Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Σάβ 27 Απρ 2024, 09:02 ]


 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ESP – ASR SYSTEM FALTY Citroen C5 1.6 Diesel
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 05 Νοέμ 2016, 20:33 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 09 Σεπ 2012, 12:42
Δημοσιεύσεις: 11784
Τοποθεσία: GoodView City
Εικόνες: 3
Κανε μια βόλτα κάνα χιλιόμετρο παραπάνω στο ποτάμι και θα βρεις την Ω. Εκεί μπορείς να πας.....!

From Inside C4 White Airbus

_________________
Godzilla
Αμαρτωλός

Ενας σοφός είπε κάποτε:
Ρε δεν γαμιέται?
Και έζησε ευτυχισμένος για πολλά χρόνια.

Βαγγέλης


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ESP – ASR SYSTEM FALTY Citroen C5 1.6 Diesel
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 05 Νοέμ 2016, 21:37 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 26 Ιαν 2009, 17:53
Δημοσιεύσεις: 16608
Τοποθεσία: Πατρα-Αθηνα-Δουβλινο
Δε μπορω να καταλαβω γιατι εχεις μπλεξει με 3 συνεργεια αντι 1. Και μακρια απο Χανιαδακη.

_________________

Citroen Zx 1.4 Monte Carlo S coupe '95 230.000km - the first love
Citroen Xantia I 1.8 8v '94 239.682km - the sleeping beauty
Alfa Romeo 156 1.8 Ts '05 152.000km - the daily driver
Citroen Xantia I 2.0 Activa '96 215.000km - the donor car


Reizakos έγραψε:
Δεν πρέπει να ειρωνευόμαστε τα θεία, άρα ούτε την alfa :love


Το/Τα ακόλουθα μέλος ευχαρίστησε nonos για την δημοσίευση του/της: Nikos4563
Κορυφή 
 
 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ESP – ASR SYSTEM FALTY Citroen C5 1.6 Diesel
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 06 Νοέμ 2016, 00:23 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 05 Ιουν 2016, 20:40
Δημοσιεύσεις: 82
Εχω μπλεξει με τρία συνεργεία και αν χρειαστεί θα μπλεξω και με 103 μέχρι ολα τα λαμπακια να σβησουν...... εκτός απο έναν μηχανικό μέχρι στιγμής ολοι οι αλλοι είναι μονο για λαδια.... κρίμα οι πιο πολύ βλέπουν μονο τα μερεμετια..... γρήγορο ευκολο χρήμα η απλα πουλάνε μουρι και το παίζουν επιστήμονες λες και εμείς τρωμε κουτόχωρτο... απλα είμαστε καινουργιοι στα Citroen..... δεν ασχολούνται........ που θα πάει θα βρούμε και εμείς το λιμάνι μας........


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ESP – ASR SYSTEM FALTY Citroen C5 1.6 Diesel
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 06 Νοέμ 2016, 10:44 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 05 Ιουν 2016, 20:40
Δημοσιεύσεις: 82
Tzakos έγραψε:
Νικόλα,θέλεις μονάδα abs.

Αυτό μου είπε ένας χθες......


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ESP – ASR SYSTEM FALTY Citroen C5 1.6 Diesel
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 06 Νοέμ 2016, 15:15 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 07 Ιαν 2011, 22:53
Δημοσιεύσεις: 3765
Nikos4563 έγραψε:
Τα αποτελέσματα του ήταν αισθητήρας γωνίας τιμονιού για το ESP-ASR, και το speed control system faulty……..
Κ


Ρητη ερωτηση. Στο ξανάπα. Βάλατε παραμέτρους και όταν γυρνουσατε το τιμόνι άλλαζαν οι μοίρες ΝΑΙ η ΟΧΙ?

_________________
Οκτώβριος 2003-Ιούνης 2009 Xsara I 1.6 exclusive. 70.700-283.400 (παρά αδερφού)
Ιούλης 2009-15 Μαίου 2013 C5 I 1.8 105.500-217.130 (παρά Ιατρού)
22 Μάη 2013 5 Ιούνη 2013 C5 II prestige 115.900-117.200 (παρά Λογιστού)
1η Ιούλη 2013- C5II prestige95600....(παρά γαλακτοπώλου)


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ESP – ASR SYSTEM FALTY Citroen C5 1.6 Diesel
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 06 Νοέμ 2016, 15:28 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 05 Ιουν 2016, 20:40
Δημοσιεύσεις: 82
grekoulis έγραψε:
Nikos4563 έγραψε:
Τα αποτελέσματα του ήταν αισθητήρας γωνίας τιμονιού για το ESP-ASR, και το speed control system faulty……..
Κ


Ρητη ερωτηση. Στο ξανάπα. Βάλατε παραμέτρους και όταν γυρνουσατε το τιμόνι άλλαζαν οι μοίρες ΝΑΙ η ΟΧΙ?

Αν κατάλαβα καλά ναι.. αλλά δεν ακουγε τίποτα δεν εκανε τιποτα.... το τιμόνι λειτουργεί κανονικά.. ... είναι μου είπε η μονάδα ESP .... υποθετω πως είναι η ίδια και με το ABS.... Γιατί όμως το ABS λειτουργεί κανονικά? ??? ;αυτός μου ειπε πώς γίνεται.. ..... τι να πω ρε φίλε.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ESP – ASR SYSTEM FALTY Citroen C5 1.6 Diesel
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 06 Νοέμ 2016, 16:24 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 07 Ιαν 2011, 22:53
Δημοσιεύσεις: 3765
Nikos4563 έγραψε:
. είναι μου είπε η μονάδα ESP .... υποθετω πως είναι η ίδια και με το ABS.... Γιατί όμως το ABS λειτουργεί κανονικά? ??? ;αυτός μου ειπε πώς γίνεται.. ..... τι να πω ρε φίλε.


Λοιπόν, εσένα στις εξετάσεις θα σε κόψω με 4 :)
Προσπαθούμε να βγάλουμε άκρη μέσω πληκτρολογίου-που είναι και δύσκολο και αναξιόπιστο- οφείλουμε να είμαστε ακριβέστατοι στο τι λέμε και τι περιγράφουμε, ΑΚΡΙΒΩΣ
Άλλο πράμα ο αισθητήρας του esp στο τιμόνι, άλλο πράμα η μονάδα του ESP/ ABS. Ως τωρα μας έλεγες για τον αισθητήρα, τωρα, μας λες για μονάδα esp.?
Το esp faulty είναι εκατό πράματα. Από αιθητήρα γωνίας τιμονιου, απο τον αισθητήρα του πεντάλ, απο κακό καύσιμο, από χαλασμένη μονάδα, απο χαλασμένους αισθητήρες τροχών. Αμα δεν πας δια της ατόπου απαγωγής δεν πρόκειται να βγει άκρη ποτέ. Ευτυχώς, η αλέξια σου επιτρέπει να ενεργοποιείς ένα ενα τα εξαρτήματα μέχρι να δεις ποιο δεν ακούει ή δινει λάθος δεδομένα.
Με πολλή αγάπη σου εύχομαι καλό κουράγιο

_________________
Οκτώβριος 2003-Ιούνης 2009 Xsara I 1.6 exclusive. 70.700-283.400 (παρά αδερφού)
Ιούλης 2009-15 Μαίου 2013 C5 I 1.8 105.500-217.130 (παρά Ιατρού)
22 Μάη 2013 5 Ιούνη 2013 C5 II prestige 115.900-117.200 (παρά Λογιστού)
1η Ιούλη 2013- C5II prestige95600....(παρά γαλακτοπώλου)


Το/Τα ακόλουθα μέλος ευχαρίστησε grekoulis για την δημοσίευση του/της: Nikos4563
Κορυφή 
 
 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ESP – ASR SYSTEM FALTY Citroen C5 1.6 Diesel
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 06 Νοέμ 2016, 18:11 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 05 Ιουν 2016, 20:40
Δημοσιεύσεις: 82
grekoulis έγραψε:
Nikos4563 έγραψε:
. είναι μου είπε η μονάδα ESP .... υποθετω πως είναι η ίδια και με το ABS.... Γιατί όμως το ABS λειτουργεί κανονικά? ??? ;αυτός μου ειπε πώς γίνεται.. ..... τι να πω ρε φίλε.


Λοιπόν, εσένα στις εξετάσεις θα σε κόψω με 4 :)
Προσπαθούμε να βγάλουμε άκρη μέσω πληκτρολογίου-που είναι και δύσκολο και αναξιόπιστο- οφείλουμε να είμαστε ακριβέστατοι στο τι λέμε και τι περιγράφουμε, ΑΚΡΙΒΩΣ
Άλλο πράμα ο αισθητήρας του esp στο τιμόνι, άλλο πράμα η μονάδα του ESP/ ABS. Ως τωρα μας έλεγες για τον αισθητήρα, τωρα, μας λες για μονάδα esp.?
Το esp faulty είναι εκατό πράματα. Από αιθητήρα γωνίας τιμονιου, απο τον αισθητήρα του πεντάλ, απο κακό καύσιμο, από χαλασμένη μονάδα, απο χαλασμένους αισθητήρες τροχών. Αμα δεν πας δια της ατόπου απαγωγής δεν πρόκειται να βγει άκρη ποτέ. Ευτυχώς, η αλέξια σου επιτρέπει να ενεργοποιείς ένα ενα τα εξαρτήματα μέχρι να δεις ποιο δεν ακούει ή δινει λάθος δεδομένα.
Με πολλή αγάπη σου εύχομαι καλό κουράγιο

Και εγώ λοιπόν κάνω αντιγραφή ότι ακριβώς μου λένε η επιστήμονες διάφοροι μηχανικοί.. .... ο κάθε ένας μου λέει και κατι διαφορετικό.. .. ξεκίνησαν να μου λεει ο ένας για αισθητήρες τροχών, άλλος για BSI, άλλος για αισθητήρα γωνίας τιμονιού, άλλος για την βαλβηδα στο φρένο, χθες μου ειπαν για την μονάδα του ABS, αύριο εχω Ραντεβού σε άλλων.. .. παω στοίχημα πως κάτι άλλο θα μου πει..... ποιός λοιπόν φταιει???? Εγώ που εχω μασανυχτα απο CITROEN & ALEXIES??? Το πιο εύκολο πραγμα είναι να πάω να πάρω και εγω ενα διαγνωστικο LEXIA και να το παιζω επιστημων....... οι περισότεροι εδω μέσα ξερεται πιο πολλά απο καποιους εκεί εξω...... εκεί εξω αν είχα ακούσει απο τον πρώτο εως και τον τελευταίο οτι μου ειχε πει θα είχε επέλθει οικονομικό κραχ....... τι να κάνω λοιπόν? ? Να πω σε καποιον το φτιάξει και οτι είναι και όσο παει??? Αυτό το κανω και μόνος μου.... αρχιζω και αλλαζω σιγά σιγά τα πάντα, δεν μπορεί καπου θα το πετυχω.... !!!!!!
Ετσι κάνουν και ετσι θέλουν κάποιοι εκεί εξω..... δεν ειναι έτσι όμως.. . Κατά προσέγγιση θα το παμε??? Δεν ειναι αυτο αλλα ειναι εκείνο και παει λέγοντας.. ..... πες μου ρε μηχανικε ειναι αυτό το φτιαχνουμε και τέλος.. .... δεν εχει βρεθεί λοιπόν κανείς ως τωρα.....


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ESP – ASR SYSTEM FALTY Citroen C5 1.6 Diesel
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 07 Νοέμ 2016, 08:04 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 02 Μάιος 2011, 19:53
Δημοσιεύσεις: 3229
Φίλε μου, πρώτα από όλα υπομονή. Ούτε εγώ ήξερα πολλά από Citroen και μετά από 10 χρόνια συμβίωσης με 1, πάλι δεν ξέρω πολλά. Αυτό που έμαθα είναι πως ΄θέλει ψάξιμο ο καλός μάστορας σε όλες τις μάρκες, όχι μόνο στα γαλλικά. Σκέψου ας πούμε για ένα antipollution faulty ο ένας μου έλεγε αλλαγή εγκέφαλο και ο άλλος βγάζει τον αισθητήρα αέρος τον καθαρίζει και δεν ξαναβγήκε το μήνυμα. Μύριζε βενζίνη μόλις το πρωτοπήρα, ο ένας μου έκανε 2 φορές κένωση το A/C χωρίς αποτέλεσμα, ο άλλος μου κούμπωσε ένα φυσάκι που δεν είχε πατήσει καλά και τέλος η υπόθεση.
Όπως έχω καταλάβει την υπόθεση σου, υπάρχει η πιθανότητα το ότι μπήκε βενζίνη να μην έχει σχέση με την βλάβη, απλά συνέπεσε - πιθανότητα με την δική μου λογική που απλά μπερδεύει την εύρεση της πραγματικής αιτίας-. Αντί να πας Χανιαδάκη, δεν δοκιμάζεις από Ωμέγα στο ποτάμι μια βόλτα; Υπάρχει επίσης και ο Παυλίδης στην Αργυρούπολη που μπορείς να δοκιμάσεις. Πρέπει να βρεις, με πολύ ψάξιμο δυστυχώς, ποιος θα βρει την βλάβη αμέσως χωρίς να σε μαδήσει στα πειράματα.

_________________
Μάθε γιατί εγώ και 28 εκατομμύρια ακόμη χρήστες λατρεύουμε τη Revolut. Κάνε εγγραφή με τον παρακάτω σύνδεσμο: https://revolut.com/referral/?referral- ... JUN1-23-AR


Το/Τα ακόλουθα μέλος ευχαρίστησε Bill30f για την δημοσίευση του/της: Nikos4563
Κορυφή 
 
 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ESP – ASR SYSTEM FALTY Citroen C5 1.6 Diesel
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 07 Νοέμ 2016, 09:16 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 05 Ιουν 2016, 20:40
Δημοσιεύσεις: 82
Bill30f έγραψε:
Φίλε μου, πρώτα από όλα υπομονή. Ούτε εγώ ήξερα πολλά από Citroen και μετά από 10 χρόνια συμβίωσης με 1, πάλι δεν ξέρω πολλά. Αυτό που έμαθα είναι πως ΄θέλει ψάξιμο ο καλός μάστορας σε όλες τις μάρκες, όχι μόνο στα γαλλικά. Σκέψου ας πούμε για ένα antipollution faulty ο ένας μου έλεγε αλλαγή εγκέφαλο και ο άλλος βγάζει τον αισθητήρα αέρος τον καθαρίζει και δεν ξαναβγήκε το μήνυμα. Μύριζε βενζίνη μόλις το πρωτοπήρα, ο ένας μου έκανε 2 φορές κένωση το A/C χωρίς αποτέλεσμα, ο άλλος μου κούμπωσε ένα φυσάκι που δεν είχε πατήσει καλά και τέλος η υπόθεση.
Όπως έχω καταλάβει την υπόθεση σου, υπάρχει η πιθανότητα το ότι μπήκε βενζίνη να μην έχει σχέση με την βλάβη, απλά συνέπεσε - πιθανότητα με την δική μου λογική που απλά μπερδεύει την εύρεση της πραγματικής αιτίας-. Αντί να πας Χανιαδάκη, δεν δοκιμάζεις από Ωμέγα στο ποτάμι μια βόλτα; Υπάρχει επίσης και ο Παυλίδης στην Αργυρούπολη που μπορείς να δοκιμάσεις. Πρέπει να βρεις, με πολύ ψάξιμο δυστυχώς, ποιος θα βρει την βλάβη αμέσως χωρίς να σε μαδήσει στα πειράματα.

Αυτα δεν μου αρέσουν φίλε μου, τα πειράματα.... πες μου τι έχει και φτιάξτο... εγώ προσωπικά ούτε τα γένια έχω ούτε και τα χτένια.... Αν ήξερα δεν θα το είχα γυρίσει σε 10 διαγνωστικα...... Να είσαι καλ... .


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ESP – ASR SYSTEM FALTY Citroen C5 1.6 Diesel
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 10 Νοέμ 2016, 13:34 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 05 Ιουν 2016, 20:40
Δημοσιεύσεις: 82
Λύθηκε το πρόβλημα μου..
Οργή οργή και τίποτα άλλο….
Με αυτό το κωλο ESP-ASR system faulty είχα φτάσει πια στα όρια της παράνοιας…
Κυριολεκτώ σε αυτά πού λέω.
Ότι διαγνωστικό και ότι επιστήμονα υπάρχει σε Citroen κατά 50% τους γύρισα ώστε να μου λύσουν το πρόβλημα μου….
Συγνώμη για την λέξεις και την οργή μου αλλά
Π Α Π Α Ρ Ι Α Π Α Π Α Ρ Ι Α Μ Α Λ Α Κ Ι Ε Σ Κ Α Ι Σ Κ Α Τ Α Σ Τ Α Μ Α Τ Ι Α Τ Ο Υ Σ….
Ρε μάγκα μηχανικέ, ρε μάγκα ηλεκτρολόγε, αν δεν μπορείς, αν δεν θέλεις, αν δεν ξέρεις, αν βαριέσαι, αν κακογάμησες το βράδυ, αν δεν κάνεις κέφι τα μούτρα του άλλου,
μην του γαμάς την ψυχολογία που έχει άγρια μεσάνυχτα και το μόνο που ξέρει είναι να βάζει μπρός το αυτοκίνητο του να το παίρνει και να φεύγει…..
γι αυτό έρχεται σε εσένα....
Τι να σκεφτώ λοιπόν και τι να πω εγώ αυτήν την στιγμή??
Ότι είσαι άχρηστος?? Η καριόλης??
( Δεν απευθύνομαι σε όλους )
Είχα δώσει μέχρι σήμερα ουκ και ολίγα δεκάρικα και εικοσάρικα, για ποιον λόγο στο θεό σας για ποιον λόγο…….
Για να μου λέει ο ένας και ο άλλος πώς θέλει το αυτοκίνητο εγκέφαλο, πώς θέλει μονάδα ABS, πώς θέλει καλωδίωση κτλ κτλ κτλ….
Ευτυχώς δηλαδή που δεν μπήκα στο τρυπάκι να τρέχω να αγοράζω ότι μαλακία μου είχαν πει…..
Λοιπόν η ζημιά ήταν….
Κούνησα όλες της ασφάλειες και ότι φίσσες είχε κάτω στα πετάλια και τσούπ…
Το έφτιαξα….. (μέγας επιστήμων ε?)
Ναι φίλοι μου κάποια επαφή ήταν και τίποτα άλλο, όπως παλιότερα είχα πρόβλημα με το Α-C και μου έλεγαν πώς θέλω κομπρέσορα, παπάρια η φίσσα ήταν….
Και ερωτώ?? Γιατί ρεεεεεεεεεεεεε….
Λοιπόν…..
Υ.Σ και πάλι συγνώμη για την οργή μου….


Τελευταία επεξεργασία από Nikos4563 και Πέμ 10 Νοέμ 2016, 13:39, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά

Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ESP – ASR SYSTEM FALTY Citroen C5 1.6 Diesel
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 10 Νοέμ 2016, 14:38 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 29 Μαρ 2014, 17:10
Δημοσιεύσεις: 399
Nikos4563 έγραψε:
Λύθηκε το πρόβλημα μου..
Οργή οργή και τίποτα άλλο….
Με αυτό το κωλο ESP-ASR system faulty είχα φτάσει πια στα όρια της παράνοιας…
Κυριολεκτώ σε αυτά πού λέω.
Ότι διαγνωστικό και ότι επιστήμονα υπάρχει σε Citroen κατά 50% τους γύρισα ώστε να μου λύσουν το πρόβλημα μου….
Συγνώμη για την λέξεις και την οργή μου αλλά
Π Α Π Α Ρ Ι Α Π Α Π Α Ρ Ι Α Μ Α Λ Α Κ Ι Ε Σ Κ Α Ι Σ Κ Α Τ Α Σ Τ Α Μ Α Τ Ι Α Τ Ο Υ Σ….
Ρε μάγκα μηχανικέ, ρε μάγκα ηλεκτρολόγε, αν δεν μπορείς, αν δεν θέλεις, αν δεν ξέρεις, αν βαριέσαι, αν κακογάμησες το βράδυ, αν δεν κάνεις κέφι τα μούτρα του άλλου,
μην του γαμάς την ψυχολογία που έχει άγρια μεσάνυχτα και το μόνο που ξέρει είναι να βάζει μπρός το αυτοκίνητο του να το παίρνει και να φεύγει…..
γι αυτό έρχεται σε εσένα....
Τι να σκεφτώ λοιπόν και τι να πω εγώ αυτήν την στιγμή??
Ότι είσαι άχρηστος?? Η καριόλης??
( Δεν απευθύνομαι σε όλους )
Είχα δώσει μέχρι σήμερα ουκ και ολίγα δεκάρικα και εικοσάρικα, για ποιον λόγο στο θεό σας για ποιον λόγο…….
Για να μου λέει ο ένας και ο άλλος πώς θέλει το αυτοκίνητο εγκέφαλο, πώς θέλει μονάδα ABS, πώς θέλει καλωδίωση κτλ κτλ κτλ….
Ευτυχώς δηλαδή που δεν μπήκα στο τρυπάκι να τρέχω να αγοράζω ότι μαλακία μου είχαν πει…..
Λοιπόν η ζημιά ήταν….
Κούνησα όλες της ασφάλειες και ότι φίσσες είχε κάτω στα πετάλια και τσούπ…
Το έφτιαξα….. (μέγας επιστήμων ε?)
Ναι φίλοι μου κάποια επαφή ήταν και τίποτα άλλο, όπως παλιότερα είχα πρόβλημα με το Α-C και μου έλεγαν πώς θέλω κομπρέσορα, παπάρια η φίσσα ήταν….
Και ερωτώ?? Γιατί ρεεεεεεεεεεεεε….
Λοιπόν…..
Υ.Σ και πάλι συγνώμη για την οργή μου….


εχω λυθει στα γελια , απιστευτο

γελαω αλλα και διαμαρτυρομαι γιατι δεν σε εχουν διαγραψει ακομα , ξεφτυλισες ολους τους μηχανικους , βεβαια το πηραν το κατιτις τους , και μαλλον θα εχουν σκασει απο το κακο τους οι untouchable του φορουμ .
δεν περνας τωρα στο Προβληματα με αντιπροσωπους-επισημα συνεργεια να τους γραψεις με αλφαβητικη σειρα; μονο τον μαγικο ζωμο που κυκλοφοραει στο φορουμ δεν εβαλες αν και σου προταθηκε εμμεσως η μηπως εβαλες;

_________________
C4 Grand Picasso HDI 1.6 EGS 6


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ESP – ASR SYSTEM FALTY Citroen C5 1.6 Diesel
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 10 Νοέμ 2016, 15:08 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 24 Δεκ 2010, 12:03
Δημοσιεύσεις: 15531
Τοποθεσία: Θεσ/νικη
Εγω παλι σκαω απο τα γελια που καποιοι γραφουν μετα την "υποτιθεμενη" λυση του προβληματος. Βιαζονται να μιλησουν. Μετα Χριστον Προφητες ολοι, εχει γεμισει ο τοπος απο δαυτους.

Στάλθηκε απο το LG-V10 H960 μου

_________________
-Πράκτορας ΑΚΑ Βλέπω ΚΑΙ πίσω από το βουνό, μέσα από το τούνελ, ας έχει και ομίχλη!

1985 GSA - 1986 BX 1.6 TRS - 1991 GS Pallas - 2001 BX Atout - 2003 Saxo 1.1 Furio - 2007 C2 1.4 VTR - 2008 C4 1.6 16v Exclusive - 2010 C4 1.4 16v Elegance - 2011 Xsara 1,6 16v VTS - 2012 C3 1.6 e-HDI Eco Chic, και πλέον 2016 Peugeot 308 SW THP Premium Pack


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ESP – ASR SYSTEM FALTY Citroen C5 1.6 Diesel
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 10 Νοέμ 2016, 15:13 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 12 Ιαν 2009, 21:47
Δημοσιεύσεις: 13647
Τοποθεσία: Πειραιας
Εικόνες: 0
Χαιρομαι που εβγαλες άκρη Νικο έστω και μετα από αυτή την ταλαιπωρία.Τώρα για την λύση του προβληματος ήταν όντως τόσο απλή που δεν πάει καν στο μυαλο σου!!Αν έχεις παραπονα από τα συνεργεία που επισκεφθείκες γραψτο στο αντιστοιχο θεμα!!

Στάλθηκε από το ME173X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

_________________
C5 exclusive-C4 vtrs


Το/Τα ακόλουθα μέλος ευχαρίστησε NEKTARIOS C5 για την δημοσίευση του/της: Nikos4563
Κορυφή 
 
 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ESP – ASR SYSTEM FALTY Citroen C5 1.6 Diesel
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 10 Νοέμ 2016, 16:05 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 07 Ιαν 2011, 22:53
Δημοσιεύσεις: 3765
1. Απειρες φορές σε πολλά οχήματα ξεκουμπώνεις τις φύσες ρίχνεις σπρεύ ηλεκτρικών επαφών και ξανακουμπώνεις. ¨Ομως μου έτυχε σε xsara να ξεκουπώσουμε την BSi και να την ξανακουμπωσουμε και ναι μεν λύθηκε το πρόβλημα μας με λαμπάκι μηχανής αλλά είχε χάσει τον προγραμματισμό το ιμομπιλάιζερ και έπρεπε να το ξαναπρογραμματίσουμε. Για αυτό και δεν το πρότεινα. Υπέθεσα, οτι οποιοδήποτε μχανικός θα το έκανε. Κακώς που δεν το είπα.
2.Και το σχετικό ανέκδοτο για να χαλαρώσουμε. Μας το έλεγε ο μαθηματικός στο σχολείο κοροιδεύοντας τους φιλολόγους. Κάποτε βρέθηκε ένα πολύ παλαιό ευαγγέλιο και ο ψάλτης άρχισε να διαβάζει έναν ψαλμό από εκεί. Αλλά σε μια πρόταση υπήρχε μια άνω τελεία και έπρεπε να κάνει πάυση...Του λέει ο πάτερ γιατί έκανες πάυση? Μα είχε άνω τελεία. Αδυνατον, αρχίζουν οι συσκέψεις με τους θεολόγους τι συμβαίνει, γιατί το παλαιο κείμενο έχει άνω τελεία, έρχονται και οι φιλόλογοι αρχίζουν τις θεωρίες, δεν καταλήγουν πουθενά
Μετά απο χιλιάδες ανακοινώσεις σε συνέδρια κτλπ μια μέρα το βλέπει ένας φυσικός το κοιτάει και λέει: Καλά ρε δεν είδατε ότι δεν ειναι άνω τελεία αλλά έχεσε μια μύγα? :laugh :laugh :laugh

_________________
Οκτώβριος 2003-Ιούνης 2009 Xsara I 1.6 exclusive. 70.700-283.400 (παρά αδερφού)
Ιούλης 2009-15 Μαίου 2013 C5 I 1.8 105.500-217.130 (παρά Ιατρού)
22 Μάη 2013 5 Ιούνη 2013 C5 II prestige 115.900-117.200 (παρά Λογιστού)
1η Ιούλη 2013- C5II prestige95600....(παρά γαλακτοπώλου)


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 6 από 9 [ 131 Δημοσιεύσεις ] Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο



Συναφή θέματα

Citroen C1 2014+
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση C1
Συγγραφέας: ChaGCot
Απαντήσεις: 0
Ζητηση Citroen DS
Δ. Συζήτηση: DS / Traction Avant
Συγγραφέας: Quelle_Ntomat
Απαντήσεις: 0
CITROEN C4 PRESS KIT
Δ. Συζήτηση: Νέα μοντέλα
Συγγραφέας: enginekiller
Απαντήσεις: 23
citroen c5 vs c5
Δ. Συζήτηση: Εσωτερικό-εξωτερικό C5
Συγγραφέας: mitsoulas
Απαντήσεις: 16
λεβιες ταχυτητων αυτοματου citroen c5
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C5
Συγγραφέας: ALES
Απαντήσεις: 2
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 15 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ
 
cron