Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Πέμ 28 Μαρ 2024, 11:05 ]


 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ANTIPOLLUTION FAULT
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 06 Ιαν 2017, 13:29 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 23 Σεπ 2007, 14:38
Δημοσιεύσεις: 917
Τοποθεσία: PALLHNH
Εικόνες: 3
Άλλη σχέση το αντιπολουσιον άλλο το δακρυ της φλατζας.μην τα μπλέκεις.αστο όπως είναι.αν δεις να μπερδεύει νερά σπάνιο στο μοτέρ σου τότε φτιαχτό.η τσέπη δικιά σου

_________________
Xsara 1.6. 16v


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ANTIPOLLUTION FAULT
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 19 Ιαν 2017, 20:15 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ 19 Μαρ 2015, 17:39
Δημοσιεύσεις: 308
Έχω το 1.6 16V του 2007 με ηλεκτρονικό γκάζι. Μου έκανε ακριβώς το ίδιο την πρωτοχρονιά. Έκανα μια μικρή απόσταση μέχρι ένα εστιατόριο ακριβώς όπως το περιέγραψες και όταν τελείωσα και πήγα να φύγω, όλα τέλεια! Το έκανε κι άλλη μία φορά το πρωί που είχε χιονίσει στη Ν.Σμύρνη και όταν σχόλασα, όλα άψογα. Το μοτέρ έχει 135.000 χλμ εκ των οποίων τα τελευταία 76 έχουν γίνει με υγραέριο.
Το μυαλό μου την πρώτη φορά πήγε στη βαλβίδα ρελαντί, αλλά τώρα που διάβασα για τη βαλβίδα κρύας εκκίνησης (αγνοούσα την ύπαρξή της), θεωρώ ότι κάτι θα παίζει με αυτήν [emoji4]


Sent from my iPad using Tapatalk


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ANTIPOLLUTION FAULT
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 19 Ιαν 2017, 20:39 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 14 Σεπ 2015, 18:02
Δημοσιεύσεις: 3506
gregxsara έγραψε:
Άλλη σχέση το αντιπολουσιον άλλο το δακρυ της φλατζας.μην τα μπλέκεις.αστο όπως είναι.αν δεις να μπερδεύει νερά σπάνιο στο μοτέρ σου τότε φτιαχτό.η τσέπη δικιά σου


Συγγνώμη, τώρα είδα το σχόλιο. Νερά δε μπερδεύει σίγουρα... 100%. Δεν υπάρχει κανένα σημάδι... τα λάδια είναι πεντακάθαρα... το ίδιο και η τάπα. Απλά είπα μήπως οι δυο "βλάβες" σχετίζονται. Ξέχασα να πω οτι πριν το καλοκαίρι είχα ρίξει ένα "σφραγιστικό ψυγείου" και από τότε δεν έχει ξαναδακρύσει.
Θα φτιαχτεί αλλα θα πρέπει να υπάρχει χρόνος και ταυτόχρονα να είναι στο ίδιο μέρος και τα δυο μας αυτοκίνητα για να μπορεί ο πατέρας μου να κινείται.

zeos έγραψε:
Έχω το 1.6 16V του 2007 με ηλεκτρονικό γκάζι. Μου έκανε ακριβώς το ίδιο την πρωτοχρονιά. Έκανα μια μικρή απόσταση μέχρι ένα εστιατόριο ακριβώς όπως το περιέγραψες και όταν τελείωσα και πήγα να φύγω, όλα τέλεια! Το έκανε κι άλλη μία φορά το πρωί που είχε χιονίσει στη Ν.Σμύρνη και όταν σχόλασα, όλα άψογα. Το μοτέρ έχει 135.000 χλμ εκ των οποίων τα τελευταία 76 έχουν γίνει με υγραέριο.
Το μυαλό μου την πρώτη φορά πήγε στη βαλβίδα ρελαντί, αλλά τώρα που διάβασα για τη βαλβίδα κρύας εκκίνησης (αγνοούσα την ύπαρξή της), θεωρώ ότι κάτι θα παίζει με αυτήν [emoji4]


:thumb Εγώ πλέον το χω κάνει επιστήμη. Η αντίδραση είναι πάντα η ίδια. Και μετά από 10 λεπτά αναμμένο σβήνουν τα πάντα και είναι σαν να μη το έβγαλε ποτέ. Επειδή αυτό τον καιρό δεν κινείται, δεν έχει μπει συνεργείο ακόμα.
Από τότε που έγραψα αυτό το θέμα εδώ δεν το επανεμφάνισε. :D
Παλιότερα όταν ήταν και στα τελευταία της η αντλία βενζίνης όλο το χειμώνα είχαμε το ίδιο θέμα. Μικρός εγώ ακόμα γυμνάσιο είπα οτι φταίει η υγρασία... Το πιο τρελό από όλα είναι οτι κατέβαινα το βράδυ το ζέσταινα 10 λεπτά και μετά έβαζα μια κουβέρτα πάνω στο χώρο του μοτέρ... ΝΑΙ κουβέρτα !! :laugh Και το πρωί δεν έβγαζε βλάβη... :laugh :laugh Όταν δεν έκανα το κόλπο με την κουβέρτα 99% την άλλη μέρα έβγαζε antipollution. (Δεν είχαν αλλαχθει ακομα πολλαπλασιαστες)

Αυτά που είπε ο Βαγγέλης παραπάνω όμως τα έχω γράψει να τα ελέγξουν στη λίστα με τις παρατηρήσεις μου.

_________________
2002 Xsara 1.6 16v Exclusive (18/01/2002 - 21/08/2018)
2016 C4 1.6 BlueHdi 120 S&S (4/06/2016- )
MY2019 Ford Fiesta ST-line (12/10/2018-)


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ANTIPOLLUTION FAULT
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 20 Ιαν 2017, 17:04 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 09 Σεπ 2006, 19:08
Δημοσιεύσεις: 1576
Τοποθεσία: ΝΙκαια
zeos έγραψε:
Το μυαλό μου την πρώτη φορά πήγε στη βαλβίδα ρελαντί, αλλά τώρα που διάβασα για τη βαλβίδα κρύας εκκίνησης (αγνοούσα την ύπαρξή της), θεωρώ ότι κάτι θα παίζει με αυτήν


Αγαπητε καλα εκανες και αγνοουσες την βαλβιδα ρελαντι & της βαλβιδας κρυας εκκινησης γιατι απλα αυτο το μοτερ δεν εχει.

Εχει μονο αισθητηρα θερμοκρασιας ψυκτικου υγρου και map sensor στον οποιο περιεχετε και ο iat sensor (αισθητηρας θερμοκρασιας εισερχομενου αερα).
Οι στροφες του κινητηρα ρυθμιζονται απευθειας απο το
σερβο της πεταλουδας.

_________________
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ANTIPOLLUTION FAULT
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 20 Ιαν 2017, 17:16 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 24 Ιουν 2009, 18:35
Δημοσιεύσεις: 4428
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη
Εικόνες: 3
:agree

_________________
Βασίλης AX Gti


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 3 από 3 [ 35 Δημοσιεύσεις ] Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3



Συναφή θέματα

Ενδειξη Engine Fault
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά Θέματα
Συγγραφέας: sphaedra
Απαντήσεις: 0
Anti pollution system fault
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά DS3
Συγγραφέας: filippos83
Απαντήσεις: 16
Depollution system Fault
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά Θέματα
Συγγραφέας: χρηστος K
Απαντήσεις: 25
Power Steering Fault
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C5
Συγγραφέας: pikos2000gr
Απαντήσεις: 2
F40A oil gauge fault
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C5
Συγγραφέας: jor
Απαντήσεις: 11
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ