Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Παρ 29 Μαρ 2024, 01:15 ]


 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Συντήρηση ανάρτησης C5
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 06 Ιουν 2009, 17:05 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 30 Σεπ 2008, 09:50
Δημοσιεύσεις: 22
Τοποθεσία: ΧΑΝΙΑ
Έχω C5 του 2001 (το πρώτο μοντέλο).. Απ' ότι ξέρω τα λάδια LDS, και τις σφαίρες της ανάρτησης τις αλλάζουμε σε 5 χρόνια ή 200.000 χλμ. (Νομίζω αυτή είναι η συντήρηση που χρειάζεται) Στα χιλιόμετρα θέλω ψωμί ακόμα αλλά στα χρόνια, ε, το έχω παραβιάσει...
Γνωρίζει κάποιος το κόστος αλλαγής? Δεν μπορώ να πω ότι βλέπω διαφορά στην οδήγηση,σε θέμα άνεσης δηλαδή, μου συνέστησαν από συνεργείο (όχι το επίσημο, αλλά εξειδικευμένο) το κλασσικό : "όταν θα αρχίσει να καταχτυπάει το αμάξι θα το φέρεις", απλά για καλό και για κακό λέω να τα αλλάξω... ε και θα ήθελα να ξέρω εκ των προτέρων το κόστος από κάποιον συνάδελφο που ίσως έχει προχωρήσει σε αλλαγή..
Ευχαριστώ..

_________________
Of all the things I've lost, I miss my mind the most...


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Συντήρηση ανάρτησης C5
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 06 Ιουν 2009, 19:30 
Χωρίς σύνδεση
Assistant
Assistant
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 30 Αύγ 2008, 23:47
Δημοσιεύσεις: 14930
Τοποθεσία: Ριο (Πατρας) - Καλλιθεα (Αθηνα)
Ανοιγεις ενα περιεργο και δυσκολο θεμα, γιατι η δικια σου γενια ηταν αυτη που η Citroen βελτιωσε τρομακτικα την μακροζωια των σφαιρων της αναρτησης, αλλαξε το σχημα τους (το εκανε πιο πεπλατισμενο αντι το παλιο σφαιρικο, γκρι χρωμα κτλ) και απο 50000-60000 χιλιομετρα που αντεχαν εφτασαν τα 200000 χιλιομετρα. Ετσι ειναι σχετικα δυσκολο (σπανιο δλδ) να αλλαξε καποιος σφαιρες σε C5 αλλα ολο και καποιος θα υπαρχει. :thumb :mrgreen

Παντως ενδεικτικα, να σου πω οτι πριν 2-3 χρονια οι σφαιρες για Xantia ειχαν περιπου 50-55 ευρω η καθεμια των τροχων (οι 4 δλδ των τροχων) και οι υπολοιπες ειχαν καπου στα 45 ευρω.
Εδω και 1-2 χρονια επεσαν λιγο οι τιμες και ειναι περιπου 45 ευρω των τροχων και 25-30 οι υπολοιπες (συσωρευτη, αντιβυθισης κτλ.).
Εσενα ποσες "σφαιρες" εχει????

Παντως υπολογισε οτι με την αλλαγη των σφαιρων, αλλαζεις και τα υγρα τους απαραιτητα, και καθαριζεις και το δοχειο τους και τα φιλτρα που υπαρχουν μεσα!!!! :read :thumb
Εξαλλου πρεπει να κανεις και αλλαγη καπου καπου και στα λαδια της αναρτησης περαν της αλλαγης τους οταν αλλαζεις σφαιρες. Αλλαζει αρκετα η συμπεριφορα του αυτοκινητου μονο και μονο απο αυτο. Ποσα χιλιομετρα εχεις?? Καθε ποτε τα αλλαζες????

_________________
ΕικόναΕικόνα
Citroen XantiaΙΙ VSX 1.8i16V,1998,276100kmΕικόνα
Citroen ΒΧ14Ε,1985,177000km
Renault MeganeI 1.4eClima/Lux,1998,114000km


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Συντήρηση ανάρτησης C5
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 07 Ιουν 2009, 08:07 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 30 Σεπ 2008, 09:50
Δημοσιεύσεις: 22
Τοποθεσία: ΧΑΝΙΑ
Φίλτατε, ξέρω πολύ καλά από την αξιοπιστία και τη μακροζωϊα των υδροπνευματικών της φίρμας και έρχομαι από GS,GSA,BX, για να φτάσω στη C5... Υδροπνευματικός Σιτροενάκιας από πιτσιρικάς, για μένα άλλη αυτοκινητοβιομηχανία δεν υπάρχει απλά!!To BX to έχω ακόμα (για τίποτα αγγαρείες :) , όλο και καποιο λαστιχάκι θα κοπεί να χάνει τα LHM, όλο και κάτι θα συμβεί.. )
Στο C5 τίποτα μα τίποτα τέτοιου είδους θέμα καμία ανησυχία τέτοιου τύπου, η ανάρτηση βγήκε απολύτως αξιόπιστη (αν και αν τη συγκρίνεις με αυτή του ΒΧ ίσως το "μαγικό χαλί" να μην είναι και τόσο μαγικό :razz , προσωπική εκτίμηση αυτή)
Είμαι μόλις στα 55 χιλιάδες χλμ... Βάση των οδηγιών του κατασκευαστή έχω δρόμο ακόμα όσον αφορά τα χιλιόμετρα, στα χρόνια είναι που έχω το παραβιάσει... Αν είναι να αλλάξω μόνο τα LDS (τα πορτοκαλί λάδια που αντικατέστησαν τα πράσινα LHM), εντάξει, δεν είναι και τρομερό το κόστος, αλλά αν πρέπει μαζί τις σφαίρες κλπ... φαντάζομαι θα πάει πολύ...
Δεν έχω πειράξει ακόμα τίποτα στην ανάρτηση, ούτε λάδια ούτε ξύδια ούτε τίποτα, ούτε και σφαίρες βέβαια, οι οποίες ειναι 4 νομίζω (δεν έχει το κουμπάκι σπορτ που χρησιμοποιεί τις έξτρα δύο)..
Για να μη μακρυγορώ άλλο... απλά η πολυκαιρία είναι που με φοβίζει...
Αυτά....

_________________
Of all the things I've lost, I miss my mind the most...


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Συντήρηση ανάρτησης C5
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 07 Ιουν 2009, 08:28 
Χωρίς σύνδεση
Assistant
Assistant
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 30 Αύγ 2008, 23:47
Δημοσιεύσεις: 14930
Τοποθεσία: Ριο (Πατρας) - Καλλιθεα (Αθηνα)
Παντως το βιβλιο επρεπε να αναφερει καθε ποτε αλλαζεις τα λαδια της αναρτησης. Αλλαξε τα προς το παρον, και αν δεν δεις μεγαλη διαφορα ή αρχισει να κοπαναει (οπως σου ειπαν) μαλλον θα χρειαστει να αλλαξεις τις σφαιρες.
Ξεκινα με ταλαδια και βλεπεις. Παντως δεν νομιζω οτι τα λαδια μετα απο τοσα χιλιομετρα και χρονια, ειναι και στην καλυτερη κατασταση...........

_________________
ΕικόναΕικόνα
Citroen XantiaΙΙ VSX 1.8i16V,1998,276100kmΕικόνα
Citroen ΒΧ14Ε,1985,177000km
Renault MeganeI 1.4eClima/Lux,1998,114000km


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Συντήρηση ανάρτησης C5
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 09 Ιουν 2009, 15:34 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 30 Σεπ 2008, 09:50
Δημοσιεύσεις: 22
Τοποθεσία: ΧΑΝΙΑ
Δυστυχώς άσχημα τα νέα... Μόλις πήγα και ρώτησα για το κόστος....
Κάνει γύρω στα 170€ η μία σφαίρα!!!!! :surprised η οποία εφόσον "χτυπάει" το αμάξι πρέπει να αλλαχτεί διότι από εκεί καθορίζεται η ελαστικότητα... Σύν και τα LDS φυσικά... δηλαδή αμέσως αμέσως για τις 4 σφαίρες που έχει εμένα, 4χ170=680€ + τα LDS πόσο να κάνουν κανέα 80άρι ίσως?? + την εργασία + τίποτα φίλτρα και ξέρω 'γω που θα έχει, πάμε χαλαρά 850+, εν ολίγοις ζήτω που καήκαμε...
ΖΗΤΩ ΠΟΥ ΚΑΗΚΑΜΕ!!!!
Εμ βέβαια, σοφιστικέ αναρτήσεις, θέλουν και... "σοφιστικέ" λεφτουδάκια να τις συντηρήσεις...
:cry :cry :cry

_________________
Of all the things I've lost, I miss my mind the most...


Τελευταία επεξεργασία από cellarmaster και Τρί 09 Ιουν 2009, 15:43, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά

Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Συντήρηση ανάρτησης C5
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 09 Ιουν 2009, 15:40 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 01 Δεκ 2007, 05:05
Δημοσιεύσεις: 8103
Τοποθεσία: Pablo Escobar Preveza
Μονο μια λεξη.............περαστικα σου............

_________________
1995 Citroen Visa I '79 652cc ως το 2001
1998 Citroen Visa II '84 652cc ως το 2006
2001 Fiat Brava SX '01 1.2cc 16v ως το 2005
2005 Citroen Xantia II ΄99 1,6cc 8v Lpg ως το 2019
2006 Fiat Seicento ΄01 1.1cc Sporting Abarth ως το 2007
2009 Honda Jazz ΄09 1,2cc ως το 2020
2020 Citroen Xantia II '00 1.8cc 16v Lpg
2020 Citroen Xsara II '03 1.4cc 8v Lpg


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Συντήρηση ανάρτησης C5
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 09 Ιουν 2009, 16:52 
Χωρίς σύνδεση
Assistant
Assistant
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 30 Αύγ 2008, 23:47
Δημοσιεύσεις: 14930
Τοποθεσία: Ριο (Πατρας) - Καλλιθεα (Αθηνα)
xantiamanolis έγραψε:
Μονο μια λεξη.............περαστικα σου............


Οπα Πανο, περιμενε, ας μην βγαζουμε γρηγορα συμπερασματα.

cellarmaster έγραψε:
Δυστυχώς άσχημα τα νέα... Μόλις πήγα και ρώτησα για το κόστος....
Κάνει γύρω στα 170€ η μία σφαίρα!!!!! :surprised η οποία εφόσον "χτυπάει" το αμάξι πρέπει να αλλαχτεί διότι από εκεί καθορίζεται η ελαστικότητα... Σύν και τα LDS φυσικά... δηλαδή αμέσως αμέσως για τις 4 σφαίρες που έχει εμένα, 4χ170=680€ + τα LDS πόσο να κάνουν κανέα 80άρι ίσως?? + την εργασία + τίποτα φίλτρα και ξέρω 'γω που θα έχει, πάμε χαλαρά 850+, εν ολίγοις ζήτω που καήκαμε...
ΖΗΤΩ ΠΟΥ ΚΑΗΚΑΜΕ!!!!
Εμ βέβαια, σοφιστικέ αναρτήσεις, θέλουν και... "σοφιστικέ" λεφτουδάκια να τις συντηρήσεις...
:cry :cry :cry


Να σε ρωτησω κατι αγορι, ρωτησες σε αντιπροσωπεια ή σε μαγαζι με ανταλλακτικα και σου ειπαν αυτη την τιμη?????
Εμενα μου φαινεται παραλογο αυτο το πραγμα........
Ρωτα και σε ενα αλλο συνεργειο και οχι αντιπροσωπεια και σε κανα μαγαζι ανταλλακτικων για Citroen - Peugeot γιατι συνηθως διαφερουν παρα πολυ οι τιμες σε σχεση με τους αντιπροσωπους. Αν ακομα τα πραγματα ειναι σκουρα, μπορει να τα παραγγειλεις μεσω διαδικτυου και μπορει να τις βρεις μεχρι και στην μιση τιμη!!!!!!!

_________________
ΕικόναΕικόνα
Citroen XantiaΙΙ VSX 1.8i16V,1998,276100kmΕικόνα
Citroen ΒΧ14Ε,1985,177000km
Renault MeganeI 1.4eClima/Lux,1998,114000km


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Συντήρηση ανάρτησης C5
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 09 Ιουν 2009, 18:37 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 30 Σεπ 2008, 09:50
Δημοσιεύσεις: 22
Τοποθεσία: ΧΑΝΙΑ
Όχι από αντιπροσωπεία... από εξειδικευμένο σερβις Citroen πήγα, εκεί το πάω το αμάξι... και επειδή είναι και φίλος αυτός, μπορεί να μην πάρει ούτε εργασία!!
Από που από Internet μπορώ να τις παραγγείλω? Έχεις κάποια διεύθυνση?
Μόνο τα λάδια τα LDS βρίσκω, και αρκετά φθηνά βέβαια, αν και δεν ξέρω πόσα λίτρα χρειάζονται...
Εν τω μεταξύ... ίσως είναι η ιδέα μου ότι ψιλοχτυπάει το αμάξι... ένα ελάχιστο θεωρώ ότι έχει χάσει από άνεση.. Μην τα δώσω τζάμπα τα λεφτά...
Φίλε μου, αν έχεις διεύθυνση internet που ίσως είναι αισθητά φθηνότερες δώσε!!! Θα τις παραγγείλω και θα τις πάω να μου τις περάσει!
Δηλαδή έλεος! Τόσα λεφτά??? Να τα γλιτώσω ρε παιδιά... Θα με γδάρουνε οι σφαίρες τώρα??? ΜΑ ΤΑ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ !!!! :angry

_________________
Of all the things I've lost, I miss my mind the most...


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Συντήρηση ανάρτησης C5
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 09 Ιουν 2009, 22:56 
Χωρίς σύνδεση
Assistant
Assistant
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 30 Αύγ 2008, 23:47
Δημοσιεύσεις: 14930
Τοποθεσία: Ριο (Πατρας) - Καλλιθεα (Αθηνα)
Κοιταξε, δεν θελω να κανω καποια διαφημιση, αλλα μπορεις αρχικα να ψαξεις σε τοπους οπως το e-bay. :thumb :thumb

Αλλα αν θες καλο ειναι να ρωτησεις και τον GeZ, για να σε κατατοπισει καλυτερα και να σου απαντησει σε καθε απορια σου. Θα σε συμβουλεψει και για ο,τι θες. Στειλε του Π.Μ. και πες του τι θες. :thumb :mrgreen :thumb :mrgreen

_________________
ΕικόναΕικόνα
Citroen XantiaΙΙ VSX 1.8i16V,1998,276100kmΕικόνα
Citroen ΒΧ14Ε,1985,177000km
Renault MeganeI 1.4eClima/Lux,1998,114000km


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Συντήρηση ανάρτησης C5
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 02 Σεπ 2009, 09:52 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 09 Μαρ 2007, 13:50
Δημοσιεύσεις: 655
Τοποθεσία: Lund, Sweden
Tελικά τι έκανε ο φίλος με τη C5. Γράψε μας ενδιαφέρει (αν και έχω 3 ακόμα χρόνια για να συμπληρώσω 5ετία, λογικά θα έχουν πέσει και οι σφαίρες).


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Συντήρηση ανάρτησης C5
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 27 Σεπ 2009, 08:55 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 30 Σεπ 2008, 09:50
Δημοσιεύσεις: 22
Τοποθεσία: ΧΑΝΙΑ
Goldfish έγραψε:
Tελικά τι έκανε ο φίλος με τη C5. Γράψε μας ενδιαφέρει (αν και έχω 3 ακόμα χρόνια για να συμπληρώσω 5ετία, λογικά θα έχουν πέσει και οι σφαίρες).


Αγαπητέ συνάδελφε, τίποτα απολύτως δεν έκανα! Λάστιχα άλλαξα γιατί ήταν λιγάκι ξεραμένα, και απο εκεί οφειλόταν η αίσθηση ότι "χτυπάει" το αμάξι! Είναι 8 χρονών τώρα και δεν του έχω πειράξει τίποτα στην ανάρτηση! Αυτές οι σφαίρες δεν έχουν καμία σχέση με αυτές που χρησ. η φίρμα σε προηγούμενα μοντέλα! Απόλυτα αξιόπιστες! Το αμάξι είναι μαγικό χαλί όπως ήταν την πρώτη μέρα που το πήρα!
Μην ανησυχείς, από θέμα χρόνων μη φοβάσαι, από χιλιόμετρα δεν ξέρω να σου πω, αλλά αν φοβάσαι μην "πολυκαιρίσουν" τα στοιχεία της ανάρτησης και πάθεις τίποτα, πολύ απλά καμιά σχέση!
Καλές βόλτες με το μαγικό χαλί σου!

_________________
Of all the things I've lost, I miss my mind the most...


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Συντήρηση ανάρτησης C5
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 27 Σεπ 2009, 09:44 
Χωρίς σύνδεση
Assistant
Assistant
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 30 Αύγ 2008, 23:47
Δημοσιεύσεις: 14930
Τοποθεσία: Ριο (Πατρας) - Καλλιθεα (Αθηνα)
Λαδια αναρτησης δεν αλλαξες :? :? Θα γινει καμια στραβη και θα τρεχεις...... :suspi Ας μην παιζουμε με αυτα τα πραγματα.......
Ειναι σαν να μην αλλαζεις λαδια στον κινητηρα ή βαλβολινη στο κιβωτιο......

_________________
ΕικόναΕικόνα
Citroen XantiaΙΙ VSX 1.8i16V,1998,276100kmΕικόνα
Citroen ΒΧ14Ε,1985,177000km
Renault MeganeI 1.4eClima/Lux,1998,114000km


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Συντήρηση ανάρτησης C5
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 27 Σεπ 2009, 10:02 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 30 Σεπ 2008, 09:50
Δημοσιεύσεις: 22
Τοποθεσία: ΧΑΝΙΑ
billaras έγραψε:
Λαδια αναρτησης δεν αλλαξες :? :? Θα γινει καμια στραβη και θα τρεχεις...... :suspi Ας μην παιζουμε με αυτα τα πραγματα.......
Ειναι σαν να μην αλλαζεις λαδια στον κινητηρα ή βαλβολινη στο κιβωτιο......


Τα είδε ο δικός μου ο machineman!!! Αυτός με διαβεβαίωσε ότι όλα είναι οκ... Του έχω εμπιστοσύνη απόλυτη, να φανταστείς είχε κολλήσει το πίσω αριστερά παράθυρο, 400 ευρώ έκανε ο γρύλλος! και όμως έκατσε έκανε πατέντα και τώρα δουλεύει μια χαρά! Στην αντιπροσωπεία είμαι 1000% σίγουρος θα μου έλεγαν "αλλαγή! Δε φτιάχνει αυτό! Πλήρωνε!"

Είμαι ασχετούλης από μηχανολογικά αυτοκινήτων γενικά το παραδέχομαι, αυτά που κάνω δεν τα κάνω επειδή είναι του κεφαλιού μου ιδέες! Απλά εμπιστεύομαι κάποιους ανθρώπους!

_________________
Of all the things I've lost, I miss my mind the most...


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Συντήρηση ανάρτησης C5
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 27 Σεπ 2009, 11:15 
Χωρίς σύνδεση
Assistant
Assistant
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 30 Αύγ 2008, 23:47
Δημοσιεύσεις: 14930
Τοποθεσία: Ριο (Πατρας) - Καλλιθεα (Αθηνα)
Και ωραια οοοοοολα αυτα, αλλα πες μου τι θα κανεις, αν τα παιξει καποια απο τις 2 τρομπες του, λογω κακης λιπανσης, ή καποια μουκαλα αναρτησης, ή οι σφαιρες σου καταστραφουν απο την λειτουργια με παλια υγρα :? Θα σου κανει "πατεντα" για να γλιτωσεις το "αδειασμα της τσεπης" και το χαρακιρι απο το κοστος :? :?

_________________
ΕικόναΕικόνα
Citroen XantiaΙΙ VSX 1.8i16V,1998,276100kmΕικόνα
Citroen ΒΧ14Ε,1985,177000km
Renault MeganeI 1.4eClima/Lux,1998,114000km


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Συντήρηση ανάρτησης C5
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 27 Σεπ 2009, 21:37 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 01 Δεκ 2007, 05:05
Δημοσιεύσεις: 8103
Τοποθεσία: Pablo Escobar Preveza
Εχει δικιο ο βιλλαρας για τα υγρα αλλα και για τις τιμες που ανεφερε ο φιλος πραγματι ισχυουν γιατι ρωτησα το παλικαρι που ειναι στα αντ/κα στην εδω αντ/πεια καιοντως μου ειπε για 165ε η καθε σφαιρα καιμου ηρθαν 165 χτυπηματα στη τσεπη επι 4 ειναι δυνατον?δεν παμε καθολου καλα αφορνη της συζητησης ειναι ενα ασπρο C5 που το εψηνα να παρω μοντελο 2004 με 85000χλμ και τελικα λεω ασε καθομε εκει που ειμε.............

_________________
1995 Citroen Visa I '79 652cc ως το 2001
1998 Citroen Visa II '84 652cc ως το 2006
2001 Fiat Brava SX '01 1.2cc 16v ως το 2005
2005 Citroen Xantia II ΄99 1,6cc 8v Lpg ως το 2019
2006 Fiat Seicento ΄01 1.1cc Sporting Abarth ως το 2007
2009 Honda Jazz ΄09 1,2cc ως το 2020
2020 Citroen Xantia II '00 1.8cc 16v Lpg
2020 Citroen Xsara II '03 1.4cc 8v Lpg


Το/Τα ακόλουθα μέλος ευχαρίστησε xantiamanolis για την δημοσίευση του/της: billaras
Κορυφή 
 
 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 1 από 7 [ 98 Δημοσιεύσεις ] Μετάβαση στην σελίδα 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Επόμενο



Συναφή θέματα

Σωληνάκια άναρτησης xanthia
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά Xantia
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 15
πρόβλημα ανάρτησης
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C5
Συγγραφέας: daskalos
Απαντήσεις: 16
Βελτίωση ανάρτησης στο citroen ΑΧ-SAXO
Δ. Συζήτηση: AX
Συγγραφέας: GEMI
Απαντήσεις: 53
Θόρυβος ανάρτησης C5 II
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση C5
Συγγραφέας: MAKRY...MALLIS
Απαντήσεις: 13
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια