Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Πέμ 28 Μαρ 2024, 20:14 ]


 Σελίδα 1 από 1 [ 6 Δημοσιεύσεις ] 



 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Saxo 1.1 2000 Manual
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 06 Ιουν 2008, 12:16 
Άβαταρ μέλους
Καλησπέρα. νέος εδώ, μόλις πήρα ένα μεταχειρησμένο για 2300 και προσπαθώ εδώ και κάτυι ώρες να βρω έναν οδηγό χρήσης .. δηλαδή αυτά τα βιβλία που έχουν τα αμάξια που δείχνει το κάθε κουμπί τι κάνει και λοιπά.. Βρήκα μόνο κάτι στα Γαλικά, που δεν είναι κ η γλώσσα μου

Έχει κανείς να προσφαίρει κάποιο χέρι βοηθείας? Έστω και και Αγγλκά, δεν έχω κανένα πρόβλημα!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 06 Ιουν 2008, 12:43 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 29 Νοέμ 2006, 15:33
Δημοσιεύσεις: 4076
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη
Καλημερα φιλε.

Πες μου που βρηκες τα δυσκολα?για να σε βοηθησω.

Πιο κουμπι δεν καταλαβαινεις τι κανει?

Το saxo δεν εχει τρελα κουμπια που να θελουν ιδιαιτερες γνωσεις.
Στην κονσολα.


Εικόνα

Λοιπον με βαση τη φωτογραφια σου λεω την λειτουργια των κουμπιων απο αριστερα προς δεξια.

Αριστερο κουμπι: ξεθολωμα για το πισω τζαμι(αν ειχες ηλεκτρικους καθρεπτες θα ξεθολωναν και αυτοι)

Το διπλα κουμπι ειναι τα αλαρμ

Το διπλα κουμπι ειναι το aircondition.(Αυτο το κουμπι θα υπαρχει μονο αν εχεις aircondition αλλιως θα ειναι μαυρο.

Το διπλα κουμπι ειναι η ανακυκλωση αερα.Οταν ειναι πατημενο(αναμενο) τοτε σου ανακυκλωνει τον αερα που εχεις στην καμπινα.Οταν δεν ειναι πατημενο σου βαζει μεσα νεο αερα.

Κατω απο το radio cd:

Καλοριφερ-aircondition.Στο μπλε ειναι κρυο στο κοκκινο ζεστο διπλα υπαρχει η ρυθμιση του αερα ποσο δυνατα θες να βγαινει και απο κατω η ρυθμιση που θες να βγαινει πιο πολυ.Παρ μπριζ ,ποδια μπροστα κλπ...

Τα ηλεκτρικα παραθυρα αν εχεις ειναι πισω απο το λεβιε ταχυτητων

Κλασικα πισω απο το τιμονι υπαρχουν ρυθμισεις κορνα ,φωτα,προβολακια(αν εχεις)φωτα ομιχλη υαλοκαθαριστηρες.

Κατω αριστερα απο το τιμονι υπαρχει μια ρυθμιση που ανεβωκατεβαζεις τα μπροστινα φωτα.Διπλα και λιγο πιο κατω ανοιγει το καπο.

Πανο στον ουρανο εχει το φως καμπινα που εχεις 3 ρυθμισεις.

1.μονιμα αναμενο
2.να αναβει με τις πορτες
3.να μην αναβει ποτε.

Στο πορτ μπαγκαζ αριστερα υπαρχει ενα φως που αναβει μολις ανοιξεις το πορτμπαγκαζ.Κατω απο τη μοκετα θα βρεις μια βιδα που ξεβιζονει για να πεση η ρεζερβα.Μεσα στη ρεζερβα εχει τα απαρετητα εργαλεια.

Στο καπο δεξια επανω εχει ενα κοκκινο κουμπακι.Αυτο ειναι για να κοβει τις βενζινες σε περιπτωση ατυχηματος.Μπορει καμια φορα(πολυ σπανιο)αν πεσεις σε μεγαλη λακουβα να σου σβησει το αυτοκινητο,Ανοιγεις μπροστα και πατας το κουμπακι κατω)Το εχω παθει μια φορα.

Αυτα δεν μπορβ να σκεφτώ κατι αλλο.Ελπιζω να βοηθησα.
Οτι αλλο θες εδω ειμαστε :thumbup

_________________
SoCrazy
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 07 Ιουν 2008, 15:01 
Άβαταρ μέλους
Καλησπέρα! Με κάλυψες απόλυτα και σε ευχαριστώ πάρα πολύ! Ότι ήθελα να μάθω, το ανέφερες.

Μια απορία, μπας και έχει συμβεί σε κανέναν από σας, το πήγα χθες για Βιολογικό Καθαρισμό σε ένα πάρκο, και μετά τον καθαρισμό, παρατήρησα ότι το παράθυρο του συνοδηγού δεν κατεβαίνει. Δηλαδή όταν πατάω το κουμπί για να ανεβεί (είναι τέρμα ψιλά) ακούω τον μηχανισμό να προσπαθεί να το ανεβάσει, αλλά όταν πατάω το κάτω κουμπί .. απόλυτη ησυχία.


Δεν υπάρχει τρόπος τώρα να το ανοίξω έστω χειροκίνητα? Εννοείται πως θα περάσω και από τον τεχνικό που τυχαίνει να είναι κ ο πωλητής αλλά λέω μήπως η λύση είναι κάπου στα φανερά?

και κάτι ακόμα, τις μισές φορές που κάθομαι στο αμάξι, μου ανάβοσβήνει η ένδειξη AIR BAG...


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 07 Ιουν 2008, 15:34 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 29 Νοέμ 2006, 15:33
Δημοσιεύσεις: 4076
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη
Φιλε βιολογκο καθαρισμος οπως και γυαλισματα κερωματα κλπ τυχαινει να κανω εγω γιατι αυτη ειναι η δουλεια μου.

Ποσο πληρωσες και τι ακριβως σου εκανε.

Δεν ξερω αν εχει σχεση με τον καθαρισμο η ζημια που επαθες αλλα πολες φορες επειδη δεν κανουν στεγνω καθαρισμο στο ταμπλο και τα κουμπια γινονται διαφορες ζημιες απο υγρασια.

Οσο για την ενδειξη που αναβοσβηνει αν δεν κανω λαθος(θα το ρωτησω για σιγουρια) υπαρχει μια φισα κατω απο το καθησμα σου.Την βγαζεις και την ξαναβαζεις και αυτο θα στρωσει.Αν δεν στρωσει ριξε λιγο σπει για επαφες.

_________________
SoCrazy
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 07 Ιουν 2008, 20:35 
Άβαταρ μέλους
μην πέσεις ... 110 έδωσα για βιολογικό καθαρισμό στα καθήσματα, τα πλαινά πλαστικά και το ταμπλό, την οροφή και το πάτωμα (χωρίς πορτ μπαγάζ).

Στην τιμή αυτήν είχε και καλά δώρο καθαρισμό μέσα έξω (πλήσιμο δηλαδή).

Παρέλαβα το αμάξι βρεγμένο πάντως και έπρεπε να το στεγνώνω 2 μέρες.

Δόξα το Θεό ο πατέρας μου είναι πολύ ικανός άνθρωπος, και αφού καθαρίσε λίγο το κουμπί ης πόρτας (δίπλα στο χειρόφρενο), το παράθυρο δούλεχε).
επόση χώθηκε λίγο κάτω από το κάθισμα και έβαλε κάπου μονοτική ταινία και η ένδειξη έπαψε να εμφανίζεται.

Χαίρομαι πάντως πάρα πολύ που όσα κάναμε από ένστικτο, επιβεβαιώνονται σωστά από σένα.

Ευχαριστώ πολύ


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 08 Ιουν 2008, 00:13 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 29 Νοέμ 2006, 15:33
Δημοσιεύσεις: 4076
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη
xaxaxa τιποτα να σαι καλα και οτι αλλο θες εδω ημαστε.

Οσο για τον τυπο που σου εκανε τον βιολογικο πεστου να μπει στο www.autoclean.forumup.gr να του μαθουμε τη δουλεια γιατι με βαση αυτα που λες δεν ξερει τι του γινετε.

_________________
SoCrazy
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 1 από 1 [ 6 Δημοσιεύσεις ] 



Συναφή θέματα

ΠΑΘΗΤΙΚΗ ΑΣΦΑΛΕΙΑ SAXO
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση Saxo
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 37
Πόσα λίτρα χωράει το ρεζερβουάρ του Saxo
Δ. Συζήτηση: Γενικές συζητήσεις
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 14
Πρεμιέρα της Skoda Fabia Super 2000
Δ. Συζήτηση: Διεθνείς Αγώνες
Συγγραφέας: VeRDe
Απαντήσεις: 0
ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΙΜΟΝΙ SAXO VTS
Δ. Συζήτηση: Τα πρώτα σας βήματα!
Συγγραφέας: zeon44
Απαντήσεις: 9
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ