Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Πέμ 28 Μαρ 2024, 16:39 ]


 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Διαρροή λαδιού στις πίσω μπουκάλες στα 37.000 χλμ? (THP 1.6)
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 12 Ιουν 2015, 10:48 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 04 Ιουν 2011, 19:36
Δημοσιεύσεις: 20
Το αυτοκίνητο μόλις έκλεισε τέσσερα χρόνια κυκλοφορίας, με 37.000 χλμ. στο κοντέρ.
Στο Κ.Τ.Ε.Ο. τα βρήκαν όλα καλά, "άριστο το αυτοκίνητο, μόνο που χάνει κάτι λάδια από την πίσω ανάρτηση... πρέπει να πάτε να το δείτε".
Καλά που αγόρασα επέκταση εργοστασιακής εγγύησης στα πέντε χρόνια, σκέφτηκα.
Αμ΄δέ..
Η επέκταση εγγύησης, είναι ασφαλιστικό προϊόν και δεν έχει καμία σχέση με την εργοστασιακή εγγύηση και την Citroen (Hellas ή France).
Στα ψιλά γράμματα, εξαιρούνται οι διαρροές λαδιού από την ανάρτηση.
Κόστος επισκευής 640 € !!!

Θεωρώ απαράδεκτο, η ανάρτηση σημαία της Citroen να παρουσιάζει βλάβη στα 37.000 χιλιόμετρα, ενώ διαφημίζει ότι δεν έχει την οποιαδήποτε ανάγκη συντήρησης για 200.000 χιλιόμετρα.
Τόσο λίγα και προσεγμένα χιλιόμετρα και βλάβη στις μπουκάλες?
Όπως βεβαιώνει το τεχνικό τμήμα της Γιαννίρης Α.Ε. το αυτοκίνητο είναι σε άριστη κατάσταση και δεν υπάρχουν ίχνη ή ενδείξεις καταπόνησης ή κακομεταχείρισης ή άλλης αιτίας που θα μπορούσαν να προκαλέσουν τη βλάβη.

Πρόκειται δηλαδή για αστοχία υλικού και οι μπουκάλες δεν επισκευάζονται, θέλουν αντικατάσταση!

Γνωρίζει κανείς τίποτα?


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Διαρροή λαδιού στις πίσω μπουκάλες στα 37.000 χλμ? (THP 1.6)
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 12 Ιουν 2015, 11:26 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 24 Δεκ 2010, 12:03
Δημοσιεύσεις: 15531
Τοποθεσία: Θεσ/νικη
Δυστυχώς είναι αλήθεια, για αυτό και ποτέ δεν επέλεξα επέκταση εγγύησης με τέτοιο προιόν.

Κατά τα άλλα, όντως είσαι άτυχος, καθώς άλλα μέλη με υδροπενυματική ανάρτηση δεν είχαν θέμα ούτε μετά τα 200.000χλμ. Αυτό για το αν είναι είναι ζημιά. Περίεργο όμως το γεγονός πως έχουν και ΟΙ ΔΥΟ ταυτόχρονη διαρροή. Μήπως είναι κάποια τσιμούχα ή κάποιο σωληνάκι απλά;

Ο Γιαννίρης σε αυτά τα χρήματα λογικά συστήνει την αλλαγή τους με ολοκαίνουριες+ότι άλλο+εργασία. Θα μπορούσες να ψαχτείς μόνος σου για τα 2 ανταλλακτικά αν και θα σε συμβούλευα καταρχήν να επισκεφθείς 1-2 -σχετικά με το αυτοκίνητο σου- συνεργεία ώστε να πάρεις και άλλες γνώμες.

_________________
-Πράκτορας ΑΚΑ Βλέπω ΚΑΙ πίσω από το βουνό, μέσα από το τούνελ, ας έχει και ομίχλη!

1985 GSA - 1986 BX 1.6 TRS - 1991 GS Pallas - 2001 BX Atout - 2003 Saxo 1.1 Furio - 2007 C2 1.4 VTR - 2008 C4 1.6 16v Exclusive - 2010 C4 1.4 16v Elegance - 2011 Xsara 1,6 16v VTS - 2012 C3 1.6 e-HDI Eco Chic, και πλέον 2016 Peugeot 308 SW THP Premium Pack


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Διαρροή λαδιού στις πίσω μπουκάλες στα 37.000 χλμ? (THP 1.6)
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 12 Ιουν 2015, 12:45 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 26 Ιαν 2009, 17:53
Δημοσιεύσεις: 16612
Τοποθεσία: Πατρα-Αθηνα-Δουβλινο
Ειναι η πρωτη !!! φορα απο το 2008 που πρωτοεμφανιστηκε η c5 II που ακουω για αμαξι με προβλημα στην αναρτηση ειτε εδω μεσα ειτε σε αλλους ιστοτοπους που παρακολουθω.. :cens :(

_________________

Citroen Zx 1.4 Monte Carlo S coupe '95 229.000km - the first love
Citroen Xantia I 1.8 8v '94 239.682km - the sleeping beauty
Alfa Romeo 156 1.8 Ts '05 148.000km - the daily driver
Citroen Xantia I 2.0 Activa '96 215.000km - the donor car


Reizakos έγραψε:
Δεν πρέπει να ειρωνευόμαστε τα θεία, άρα ούτε την alfa :love


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Διαρροή λαδιού στις πίσω μπουκάλες στα 37.000 χλμ? (THP 1.6)
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 17 Ιουν 2015, 14:03 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 25 Οκτ 2009, 02:28
Δημοσιεύσεις: 1485
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Τουλάχιστον περίεργα αυτά που διαβάζω για διαρροή και από τις 2 πίσω μπουκάλες σε τόσα λίγα χιλιόμετρα.

Το μόνο που μπορώ να φανταστώ είναι η διαρροή να αφορά ένα δάκρυσμα που χάνει 2-3 σταγόνες το μήνα. Όπως και να έχει, καλό είναι να ελέγχεται η στάθμη από τα υγρά LDS μία στις τόσες, ενώ και το νούμερο της επισκευής μου φαίνεται πολύ υψηλό.

Η δική μου έβγαλε ένα δάκρυσμα από την εμπρός αριστερή μπουκάλα στα 230.000χλμ που χρειάζεται προσπάθεια για να το δείς. Τώρα βρίσκομαι στα 241.000χλμ χωρίς καμία ορατή αλλαγή της στάθμης των υγρών.

_________________
Όταν όλα πάνε κατά διαόλου, βρίσκεις να παρκάρεις!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Διαρροή λαδιού στις πίσω μπουκάλες στα 37.000 χλμ? (THP 1.6)
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 15 Ιούλ 2015, 08:40 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 17 Απρ 2012, 08:31
Δημοσιεύσεις: 222
Τοποθεσία: Σέρρες
kobulis έγραψε:
Τουλάχιστον περίεργα αυτά που διαβάζω για διαρροή και από τις 2 πίσω μπουκάλες σε τόσα λίγα χιλιόμετρα.

Το μόνο που μπορώ να φανταστώ είναι η διαρροή να αφορά ένα δάκρυσμα που χάνει 2-3 σταγόνες το μήνα. Όπως και να έχει, καλό είναι να ελέγχεται η στάθμη από τα υγρά LDS μία στις τόσες, ενώ και το νούμερο της επισκευής μου φαίνεται πολύ υψηλό.

Η δική μου έβγαλε ένα δάκρυσμα από την εμπρός αριστερή μπουκάλα στα 230.000χλμ που χρειάζεται προσπάθεια για να το δείς. Τώρα βρίσκομαι στα 241.000χλμ χωρίς καμία ορατή αλλαγή της στάθμης των υγρών.

Έχεις αλλάξει τα υγρά τις ανάρτησης κάποια στιγμή;

_________________
Racing because all other sports requires one ball..


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Διαρροή λαδιού στις πίσω μπουκάλες στα 37.000 χλμ? (THP 1.6)
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 15 Ιούλ 2015, 10:42 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 25 Οκτ 2009, 02:28
Δημοσιεύσεις: 1485
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Υγρά στην ανάρτηση δεν έχουν αλλαχθεί ακόμα, διαρκώς το αναβάλλω. Δεν έχει γίνει καμία απολύτως συντήρηση ή επέμβαση στην ανάρτηση.

Κάποια στιγμή όταν ο φίλος Δημήτρης (Makrymallis) είχε αγοράσει μία THP Exclusive και την κάναμε βόλτα, υπήρχε μία διαφορά σκληρότητας μικρή αλλά υπαρκτή. Του Δημήτρη είχε 50000χλμ στο κοντέρ ενώ η δική μου 200κατι.

Το προγραμματιζω για του χρόνου όταν θα βρίσκομαι στα 300.000 χλμ.

_________________
Όταν όλα πάνε κατά διαόλου, βρίσκεις να παρκάρεις!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Διαρροή λαδιού στις πίσω μπουκάλες στα 37.000 χλμ? (THP 1.6)
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 15 Ιούλ 2015, 13:20 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 17 Απρ 2012, 08:31
Δημοσιεύσεις: 222
Τοποθεσία: Σέρρες
Και εγώ είπα να τα αλλάξω, παρότι δεν έχουν κάνει τόσα χλμ (163000+ μέχρι στιγμής) 10ος '06 μοντέλο
αλλά αρνούνται πεισματικά σε όποια αντιπροσωπεία και να ρώτησα

_________________
Racing because all other sports requires one ball..


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Διαρροή λαδιού στις πίσω μπουκάλες στα 37.000 χλμ? (THP 1.6)
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 24 Ιούλ 2015, 09:38 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 19 Ιαν 2015, 10:12
Δημοσιεύσεις: 1759
Τοποθεσία: Αθήνα
Εικόνες: 15
Κοίτα να δεις κάτι περίεργα...και μένα μόλις τώρα με ενημέρωσαν από Ωμέγα -που το έχω πάει για τον εποχικό έλεγχο- ότι δακρύζουν και οι δύο πίσω μπουκάλες (αμορτισέρ μου είπε, *υποθέτω* ότι εννοεί μπουκάλες). Μα να δακρύζουν ΚΑΙ οι δύο ταυτόχρονα με ούτε καν 60Κ χλμ (σε σύστημα που υποτίθεται ότι δεν το ακουμπάς για 200Κ χλμ) ?!?!?

Επίσης βρέθηκαν και 2-3 άλλες διαρροές, αντιψυκτικού και λαδιού, ευτυχώς μεν όλες (-1) σε σωληνώσεις, δυστυχώς δε και στο κάρτερ, η οποία είναι και η πιο ακριβή επισκευή (μετά τις μπουκάλες φυσικά). Συνολικά βγαίνει ένα συνολάκι -με την τυπική έκπτωση- πάνω από χιλιάρικο!!! Προφανώς με την επιπλέον έκπτωση του club συν μια συνολική προσφορά για όλα μαζί, να κατέβει αρκετά αυτό το νούμερο, αλλά και πάλι είναι γερό ποσό...

Θα τα δω το μεσημέρι που θα πάω να το πάρω, για να βεβαιωθώ ότι δεν είναι απλά μικροσυμπτώματα και όχι "κανονικές" ζημιές...

_________________
BMW X3 xDrive20D M-sport
Ford Fiesta 1.0EB Titanium


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Διαρροή λαδιού στις πίσω μπουκάλες στα 37.000 χλμ? (THP 1.6)
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 24 Ιούλ 2015, 15:15 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 26 Ιαν 2009, 17:53
Δημοσιεύσεις: 16612
Τοποθεσία: Πατρα-Αθηνα-Δουβλινο
Αποψη μου απλα πας απο εκει και τα βλεπεις ενω ειναι πανω στη ραμπα και κρινεις.. αποψη μου επισης δε θα εδινα ουτε ευρω γι αυτα που περιγραφεις.. ουτε κατι επειγει ουτε εχεις θεμα ασφαλειας,ισως μια παραπανω σκεψη στο τι θα εκανα για τις μπουκαλες.. παρακολουθηση κατα τ αλλα.

_________________

Citroen Zx 1.4 Monte Carlo S coupe '95 229.000km - the first love
Citroen Xantia I 1.8 8v '94 239.682km - the sleeping beauty
Alfa Romeo 156 1.8 Ts '05 148.000km - the daily driver
Citroen Xantia I 2.0 Activa '96 215.000km - the donor car


Reizakos έγραψε:
Δεν πρέπει να ειρωνευόμαστε τα θεία, άρα ούτε την alfa :love


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Διαρροή λαδιού στις πίσω μπουκάλες στα 37.000 χλμ? (THP 1.6)
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 24 Ιούλ 2015, 19:19 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 19 Ιαν 2015, 10:12
Δημοσιεύσεις: 1759
Τοποθεσία: Αθήνα
Εικόνες: 15
Όντως το ανεβάσαμε για να μου δείξουν τις διαρροές. Λάδι και αντιψυκτικό δεν έχω συμπληρώσει μέχρι σήμερα καθόλου, δεν έχει χρειαστεί ούτε έχει πέσει η στάθμη τους, αλλά βλέπω μικρά σημάδια και από τα δύο όταν το αφήνω στο γκαράζ.

Η διαρροή αντιψυκτικού είναι στο thermostat housing και είναι λίγο επικίνδυνο, καθώς μπορεί να ανοίξει ανά πάσα στιγμή. Οπότε στο επερχόμενο service θα γίνει πιο επισταμένος έλεγχος και, καθώς είναι σχετικά φθηνή αλλά και κρίσιμη επιδιόρθωση, αν χρειάζεται όντως αλλαγή θα την κάνω.

Και οι δύο πίσω μπουκάλες στάζουν και μάλιστα εμφανώς. Οι φούσκες είναι δεμένες στο κάτω μέρος με tie-wrap, οπότε έτσι εξηγείται γιατί δεν φαινόταν η ζημιά όταν το αγόρασα, είχε γίνει προσωρινό μπάλωμα και τώρα ξαναφάνηκε η διαρροή. Εδώ όμως ούτε μεγάλη διαρροή υπάρχει, ούτε υπάρχει άμεσο πρόβλημα, απλώς το κοιτάμε. Ομοίως και για τις διαρροές λαδιού, και οι δύο είναι μικρές, σε ηλεκτροβάνα επιστροφής και φλάντζα στο στρόφαλο (πρώτη φορά βλέπω διαρροή σε αυτό το σημείο πάντως). Δεν υπάρχει ούτε εδώ ανάγκη για άμεση επισκευή, μπορεί και να μην χρειαστεί για πολλά χλμ ακόμα, άντε να συμπληρώνω λίγο λάδι κάθε τόσο.

_________________
BMW X3 xDrive20D M-sport
Ford Fiesta 1.0EB Titanium


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Διαρροή λαδιού στις πίσω μπουκάλες στα 37.000 χλμ? (THP 1.6)
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 24 Ιούλ 2015, 21:00 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 26 Ιαν 2009, 17:53
Δημοσιεύσεις: 16612
Τοποθεσία: Πατρα-Αθηνα-Δουβλινο
Η τσιμουχα στροφαλου δεν ειναι και σπανια βλαβη..αφορα ομως αμαξια με αρκετα χιλιομετρα και ηλικια στη πλατη τους.. στη xantia χανω λιγο απο εκει,αλλα ειναι 21+ χρονων με 192,000km.. παρακολουθα το και αυτο γιατι υπαρχει ο κινδυνος αν χειροτερεψει ΠΟΛΥ να περασει λαδι στο δισκο-πλατω και αλλαζεις και αυτο μετα..

_________________

Citroen Zx 1.4 Monte Carlo S coupe '95 229.000km - the first love
Citroen Xantia I 1.8 8v '94 239.682km - the sleeping beauty
Alfa Romeo 156 1.8 Ts '05 148.000km - the daily driver
Citroen Xantia I 2.0 Activa '96 215.000km - the donor car


Reizakos έγραψε:
Δεν πρέπει να ειρωνευόμαστε τα θεία, άρα ούτε την alfa :love


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Διαρροή λαδιού στις πίσω μπουκάλες στα 37.000 χλμ? (THP 1.6)
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 28 Ιούλ 2015, 12:12 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 25 Οκτ 2009, 02:28
Δημοσιεύσεις: 1485
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Χθες στα πλαίσια ευθυγράμμισης βρέθηκαν δακρυσματάκια σε 2 επιπλέον μπουκάλες της C5. Tώρα οι 3 από τις 4 έχουν θεματάκι που δεν ξέρω πώς θα εξελιχθεί.

Κάποια στιγμή πριν από χρόνια είχα βρεί στα ίντερνετς σετ επισκευής για τις συγκεκριμένες μπουκάλες, θα το ξαναψάξω με την πρώτη ευκαιρία.

_________________
Όταν όλα πάνε κατά διαόλου, βρίσκεις να παρκάρεις!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Διαρροή λαδιού στις πίσω μπουκάλες στα 37.000 χλμ? (THP 1.6)
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 21 Οκτ 2015, 12:19 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 19 Ιαν 2015, 10:12
Δημοσιεύσεις: 1759
Τοποθεσία: Αθήνα
Εικόνες: 15
Ένα μικρό update εδώ, καθώς έχω κάνει τις περισσότερες εργασίες (θερμοστάτη και αντλία αναγκάστηκα να τις κάνω, ο στρόφαλος δεν χρειάστηκε τελικά, φαίνεται να στέγνωσε), αλλά το θέμα με τις πίσω μπουκάλες παραμένει -τουλάχιστον η μία. Η πίσω δεξιά φαίνεται να στάζει τόοοοοοοοσο λίγο, που ούτε καν στο garage δεν μπορώ να δω σταγόνες. Η πίσω αριστερή όμως στάζει αρκετά, φαίνονται σταγόνες LDS στο δρόμο ακόμα και αν σταματήσω για 1-2 λεπτά. Έχω σχεδόν αποφασίσει να την αλλάξω, γιατί (α) μου σπάει τα νεύρα γνωρίζοντας ότι έχει κάποια βλάβη το αυτοκίνητο, (β) λερώνει το garage και όπου αλλού σταματήσω, (γ) είναι πλέον αρκετά εμφανής η διαρροή, που μου δείχνει ότι το πράγμα χειροτερεύει, και άρα είναι όλο και πιο πιθανό να συμβεί πιο χοντρή ζημιά.

Τιμή για εκάστη μπουκάλα -με εργασία- στα 250€, αλλά πάει για τον άλλο μήνα, αυτό το μήνα δώσαμε -και θα δώσουμε- αρκετά ευρώπουλα για άλλους λόγους....

_________________
BMW X3 xDrive20D M-sport
Ford Fiesta 1.0EB Titanium


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Διαρροή λαδιού στις πίσω μπουκάλες στα 37.000 χλμ? (THP 1.6)
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 21 Οκτ 2015, 13:16 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 25 Οκτ 2009, 02:28
Δημοσιεύσεις: 1485
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
The Ace έγραψε:
Τιμή για εκάστη μπουκάλα -με εργασία- στα 250€, αλλά πάει για τον άλλο μήνα, αυτό το μήνα δώσαμε -και θα δώσουμε- αρκετά ευρώπουλα για άλλους λόγους....


Από ένα πολύ πρόχειρο ψάξιμο στα ιντερνετς που έκανα το καλοκαίρι, θυμάμαι πως έβγαιναν μπουκάλες της Monroe με πολύ χαμηλότερο κόστος.

Επίσης, ο μηχανικός στη Θεσσαλονίκη μου είχε πεί πως υπάρχει ενδεχόμενο να κυκλοφορεί και σετ επισκευής, όπως και στα περισσότερα υδραυλικά συστήματα.

Το κόστος των εργατικών για το βάλε-βγάλε φυσικά δεν το γλιτώνεις, ούτε την αλλαγή LDS επί της ευκαιρίας. Απλά φαντάζομαι πως το τελικό νούμερο ανά μπουκάλα θα γλυκάνει αρκετά.

_________________
Όταν όλα πάνε κατά διαόλου, βρίσκεις να παρκάρεις!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Διαρροή λαδιού στις πίσω μπουκάλες στα 37.000 χλμ? (THP 1.6)
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 21 Οκτ 2015, 13:39 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 19 Ιαν 2015, 10:12
Δημοσιεύσεις: 1759
Τοποθεσία: Αθήνα
Εικόνες: 15
Επειδή όμως θα αλλάξω μόνο μία, θεωρώ ελαφρώς επικίνδυνο να έχω στον ίδιο άξονα διαφορετικές μπουκάλες αριστερά-δεξιά. Δεν ξέρω καν αν μπορώ να κάνω αυτή την εργασία (ειδικά για την ανάρτηση εννοώ) σε μη εξουσιοδοτημένο. Και θα ήθελα να παραμείνω τυπικός σε τόσο ευαίσθητο θέμα, ας μου κοστίσει και 50€ παραπάνω -που λέει ο λόγος....

_________________
BMW X3 xDrive20D M-sport
Ford Fiesta 1.0EB Titanium


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 1 από 4 [ 55 Δημοσιεύσεις ] Μετάβαση στην σελίδα 1, 2, 3, 4  Επόμενο





Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια