Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Πέμ 28 Μαρ 2024, 13:26 ]


 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ESP – ASR SYSTEM FALTY Citroen C5 1.6 Diesel
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 10 Νοέμ 2016, 18:13 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 05 Ιουν 2016, 20:40
Δημοσιεύσεις: 82
zetor έγραψε:
Nikos4563 έγραψε:
Λύθηκε το πρόβλημα μου..
Οργή οργή και τίποτα άλλο….
Με αυτό το κωλο ESP-ASR system faulty είχα φτάσει πια στα όρια της παράνοιας…
Κυριολεκτώ σε αυτά πού λέω.
Ότι διαγνωστικό και ότι επιστήμονα υπάρχει σε Citroen κατά 50% τους γύρισα ώστε να μου λύσουν το πρόβλημα μου….
Συγνώμη για την λέξεις και την οργή μου αλλά
Π Α Π Α Ρ Ι Α Π Α Π Α Ρ Ι Α Μ Α Λ Α Κ Ι Ε Σ Κ Α Ι Σ Κ Α Τ Α Σ Τ Α Μ Α Τ Ι Α Τ Ο Υ Σ….
Ρε μάγκα μηχανικέ, ρε μάγκα ηλεκτρολόγε, αν δεν μπορείς, αν δεν θέλεις, αν δεν ξέρεις, αν βαριέσαι, αν κακογάμησες το βράδυ, αν δεν κάνεις κέφι τα μούτρα του άλλου,
μην του γαμάς την ψυχολογία που έχει άγρια μεσάνυχτα και το μόνο που ξέρει είναι να βάζει μπρός το αυτοκίνητο του να το παίρνει και να φεύγει…..
γι αυτό έρχεται σε εσένα....
Τι να σκεφτώ λοιπόν και τι να πω εγώ αυτήν την στιγμή??
Ότι είσαι άχρηστος?? Η καριόλης??
( Δεν απευθύνομαι σε όλους )
Είχα δώσει μέχρι σήμερα ουκ και ολίγα δεκάρικα και εικοσάρικα, για ποιον λόγο στο θεό σας για ποιον λόγο…….
Για να μου λέει ο ένας και ο άλλος πώς θέλει το αυτοκίνητο εγκέφαλο, πώς θέλει μονάδα ABS, πώς θέλει καλωδίωση κτλ κτλ κτλ….
Ευτυχώς δηλαδή που δεν μπήκα στο τρυπάκι να τρέχω να αγοράζω ότι μαλακία μου είχαν πει…..
Λοιπόν η ζημιά ήταν….
Κούνησα όλες της ασφάλειες και ότι φίσσες είχε κάτω στα πετάλια και τσούπ…
Το έφτιαξα….. (μέγας επιστήμων ε?)
Ναι φίλοι μου κάποια επαφή ήταν και τίποτα άλλο, όπως παλιότερα είχα πρόβλημα με το Α-C και μου έλεγαν πώς θέλω κομπρέσορα, παπάρια η φίσσα ήταν….
Και ερωτώ?? Γιατί ρεεεεεεεεεεεεε….
Λοιπόν…..
Υ.Σ και πάλι συγνώμη για την οργή μου….


εχω λυθει στα γελια , απιστευτο

γελαω αλλα και διαμαρτυρομαι γιατι δεν σε εχουν διαγραψει ακομα , ξεφτυλισες ολους τους μηχανικους , βεβαια το πηραν το κατιτις τους , και μαλλον θα εχουν σκασει απο το κακο τους οι untouchable του φορουμ .
δεν περνας τωρα στο Προβληματα με αντιπροσωπους-επισημα συνεργεια να τους γραψεις με αλφαβητικη σειρα; μονο τον μαγικο ζωμο που κυκλοφοραει στο φορουμ δεν εβαλες αν και σου προταθηκε εμμεσως η μηπως εβαλες;

Όχι δεν θέλω να ονοματίσω κανέναν, απλά θέλω να κάνω μία έκλυση, ρε φίλε μάστορα αν πνίγεσαι, αν δεν προλαβαίνεις αν δεν θέλεις να αναλάβεις κάτι τέτοιο γιατί είναι μανούρα να ψάχνεις, μην λες και του άλλου άρες μάρες κουκουνάρες,
Δεν είναι καιρός για πρίγκιπες ούτε για χιλιάρικα πεταμένα….

το μόνο που δεν κατάλαβα φίλε μου είναι αυτό που είπες.
(μόνο τον μαγικό ζωμό που κυκλοφοράει στο φόρουμ δεν έβαλες αν και σου προτάθηκε εμμέσως η μήπως έβαλες;)


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ESP – ASR SYSTEM FALTY Citroen C5 1.6 Diesel
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 10 Νοέμ 2016, 18:19 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 05 Ιουν 2016, 20:40
Δημοσιεύσεις: 82
grekoulis έγραψε:
1. Απειρες φορές σε πολλά οχήματα ξεκουμπώνεις τις φύσες ρίχνεις σπρεύ ηλεκτρικών επαφών και ξανακουμπώνεις. ¨Ομως μου έτυχε σε xsara να ξεκουπώσουμε την BSi και να την ξανακουμπωσουμε και ναι μεν λύθηκε το πρόβλημα μας με λαμπάκι μηχανής αλλά είχε χάσει τον προγραμματισμό το ιμομπιλάιζερ και έπρεπε να το ξαναπρογραμματίσουμε. Για αυτό και δεν το πρότεινα. Υπέθεσα, οτι οποιοδήποτε μχανικός θα το έκανε. Κακώς που δεν το είπα.
2.Και το σχετικό ανέκδοτο για να χαλαρώσουμε. Μας το έλεγε ο μαθηματικός στο σχολείο κοροιδεύοντας τους φιλολόγους. Κάποτε βρέθηκε ένα πολύ παλαιό ευαγγέλιο και ο ψάλτης άρχισε να διαβάζει έναν ψαλμό από εκεί. Αλλά σε μια πρόταση υπήρχε μια άνω τελεία και έπρεπε να κάνει πάυση...Του λέει ο πάτερ γιατί έκανες πάυση? Μα είχε άνω τελεία. Αδυνατον, αρχίζουν οι συσκέψεις με τους θεολόγους τι συμβαίνει, γιατί το παλαιο κείμενο έχει άνω τελεία, έρχονται και οι φιλόλογοι αρχίζουν τις θεωρίες, δεν καταλήγουν πουθενά
Μετά απο χιλιάδες ανακοινώσεις σε συνέδρια κτλπ μια μέρα το βλέπει ένας φυσικός το κοιτάει και λέει: Καλά ρε δεν είδατε ότι δεν ειναι άνω τελεία αλλά έχεσε μια μύγα? :laugh :laugh :laugh

Φίλε μου δεν ξεκούμπωσα καμία BSI.. της ασφάλειες κούνησα πάνω κάτω και κάτι φίσσες που έχει στα πετάλια και αυτό ήταν… ΘΑΥΜΑ…..
Φυσικά έχω σκοπό με την πρώτη ευκαιρία να τους ρίξω κάνα σπρέι,
Γιατί όπως αποδείχτηκε το πρόβλημα ήταν καθαρά επαφικό…


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ESP – ASR SYSTEM FALTY Citroen C5 1.6 Diesel
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 10 Νοέμ 2016, 18:28 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 05 Ιουν 2016, 20:40
Δημοσιεύσεις: 82
Nikos4563 έγραψε:
zetor έγραψε:
Nikos4563 έγραψε:
Λύθηκε το πρόβλημα μου..
Οργή οργή και τίποτα άλλο….
Με αυτό το κωλο ESP-ASR system faulty είχα φτάσει πια στα όρια της παράνοιας…
Κυριολεκτώ σε αυτά πού λέω.
Ότι διαγνωστικό και ότι επιστήμονα υπάρχει σε Citroen κατά 50% τους γύρισα ώστε να μου λύσουν το πρόβλημα μου….
Συγνώμη για την λέξεις και την οργή μου αλλά
Π Α Π Α Ρ Ι Α Π Α Π Α Ρ Ι Α Μ Α Λ Α Κ Ι Ε Σ Κ Α Ι Σ Κ Α Τ Α Σ Τ Α Μ Α Τ Ι Α Τ Ο Υ Σ….
Ρε μάγκα μηχανικέ, ρε μάγκα ηλεκτρολόγε, αν δεν μπορείς, αν δεν θέλεις, αν δεν ξέρεις, αν βαριέσαι, αν κακογάμησες το βράδυ, αν δεν κάνεις κέφι τα μούτρα του άλλου,
μην του γαμάς την ψυχολογία που έχει άγρια μεσάνυχτα και το μόνο που ξέρει είναι να βάζει μπρός το αυτοκίνητο του να το παίρνει και να φεύγει…..
γι αυτό έρχεται σε εσένα....
Τι να σκεφτώ λοιπόν και τι να πω εγώ αυτήν την στιγμή??
Ότι είσαι άχρηστος?? Η καριόλης??
( Δεν απευθύνομαι σε όλους )
Είχα δώσει μέχρι σήμερα ουκ και ολίγα δεκάρικα και εικοσάρικα, για ποιον λόγο στο θεό σας για ποιον λόγο…….
Για να μου λέει ο ένας και ο άλλος πώς θέλει το αυτοκίνητο εγκέφαλο, πώς θέλει μονάδα ABS, πώς θέλει καλωδίωση κτλ κτλ κτλ….
Ευτυχώς δηλαδή που δεν μπήκα στο τρυπάκι να τρέχω να αγοράζω ότι μαλακία μου είχαν πει…..
Λοιπόν η ζημιά ήταν….
Κούνησα όλες της ασφάλειες και ότι φίσσες είχε κάτω στα πετάλια και τσούπ…
Το έφτιαξα….. (μέγας επιστήμων ε?)
Ναι φίλοι μου κάποια επαφή ήταν και τίποτα άλλο, όπως παλιότερα είχα πρόβλημα με το Α-C και μου έλεγαν πώς θέλω κομπρέσορα, παπάρια η φίσσα ήταν….
Και ερωτώ?? Γιατί ρεεεεεεεεεεεεε….
Λοιπόν…..
Υ.Σ και πάλι συγνώμη για την οργή μου….


εχω λυθει στα γελια , απιστευτο

γελαω αλλα και διαμαρτυρομαι γιατι δεν σε εχουν διαγραψει ακομα , ξεφτυλισες ολους τους μηχανικους , βεβαια το πηραν το κατιτις τους , και μαλλον θα εχουν σκασει απο το κακο τους οι untouchable του φορουμ .
δεν περνας τωρα στο Προβληματα με αντιπροσωπους-επισημα συνεργεια να τους γραψεις με αλφαβητικη σειρα; μονο τον μαγικο ζωμο που κυκλοφοραει στο φορουμ δεν εβαλες αν και σου προταθηκε εμμεσως η μηπως εβαλες;

Όχι δεν θέλω να ονοματίσω κανέναν, απλά θέλω να κάνω μία έκλυση, ρε φίλε μάστορα αν πνίγεσαι, αν δεν προλαβαίνεις αν δεν θέλεις να αναλάβεις κάτι τέτοιο γιατί είναι μανούρα να ψάχνεις, μην λες και του άλλου άρες μάρες κουκουνάρες,
Δεν είναι καιρός για πρίγκιπες ούτε για χιλιάρικα πεταμένα….

το μόνο που δεν κατάλαβα φίλε μου είναι αυτό που είπες.
(μόνο τον μαγικό ζωμό που κυκλοφοράει στο φόρουμ δεν έβαλες αν και σου προτάθηκε εμμέσως η μήπως έβαλες;)


Και γιατί να με διαγράψουν φίλε μου??
Φόρουμ είμαστε ελεύθερα μιλάμε δεν προσβάλαμε κανέναν..
Τώρα αν κάποιος προσβλήθηκε με για του με χαρά του…
Όταν με ένα απλό κούνημα τον ασφαλειών λύθηκε το πρόβλημα
Με ρωτάς εμένα πώς αισθάνθηκα??
Με ρωτάς εμένα πώς ένοιωθα όταν μου ζητούσαν 500αρες για πλάκα??
Και με πολύ επιείκεια μίλησα…


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ESP – ASR SYSTEM FALTY Citroen C5 1.6 Diesel
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 10 Νοέμ 2016, 18:29 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 26 Απρ 2011, 10:48
Δημοσιεύσεις: 5966
Τοποθεσία: Ιωάννινα
Εικόνες: 3
Nikos4563 έγραψε:

το μόνο που δεν κατάλαβα φίλε μου είναι αυτό που είπες.
(μόνο τον μαγικό ζωμό που κυκλοφοράει στο φόρουμ δεν έβαλες αν και σου προτάθηκε εμμέσως η μήπως έβαλες;)


εδω στο φορουμ εχουμε τα δικα μας ''ειδικα'' λαδια φιλε...της εχουμε κοψει της ΑΕ dealer..

_________________
DS3 THP


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ESP – ASR SYSTEM FALTY Citroen C5 1.6 Diesel
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 10 Νοέμ 2016, 18:38 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 05 Ιουν 2016, 20:40
Δημοσιεύσεις: 82
Και κάτι άλλο τελευταίο εντελώς εκτός θέματος…
Όταν αγόρασα το αυτοκίνητο νόμιζα πώς είχε παρκινγκ σένσορ,
Έβαζα την όπισθεν αλλά δεν δούλευε, πήγα σε κανά δύο ηλεκτρολόγους δεν μπόρεσαν να βρουν τον λόγο και μου είπαν να αποταθώ σε κάποια CITROEN,
Αυτό και έκανα…
Πήγα σε κάποια αντιπροσωπία μου έγδυσαν όλο το Πορτ μπαγκαζ ψάχνοντας να βρουν το εγκεφαλάκι… δεν το βρήκαν πουθενά…
Τελικά???
Μια μέρα όπως τα κοιτούσα στο παρκινγκ του σπιτιού λέω δεν βγάζω έναν να δώ πώς είναι??
Έβγαλα, και ένα και δυο και τρία και τα τέσσερα…
Το αυτοκίνητο δεν είχε παρκινγκ σενσορ, αυτά που είχε πίσω ήταν απλά τάπες στο χρώμα του προφυλακτήρα αν ήθελες μελλοντικά να βάλεις…..
Ανέκδοτο??
Όχι αληθινό….


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ESP – ASR SYSTEM FALTY Citroen C5 1.6 Diesel
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 10 Νοέμ 2016, 18:46 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 05 Ιουν 2016, 20:40
Δημοσιεύσεις: 82
barracuda έγραψε:
Nikos4563 έγραψε:

το μόνο που δεν κατάλαβα φίλε μου είναι αυτό που είπες.
(μόνο τον μαγικό ζωμό που κυκλοφοράει στο φόρουμ δεν έβαλες αν και σου προτάθηκε εμμέσως η μήπως έβαλες;)


εδω στο φορουμ εχουμε τα δικα μας ''ειδικα'' λαδια φιλε...της εχουμε κοψει της ΑΕ dealer..



και πάλι δεν κατάλαβα αλλά τι να κάνω συμφωνώ…
θα γίνω αρχαίος και εγώ….
:hmm


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ESP – ASR SYSTEM FALTY Citroen C5 1.6 Diesel
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 10 Νοέμ 2016, 18:52 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 05 Ιουν 2016, 20:40
Δημοσιεύσεις: 82
NEKTARIOS C5 έγραψε:
Χαιρομαι που εβγαλες άκρη Νικο έστω και μετα από αυτή την ταλαιπωρία.Τώρα για την λύση του προβληματος ήταν όντως τόσο απλή που δεν πάει καν στο μυαλο σου!!Αν έχεις παραπονα από τα συνεργεία που επισκεφθείκες γραψτο στο αντιστοιχο θεμα!!

Στάλθηκε από το ME173X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Να είσαι καλά Νεκτάριε για άλλη μία φορά....
ξέρεις τι εγκεφαλικά είχα βαρέσει???


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ESP – ASR SYSTEM FALTY Citroen C5 1.6 Diesel
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 10 Νοέμ 2016, 18:53 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 02 Μάιος 2011, 19:53
Δημοσιεύσεις: 3229
Αναφέρονται σε καθαριστικό πετρελαίου και λάδια που αγοράζουμε πολλοί από εμάς από έναν μας συμφορουμίτη, και επειδή είμαστε πολύ ικανοποιημένοι από τα προϊόντα που μας προτείνει και αγοράζουμε από αυτόν αναφέρεται πολύ συχνά σε διάφορα threads.

_________________
Μάθε γιατί εγώ και 28 εκατομμύρια ακόμη χρήστες λατρεύουμε τη Revolut. Κάνε εγγραφή με τον παρακάτω σύνδεσμο: https://revolut.com/referral/?referral- ... JUN1-23-AR


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ESP – ASR SYSTEM FALTY Citroen C5 1.6 Diesel
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 10 Νοέμ 2016, 20:02 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 21 Ιούλ 2013, 15:58
Δημοσιεύσεις: 2437
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Εικόνες: 0
Φίλε Νίκο, ευτυχώς ξεμπερδέψεις ανέξοδα και ο θυμός σου ειναι απόλυτα κατανοητός. Αν μου επιτρέπεις όμως,θέλω να κάνω τον δικηγόρο του διαβολου.....υπάρχει περίπτωση αυτό που δεν ήταν καλά κουμπωμένο να προκάλεσε αν όχι όλες αλλά κάποιες από τις λανθασμένες διαγνώσεις? Πάντως θα ήταν καλο να γίνει αναφορά των προβληματικών συνεργείων στο ανάλογο θέμα. Από την άλλη, δεν σου πάει το μυαλό καν ότι μπορεί να φταίει κάτι τόσο απλό!

_________________
C4 1.6 e-HDI 115 STT MCP


Το/Τα ακόλουθα μέλος ευχαρίστησε kostask για την δημοσίευση του/της: Nikos4563
Κορυφή 
 
 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ESP – ASR SYSTEM FALTY Citroen C5 1.6 Diesel
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 10 Νοέμ 2016, 20:32 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 05 Ιουν 2016, 20:40
Δημοσιεύσεις: 82
kostask έγραψε:
Φίλε Νίκο, ευτυχώς ξεμπερδέψεις ανέξοδα και ο θυμός σου ειναι απόλυτα κατανοητός. Αν μου επιτρέπεις όμως,θέλω να κάνω τον δικηγόρο του διαβολου.....υπάρχει περίπτωση αυτό που δεν ήταν καλά κουμπωμένο να προκάλεσε αν όχι όλες αλλά κάποιες από τις λανθασμένες διαγνώσεις? Πάντως θα ήταν καλο να γίνει αναφορά των προβληματικών συνεργείων στο ανάλογο θέμα. Από την άλλη, δεν σου πάει το μυαλό καν ότι μπορεί να φταίει κάτι τόσο απλό!



Δεν ξέρω, ίσως…
Δεν είναι του αντικειμένου μου….
Μην μου λες όμως αλλάζουμε BSI και όλα οκ,
Η αλλάζουμε μονάδα ABS και όλα καλά,κτλκτλκτλκτλ…..
Ψάξετο πρώτα…
Κανείς δεν μου είπε άστο να το ψάξω, κανείς μα κανείς…..
Εγώ μέχρι προχθές ούτε Citroen ήξερα, αλλά και ούτε Lexia τι είναι…


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ESP – ASR SYSTEM FALTY Citroen C5 1.6 Diesel
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 10 Νοέμ 2016, 20:35 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 05 Ιουν 2016, 20:40
Δημοσιεύσεις: 82
Και κάτι άλλο,
Οι πιο πολύ εδώ μέσα ξέρεται πολλά πιο πολλά από μερικούς εκεί έξω….


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ESP – ASR SYSTEM FALTY Citroen C5 1.6 Diesel
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 10 Νοέμ 2016, 20:45 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 02 Μάιος 2011, 19:53
Δημοσιεύσεις: 3229
Τις αντιπροσωπίες τις απέρριψα από την 4η επίσκεψή μου εκεί, και φαντάσου ήταν όλα για εργασίες εγγύησης και μάλιστα 2 διαφορετικές αντιπροσωπίες. Ότι έμαθα για τα μηχανολογικά/ηλεκτρονικά του αμαξιού, είναι επειδή ταλαιπωρήθηκα από συνεργεία που με ύφος καρδιναλίου λένε είναι αυτό και φυσικά έπεσαν έξω στην διάγνωση. Αν ήξερα τότε που το αγόρασα αυτά που ξέρω τώρα για συνεργείο, λάδια κλπ, θα είχα γλυτώσει σίγουρα από το κόστος 2 δισκοπλατώ και 90% από την ταλαιπωρία μιας φλάντζας. Ας μην πω για τον άλλον συνοικιακό που δεν είναι γνωστό εδώ μέσα που είχε βγει το σινεμπλόκ από το ψαλίδι και μου έλεγε θέλει top mount και μετά για το antipolution ζήταγε 300 για ασφαλειοθήκη και ήθελε καθαρισμό ο αισθητήρας αέρος και η πεταλούδα. Ευτυχώς μόνο λάδια άλλαξα σε αυτόν, και τα ξέρναγε από παντού.

_________________
Μάθε γιατί εγώ και 28 εκατομμύρια ακόμη χρήστες λατρεύουμε τη Revolut. Κάνε εγγραφή με τον παρακάτω σύνδεσμο: https://revolut.com/referral/?referral- ... JUN1-23-AR


Το/Τα ακόλουθα μέλος ευχαρίστησε Bill30f για την δημοσίευση του/της: Nikos4563
Κορυφή 
 
 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ESP – ASR SYSTEM FALTY Citroen C5 1.6 Diesel
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 10 Νοέμ 2016, 20:59 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 05 Ιουν 2016, 20:40
Δημοσιεύσεις: 82
Bill30f έγραψε:
Τις αντιπροσωπίες τις απέρριψα από την 4η επίσκεψή μου εκεί, και φαντάσου ήταν όλα για εργασίες εγγύησης και μάλιστα 2 διαφορετικές αντιπροσωπίες. Ότι έμαθα για τα μηχανολογικά/ηλεκτρονικά του αμαξιού, είναι επειδή ταλαιπωρήθηκα από συνεργεία που με ύφος καρδιναλίου λένε είναι αυτό και φυσικά έπεσαν έξω στην διάγνωση. Αν ήξερα τότε που το αγόρασα αυτά που ξέρω τώρα για συνεργείο, λάδια κλπ, θα είχα γλυτώσει σίγουρα από το κόστος 2 δισκοπλατώ και 90% από την ταλαιπωρία μιας φλάντζας. Ας μην πω για τον άλλον συνοικιακό που δεν είναι γνωστό εδώ μέσα που είχε βγει το σινεμπλόκ από το ψαλίδι και μου έλεγε θέλει top mount και μετά για το antipolution ζήταγε 300 για ασφαλειοθήκη και ήθελε καθαρισμό ο αισθητήρας αέρος και η πεταλούδα. Ευτυχώς μόνο λάδια άλλαξα σε αυτόν, και τα ξέρναγε από παντού.



:agree


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ESP – ASR SYSTEM FALTY Citroen C5 1.6 Diesel
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 10 Νοέμ 2016, 21:09 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 26 Ιαν 2009, 17:53
Δημοσιεύσεις: 16612
Τοποθεσία: Πατρα-Αθηνα-Δουβλινο
zetor έγραψε:
εχω λυθει στα γελια , απιστευτο
γελαω αλλα και διαμαρτυρομαι γιατι δεν σε εχουν διαγραψει ακομα , ξεφτυλισες ολους τους μηχανικους , βεβαια το πηραν το κατιτις τους , και μαλλον θα εχουν σκασει απο το κακο τους οι untouchable του φορουμ .
δεν περνας τωρα στο Προβληματα με αντιπροσωπους-επισημα συνεργεια να τους γραψεις με αλφαβητικη σειρα; μονο τον μαγικο ζωμο που κυκλοφοραει στο φορουμ δεν εβαλες αν και σου προταθηκε εμμεσως η μηπως εβαλες;

Ρε μεγαλε αφου δε γουσταρεις γιατι μας τα πρηζεις επανηλλειμενα? Σιγα μη παιρνουμε και μιζες :laugh Πηγες αγορασες το μεγαλυτερο μπουρδελο που βρηκες μπροστα σου (!) επειδη ηταν παμφθηνο ,με 350.000km στο νερο φορτωμενο και γυρισμενα, εισαγωγης Ιταλιας και αγορασμενο απο Βουλγαρια (!) και σου φταινε οι μηχανικοι,τα συνεργεια και το gcc!
Το ανεκδοτα "Ενας τρελος? Χιλιαδες τρελοι'' , σε προσωποποιει 100%.
Ο μονος γατος νομιζεις οτι εισαι και εχεις ξεσκιστει ν αλλαζεις πραγματα και να γυρνας απο φορουμ σε φορουμ. Ολοι σου φταινε εκτος απο την επιλογη σου και τις αποφασεις σου.
Αμα πια μ εσενα...

_________________

Citroen Zx 1.4 Monte Carlo S coupe '95 229.000km - the first love
Citroen Xantia I 1.8 8v '94 239.682km - the sleeping beauty
Alfa Romeo 156 1.8 Ts '05 148.000km - the daily driver
Citroen Xantia I 2.0 Activa '96 215.000km - the donor car


Reizakos έγραψε:
Δεν πρέπει να ειρωνευόμαστε τα θεία, άρα ούτε την alfa :love


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ESP – ASR SYSTEM FALTY Citroen C5 1.6 Diesel
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 10 Νοέμ 2016, 21:10 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 09 Σεπ 2006, 16:21
Δημοσιεύσεις: 1014
Τοποθεσία: πτολεμαιδα,θεσσαλονικη
Βαλε μια φωτο αν μπορεις απο αυτα που κουνησες γτ εχω το ιδιο θεμα εδω και 4 χρονια

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

_________________
http://www.karagiannis-bros.com
http://www.flickr.com/ioannikp
Nikon D7000 kit 18-105
Samyang 8mm f3.5 fisheye
Tamrac Aero 3380


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 7 από 9 [ 131 Δημοσιεύσεις ] Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο



Συναφή θέματα

Citroen Shirt
Δ. Συζήτηση: Ομαδικές Αγορές
Συγγραφέας: MeddlingMageGR
Απαντήσεις: 19
"Citroen Xantia 2" 1999
Δ. Συζήτηση: Παρουσιάσεις Αυτοκινήτων Χρηστών
Συγγραφέας: bxakias
Απαντήσεις: 57
Τεχνολογίες που θα θέλαμε να δούμε σε αυτοκίνητα της Citroen
Δ. Συζήτηση: Γενικές συζητήσεις
Συγγραφέας: agiorgitis
Απαντήσεις: 53
Συντήρηση C Elysee diesel
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά Θέματα
Συγγραφέας: Φάνης
Απαντήσεις: 18
Πρώτη Αμαξόπουλου με το Citroen DS3 R3
Δ. Συζήτηση: Διεθνείς Αγώνες
Συγγραφέας: Prokopas
Απαντήσεις: 27
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ