Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Παρ 19 Απρ 2024, 11:27 ]


 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: υδροπνευματικη ... σαν να γινεται κουτσουρο...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 19 Σεπ 2016, 17:08 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 28 Ιουν 2013, 12:13
Δημοσιεύσεις: 691
mitsoulas έγραψε:
πολυ ανετα βγαζανε μοτερ πελατι και τοβαζανε σε αλλο αυτοκινητο για να ισχυριστουν προβλημα μηχανης και αντικασταση


Δε μπορώ να φανταστώ κανέναν μηχανισμό που το κάνει συμφέρον αυτό (όσο ηλίθιος και αν είναι ένας πελάτης) - πολλώ δεν αν σκεφτείς ότι θα μπορούσες απλά να κάνεις ζημιά στο υφιστάμενο μοτέρ. Επίσης, πόσες μέρες πια τα κρατάνε τα αυτοκίνητα μέσα; Και πάλι, ποιος θα δεχτεί προβλήματα από το πουθενά χωρίς να προβληματιστεί; Και αν ο πελάτης πει όχι στην επισκευή; Τζάμπα ο κόπος; Ακόμη, πώς θα ξαναβγάλεις το μοτέρ αν σου πει μετά "οκ, το παίρνω με οδική για αλλού"; Ή δίνεις το μη-προβληματικό, με ΛΑΘΟΣ νούμερα, στον άλλο σου πελάτη; Ρισκάροντας τα πάντα;

Οι παραπάνω σκέψεις είναι πρόχειρες - αλλά κι αυτές περιττές είναι, αφού μιλάμε για κάτι τόσο εξόφθαλμα παρανοϊκό. :P

Κατά τ'άλλα, συμφωνώ απόλυτα με xantiamanolis - αν δεν έχει εμπειρία στο αμάξι σου ο μη-εξουσιοδοτημένος, είσαι δέσμιος του εξουσιοδοτημένου. Όχι ότι αυτοί είναι καλύτεροι δηλαδή, αλλά τουλάχιστον δεσμεύονται από τις εγγυήσεις που (οφείλουν να) δίνουν.

Και για να το γενικεύσω λίγο, έχω δει μη-εξουσιοδοτημένους να κάνουν καλύτερη δουλειά από εξουσιοδοτημένους (όχι μόνο σε αυτοκίνητα, αλλά π.χ. σε ηλεκτρονικά, ηλεκτρικά, και ρολόγια), έχω δει σωστούς μη-εξουσιοδοτημένους προς τιμήν τους να δηλώνουν "δεν το ξέρω, πήγαινε καλύτερα αντιπροσωπεία", και έχω δει τσαπατσουλιές που φτάνουν έως ανεπανόρθωτη καταστροφή και από τις δύο κατηγορίες - η κύρια διαφορά όμως είναι ότι με τον μη-εξουσιοδοτημένο (και χωρίς τιμολόγια και αρχεία) βρίσκεις πιο δύσκολα το δίκιο σου...

Γενικά, όσο μεγαλώνω, τόσο συνειδητοποιώ ότι οι περισσότεροι μάστορες τείνουν να κάνουν μεγαλύτερη ζημιά από όση διορθώνουν. Ευτυχώς έχω ξεχωρίσει 2-3 (σε διάφορους τομείς) που χαζό-εμπιστεύομαι, και ενίοτε σώζεται η κατάσταση. Και ναι, το φθηνό είναι ακριβό, αλλά καμιά φορά και οι περγαμηνές δεν εγγυώνται τίποτα.


Το/Τα ακόλουθα μέλος ευχαρίστησε NickNT για την δημοσίευση του/της: mitsoulas
Κορυφή 
 
 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: υδροπνευματικη ... σαν να γινεται κουτσουρο...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 19 Σεπ 2016, 19:39 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 07 Ιαν 2011, 22:53
Δημοσιεύσεις: 3765
The Ace έγραψε:
Έχουμε πει 3-4 άτομα ότι τα 200Κ χλμ το γράφουν (ημι)επίσημα sites Citroen, επίσημα ενημερωτικά και διαφημίσεις της Citroen, το έχουν πει και το έχουν γράψει αρκετοί σε διάφορα άρθρα, και έχουμε δώσει links, photos κλπ. Και οι ίδιοι έχουμε ήδη πει ότι δεν υπάρχει πουθενά κάτι γραπτό στην εγγύηση (και πιθανότατα στις εργασίες συντήρησης, άντε κανά "Check hydractive" κάθε 100Κ χλμ), γιατί μπορεί αυτά τα 200Κ χλμ να αντιστοιχούν σε 8,9,10 χρόνια ζωής του οχήματος, άρα δεν υπήρχε περίπτωση για τέτοια εγγύηση. Άρα, τι ακριβώς αναμένεις ? :suspi



Αναμένω να συμφωνήσουμε ότι δεν προβλέπεται από πουθενά να αλλάξεις τα υγρά lds ούτε τις σφαίρες ντε και καλά στα 5 χρόνια/η 200 χιλιόμετρα. Αν τώρα θέλει κάποιος μπορεί να τα αλλάξει, όπως εχω κάνει εγώ όταν πήρα το δικό μου μετάχειρο.

Oπότε αναμένω να συμφωνήσουμε ότι είναι λάθος η τοποθέτηση του αδερφού εν c5 nikolaous

Παράθεση:

Το εγχειρίδιο του εργοστασίου αναφέρει τα 200.000 χλμ ή 5 έτη για την αντικατάσταση υγρών και σφαιρών ...

]



Επίσης να συμφωνήσουμε ότι είναι λάθος ή τοποθέτηση του φίλου KostasΚ ότι η αντιπροσωπεία όφειλε να πει στο έτερο αδερφό εν C5 Kanaliotisότι πρέπει να αλλάξει lds διότι παρήλθε η 5ετία

_________________
Οκτώβριος 2003-Ιούνης 2009 Xsara I 1.6 exclusive. 70.700-283.400 (παρά αδερφού)
Ιούλης 2009-15 Μαίου 2013 C5 I 1.8 105.500-217.130 (παρά Ιατρού)
22 Μάη 2013 5 Ιούνη 2013 C5 II prestige 115.900-117.200 (παρά Λογιστού)
1η Ιούλη 2013- C5II prestige95600....(παρά γαλακτοπώλου)


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: υδροπνευματικη ... σαν να γινεται κουτσουρο...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 19 Σεπ 2016, 19:48 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 07 Ιαν 2011, 22:53
Δημοσιεύσεις: 3765
kanaliotis έγραψε:

Τις προάλλες ο κουμπάρος μου με ένα Α4 του 97 , είχε θέμα ότι κατα διαστήματα δεν έπαιρνε μπρος το αυτοκίνητο. Πάμε στον τάδε φίλο στο Χαριλάου του λέει ο πατέρας του. 50 ευρώ τζάμπα. Πάει μετά σε άλλον. Κλειδί θες του λέει.Παλι τζάμπα λεφτα. μετά σε άλλον. οι συναγερμός φταίει... Πάλι τζάμπα λεφτά .Μετα σε άλλο ´φιλό ´....

Πήγαινε ρε του λέω στην ΕΤΕΑ . 400 ευρώ αλλα ΕΓΙΝΕ η βλάβη .

ι



Αρχές Αυγούστου ο αδερφός μου με το beetle είναι Θεσσαλονίκη και ετοιμάζεται να πετάξει για Ρώμη. Κολλάει το ηλεκτρικό παράθυρο οδηγού, το πάει εκεί που λες και του λένε 80 ευρώ συν εργασία. Καλώς λέει σας το αφήνω και θα περάσω όταν γυρίσω
Με το που προσγειώνεται στην Ρώμη, τον παίρνουν και του λένε κάναμε λάθος στο beetle θέλει μηχανισμό μαζί με πλαίσιο κόστος 370 ευρώ συν εργασία. Μην το κάνετε έρχομαι να το πάρω.
¨Όταν πήγε να το πάρει του λένε μας χρωστάτε 85 ευρώ που το ανοίξαμε. Ναι λέει αλλά άλλα είχαμε συμφωνήσει. Δεν μας ενδιαφέρει λέει έγινε λάθος. Φυσικά δεν δέχτηκαν ότι δεν έπρεπε να χρεωθεί, τα πλήρωσε, βλαστίμησε και έφυγε.
Με 100 ευρώ το έφτιαξε στον "μπαρμπά Λάκη"

_________________
Οκτώβριος 2003-Ιούνης 2009 Xsara I 1.6 exclusive. 70.700-283.400 (παρά αδερφού)
Ιούλης 2009-15 Μαίου 2013 C5 I 1.8 105.500-217.130 (παρά Ιατρού)
22 Μάη 2013 5 Ιούνη 2013 C5 II prestige 115.900-117.200 (παρά Λογιστού)
1η Ιούλη 2013- C5II prestige95600....(παρά γαλακτοπώλου)


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: υδροπνευματικη ... σαν να γινεται κουτσουρο...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 19 Σεπ 2016, 20:40 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 21 Απρ 2014, 11:28
Δημοσιεύσεις: 1317
συγνωμη ρε παιδες αλλα καποτε θα πρεπει να εχουμε και εμεις φωνη για κατι τετοια όπως το παρα πανω,υπαρχει και η αστυνομια....


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: υδροπνευματικη ... σαν να γινεται κουτσουρο...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 19 Σεπ 2016, 21:14 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 26 Ιαν 2009, 17:53
Δημοσιεύσεις: 16604
Τοποθεσία: Πατρα-Αθηνα-Δουβλινο
Θα μπορουσ να γραψω ποστ κατεβατο και επεξηγηματικο.
Το μονο που θα πω ειναι οτι με 9 διαφορετικα citroen στην οικογενεια απο το 1977 ,σε αντιπροσωπεια ουτε για φιλτρο-λαδια... Μονο αν κρεμεσαι απο την εγγυηση τα πρωτα χρονια ,που και αυτο σηκωνει κουβεντα οπως εχουμε ξανασυζητησει, πας σ αυτους τα πρωτα χρονια. Και σιγουρα υπαρχουν και σοβαροτατοι επαγγελματιες-αντιπροσωπειες. Στο αμαξι πρεπει να μαι απο πανω και αποστειρωμενο χωρο θελω στο οδοντιατρειο οχι στο συνεργειο.

_________________

Citroen Zx 1.4 Monte Carlo S coupe '95 229.000km - the first love
Citroen Xantia I 1.8 8v '94 239.682km - the sleeping beauty
Alfa Romeo 156 1.8 Ts '05 150.000km - the daily driver
Citroen Xantia I 2.0 Activa '96 215.000km - the donor car


Reizakos έγραψε:
Δεν πρέπει να ειρωνευόμαστε τα θεία, άρα ούτε την alfa :love


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: υδροπνευματικη ... σαν να γινεται κουτσουρο...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 19 Σεπ 2016, 22:05 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 04 Ιουν 2014, 20:16
Δημοσιεύσεις: 38
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Νονε με συγχωρείς αλλα εγώ ΔΕΝ θέλω να είμαι πάνω απ το κεφάλι του Μαστορα .Καταρχην δεν είμαι μηχανικός αυτοκινήτων , αλλα κ Εν γενεί διαφωνώ με τη λογική . δλδ θα του πω και τη γνώμη μου? σημαίνει ότι αμφισβητώ τις γνώσεις του άρα κακώς το πάω εκεί . Ή μήπως θεωρώ ότι μπορεί να με ´ριξεί´? Άρα πάλι κακώς πάω .
Τέλος πάντων ούτε χρόνο έχω , αλλα ούτε τις γνώσεις να κάνω τον μπάτσο στον Μαστορα.

@grekoulis. Έπρεπε να τους ξετινάξει ο αδερφός . σε ένα όχι τόσο χοντρό λάθος που κάνανε σε γνωστό μου, τα πήρε τόσο , που για να μην τα πολυλογώ στο τέλος τον παρακαλάγαν να μη δώσει έκταση στο θέμα .

τέλος για το θέμα των υγρών . Απο ότι λοιπόν καταλήγουμε ότι δεν προκύπτει απο πουθενά η αλλαγή στη 5ετια.
καλά δεν κατάλαβα ?

_________________
Citroën C5 iii


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: υδροπνευματικη ... σαν να γινεται κουτσουρο...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 19 Σεπ 2016, 22:23 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 07 Ιαν 2011, 22:53
Δημοσιεύσεις: 3765
kanaliotis έγραψε:
τέλος για το θέμα των υγρών . Απο ότι λοιπόν καταλήγουμε ότι δεν προκύπτει απο πουθενά η αλλαγή στη 5ετια.
καλά δεν κατάλαβα ?


Ακριβώς δεν προκύπτει από πουθενά. Αλλά, η ταπεινή άποψη μου είναι ότι το cost/benefit είναι ισχυρό δηλαδή δεν χάνεις πολλά αντίθετα κερδίζεις αρκετά. Εγώ το έχω κάνει και το προτείνω.

_________________
Οκτώβριος 2003-Ιούνης 2009 Xsara I 1.6 exclusive. 70.700-283.400 (παρά αδερφού)
Ιούλης 2009-15 Μαίου 2013 C5 I 1.8 105.500-217.130 (παρά Ιατρού)
22 Μάη 2013 5 Ιούνη 2013 C5 II prestige 115.900-117.200 (παρά Λογιστού)
1η Ιούλη 2013- C5II prestige95600....(παρά γαλακτοπώλου)


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: υδροπνευματικη ... σαν να γινεται κουτσουρο...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 19 Σεπ 2016, 22:30 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 26 Ιαν 2009, 17:53
Δημοσιεύσεις: 16604
Τοποθεσία: Πατρα-Αθηνα-Δουβλινο
:agree

_________________

Citroen Zx 1.4 Monte Carlo S coupe '95 229.000km - the first love
Citroen Xantia I 1.8 8v '94 239.682km - the sleeping beauty
Alfa Romeo 156 1.8 Ts '05 150.000km - the daily driver
Citroen Xantia I 2.0 Activa '96 215.000km - the donor car


Reizakos έγραψε:
Δεν πρέπει να ειρωνευόμαστε τα θεία, άρα ούτε την alfa :love


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: υδροπνευματικη ... σαν να γινεται κουτσουρο...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 20 Σεπ 2016, 17:23 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 08 Φεβ 2008, 08:40
Δημοσιεύσεις: 208
Τοποθεσία: ΓΙΑΝΝΕΝΑ
Κανοντας το μεγαλο καθε 60000 κανε και μια αλλαγη lds. Φτηνο ειναι, και πιστευω καλο για ολο το συστημα

Στάλθηκε από το Lenovo A806 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: υδροπνευματικη ... σαν να γινεται κουτσουρο...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 20 Σεπ 2016, 17:35 
Χωρίς σύνδεση
Club Member
Club Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 22 Νοέμ 2006, 20:04
Δημοσιεύσεις: 5578
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ, Λαμπρινή
Εικόνες: 0
Η χωρα μας διανυει αλλον ενα χρονο οικονομικης ανεχειας.
Καταλαβαινω απολυτα οτι ολοι δυσκολευομαστε και ολοι κοιταμε το συμφερον της τσεπης μας.
Οπως και το οτι προσπαθουμε να κανουμε την οποιαδηποτε δουλεια μας με οσο το δυνατον λιγοτερο κοστος.
Ομως σε ολα τα συνεργεια εξειδικευμενα η εξουσιοδοτημενα (αντιπροσωπειες) δουλευουν συνανθρωποι που περιμενουν απο εμας τους πελατες να παμε για να εχουν δουλεια. Ολοι εχουν δικιο που δυσανασχετουν με τις αντιπροσωπειες αλλα υπαρχουν καλοι μαστορες και εκει. Τα συγχρονα οχηματα ειναι αρκετα πολυπλοκα και καποιες φορες χρειαζεται και η αντιπροσωπεια. Δεν ενστερνιζομαι τη λογικη "ποτε σε αντιπροσωπεια". Αν εισαι τακτικος πελατης και εχεις βρει ενα-δυο ανθρωπους να συννενοησαι εκει, θα σε προσεξουν. Τελειωνοντας , ολοι εχουμε ολους αναγκη στην τοσο αλληλοεξαρτωμενη οικονομια που ζουμε.

_________________
1988 Visa , 1990 AX 1.0 , 1993 ZX Avantage 1.4i , 1998 Xsara 1.6i Exclusive , 2005 C4 1.6i Exclusive , 2013 DS4-1.6-Vti-So Chic


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: υδροπνευματικη ... σαν να γινεται κουτσουρο...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 20 Σεπ 2016, 18:54 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 08 Φεβ 2008, 08:40
Δημοσιεύσεις: 208
Τοποθεσία: ΓΙΑΝΝΕΝΑ
Δεκτα τα παραπανω αλλα εγω κοντεψα στην αντιπροσωπεια να βγαλω ταμπλο γιατι το συστημα δεν ειχε φρεον

Στάλθηκε από το Lenovo A806 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: υδροπνευματικη ... σαν να γινεται κουτσουρο...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 21 Σεπ 2016, 00:20 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 04 Ιουν 2014, 20:16
Δημοσιεύσεις: 38
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Ακριβώς δεν προκύπτει από πουθενά. Αλλά, η ταπεινή άποψη μου είναι ότι το cost/benefit είναι ισχυρό δηλαδή δεν χάνεις πολλά αντίθετα κερδίζεις αρκετά. Εγώ το έχω κάνει και το προτείνω.[/quote]

Ευχαριστώ, θα το κάνω.

_________________
Citroën C5 iii


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: υδροπνευματικη ... σαν να γινεται κουτσουρο...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 21 Σεπ 2016, 06:42 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 08 Δεκ 2008, 12:58
Δημοσιεύσεις: 2221
Εγώ πάντως άλλαξα σε γειτονικό μου συνεργείο , λάδια , φίλτρο , τακάκια μπρός πίσω , φίλτρο κλιματισμού και φίλτρο αέρα και το αμάξι προφανώς με το τελευταίο , πήγαινε αέρα το καλοκαίρι σε πολύ γνωστές μου διαδρομές .

Προφανώς τις προηγούμενες φορές με χρέωναν αλλαγή φίλτρου και , έπαιρνα καθαρισμό του παλιού .

Το θέμα είναι λοιπόν σε περιόδους όπως τώρα , να σέβονται τα λεφτά μας οι αντιπροσωπείες .

_________________
Citroen Pony 1981 , Citroen BX atout 1987 , Citroen BX 1.4 i 1991 , Citroen ZX Avantage 1991 , Citroen ZX Havai 1997 , Citroen Xantia II 1.8 16V 1998 , Citroen C4 1.6 exclusive 2005 ,Citroen C5 2.0 exclusive 2009 ,Citroen C3 Aircross Shine 1.2 EAT6 2018, Citroen C3 Aircross Business 1.5 EAT6 2020Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: υδροπνευματικη ... σαν να γινεται κουτσουρο...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 21 Σεπ 2016, 06:47 
Χωρίς σύνδεση
Club Member
Club Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 22 Νοέμ 2006, 20:04
Δημοσιεύσεις: 5578
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ, Λαμπρινή
Εικόνες: 0
Συμφωνω cruiser. Ομως αυτοι δεν θελουν να κανουν καταναλωση σε ανταλλακτικα και αναλωσιμα? Γιατι να μην αλλαξουν το φιλτρο? Παντως η αληθεια ειναι οτι οι περισσοτεροι δεν εχουμε χρονο να καθομαστε πανω απο τον μαστορα..

_________________
1988 Visa , 1990 AX 1.0 , 1993 ZX Avantage 1.4i , 1998 Xsara 1.6i Exclusive , 2005 C4 1.6i Exclusive , 2013 DS4-1.6-Vti-So Chic


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: υδροπνευματικη ... σαν να γινεται κουτσουρο...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 21 Σεπ 2016, 06:48 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 26 Απρ 2011, 10:48
Δημοσιεύσεις: 5966
Τοποθεσία: Ιωάννινα
Εικόνες: 3
cruiser έγραψε:
Εγώ πάντως άλλαξα σε γειτονικό μου συνεργείο , λάδια , φίλτρο , τακάκια μπρός πίσω , φίλτρο κλιματισμού και φίλτρο αέρα και το αμάξι προφανώς με το τελευταίο , πήγαινε αέρα το καλοκαίρι σε πολύ γνωστές μου διαδρομές .

Προφανώς τις προηγούμενες φορές με χρέωναν αλλαγή φίλτρου και , έπαιρνα καθαρισμό του παλιού .

Το θέμα είναι λοιπόν σε περιόδους όπως τώρα , να σέβονται τα λεφτά μας οι αντιπροσωπείες .


:agree

_________________
DS3 THP


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 4 από 8 [ 117 Δημοσιεύσεις ] Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο



Συναφή θέματα

Το ραδιο cd μας γίνεται mp3 στην Αντιπροσωπεία της citroen
Δ. Συζήτηση: Εσωτερικό-εξωτερικό C2
Συγγραφέας: billc2vts
Απαντήσεις: 13
θορυβος υδροπνευματικη
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C5
Συγγραφέας: mitsoulas
Απαντήσεις: 28
Android Auto + USB stick γίνεται ταυτόχρονα;
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση C4
Συγγραφέας: africa_twin
Απαντήσεις: 12
Μετατροπή Xsara 1.4 σε 1.6...γίνεται ?
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά Xsara
Συγγραφέας: Bafralis
Απαντήσεις: 22
Τι γίνεται με VW και Toyota
Δ. Συζήτηση: Διεθνείς Αγώνες
Συγγραφέας: Prokopas
Απαντήσεις: 0
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια