνευρισμό και ξεκινάς.
Αν δε θέλεις να μπεις στη διαδικασία, απλά προσθέτεις τα extra κερατιάτικα έξοδα που προέκυψαν στην τιμή αγοράς για να γλυκάνει λίγο το χάπι...

Τέτοια σκηνικά δυστυχώς συμβαίνουν σε πολλά συνεργεία -εξουσιοδοτημένα ή μή-, ανεξαρτήτως μάρκας.
Μπορώ να σου διηγηθώ τραγικές ιστορίες από εξουσιοδοτημένα συνεργεία με αστέρια και προπέλες.

Αυτό που αναφέρεις για το χρόνο αναμονής του ανταλλακτικού ήταν ο κυριώτερος λόγος που δεν αγόρασα diesel C5. Σα μόνιμος κάτοικος επαρχίας μπορούσα να την έχω και το 2009, πριν επιτραπεί η πετρελαιοκίνηση σε Αθήνα - Θεσσαλονίκη, αλλά θυμόμουν πικραμένες ιστορίες αναμονής από γνωστό με C2 diesel.

Αλλά το θέμα είναι πως σπάνια το εξουσιοδοτημένο έχει άριστα μαστόρια. Μπορεί να έχει καλούς μηχανικούς, μπορεί να έχει και πολύ καλούς. Συνήθως όμως ο άριστος γνώστης φεύγει και ανοίγει δικό του μαγαζί, πάλι ανεξαρτήτως μάρκας.

_________________
Όταν όλα πάνε κατά διαόλου, βρίσκεις να παρκάρεις!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ!!! CITROEN ΕΛΛΑΣ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 19 Δεκ 2013, 13:55 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 16 Ιούλ 2011, 13:49
Δημοσιεύσεις: 45
Το κακο ρε παιδια ειναι οτι η γ......η η Citroen σου δινει στοιχεια να ενημερωθεις σαν τεχνικος. Εχει το SEDRE που σου λεει τα παντα. Αυτο κατεβασα κι εγω οταν ασχοληθηκα μετα ολα αυτα, και ειναι τυφλοσουρτης.. σου λεει τα παντα και ολες τις μεθοδους να ακολουθησεις .απορω πια!!!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ!!! CITROEN ΕΛΛΑΣ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 19 Δεκ 2013, 19:56 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 24 Ιουν 2007, 00:50
Δημοσιεύσεις: 2141
Εικόνες: 3
Φίλε αν μου τυχαίναν και μενα ολα αυτα που λες δε θα ξαναπαιρνα citroen.Αλλά πιστευω εισαι στην κατηγορια-ανεξαρτητου μαρκας-που ενα αμαξι σου βγαζει την πιστη.Υπαρχουν πολλοι κατοχοι C5 που δε τους εχει βγαλει τιποτα.
Τωρα αν με ολα αυτα τα λαθη που κανανε εσυ συνεχιζεις να πηγαινεις το αμαξι σου στους ιδιους, τότε εισαι απαραδεκτος.
Το τελευταιο που αναφερεις ειναι απλα μια ουτοπια για τα ελληνικα δεδομενα.Και γω τεχνικος ειμαι (οχι της citroen) και σου λεω με σιγουρια οτι τα βιβλια υπαρχουν για να υπαρχουν και σπανια ανατρεχει καποιος σ'αυτα.Γιατι γίνεται αυτο;
1.Νοοτροπια
2.Φορτος εργασιας στα συνεργεια
3.Ελλειπης εκπαιδευση
Το εχεις δικιο αλλα δε μπορουμε να κανουμε τιποτα δε το δεχομαι γιατι δε στεκει.Πιεσε τους να φτιαξουν το αμαξι σου οπως πρεπει και με δικα τους εξοδα.Αν τα'χεις πληρωσει βγηκαν νικητες,βγηκες χαμενος.Απλα τα πραματα

_________________
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 1 από 2 [ 17 Δημοσιεύσεις ] Μετάβαση στην σελίδα 1, 2  Επόμενο



Συναφή θέματα

Citroen zx vs Peugeot 306
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά Θέματα
Συγγραφέας: Mixalis_peugeot
Απαντήσεις: 14
Πωλείται Citroen C4 VTS 2.0
Δ. Συζήτηση: Σχετικές με αυτοκίνητα (Προσφορά)
Συγγραφέας: nonos
Απαντήσεις: 3
Eκλαπη μαυρο Citroen C2
Δ. Συζήτηση: Offtopic
Συγγραφέας: zx lover
Απαντήσεις: 6
Citroen c4 προβλημα με ολα σχεδων τα λαμπακια αναμμενα
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C4
Συγγραφέας: borba
Απαντήσεις: 6
Πρόβλημα με το χρώμα της οροφής σε citroen c3 2020!!
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση C3
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 10
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια