Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Πέμ 28 Μαρ 2024, 15:53 ]


 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ESP – ASR SYSTEM FALTY Citroen C5 1.6 Diesel
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 10 Νοέμ 2016, 21:14 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 05 Ιουν 2016, 20:40
Δημοσιεύσεις: 82
nonos έγραψε:
zetor έγραψε:
εχω λυθει στα γελια , απιστευτο
γελαω αλλα και διαμαρτυρομαι γιατι δεν σε εχουν διαγραψει ακομα , ξεφτυλισες ολους τους μηχανικους , βεβαια το πηραν το κατιτις τους , και μαλλον θα εχουν σκασει απο το κακο τους οι untouchable του φορουμ .
δεν περνας τωρα στο Προβληματα με αντιπροσωπους-επισημα συνεργεια να τους γραψεις με αλφαβητικη σειρα; μονο τον μαγικο ζωμο που κυκλοφοραει στο φορουμ δεν εβαλες αν και σου προταθηκε εμμεσως η μηπως εβαλες;

Ρε μεγαλε αφου δε γουσταρεις γιατι μας τα πρηζεις επανηλλειμενα? Σιγα μη παιρνουμε και μιζες :laugh Πηγες αγορασες το μεγαλυτερο μπουρδελο που βρηκες μπροστα σου (!) επειδη ηταν παμφθηνο ,με 350.000km στο νερο φορτωμενο και γυρισμενα, εισαγωγης Ιταλιας και αγορασμενο απο Βουλγαρια (!) και σου φταινε οι μηχανικοι,τα συνεργεια και το gcc!
Το ανεκδοτα "Ενας τρελος? Χιλιαδες τρελοι'' , σε προσωποποιει 100%.
Ο μονος γατος νομιζεις οτι εισαι και εχεις ξεσκιστει ν αλλαζεις πραγματα και να γυρνας απο φορουμ σε φορουμ. Ολοι σου φταινε εκτος απο την επιλογη σου και τις αποφασεις σου.
Αμα πια μ εσενα...


Ρε μεγάλε για μένα λές??


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ESP – ASR SYSTEM FALTY Citroen C5 1.6 Diesel
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 10 Νοέμ 2016, 21:15 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 26 Ιαν 2009, 17:53
Δημοσιεύσεις: 16612
Τοποθεσία: Πατρα-Αθηνα-Δουβλινο
Βλεπεις να εχω κανει παραθεση δικο σου ποστ? :hmm :) Περαστικα και μακρια σου ολα αυτα ευχομαι!

_________________

Citroen Zx 1.4 Monte Carlo S coupe '95 229.000km - the first love
Citroen Xantia I 1.8 8v '94 239.682km - the sleeping beauty
Alfa Romeo 156 1.8 Ts '05 148.000km - the daily driver
Citroen Xantia I 2.0 Activa '96 215.000km - the donor car


Reizakos έγραψε:
Δεν πρέπει να ειρωνευόμαστε τα θεία, άρα ούτε την alfa :love


Το/Τα ακόλουθα μέλος ευχαρίστησε nonos για την δημοσίευση του/της: Nikos4563
Κορυφή 
 
 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ESP – ASR SYSTEM FALTY Citroen C5 1.6 Diesel
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 10 Νοέμ 2016, 21:18 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 05 Ιουν 2016, 20:40
Δημοσιεύσεις: 82
nonos έγραψε:
Βλεπεις να εχω κανει παραθεση δικο σου ποστ? :hmm :) Περαστικα και μακρια σου ολα αυτα ευχομαι!


Δεν ξέρω και πολλά, ούτε απο το φόρουμ αλλά το κυριότερο Απο Citroen....
Θα μάθω και εγω... :hmm


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ESP – ASR SYSTEM FALTY Citroen C5 1.6 Diesel
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 10 Νοέμ 2016, 21:21 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 26 Ιαν 2009, 17:53
Δημοσιεύσεις: 16612
Τοποθεσία: Πατρα-Αθηνα-Δουβλινο
Οτι θελεις ρωτα και ξεψαχνισε τις ενοτητες :thumb

_________________

Citroen Zx 1.4 Monte Carlo S coupe '95 229.000km - the first love
Citroen Xantia I 1.8 8v '94 239.682km - the sleeping beauty
Alfa Romeo 156 1.8 Ts '05 148.000km - the daily driver
Citroen Xantia I 2.0 Activa '96 215.000km - the donor car


Reizakos έγραψε:
Δεν πρέπει να ειρωνευόμαστε τα θεία, άρα ούτε την alfa :love


Το/Τα ακόλουθα μέλος ευχαρίστησε nonos για την δημοσίευση του/της: Nikos4563
Κορυφή 
 
 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ESP – ASR SYSTEM FALTY Citroen C5 1.6 Diesel
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 10 Νοέμ 2016, 21:58 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 24 Ιουν 2009, 18:35
Δημοσιεύσεις: 4428
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη
Εικόνες: 3
:clap :clap μπραβο που ξεμπερδεψες Νικο!!! :clap :clap
απο το πως λυθηκε το προβλημα σου, καταλαβαινω οτι μαλλον καποια στιγμη θα ξαναεμφανιστει το ιδιο ή κατι αλλο!!! Επεισης αν δεν κανω λαθος καπου μιλισες και για τι Α/C με το οποιο ειχες καποιο αναλογο προβλημα, οπως και με τα parking sensor ............
Nikos4563 έγραψε:
Και κάτι άλλο τελευταίο εντελώς εκτός θέματος…
Όταν αγόρασα το αυτοκίνητο νόμιζα πώς είχε παρκινγκ σένσορ,
Έβαζα την όπισθεν αλλά δεν δούλευε, πήγα σε κανά δύο ηλεκτρολόγους δεν μπόρεσαν να βρουν τον λόγο και μου είπαν να αποταθώ σε κάποια CITROEN,
Αυτό και έκανα…
Πήγα σε κάποια αντιπροσωπία μου έγδυσαν όλο το Πορτ μπαγκαζ ψάχνοντας να βρουν το εγκεφαλάκι… δεν το βρήκαν πουθενά…
Τελικά???
Μια μέρα όπως τα κοιτούσα στο παρκινγκ του σπιτιού λέω δεν βγάζω έναν να δώ πώς είναι??
Έβγαλα, και ένα και δυο και τρία και τα τέσσερα…
Το αυτοκίνητο δεν είχε παρκινγκ σενσορ, αυτά που είχε πίσω ήταν απλά τάπες στο χρώμα του προφυλακτήρα αν ήθελες μελλοντικά να βάλεις…..
Ανέκδοτο??
Όχι αληθινό….

εγω παντος δεν εχω δει σε C5 ουτε σε C4 ουτε σε κανενα αλλο μοντελο ετοιμες τρυπες για να μπουν τέτοιοι αισθητήρες......οταν εχουν απο μαμα εχουν, οταν δεν εχουν, δεν εχουν ουτε τρυπες, ουτε τιποτε αλλο!!!!
και λεω μηπως εχει και αλλαγμενο πισω προφυλακτηρα? μηπως καποιος εχει σκαλισει πριν απο εσενα ολα αυτα που σκαλίζεις και συ για να φύγουν οι βλάβες? μηπως το διέλυσαν για κάποιο λόγο(π.χ. τρακαρισμα) και οταν το ξαναφτιαξανε ηταν λιγο βιαστικο και "δεν βαριέσαι αδερφέ"????
αν το πηρες μεταχειρισμενο λυπαμαι που θα κανω τετοιες σκεψεις αλλα μάλλον, μάλλον λεω, το αυτοκίνητο είναι ανεμομαζώματα-διαολοσκορπίσματα.....ξεφορτώσου το οσο ειναι καιρος!!!!!!
μακαρι να κανω λαθος!!!!

_________________
Βασίλης AX Gti


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ESP – ASR SYSTEM FALTY Citroen C5 1.6 Diesel
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 10 Νοέμ 2016, 22:20 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 05 Ιουν 2016, 20:40
Δημοσιεύσεις: 82
vil έγραψε:
:clap :clap μπραβο που ξεμπερδεψες Νικο!!! :clap :clap
απο το πως λυθηκε το προβλημα σου, καταλαβαινω οτι μαλλον καποια στιγμη θα ξαναεμφανιστει το ιδιο ή κατι αλλο!!! Επεισης αν δεν κανω λαθος καπου μιλισες και για τι Α/C με το οποιο ειχες καποιο αναλογο προβλημα, οπως και με τα parking sensor ............
Nikos4563 έγραψε:
Και κάτι άλλο τελευταίο εντελώς εκτός θέματος…
Όταν αγόρασα το αυτοκίνητο νόμιζα πώς είχε παρκινγκ σένσορ,
Έβαζα την όπισθεν αλλά δεν δούλευε, πήγα σε κανά δύο ηλεκτρολόγους δεν μπόρεσαν να βρουν τον λόγο και μου είπαν να αποταθώ σε κάποια CITROEN,
Αυτό και έκανα…
Πήγα σε κάποια αντιπροσωπία μου έγδυσαν όλο το Πορτ μπαγκαζ ψάχνοντας να βρουν το εγκεφαλάκι… δεν το βρήκαν πουθενά…
Τελικά???
Μια μέρα όπως τα κοιτούσα στο παρκινγκ του σπιτιού λέω δεν βγάζω έναν να δώ πώς είναι??
Έβγαλα, και ένα και δυο και τρία και τα τέσσερα…
Το αυτοκίνητο δεν είχε παρκινγκ σενσορ, αυτά που είχε πίσω ήταν απλά τάπες στο χρώμα του προφυλακτήρα αν ήθελες μελλοντικά να βάλεις…..
Ανέκδοτο??
Όχι αληθινό….

εγω παντος δεν εχω δει σε C5 ουτε σε C4 ουτε σε κανενα αλλο μοντελο ετοιμες τρυπες για να μπουν τέτοιοι αισθητήρες......οταν εχουν απο μαμα εχουν, οταν δεν εχουν, δεν εχουν ουτε τρυπες, ουτε τιποτε αλλο!!!!
και λεω μηπως εχει και αλλαγμενο πισω προφυλακτηρα? μηπως καποιος εχει σκαλισει πριν απο εσενα ολα αυτα που σκαλίζεις και συ για να φύγουν οι βλάβες? μηπως το διέλυσαν για κάποιο λόγο(π.χ. τρακαρισμα) και οταν το ξαναφτιαξανε ηταν λιγο βιαστικο και "δεν βαριέσαι αδερφέ"????
αν το πηρες μεταχειρισμενο λυπαμαι που θα κανω τετοιες σκεψεις αλλα μάλλον, μάλλον λεω, το αυτοκίνητο είναι ανεμομαζώματα-διαολοσκορπίσματα.....ξεφορτώσου το οσο ειναι καιρος!!!!!!
μακαρι να κανω λαθος!!!!


Το αυτοκίνητο είναι αστέρι πραγματικό χωρίς την παραμικρή λακουβίτσα... ψαγμένο πολύ.. ....!!!! Είναι ενα πολύ καλό αυτοκίνητο αν εξαιρέσεις τα ψιλο καπρίτσια του..... τα οποία δεν είναι τιποτα τελικά.. .....


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ESP – ASR SYSTEM FALTY Citroen C5 1.6 Diesel
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 10 Νοέμ 2016, 22:35 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 01 Δεκ 2007, 05:05
Δημοσιεύσεις: 8103
Τοποθεσία: Pablo Escobar Preveza
αρχικα παλι καλα που ξεμπερδεψες....πρεπει να λαβεις υποψιν σου οτι στα καινουργια αμαξια επειδη μπλεκουν πολλοι εγκεφαλοι και εγκεφαλακια οι επαφες παιζουν το Α και το Ω και το συστημα τρελαινετε οποτε καλο θα ηταν...... αρχικα να μην πας σε πολλους μαστορους διοτι τοσοι γιατρο τοσες γνωμες.....και στο τελος θα το πεταξεις στην θαλασσα χωρις λογο
καλα θα ηταν οταν καποιος παει το αμαξι σε αντιπροσωπεια να το κοιτουν εξινυχιστικα....κατι που δεν γινετε διοτι θελει ωρα και δεν ειναι οτι βαριουνται αλλα ξερουν οτι αν ασχοληθουν 4 ωρες και σου που 30 ευρα η ωρα και δεν γινει η δουλεια σου θα γινεις χριστιανος τζιχαντιστης ολοι βασιζονται σε ενα διαγνωστικο και το παιζουν μαγκακια....οποτε μια επισκεψη σε ενα απο τα παιδια στην αθηνα θα σου λυσει πιθανα προβληματα αρκει να ασχοληθουν και αυτοι οπως πρεπει...

τωρα στο κομματι που αναφερες την αγανατηση σου εχεις δικιο...και προσωπικα σε δικαιολογω απολυτα...ολοι εδω μεσα να βοηθησουμε θελουμε...
καλα ταξιδια και καλα χλμτρα χωρις λαμπακια και τα μονα λαμπακια να βλεπεις ειναι του δεντρου τα χριστουγεννα...

_________________
1995 Citroen Visa I '79 652cc ως το 2001
1998 Citroen Visa II '84 652cc ως το 2006
2001 Fiat Brava SX '01 1.2cc 16v ως το 2005
2005 Citroen Xantia II ΄99 1,6cc 8v Lpg ως το 2019
2006 Fiat Seicento ΄01 1.1cc Sporting Abarth ως το 2007
2009 Honda Jazz ΄09 1,2cc ως το 2020
2020 Citroen Xantia II '00 1.8cc 16v Lpg
2020 Citroen Xsara II '03 1.4cc 8v Lpg


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ESP – ASR SYSTEM FALTY Citroen C5 1.6 Diesel
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 10 Νοέμ 2016, 22:38 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 24 Ιουν 2009, 18:35
Δημοσιεύσεις: 4428
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη
Εικόνες: 3
βαλε το vin στο http://service.citroen.com/ για να δεις πραγματικα τον εξοπλισμό που εχει απο το εργοστασιο και μην ψαχνεσαι με τον καθε τυχαιο να σου πει αν εχει και τι εχει!!!!

_________________
Βασίλης AX Gti


Το/Τα ακόλουθα μέλος ευχαρίστησε vil για την δημοσίευση του/της: Nikos4563
Κορυφή 
 
 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ESP – ASR SYSTEM FALTY Citroen C5 1.6 Diesel
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 10 Νοέμ 2016, 22:42 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 01 Δεκ 2007, 05:05
Δημοσιεύσεις: 8103
Τοποθεσία: Pablo Escobar Preveza
zetor έγραψε:
Nikos4563 έγραψε:


εχω λυθει στα γελια , απιστευτο

γελαω αλλα και διαμαρτυρομαι γιατι δεν σε εχουν διαγραψει ακομα , ξεφτυλισες ολους τους μηχανικους , βεβαια το πηραν το κατιτις τους , και μαλλον θα εχουν σκασει απο το κακο τους οι untouchable του φορουμ .
δεν περνας τωρα στο Προβληματα με αντιπροσωπους-επισημα συνεργεια να τους γραψεις με αλφαβητικη σειρα; μονο τον μαγικο ζωμο που κυκλοφοραει στο φορουμ δεν εβαλες αν και σου προταθηκε εμμεσως η μηπως εβαλες;


zetor απο κοινωνικοτητα εισαι πρωτος....
απορω πως οταν γραφεις καποιο προβλημα ακομα βγαινουν και σου δινουν λυση η εστω την γνωμη τους...που σε λιγο ειτε εισε γραμμενος η συνδεμενος η οχι με την συμπεριφορα σου στα λεγομενα σου απλα θα εισε γραμμενος σαν μελος και θα εχεις αμεση συνδεση με κα΄ι΄ρο.... στα εχωσε παραπανω ενα μελος δεν εχει νοημα να σου τα πω εις διπλουν....

_________________
1995 Citroen Visa I '79 652cc ως το 2001
1998 Citroen Visa II '84 652cc ως το 2006
2001 Fiat Brava SX '01 1.2cc 16v ως το 2005
2005 Citroen Xantia II ΄99 1,6cc 8v Lpg ως το 2019
2006 Fiat Seicento ΄01 1.1cc Sporting Abarth ως το 2007
2009 Honda Jazz ΄09 1,2cc ως το 2020
2020 Citroen Xantia II '00 1.8cc 16v Lpg
2020 Citroen Xsara II '03 1.4cc 8v Lpg


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ESP – ASR SYSTEM FALTY Citroen C5 1.6 Diesel
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 11 Νοέμ 2016, 09:48 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 19 Ιαν 2015, 10:12
Δημοσιεύσεις: 1759
Τοποθεσία: Αθήνα
Εικόνες: 15
vil έγραψε:
:clap :clap μπραβο που ξεμπερδεψες Νικο!!! :clap :clap
απο το πως λυθηκε το προβλημα σου, καταλαβαινω οτι μαλλον καποια στιγμη θα ξαναεμφανιστει το ιδιο ή κατι αλλο!!! Επεισης αν δεν κανω λαθος καπου μιλισες και για τι Α/C με το οποιο ειχες καποιο αναλογο προβλημα, οπως και με τα parking sensor ............
Nikos4563 έγραψε:
Και κάτι άλλο τελευταίο εντελώς εκτός θέματος…
Όταν αγόρασα το αυτοκίνητο νόμιζα πώς είχε παρκινγκ σένσορ,
Έβαζα την όπισθεν αλλά δεν δούλευε, πήγα σε κανά δύο ηλεκτρολόγους δεν μπόρεσαν να βρουν τον λόγο και μου είπαν να αποταθώ σε κάποια CITROEN,
Αυτό και έκανα…
Πήγα σε κάποια αντιπροσωπία μου έγδυσαν όλο το Πορτ μπαγκαζ ψάχνοντας να βρουν το εγκεφαλάκι… δεν το βρήκαν πουθενά…
Τελικά???
Μια μέρα όπως τα κοιτούσα στο παρκινγκ του σπιτιού λέω δεν βγάζω έναν να δώ πώς είναι??
Έβγαλα, και ένα και δυο και τρία και τα τέσσερα…
Το αυτοκίνητο δεν είχε παρκινγκ σενσορ, αυτά που είχε πίσω ήταν απλά τάπες στο χρώμα του προφυλακτήρα αν ήθελες μελλοντικά να βάλεις…..
Ανέκδοτο??
Όχι αληθινό….

εγω παντος δεν εχω δει σε C5 ουτε σε C4 ουτε σε κανενα αλλο μοντελο ετοιμες τρυπες για να μπουν τέτοιοι αισθητήρες......οταν εχουν απο μαμα εχουν, οταν δεν εχουν, δεν εχουν ουτε τρυπες, ουτε τιποτε αλλο!!!!
και λεω μηπως εχει και αλλαγμενο πισω προφυλακτηρα? μηπως καποιος εχει σκαλισει πριν απο εσενα ολα αυτα που σκαλίζεις και συ για να φύγουν οι βλάβες? μηπως το διέλυσαν για κάποιο λόγο(π.χ. τρακαρισμα) και οταν το ξαναφτιαξανε ηταν λιγο βιαστικο και "δεν βαριέσαι αδερφέ"????
αν το πηρες μεταχειρισμενο λυπαμαι που θα κανω τετοιες σκεψεις αλλα μάλλον, μάλλον λεω, το αυτοκίνητο είναι ανεμομαζώματα-διαολοσκορπίσματα.....ξεφορτώσου το οσο ειναι καιρος!!!!!!
μακαρι να κανω λαθος!!!!


Έτσι ακριβώς είναι και η δική μου C5, πίσω στο μαύρο πλαστικό στο κάτω μέρος του προφυλακτήρα έχει τέσσερις τρύπες, με δύο τάπες στην άκρη, και οι δύο μεσαίες έχουν αλλαχτεί με τους σένσορες του parking-radar που έχει τοποθετηθεί (δεν είναι το μαμά radar). Οι τάπες ναι μεν μοιάζουν λίγο με τους σένσορες, αλλά δεν είναι δύσκολο να δεις ότι διαφέρουν. Άρα αν κάποιος έχει δει έστω ένα σένσορα, μπορεί να καταλάβει με το μάτι ότι οι τάπες αυτές δεν είναι σένσορες. Απλά επειδή πιθανότατα κανένας δεν περιμένει να βρει τρύπες καλυμμένες με τάπες, όλοι νόμιζαν ότι είναι όντως σένσορες...

_________________
BMW X3 xDrive20D M-sport
Ford Fiesta 1.0EB Titanium


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ESP – ASR SYSTEM FALTY Citroen C5 1.6 Diesel
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 11 Νοέμ 2016, 10:20 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 05 Ιουν 2016, 20:40
Δημοσιεύσεις: 82
The Ace έγραψε:
vil έγραψε:
:clap :clap μπραβο που ξεμπερδεψες Νικο!!! :clap :clap
απο το πως λυθηκε το προβλημα σου, καταλαβαινω οτι μαλλον καποια στιγμη θα ξαναεμφανιστει το ιδιο ή κατι αλλο!!! Επεισης αν δεν κανω λαθος καπου μιλισες και για τι Α/C με το οποιο ειχες καποιο αναλογο προβλημα, οπως και με τα parking sensor ............
Nikos4563 έγραψε:
Και κάτι άλλο τελευταίο εντελώς εκτός θέματος…
Όταν αγόρασα το αυτοκίνητο νόμιζα πώς είχε παρκινγκ σένσορ,
Έβαζα την όπισθεν αλλά δεν δούλευε, πήγα σε κανά δύο ηλεκτρολόγους δεν μπόρεσαν να βρουν τον λόγο και μου είπαν να αποταθώ σε κάποια CITROEN,
Αυτό και έκανα…
Πήγα σε κάποια αντιπροσωπία μου έγδυσαν όλο το Πορτ μπαγκαζ ψάχνοντας να βρουν το εγκεφαλάκι… δεν το βρήκαν πουθενά…
Τελικά???
Μια μέρα όπως τα κοιτούσα στο παρκινγκ του σπιτιού λέω δεν βγάζω έναν να δώ πώς είναι??
Έβγαλα, και ένα και δυο και τρία και τα τέσσερα…
Το αυτοκίνητο δεν είχε παρκινγκ σενσορ, αυτά που είχε πίσω ήταν απλά τάπες στο χρώμα του προφυλακτήρα αν ήθελες μελλοντικά να βάλεις…..
Ανέκδοτο??
Όχι αληθινό….

εγω παντος δεν εχω δει σε C5 ουτε σε C4 ουτε σε κανενα αλλο μοντελο ετοιμες τρυπες για να μπουν τέτοιοι αισθητήρες......οταν εχουν απο μαμα εχουν, οταν δεν εχουν, δεν εχουν ουτε τρυπες, ουτε τιποτε αλλο!!!!
και λεω μηπως εχει και αλλαγμενο πισω προφυλακτηρα? μηπως καποιος εχει σκαλισει πριν απο εσενα ολα αυτα που σκαλίζεις και συ για να φύγουν οι βλάβες? μηπως το διέλυσαν για κάποιο λόγο(π.χ. τρακαρισμα) και οταν το ξαναφτιαξανε ηταν λιγο βιαστικο και "δεν βαριέσαι αδερφέ"????
αν το πηρες μεταχειρισμενο λυπαμαι που θα κανω τετοιες σκεψεις αλλα μάλλον, μάλλον λεω, το αυτοκίνητο είναι ανεμομαζώματα-διαολοσκορπίσματα.....ξεφορτώσου το οσο ειναι καιρος!!!!!!
μακαρι να κανω λαθος!!!!


Έτσι ακριβώς είναι και η δική μου C5, πίσω στο μαύρο πλαστικό στο κάτω μέρος του προφυλακτήρα έχει τέσσερις τρύπες, με δύο τάπες στην άκρη, και οι δύο μεσαίες έχουν αλλαχτεί με τους σένσορες του parking-radar που έχει τοποθετηθεί (δεν είναι το μαμά radar). Οι τάπες ναι μεν μοιάζουν λίγο με τους σένσορες, αλλά δεν είναι δύσκολο να δεις ότι διαφέρουν. Άρα αν κάποιος έχει δει έστω ένα σένσορα, μπορεί να καταλάβει με το μάτι ότι οι τάπες αυτές δεν είναι σένσορες. Απλά επειδή πιθανότατα κανένας δεν περιμένει να βρει τρύπες καλυμμένες με τάπες, όλοι νόμιζαν ότι είναι όντως σένσορες...


Έτσι ακριβώς είναι, η τέλεια κάλυψη.. .. η τέλειες τάπες.....


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ESP – ASR SYSTEM FALTY Citroen C5 1.6 Diesel
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 11 Νοέμ 2016, 10:24 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 12 Ιαν 2009, 21:47
Δημοσιεύσεις: 13647
Τοποθεσία: Πειραιας
Εικόνες: 0
Πουτ@ν@ citroen!! [GRINNING FACE WITH SMILING EYES]

Στάλθηκε από το Lenovo A7010a48 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

_________________
C5 exclusive-C4 vtrs


Το/Τα ακόλουθα μέλος ευχαρίστησε NEKTARIOS C5 για την δημοσίευση του/της: Nikos4563
Κορυφή 
 
 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ESP – ASR SYSTEM FALTY Citroen C5 1.6 Diesel
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 11 Νοέμ 2016, 10:45 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 09 Σεπ 2012, 12:42
Δημοσιεύσεις: 11784
Τοποθεσία: GoodView City
Εικόνες: 3
zetor έγραψε:
Nikos4563 έγραψε:
Λύθηκε το πρόβλημα μου..
Οργή οργή και τίποτα άλλο….
Με αυτό το κωλο ESP-ASR system faulty είχα φτάσει πια στα όρια της παράνοιας…
Κυριολεκτώ σε αυτά πού λέω.
Ότι διαγνωστικό και ότι επιστήμονα υπάρχει σε Citroen κατά 50% τους γύρισα ώστε να μου λύσουν το πρόβλημα μου….
Συγνώμη για την λέξεις και την οργή μου αλλά
Π Α Π Α Ρ Ι Α Π Α Π Α Ρ Ι Α Μ Α Λ Α Κ Ι Ε Σ Κ Α Ι Σ Κ Α Τ Α Σ Τ Α Μ Α Τ Ι Α Τ Ο Υ Σ….
Ρε μάγκα μηχανικέ, ρε μάγκα ηλεκτρολόγε, αν δεν μπορείς, αν δεν θέλεις, αν δεν ξέρεις, αν βαριέσαι, αν κακογάμησες το βράδυ, αν δεν κάνεις κέφι τα μούτρα του άλλου,
μην του γαμάς την ψυχολογία που έχει άγρια μεσάνυχτα και το μόνο που ξέρει είναι να βάζει μπρός το αυτοκίνητο του να το παίρνει και να φεύγει…..
γι αυτό έρχεται σε εσένα....
Τι να σκεφτώ λοιπόν και τι να πω εγώ αυτήν την στιγμή??
Ότι είσαι άχρηστος?? Η καριόλης??
( Δεν απευθύνομαι σε όλους )
Είχα δώσει μέχρι σήμερα ουκ και ολίγα δεκάρικα και εικοσάρικα, για ποιον λόγο στο θεό σας για ποιον λόγο…….
Για να μου λέει ο ένας και ο άλλος πώς θέλει το αυτοκίνητο εγκέφαλο, πώς θέλει μονάδα ABS, πώς θέλει καλωδίωση κτλ κτλ κτλ….
Ευτυχώς δηλαδή που δεν μπήκα στο τρυπάκι να τρέχω να αγοράζω ότι μαλακία μου είχαν πει…..
Λοιπόν η ζημιά ήταν….
Κούνησα όλες της ασφάλειες και ότι φίσσες είχε κάτω στα πετάλια και τσούπ…
Το έφτιαξα….. (μέγας επιστήμων ε?)
Ναι φίλοι μου κάποια επαφή ήταν και τίποτα άλλο, όπως παλιότερα είχα πρόβλημα με το Α-C και μου έλεγαν πώς θέλω κομπρέσορα, παπάρια η φίσσα ήταν….
Και ερωτώ?? Γιατί ρεεεεεεεεεεεεε….
Λοιπόν…..
Υ.Σ και πάλι συγνώμη για την οργή μου….


εχω λυθει στα γελια , απιστευτο

γελαω αλλα και διαμαρτυρομαι γιατι δεν σε εχουν διαγραψει ακομα , ξεφτυλισες ολους τους μηχανικους , βεβαια το πηραν το κατιτις τους , και μαλλον θα εχουν σκασει απο το κακο τους οι untouchable του φορουμ .
δεν περνας τωρα στο Προβληματα με αντιπροσωπους-επισημα συνεργεια να τους γραψεις με αλφαβητικη σειρα; μονο τον μαγικο ζωμο που κυκλοφοραει στο φορουμ δεν εβαλες αν και σου προταθηκε εμμεσως η μηπως εβαλες;


Μπορείς να μου εξηγήσεις τις φράσεις "untouchable του φορουμ" και "μονο τον μαγικο ζωμο που κυκλοφοραει στο φορουμ δεν εβαλες αν και σου προταθηκε εμμεσως η μηπως εβαλες;".

From Inside C4 White Airbus

_________________
Godzilla
Αμαρτωλός

Ενας σοφός είπε κάποτε:
Ρε δεν γαμιέται?
Και έζησε ευτυχισμένος για πολλά χρόνια.

Βαγγέλης


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ESP – ASR SYSTEM FALTY Citroen C5 1.6 Diesel
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 11 Νοέμ 2016, 14:15 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 05 Ιουν 2016, 20:40
Δημοσιεύσεις: 82
vpafi έγραψε:
zetor έγραψε:
Nikos4563 έγραψε:
Λύθηκε το πρόβλημα μου..
Οργή οργή και τίποτα άλλο….
Με αυτό το κωλο ESP-ASR system faulty είχα φτάσει πια στα όρια της παράνοιας…
Κυριολεκτώ σε αυτά πού λέω.
Ότι διαγνωστικό και ότι επιστήμονα υπάρχει σε Citroen κατά 50% τους γύρισα ώστε να μου λύσουν το πρόβλημα μου….
Συγνώμη για την λέξεις και την οργή μου αλλά
Π Α Π Α Ρ Ι Α Π Α Π Α Ρ Ι Α Μ Α Λ Α Κ Ι Ε Σ Κ Α Ι Σ Κ Α Τ Α Σ Τ Α Μ Α Τ Ι Α Τ Ο Υ Σ….
Ρε μάγκα μηχανικέ, ρε μάγκα ηλεκτρολόγε, αν δεν μπορείς, αν δεν θέλεις, αν δεν ξέρεις, αν βαριέσαι, αν κακογάμησες το βράδυ, αν δεν κάνεις κέφι τα μούτρα του άλλου,
μην του γαμάς την ψυχολογία που έχει άγρια μεσάνυχτα και το μόνο που ξέρει είναι να βάζει μπρός το αυτοκίνητο του να το παίρνει και να φεύγει…..
γι αυτό έρχεται σε εσένα....
Τι να σκεφτώ λοιπόν και τι να πω εγώ αυτήν την στιγμή??
Ότι είσαι άχρηστος?? Η καριόλης??
( Δεν απευθύνομαι σε όλους )
Είχα δώσει μέχρι σήμερα ουκ και ολίγα δεκάρικα και εικοσάρικα, για ποιον λόγο στο θεό σας για ποιον λόγο…….
Για να μου λέει ο ένας και ο άλλος πώς θέλει το αυτοκίνητο εγκέφαλο, πώς θέλει μονάδα ABS, πώς θέλει καλωδίωση κτλ κτλ κτλ….
Ευτυχώς δηλαδή που δεν μπήκα στο τρυπάκι να τρέχω να αγοράζω ότι μαλακία μου είχαν πει…..
Λοιπόν η ζημιά ήταν….
Κούνησα όλες της ασφάλειες και ότι φίσσες είχε κάτω στα πετάλια και τσούπ…
Το έφτιαξα….. (μέγας επιστήμων ε?)
Ναι φίλοι μου κάποια επαφή ήταν και τίποτα άλλο, όπως παλιότερα είχα πρόβλημα με το Α-C και μου έλεγαν πώς θέλω κομπρέσορα, παπάρια η φίσσα ήταν….
Και ερωτώ?? Γιατί ρεεεεεεεεεεεεε….
Λοιπόν…..
Υ.Σ και πάλι συγνώμη για την οργή μου….


εχω λυθει στα γελια , απιστευτο

γελαω αλλα και διαμαρτυρομαι γιατι δεν σε εχουν διαγραψει ακομα , ξεφτυλισες ολους τους μηχανικους , βεβαια το πηραν το κατιτις τους , και μαλλον θα εχουν σκασει απο το κακο τους οι untouchable του φορουμ .
δεν περνας τωρα στο Προβληματα με αντιπροσωπους-επισημα συνεργεια να τους γραψεις με αλφαβητικη σειρα; μονο τον μαγικο ζωμο που κυκλοφοραει στο φορουμ δεν εβαλες αν και σου προταθηκε εμμεσως η μηπως εβαλες;


Μπορείς να μου εξηγήσεις τις φράσεις "untouchable του φορουμ" και "μονο τον μαγικο ζωμο που κυκλοφοραει στο φορουμ δεν εβαλες αν και σου προταθηκε εμμεσως η μηπως εβαλες;".

From Inside C4 White Airbus



Και εγώ θελω να μάθω.. ...


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ESP – ASR SYSTEM FALTY Citroen C5 1.6 Diesel
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 11 Νοέμ 2016, 14:39 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 24 Ιουν 2009, 18:35
Δημοσιεύσεις: 4428
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη
Εικόνες: 3
Nikos4563 έγραψε:

Έτσι ακριβώς είναι, η τέλεια κάλυψη.. .. η τέλειες τάπες.....

συγνωμη ρε παιδια εχετε δικιο,
καποια c5 έχουν έτοιμες τρύπες ταπωμένες!!!!!

_________________
Βασίλης AX Gti


Το/Τα ακόλουθα μέλος ευχαρίστησε vil για την δημοσίευση του/της: zetor
Κορυφή 
 
 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 8 από 9 [ 131 Δημοσιεύσεις ] Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο



Συναφή θέματα

repair manual για citroen saxo
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά Θέματα
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 2
Αγορά μεαχειρισμένου c4 1.6 hdi diesel
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση C4
Συγγραφέας: mhtsos34
Απαντήσεις: 56
Ξεκλείδωμα citroen c4
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C4
Συγγραφέας: choulio10
Απαντήσεις: 5
ΠΛΑΣΤΙΚΟ ΣΤΗΡΙΓΜΑ ΕΤΑΖΙΕΡΑΣ citroen c4
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση C4
Συγγραφέας: stratpol
Απαντήσεις: 12
Citroen C4 1.4 hatchback 2006 P0131-135-170-171
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C4
Συγγραφέας: nikos126578
Απαντήσεις: 14
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ