Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Παρ 29 Μαρ 2024, 01:25 ]


 Σελίδα 1 από 1 [ 4 Δημοσιεύσεις ] 



 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Στράβωμα Βαλβίδων
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 06 Αύγ 2009, 20:58 
Άβαταρ μέλους
καλησπερα παιδια .......πηγαίνοντας για καλλιθεα χαλκιδικης σε ενα σημειο πριν τις φωκιες πηγαινα με 150χ.α και τα περισσοτερα αυτοκινητα με ανοιγαν χωρις προβληματα ,μεχρι που επεσα πισω απο ενα hyundai coupe 1.6 και δεν με ανοιγε με τιποτα :angry .. ε...και εγω σαν τρελος :mad και επειδη βιαζομουν λιγο βγαινω απο δεξια να κανω προσπεραση λες και εχω 300+αλογα :wrc :ot που παω ο καρμιρης με το 1.4 look vts saxo με μονες μετατροπες group n και ενα βαρελακι??ετσι πως ειμαι με 140 κατεβαζω 4η και φτανω με 170χ.α διπλα του, αλλα ο μαλακας μολις πηγα να τον περασω αρχισε να το δινει :eek και απο την βιασινει μου να βαλω την 5η γιατι η 4η επιασε κοφτη και οδρομος τελειωνε ..δεν επερνε που δεν επερνε καλα της σχεσης μπαινει 3η :surprised :guns ...ε μολις τον περασα λιγο και μπηκε η 3η ακουγεται ενας δυνατος θορυβος και εσβησε το αυτοκινητο :sad ...λεω παει το σαζμαν...σταματαω στην γωνια τραβαω μιζα τιποτα εκανε σαν ψωφιο ... δεν ειχα οδικη βοηθεια ουτε καρτα στο κινητο :cry ...πως βοηθησε ο Θεος εκεινη τι στιγμη περασε η ιντερσαλονικα κανω σημα σταματαει τουλεω ποσο θες για θεσ/νικη 200Ε :surprised και εγω ειχα μονο 15ε πανο μου τα αλλα ηταν στην τραπεζα...καλα του λεω αστο ...ειδε αν εσπασε ο ιμαντας χρονισμου..του κλαφτικα λιγο και μου λεει ως τα μουδανια 110Ε ε το πηγα απο δω το πηγα απο κει..... ο δρομος του ηταν ουτος η αλλος στα μουδανια και με πηγε τσαμπα :razz :thumb !....επειδη ηταν κυριακη τα συνεργεια ηταν κλειστα το παραταω σε ενα συνεργειο απο εξω.... περνω τηλ τον ξαδερφο στην καλλιθεα με το κην του καλου ανθρωπου...μολις ηρθε ο ξαδερφος το πηγαμαι σε ενα γνωστο του και το αφησαμε .....την αλλη μερα πηγαμαι το ειδε ο μαστορας και το μονο που ειπε ηταν οτι επρεπε να λυθει ο κινητηρας για να δει τι εχει ....δεν μπορουσε να καταλαβει...με περνει τηλ την αλλη μερα και μου λεει οτι στραβωσαν οι βαλβιδες :thumb :mrgreen συνολο... 500 ευρο ζημια :gflag ...απο δευτερα εμεινα ως και την πεμτη σημερα δηλαδη στην καλλιθεα που εφτιαξαν την μηχανη....απο οτι μου ειπε εκανε και πλαναριζμα βαλβιδες :thumb ανεβασε και την συπιεση. :thumb :read ε ενταξει το θεμα ειναι οτι απο καποιους μαλακες εγωιστες δες τι μπορεις να παθεις...πειρα και μια βαλβιδα θεοστραβη ετσι για να θυμαμαι :D :D τελος καλο ολα καλα..


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΣΤΡΑΒΩΜΑ ΒΑΛΒΙΔΩΝ 500 ΕΥΡΟ ΖΗΜΙΑ!!!
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 07 Αύγ 2009, 01:48 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 29 Ιουν 2008, 23:34
Δημοσιεύσεις: 1065
πολυ λιγα λεφτα σου πηρε.. για αυτες τις δουλειες η "ταριφα" φτανει και ξεπερναει τα 1000 ευρω...

αυτο θα σου ελεγα παντως δες το θετικα.. κατεβασες συμπιεση θα πεταει το εργαλειο! :lol

το πιο σημαντικο ειναι να μην σου ξανα παρουσιασει προβλημα.. ξερω αυτοκινητο που μετα απο τετοια δουλεια δουλευει ΡΟΛΟΙ. και ξερω αυτοκινητο που πινει μετα απο τετοια δουλεια το λαδι οπως την βενζινη... βαζει μπροστα και πεταει το λαδι της ζωης του απο την εξατμιση..


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΣΤΡΑΒΩΜΑ ΒΑΛΒΙΔΩΝ 500 ΕΥΡΟ ΖΗΜΙΑ!!!
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 08 Αύγ 2009, 15:05 
Άβαταρ μέλους
VeRDe έγραψε:
πολυ λιγα λεφτα σου πηρε.. για αυτες τις δουλειες η "ταριφα" φτανει και ξεπερναει τα 1000 ευρω...

αυτο θα σου ελεγα παντως δες το θετικα.. κατεβασες συμπιεση θα πεταει το εργαλειο! :lol

το πιο σημαντικο ειναι να μην σου ξανα παρουσιασει προβλημα.. ξερω αυτοκινητο που μετα απο τετοια δουλεια δουλευει ΡΟΛΟΙ. και ξερω αυτοκινητο που πινει μετα απο τετοια δουλεια το λαδι οπως την βενζινη... βαζει μπροστα και πεταει το λαδι της ζωης του απο την εξατμιση..

Μεχρι στιγμης λαδια δεν βλεπω να πεταει απο την εξατμιση το εχω κανει γυρο στα 400 χιλιομετρα μετα την ζημια....το μονο προβλημα που εχει προκηψει ειναι ....οταν βαζω 1η ή οπισθεν και πριν αφησω τελειος το συμπλεκτη το αυτοκινητο αρχιζει να ψιλοκινητε και κλωτσαει ολοκληρο χτυπαει δυνατα οταν αφησω τελειος το συμπλεκτη ολα καλα,....οπως οταν πας με 30 χ.α και βαλεις 5η η 4η και κλωτσαει σχεδων το ιδιο πραγμα ....αυτος μου ειπε οτι ειναι απο το σαζμαν δεν εχει καμια σχεση με τον κινητηρα...δεν ξερω εδωσα 500 ευρο για να φτιαξω τη βλαβη και τωρα εχω απογοητυτει..


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΣΤΡΑΒΩΜΑ ΒΑΛΒΙΔΩΝ 500 ΕΥΡΟ ΖΗΜΙΑ!!!
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 08 Σεπ 2009, 13:08 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 09 Φεβ 2007, 19:48
Δημοσιεύσεις: 969
Τοποθεσία: Μέγαρα
Εικόνες: 0
agte έγραψε:
VeRDe έγραψε:
πολυ λιγα λεφτα σου πηρε.. για αυτες τις δουλειες η "ταριφα" φτανει και ξεπερναει τα 1000 ευρω...

αυτο θα σου ελεγα παντως δες το θετικα.. κατεβασες συμπιεση θα πεταει το εργαλειο! :lol

το πιο σημαντικο ειναι να μην σου ξανα παρουσιασει προβλημα.. ξερω αυτοκινητο που μετα απο τετοια δουλεια δουλευει ΡΟΛΟΙ. και ξερω αυτοκινητο που πινει μετα απο τετοια δουλεια το λαδι οπως την βενζινη... βαζει μπροστα και πεταει το λαδι της ζωης του απο την εξατμιση..

Μεχρι στιγμης λαδια δεν βλεπω να πεταει απο την εξατμιση το εχω κανει γυρο στα 400 χιλιομετρα μετα την ζημια....το μονο προβλημα που εχει προκηψει ειναι ....οταν βαζω 1η ή οπισθεν και πριν αφησω τελειος το συμπλεκτη το αυτοκινητο αρχιζει να ψιλοκινητε και κλωτσαει ολοκληρο χτυπαει δυνατα οταν αφησω τελειος το συμπλεκτη ολα καλα,....οπως οταν πας με 30 χ.α και βαλεις 5η η 4η και κλωτσαει σχεδων το ιδιο πραγμα ....αυτος μου ειπε οτι ειναι απο το σαζμαν δεν εχει καμια σχεση με τον κινητηρα...δεν ξερω εδωσα 500 ευρο για να φτιαξω τη βλαβη και τωρα εχω απογοητυτει..

Αυτο που περιγραφεις ειναι συμπτωμα συμπλεκτη λογω υπερβολικου ζορισματος κατα 90% και οχι μηχανης :thumb
το ανθρωπος εκανε την δουλεια του δεν φταιει αυτος :thumb

_________________
GS Club 1.0 1972, GS X3 1.3 1979, GSA X3 1.3 1982, BX GTi 16Valve 1.9 1989, Saxo LX 1.1 2000, Xsara Exclusive 1.6 2003, C3 1.4 HDi 2007. Εχω LHM στις φλεβες μου.....
http://www.imageshack.gr/view.php?file= ... gldkx1.jpg
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 1 από 1 [ 4 Δημοσιεύσεις ] 



Συναφή θέματα

Ρύθμιση βαλβίδων saxo vts 1400 κάθε πόσα χιλιόμετρα κάνεις?
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά Saxo
Συγγραφέας: zeon44
Απαντήσεις: 3
Ρυθμιση Βαλβιδων
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά Xsara
Συγγραφέας: Someone
Απαντήσεις: 11
Ρυθμισμα βαλβιδων
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά Xantia
Συγγραφέας: eka
Απαντήσεις: 25
Xsara Picasso - Τσιμουχάκια Βαλβίδων, Αξίζει ή όχι;
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά Xsara
Συγγραφέας: bakevang
Απαντήσεις: 28
Μεταβλητός χρονισμός βαλβίδων...??
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C2
Συγγραφέας: tigreos
Απαντήσεις: 18
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ