Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Πέμ 28 Μαρ 2024, 18:44 ]


 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Τρίξιμο συμπλέκτη
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 27 Απρ 2015, 11:34 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 23 Μαρ 2015, 01:12
Δημοσιεύσεις: 74
Τοποθεσία: Lyon
Καλημέρα παίδες,

μετά από ένα μήνα χρήσης (1000Km) της C5 μου, άρχισε ένας θόρυβος στον συμπλέκτη.
Το θέμα είναι ότι τον ακούμε μόνο μετά από καμιά 20-30 χιλιόμετρα, όταν είναι κρύο το αμάξι δεν ακούω τίποτα.
Ο θόρυβος ακούγεται όταν αφήνω σιγά σιγά τον συμπλέκτη.Έχω την εντύπωση ότι είναι από την φουρκέτα η από το ρουλεμάν.
Είδα στο στα γαλλικά forums ότι αυτό το πρόβλημα το είχαν πολύ οι εκδόσεις με τα 140 μουλάρια και άλλαξαν "δισκοπλατο" για να το διορθώσουν.
Είχε ποτε κανεις σας κάτι τέτοιο? Είναι ανησυχητικό?
Καλού κακού πήρα για αύριο ένα ραντεβού με την Citroen.
Πρόκειται να κατεβω Ελλάδα φέτος με το αμάξι και δεν θέλω να με αφήσει στα μισά του δρόμου.
Σκεφτόμουν επίσης να πάρω το ρίσκο και να το φέρω γι αλλαγή συμπλέκτη στην Ελλάδα μιας και τα εργατικά είναι 4 φορες χαμηλότερα από εδώ.

Και κάτι τελευταίο, είδα στο γαλλικό forum "planete-citroen" που πολλοί ψέκασαν στο ύψος της φουρκέτας με λίγο σπρέι teflon και το πρόβλημα εξαφανίστηκε, το έκανα και γω αλλα tpt, άσε που φοβάμαι μη τα κάνω χειρότερα.

Ευχαριστώ
Μιχάλης

_________________
C5 Tourer Exclusive HDI 160 FAP


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Τρίξιμο συμπλέκτη
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 27 Απρ 2015, 13:04 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 24 Δεκ 2010, 12:03
Δημοσιεύσεις: 15531
Τοποθεσία: Θεσ/νικη
Μήπως είναι από το ζουάν;

_________________
-Πράκτορας ΑΚΑ Βλέπω ΚΑΙ πίσω από το βουνό, μέσα από το τούνελ, ας έχει και ομίχλη!

1985 GSA - 1986 BX 1.6 TRS - 1991 GS Pallas - 2001 BX Atout - 2003 Saxo 1.1 Furio - 2007 C2 1.4 VTR - 2008 C4 1.6 16v Exclusive - 2010 C4 1.4 16v Elegance - 2011 Xsara 1,6 16v VTS - 2012 C3 1.6 e-HDI Eco Chic, και πλέον 2016 Peugeot 308 SW THP Premium Pack


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Τρίξιμο συμπλέκτη
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 27 Απρ 2015, 13:52 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 25 Οκτ 2009, 02:28
Δημοσιεύσεις: 1485
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Μου είχε εμφανιστεί στα 40.000χλμ, μετά σταμάτησε, και ξαναεμφανίστηκε στα 80.000χλμ με το αυτοκίνητο πλέον εκτός εγγύησης.
Άκουσα τρελλή καταστροφολογία του στυλ "θα μείνει στα καλά καθούμενα", "φτιάξτο και μην το αφήνεις" κλπ αλλά δεν έκανα απολύτως τίποτα με βάση τη λογική "άστο κ βλέπουμε".

Υποτίθεται πως η σωστή δουλειά γίνεται με αλλαγή δίσκο-πλατώ, ενώ μπορείς να αλλάξεις απλά δίχαλο συμπλέκτη (που είναι κ πολύ φθηνότερο) για να δείς μήπως στρώσει.

Δεν έκανα τίποτα, είμαι πλέον στα 236.000χλμ χωρίς κανένα πρόβλημα. C5 δίλιτρο του 2009.

_________________
Όταν όλα πάνε κατά διαόλου, βρίσκεις να παρκάρεις!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Τρίξιμο συμπλέκτη
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 27 Απρ 2015, 14:03 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 23 Μαρ 2015, 01:12
Δημοσιεύσεις: 74
Τοποθεσία: Lyon
Πράκτορας έγραψε:
Μήπως είναι από το ζουάν;


Ζουάν στα γαλλικά είναι το τσιμουχάκι εκτος κι αν στην Ελλάδα εννοούμε κάτι άλλο.

Σκέφτηκα από την άλλη μήπως είναι από τα υγρά φρενων και να χρειάζονται αλλαγή αλλα... θα το δείξει αύριο η νεκροψία :p

_________________
C5 Tourer Exclusive HDI 160 FAP


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Τρίξιμο συμπλέκτη
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 27 Απρ 2015, 14:10 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 23 Μαρ 2015, 01:12
Δημοσιεύσεις: 74
Τοποθεσία: Lyon
kobulis έγραψε:
Μου είχε εμφανιστεί στα 40.000χλμ, μετά σταμάτησε, και ξαναεμφανίστηκε στα 80.000χλμ με το αυτοκίνητο πλέον εκτός εγγύησης.
Άκουσα τρελλή καταστροφολογία του στυλ "θα μείνει στα καλά καθούμενα", "φτιάξτο και μην το αφήνεις" κλπ αλλά δεν έκανα απολύτως τίποτα με βάση τη λογική "άστο κ βλέπουμε".

Υποτίθεται πως η σωστή δουλειά γίνεται με αλλαγή δίσκο-πλατώ, ενώ μπορείς να αλλάξεις απλά δίχαλο συμπλέκτη (που είναι κ πολύ φθηνότερο) για να δείς μήπως στρώσει.

Δεν έκανα τίποτα, είμαι πλέον στα 236.000χλμ χωρίς κανένα πρόβλημα. C5 δίλιτρο του 2009.


εγώ είμαι στα 91000...απλά λίγο μου τη σπάει να τρίζει, είναι σαν το Ασκόνα του 79 που είχα κάποτε με 345000 στο κοντέρ...μονο που είχε 20 χρονάκια στη πλάτη του...

πήγα το σάββατο σ'έναν πρώην μηχανικό της Citroen εδώ κοντά στο σπίτι μου και μου άρχισε τις χαζομάρες του στυλ άρχισε "ν'αλλάζεις ένα ένα τα εξαρτήματα και θα δεις". Μετά μου είπε ότι μπορεί να με αφήσει κι ότι μπορεί να σπάσω και το κιβώτιο και διάφορα αλλα γι αυτό πήρα ραντεβού με την αντιπροσωπεία γι αύριο να δούμε κι εκεί τι θα μου πουν τα Γαλλάκια...από την άλλη όπως είπα και πιο πριν, αν μου πουν ότι είναι συμπλέκτης κι ότι δεν το καλύπτει η εγγύηση, κι ότι δεν έχω μεγάλο κίνδυνο, τότε το κατεβάζω Ελλάδα και κάνω την αλλαγή, φουρκέτας,ρουλεμάν και "δισκοπλατω" που θα μου κατέβει πιο φτηνά.

_________________
C5 Tourer Exclusive HDI 160 FAP


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Τρίξιμο συμπλέκτη
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 27 Απρ 2015, 17:19 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 24 Δεκ 2010, 12:03
Δημοσιεύσεις: 15531
Τοποθεσία: Θεσ/νικη
Βασικά φίλε Μισέλ, το ζουάν -εξάτμισης ξέχασα να τονίσω- είχε θέμα σε πολλά C4 και με το μαλακό πάτημα-άφημα του συμπλέκτη, ακουγότανε ένα σκούξιμο-τρίξιμο. Λίγο WD40 ή στη χειρότερη αλλαγή του, και μετά όλα καλά.

Τώρα στη δική σας περίπτωση μπορεί να είναι όντως θέμα του συστήματος σύμπλεξης, δε το γνωρίζω. Ξεκίνα όμως από το απλό που σου είπα, μπας και γλιτώσεις.

_________________
-Πράκτορας ΑΚΑ Βλέπω ΚΑΙ πίσω από το βουνό, μέσα από το τούνελ, ας έχει και ομίχλη!

1985 GSA - 1986 BX 1.6 TRS - 1991 GS Pallas - 2001 BX Atout - 2003 Saxo 1.1 Furio - 2007 C2 1.4 VTR - 2008 C4 1.6 16v Exclusive - 2010 C4 1.4 16v Elegance - 2011 Xsara 1,6 16v VTS - 2012 C3 1.6 e-HDI Eco Chic, και πλέον 2016 Peugeot 308 SW THP Premium Pack


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Τρίξιμο συμπλέκτη
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 27 Απρ 2015, 19:15 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 23 Μαρ 2015, 01:12
Δημοσιεύσεις: 74
Τοποθεσία: Lyon
Πράκτορας έγραψε:
Βασικά φίλε Μισέλ, το ζουάν -εξάτμισης ξέχασα να τονίσω- είχε θέμα σε πολλά C4 και με το μαλακό πάτημα-άφημα του συμπλέκτη, ακουγότανε ένα σκούξιμο-τρίξιμο. Λίγο WD40 ή στη χειρότερη αλλαγή του, και μετά όλα καλά.

Τώρα στη δική σας περίπτωση μπορεί να είναι όντως θέμα του συστήματος σύμπλεξης, δε το γνωρίζω. Ξεκίνα όμως από το απλό που σου είπα, μπας και γλιτώσεις.


Φιλε πράκτορα, εγώ τον ήχο τον ακούω στο πετάλι όταν το αφήνω, και μάλιστα νιώθω και το τρίξιμο.

Αυτά βεβαια μονο αν ζεσταθεί, γιατι διαφορετικά δεν έχω θέμα...ελπίζω αύριο το πρωί να μου βρούν πραγματικά τι έχει και μετά αν αντέχει, θα το φτιάξω Ελλάδα...
Ελπίζω να μη χρειαστεί να κατεβάσουμε κιβώτιο...με τρελαίνει και μονο η ιδέα ότι καινούργιο(σχεδόν) αμάξι θα λυθεί σ εκείνο το σημείο...

_________________
C5 Tourer Exclusive HDI 160 FAP


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Τρίξιμο συμπλέκτη
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 28 Απρ 2015, 14:39 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 23 Μαρ 2015, 01:12
Δημοσιεύσεις: 74
Τοποθεσία: Lyon
Καλημέρα,

μόλις με πήραν από το συνεργείο, τελικά είναι το "embrayage" :(:(...θα πρέπει να το λύσουν για να δουν ακριβώς που είναι το πρόβλημα.
Το καλο είναι ότι θα τα αλλάξουν όλα με μηδενικό κόστος.Έχω κάνει μονο 1000Km από την ημέρα της αγοράς κι έτσι ακόμη κι αν η ασφαλιστική (ICARE) δεν τα καλύψει, θα τα καλύψει το συνεργείο (κεντρικά της Citroen στη Lyon)...ouf...τουλάχιστον θα έχω καινούργιο "δισκοπλατο".
Ας ελπίσουμε ότι είναι η πρώτη και η τελευταία χοντρή βλάβη.

_________________
C5 Tourer Exclusive HDI 160 FAP


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Τρίξιμο συμπλέκτη
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 28 Απρ 2015, 17:12 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 24 Δεκ 2010, 12:03
Δημοσιεύσεις: 15531
Τοποθεσία: Θεσ/νικη
:clap :clap :clap :thumb

_________________
-Πράκτορας ΑΚΑ Βλέπω ΚΑΙ πίσω από το βουνό, μέσα από το τούνελ, ας έχει και ομίχλη!

1985 GSA - 1986 BX 1.6 TRS - 1991 GS Pallas - 2001 BX Atout - 2003 Saxo 1.1 Furio - 2007 C2 1.4 VTR - 2008 C4 1.6 16v Exclusive - 2010 C4 1.4 16v Elegance - 2011 Xsara 1,6 16v VTS - 2012 C3 1.6 e-HDI Eco Chic, και πλέον 2016 Peugeot 308 SW THP Premium Pack


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Τρίξιμο συμπλέκτη
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 28 Απρ 2015, 17:19 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 07 Ιαν 2011, 22:53
Δημοσιεύσεις: 3762
Michael_kouz έγραψε:
Το καλο είναι ότι θα τα αλλάξουν όλα με μηδενικό κόστος.Έχω κάνει μονο 1000Km από την ημέρα της αγοράς κι έτσι ακόμη κι αν η ασφαλιστική (ICARE) δεν τα καλύψει, θα τα καλύψει το συνεργείο (κεντρικά της Citroen στη Lyon).


Ευρώπη ρε gay μου ευρώπη. Με τα πολλά κακά αλλά και τα πολλά καλά. Που σε μας τετοια ντιμετωπιση σε μεταχειρο....Ευγε

_________________
Οκτώβριος 2003-Ιούνης 2009 Xsara I 1.6 exclusive. 70.700-283.400 (παρά αδερφού)
Ιούλης 2009-15 Μαίου 2013 C5 I 1.8 105.500-217.130 (παρά Ιατρού)
22 Μάη 2013 5 Ιούνη 2013 C5 II prestige 115.900-117.200 (παρά Λογιστού)
1η Ιούλη 2013- C5II prestige95600....(παρά γαλακτοπώλου)


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Τρίξιμο συμπλέκτη
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 28 Απρ 2015, 20:58 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 23 Μαρ 2015, 01:12
Δημοσιεύσεις: 74
Τοποθεσία: Lyon
grekoulis έγραψε:
Michael_kouz έγραψε:
Το καλο είναι ότι θα τα αλλάξουν όλα με μηδενικό κόστος.Έχω κάνει μονο 1000Km από την ημέρα της αγοράς κι έτσι ακόμη κι αν η ασφαλιστική (ICARE) δεν τα καλύψει, θα τα καλύψει το συνεργείο (κεντρικά της Citroen στη Lyon).


Ευρώπη ρε gay μου ευρώπη. Με τα πολλά κακά αλλά και τα πολλά καλά. Που σε μας τετοια ντιμετωπιση σε μεταχειρο....Ευγε


Βασικά πήρα το αυτοκίνητο μέσα από την αντιπροσωπεία κάποιας γειτονικής πόλης αλλα με εγγύηση ένα χρόνο "CITROEN SELECT" λέγεται. Επειδή είναι πάνω από 2 ετών, δεν το ασφαλίζει η Citroen η ίδια αλλα μια εξωτερική εταιρία η ICARE αλλα συχνά απ ότι είχα δει στα forums αρνούνταν να καλύψουν τέτοιου είδους επισκευές(κλασικά παραθυράκια ασφαλιστικών για να μη καλύψουν τίποτα).

Ευτυχώς για μένα γιατί πρώτον μου βγήκε πριν τα 100K χιλιόμετρα(όριο της αφαλιστικής) και δεύτερον γιατί βγήκε στα πρώτα 1000Km :P :P
Επίσης σε περίπτωση που μου ζητούσαν να πληρώσω, είχα σε standby το νομικό μας τμήμα στη δουλειά που μας καλύπτει σε τέτοια περίπτωση (αχρείαστο να είναι).

Τέσπα, θα δούμε πως θα πάει όταν την ξανά "καβαλήσω" τη γαλλιδούλα μου. Προς το παρών βολεύομαι με την γέρικη γερμανίδα μου (Audi 80 2.0Ε 1992) :D :D

_________________
C5 Tourer Exclusive HDI 160 FAP


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Τρίξιμο συμπλέκτη
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 29 Απρ 2015, 09:26 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 19 Ιαν 2015, 10:12
Δημοσιεύσεις: 1759
Τοποθεσία: Αθήνα
Εικόνες: 15
grekoulis έγραψε:
Michael_kouz έγραψε:
Το καλο είναι ότι θα τα αλλάξουν όλα με μηδενικό κόστος.Έχω κάνει μονο 1000Km από την ημέρα της αγοράς κι έτσι ακόμη κι αν η ασφαλιστική (ICARE) δεν τα καλύψει, θα τα καλύψει το συνεργείο (κεντρικά της Citroen στη Lyon).


Ευρώπη ρε gay μου ευρώπη. Με τα πολλά κακά αλλά και τα πολλά καλά. Που σε μας τετοια ντιμετωπιση σε μεταχειρο....Ευγε


Έχω δύο παραδείγματα φίλων που αγόρασαν μεταχειρισμένα από γνωστές εταιρείες στην Αθήνα που δίνουν δική τους εγγύηση, και τους κάλυψαν πλήρως σοβαρές ζημιές που προέκυψαν, σχετικά νωρίς, ούτε μετά από 1-2 μήνες βέβαια, but still...

Και μιλάμε για ζημιές χιλιάδων ευρώ, όχι κάτι ψιλό να πεις "σιγά τα ωά". Από αυτά τα περιστατικά και μόνο ήμουν έτοιμος να πάω να αγοράσω μεταχειρισμένο από έναν από αυτούς, αλλά δυστυχώς δεν είχαν C5 ;)

_________________
BMW X3 xDrive20D M-sport
Ford Fiesta 1.0EB Titanium


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Τρίξιμο συμπλέκτη
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 29 Απρ 2015, 10:39 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 23 Μαρ 2015, 01:12
Δημοσιεύσεις: 74
Τοποθεσία: Lyon
The Ace έγραψε:
grekoulis έγραψε:
Michael_kouz έγραψε:
Το καλο είναι ότι θα τα αλλάξουν όλα με μηδενικό κόστος.Έχω κάνει μονο 1000Km από την ημέρα της αγοράς κι έτσι ακόμη κι αν η ασφαλιστική (ICARE) δεν τα καλύψει, θα τα καλύψει το συνεργείο (κεντρικά της Citroen στη Lyon).


Ευρώπη ρε gay μου ευρώπη. Με τα πολλά κακά αλλά και τα πολλά καλά. Που σε μας τετοια ντιμετωπιση σε μεταχειρο....Ευγε


Έχω δύο παραδείγματα φίλων που αγόρασαν μεταχειρισμένα από γνωστές εταιρείες στην Αθήνα που δίνουν δική τους εγγύηση, και τους κάλυψαν πλήρως σοβαρές ζημιές που προέκυψαν, σχετικά νωρίς, ούτε μετά από 1-2 μήνες βέβαια, but still...

Και μιλάμε για ζημιές χιλιάδων ευρώ, όχι κάτι ψιλό να πεις "σιγά τα ωά". Από αυτά τα περιστατικά και μόνο ήμουν έτοιμος να πάω να αγοράσω μεταχειρισμένο από έναν από αυτούς, αλλά δυστυχώς δεν είχαν C5 ;)


Πιστευω οτι οι σοβαρες εταιρίες,οπου και να βρίσκονται καλύπτουν τετοιου ειδους ζημιες...

_________________
C5 Tourer Exclusive HDI 160 FAP


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Τρίξιμο συμπλέκτη
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 29 Απρ 2015, 11:04 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 21 Ιούλ 2013, 15:58
Δημοσιεύσεις: 2437
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Εικόνες: 0
Απλά, κατά την γνώμη μου, "σοβαρή εταιρεία" και "Ελλάδα" είναι δύο όροι ασυμβίβαστοι. :salute

_________________
C4 1.6 e-HDI 115 STT MCP


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Τρίξιμο συμπλέκτη
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 29 Απρ 2015, 15:44 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 23 Μαρ 2015, 01:12
Δημοσιεύσεις: 74
Τοποθεσία: Lyon
kostask έγραψε:
Απλά, κατά την γνώμη μου, "σοβαρή εταιρεία" και "Ελλάδα" είναι δύο όροι ασυμβίβαστοι. :salute


Είμαι λίγο ρομαντικός και θέλω να πιστεύω πως ακόμη υπάρχουν σοβαροί επαγγελματίες(έστω και 2-3) στην Ελλάδα...ισως επειδή λείπω απο το '99 :P

_________________
C5 Tourer Exclusive HDI 160 FAP


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 1 από 3 [ 41 Δημοσιεύσεις ] Μετάβαση στην σελίδα 1, 2, 3  Επόμενο



Συναφή θέματα

Τρίξιμο ζώνης - καθίσματος
Δ. Συζήτηση: Εσωτερικό-Εξωτερικό DS3
Συγγραφέας: stergios_ath
Απαντήσεις: 3
Τρίξιμο Πίσω Άξονα
Δ. Συζήτηση: ZX
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 11
Picasso 1.8 / Τοπ Αμάουντ - Σετ Συμπλέκτη
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά Xsara
Συγγραφέας: bakevang
Απαντήσεις: 16
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ