Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Πέμ 25 Απρ 2024, 11:36 ]


 Σελίδα 1 από 1 [ 5 Δημοσιεύσεις ] 



 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: HELP!!!
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 04 Μάιος 2007, 01:48 
Άβαταρ μέλους
Ειχα τα μαμα αμορτισερ(αθλια κατασταση), και αλλαζοντας τα με μαυρα bilstein, παρατηρησα οτι το εμπρος μερος του αυτοκινητου σηκωθηκε κατα 2 εκατοστα.
Εχει παρατηρησει κανεις αλλος, τετοιο φαινομενο στην Xsara του, με αλλαγη των αμορτισερ απο μαμα σε κατι αλλο?


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: HELP!!!
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 04 Μάιος 2007, 07:38 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ 21 Σεπ 2006, 07:45
Δημοσιεύσεις: 256
Τοποθεσία: Πειραιας-Κερατσινι-Ιλιον
Nasos έγραψε:
Ειχα τα μαμα αμορτισερ(αθλια κατασταση), και αλλαζοντας τα με μαυρα bilstein, παρατηρησα οτι το εμπρος μερος του αυτοκινητου σηκωθηκε κατα 2 εκατοστα.
Εχει παρατηρησει κανεις αλλος, τετοιο φαινομενο στην Xsara του, με αλλαγη των αμορτισερ απο μαμα σε κατι αλλο?


Μην ανησυχεις καπου ειναι φυσιολογικο. Τα μαμα αμορτισερ ειναι λαδιου και σκετικα πεφτουν γρηγορα και σε αποδοση αλλα και δεν εχουν καθολου rebaount οπως τα αμορτισερ αεριου-λαδιου. Επισης απο την στιγμη που οπως λες ειχες αμορτισερ σε αθλια κατασταση ειναι φυσιολογικο να εχουν πεσει και συναμα να φαινεται ποιο χαμηλο το εμπρος μερος και βαζοντας τα καινουργια σε συνδιασμο με τα παραπανω εχεις αυτο το αποτελεσμα.
Εχει υποψη σου οτι οπως ησουν πριν, πιθανον να ηταν λαθος διοτι σε δυνατα φρεναρισματα να βυθιζοταν εντονα η μουρη του αυτοκινητου με αποτελεσμα αποσταθεροποιηση του πισω μερους.
Παντος μπορεις να μετρησεις εμπρος-πισω και αν εχεις διαφορα περιπου 2 με 3,5 εκατοστα εισαι ΟΚ.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 04 Μάιος 2007, 23:56 
Άβαταρ μέλους
Εχεις απολυτο δικιο φιλε μου, και εγω ετσι πιστευω αλλα ηθελα να το επιβεβαιωσω και απο αλλους.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 03 Αύγ 2007, 14:42 
Άβαταρ μέλους
φιλε νασο το ιδιο επαθα κ γω αλλαζοντας τα ελατηρια μπροστα.ηταν για χαμηλωμα,3 ποντους πιο κοντα απο τα μαμα και μολις τα αλλαξα κ περιμενα να δω με ανυπομονισια το μωρο μου, αυτο ψηλωσε.....Εγινε ετσι λογω οτι τα αμορτισερ δεν ηταν τα καλυτερα..


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 06 Αύγ 2007, 17:33 
Άβαταρ μέλους
Αν θες ντε και καλά να το φέρεις στα ίσα του, προσπάθησε να παίξεις λίγο με την αναρτηση.. Στο λέω γιατί κι εγώ το έπαθα με τα ελατήρια.. Δεν έχει τρελλά αποτελέσματα, απλώς μου είχε κάτσει κι ήθελα λίγο να χαμηλώσει.


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 1 από 1 [ 5 Δημοσιεύσεις ] 





Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 15 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια