Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Παρ 19 Απρ 2024, 11:03 ]


 Σελίδα 1 από 1 [ 7 Δημοσιεύσεις ] 



 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Κεντρικό κλείδωμα και ίσως μπαταρία
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 24 Αύγ 2008, 13:22 
Άβαταρ μέλους
Έχουμε και λέμε!Πήγα χθες σε ένα μαγαζί με συναγερμούς για να μου ξηλώσει το συναγερμό γιατί είχε πρόβλημα.Όλα καλά με τα του συναγερμού όμως 1)Νέκρωσε το μαμά χειριστήριο δεν κλειδώνουν/ξεκλειδώνουν οι πόρτες παρά μόνο το κουμπί για το πορτμπαγκάζ(αυτό δουλεύει κανονικά).
Τα φλασάκια όμως όταν πατάω τα κουμπιά για τις πόρτες φαίνεται να δουλεύουν άσχετα που δεν κάνουν τπτ οι κλειδαριές.
2)Δεν δουλεύει το κεντρικό κλείδωμα.Κλείνω/ανοίγω με το κλειδί την πόρτα του οδηγού και η πόρτα του συνοδηγού παραμένει νεκρή.Το ίδιο ισχύει και αν κλειδώσω/ξεκλειδώσω από την ασφάλεια.Ο μάστορας μου είπε να πάω σε εξουσιοδοτημένο συνεργείο να το δούνε μόνο αυτοί μου είπε θα ξέρουν τι έγινε.

Άλλο πρόβλημα: Χθες το έσβησα για μερικά λεπτά και όταν πήγα να βάλω μπρος δεν έδινε μιζιές.Κάνει ένα "τσουπ" και τίποτα άλλο.Παρατήρησα μετά ότι μου έβγαλε το εικονίδιο για το λάδι.Συμπλήρωσα λίγο λάδι και ανέβηκε ο δείκτης μέχρι τη μέση αλλά πάλι η μίζα νεκρή.Επίσης παρατηρώ ότι στη πρώτη σκάλα μου ανάβει το λαμπάκι της μπαταρίας.(διευκρινίζω στην πρώτη σκάλα και όχι στην δεύτερη που ανάβουν όλα τα φωτάκια,αυτό είναι φυσιολογικό?)Δοκίμασα με καλώδια να το βάλω μπρος αλλά πάλι τπτ.Με τα πολλά το έβαλα σκαστό και δούλεψε.Όσο δουλεύει ,κανένα λαμπάκι δεν παραμένει ανοιχτό όμως όταν το σβήνω η μίζα είναι και πάλι νεκρή.

Κανένας που να είχε κάτι παρόμοιο;;;


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 24 Αύγ 2008, 13:28 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 23 Μαρ 2007, 21:58
Δημοσιεύσεις: 273
Τοποθεσία: ΘΗΒΑ
τσεκαρε την μπαταρια σου αλλα κατι μυρηζει για μιζα γιατι με τα καλωδια επρεπε να παρει,οποτε τσεκαρετη,οσο για το ξεκλειδωμα μου εχει τυχει εμενα σε xsara με συναγερμο και το μονο που ηθελε ηταν ενα συντονισμα το χειρηστηριο με τις κλειδαριες.αφου σιγουρευτηκα οτι το χειρηστηριο στελνει ολες τις εντολες.

_________________
ΑΜΑΞΙ ΓΡΗΓΟΡΟ,ΜΠΥΡΑ ΚΡΥΑ ΚΑΙ ΓΥΝΑΙΚΑ ΖΕΣΤΗ!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 24 Αύγ 2008, 14:10 
Άβαταρ μέλους
Και εμένα περνάει από το μυαλό ότι κάτι μπορεί να τρέχει με τη μίζα αλλά με προβληματίζει το ότι μέχρι χθες δούλευε μια χαρά χωρίς την παραμικρή δυσλειτουργία.Σε παλαιότερη εμπειρία με άλλο αμάξι πριν η μίζα να καταστραφεί τελείως ,πότε έδινε μιζιές και πότε όχι.

Όταν λες συντόνισμα είναι κάποιο κολπάκι που μπορώ να το κάνω εγώ(πχ διάβασα ότι πατάς για 10 sec το κουμπάκι του κλειδώματος όταν το έχεις γυρισμένο στην δεύτερη σκάλα ,κάτι που δοκίμασα χωρίς αποτέλεσμα) ή είναι δουλειά συνεργείου;


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 25 Αύγ 2008, 14:52 
Άβαταρ μέλους
Οκ το ένα πρόβλημα μόλις λύθηκε ήταν το κουμπάκι της μίζας χαλασμένο έβαλε ο μάστορας ένα γερμανικό και όλα κομπλέ!
Τώρα μπριζώνομαι ακόμα για το κλείδωμα και τον τηλεχειρισμό ,το πήγα σε 2 συνεργεία και δεν βρήκαν τι έχει,ο ένας μάλιστα μου είπε ότι ίσως να φταίει ένα εξάρτημα(δεν θυμάμαι πως το είπε) το οποίο έχει 300 ευρώ αουτς.Μάλλον δεν το γλυτώνω το εξουσιοδοτημένο συνεργείο :s


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 25 Αύγ 2008, 18:59 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 06 Μάιος 2008, 18:02
Δημοσιεύσεις: 1625
Τοποθεσία: VOLOS
τελος καλο ολο καλα δηλαδη

_________________
C4 2.0 VTS 223ps


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 26 Αύγ 2008, 22:47 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 23 Μαρ 2007, 21:58
Δημοσιεύσεις: 273
Τοποθεσία: ΘΗΒΑ
το συντονησμα εχει μια διαδηκασια ανοιξε κλεισε πατα ασε,δεν την θυμαμαι απεξω την εχω γραμμενη στο μαγαζι για περιπτωση αναγκης

_________________
ΑΜΑΞΙ ΓΡΗΓΟΡΟ,ΜΠΥΡΑ ΚΡΥΑ ΚΑΙ ΓΥΝΑΙΚΑ ΖΕΣΤΗ!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 03 Σεπ 2008, 13:12 
Άβαταρ μέλους
Σήμερα έφτιαξα και το κεντρικό κλείδομα.Ο μ@λ.. ο τεχνικός είχε κάψει τις κλειδαριές.150 ευρώ το μανίκι,πάλι καλά που δεν είχα και πεντάπορτο..


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 1 από 1 [ 7 Δημοσιεύσεις ] 



Συναφή θέματα

πως αλλαζουμε μπαταρια;
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C4 Picasso
Συγγραφέας: zetor
Απαντήσεις: 11
CITROEN C4 - ΜΠΑΤΑΡΙΑ & ΕΛΑΣΤΙΚΑ
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά Θέματα
Συγγραφέας: Pan_81
Απαντήσεις: 46
Μπαταρία..
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά Saxo
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 9
ΜΠαταρια Xsara
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά Xsara
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 10
Πεσμένη... μπαταρία. Τρόποι αντιμετώπισης
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C4
Συγγραφέας: MeddlingMageGR
Απαντήσεις: 19
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια