Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Πέμ 28 Μαρ 2024, 12:44 ]


 Σελίδα 1 από 1 [ 6 Δημοσιεύσεις ] 



 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Εκδοση 2ου κλειδιου
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 14 Ιαν 2009, 11:29 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 13 Ιαν 2009, 19:50
Δημοσιεύσεις: 13
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ-ΑΘΗΝΑ
Θελω να ρωτησω εαν μπορω να βγαλω 2ο κλειδι με αυτο που εχει τον τηλεχειρισμο γιατι δεν εχω την καρτα κωδικου.Επισης εαν μπορω να παω σε κλειδαραδικο και τι κοστος εχει;Εχω ακουσει οτι στην citroen xrevnoyn 200 ευρω.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Εκδοση 2ου κλειδιου
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 14 Ιαν 2009, 13:28 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 01 Δεκ 2007, 05:05
Δημοσιεύσεις: 8103
Τοποθεσία: Pablo Escobar Preveza
Μπορεις αλλα θελεις καρτα εαν δεν εχεις καρτα ξεχασετο εχω βγαλει στο ΧΑΝΤΙΑ 2 τηλ/ρια αλλα με την καρτα

_________________
1995 Citroen Visa I '79 652cc ως το 2001
1998 Citroen Visa II '84 652cc ως το 2006
2001 Fiat Brava SX '01 1.2cc 16v ως το 2005
2005 Citroen Xantia II ΄99 1,6cc 8v Lpg ως το 2019
2006 Fiat Seicento ΄01 1.1cc Sporting Abarth ως το 2007
2009 Honda Jazz ΄09 1,2cc ως το 2020
2020 Citroen Xantia II '00 1.8cc 16v Lpg
2020 Citroen Xsara II '03 1.4cc 8v Lpg


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Εκδοση 2ου κλειδιου
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 14 Ιαν 2009, 17:21 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 22 Μάιος 2007, 11:52
Δημοσιεύσεις: 1358
Τοποθεσία: Στην τρελα μου.....
Αν θυμαμαι καλα μπορουν να σου βρουν το κωδικο μεσω προγραμματος που εχουν στην αντιπροσωπεια.....οπως και κωδικο ραδιοφωνου κτλ.....

Ρωτα σε μια αντιπροσωπεια.....και 140 κανει το κλειδι για C2 δεν νομιζω να κανει το δικο σου 200.....

_________________
My C2 Super 1600!!!

Fast cars don't kill, SLOW drivers DO!!!!!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Εκδοση 2ου κλειδιου
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 15 Ιουν 2009, 11:31 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 30 Μαρ 2009, 13:05
Δημοσιεύσεις: 27
Βρήκα αυτό το θέμα και είπα να θέσω εδώ το πρόβλημά μου που είναι και σχετικό. Έχω το ίδιο πρόβλημα με τον φίλο ΗΛΙΑΣΚΤΜ. Έχω μείνει με ένα κλειδί του xsara και δεν έχω καθόλου την κάρτα. Ξέρεις κανείς που θα μπορέσω να βγάλω 2ο κλειδί χωρίς προβλήματα όπως π.χ. να κλειδώσει το immobilizer? Ρώτησα στην citroen και μου είπαν μια διαδικασία που στην ουσία είναι σαν να αλλάζουν κλειδαρίες "επαναπρογραμματισμός immobilizer" και το κόστος γύρω στα 200 ευρώ.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Εκδοση 2ου κλειδιου
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 26 Ιουν 2009, 22:41 
Άβαταρ μέλους
Ακομα και εαν καποιος χασει την καρτα με τον κωδικο με την ταυτοτητα του και την αδεια κυκλοφορειας μπορουν ωα σου τον δωσουν. Κρατανε παντα αντιγραφα απο ολα τα αυτοκινητα στα αρχεια τους στην Αθηνα. Τον κωδικο σου τον δινουν την επομενη μερα και συνηθως χρεωνουν 40Ευρω.

Γιαννης.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Εκδοση 2ου κλειδιου
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 26 Ιουν 2009, 23:21 
Χωρίς σύνδεση
Assistant
Assistant
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 30 Αύγ 2008, 23:47
Δημοσιεύσεις: 14930
Τοποθεσία: Ριο (Πατρας) - Καλλιθεα (Αθηνα)
maskok06 έγραψε:
Βρήκα αυτό το θέμα και είπα να θέσω εδώ το πρόβλημά μου που είναι και σχετικό. Έχω το ίδιο πρόβλημα με τον φίλο ΗΛΙΑΣΚΤΜ. Έχω μείνει με ένα κλειδί του xsara και δεν έχω καθόλου την κάρτα. Ξέρεις κανείς που θα μπορέσω να βγάλω 2ο κλειδί χωρίς προβλήματα όπως π.χ. να κλειδώσει το immobilizer? Ρώτησα στην citroen και μου είπαν μια διαδικασία που στην ουσία είναι σαν να αλλάζουν κλειδαρίες "επαναπρογραμματισμός immobilizer" και το κόστος γύρω στα 200 ευρώ.


Κοιταξε, καποιοι ΕΠΙΤΕΙΔΙΟΙ των αντιπροσωπειων θελουν να σε γδυσουν με το τιποτα.
ΔΕΝ χρειαζεται να αλλαξεις ολους τους αφαλους των κλειδαριων σου αν χρειαστεις να βγαλεις κλειδι.

Πας με τον κωδικο του κλειδιου σου και παραγγελνεις οσα κλειδια θες. Ακομα και αν χαλασει καποιος αφαλος π.χ. στην "μιζα" (switch), σε πορτα ή στο πορτ-παγκαζ σου, απλα σου παραγγελνουν αφαλο με τα χαρακτηριστικα των δικων σου κλειδαριων. ΔΕΝ χρειαζεται να τα αλλαξεις ολα επειδη θες να φτιαξεις μια κλειδαρια............ :eek :surprised :eek :surprised

Εμενα ο πατερας μου οταν χαλασε ο αφαλος του συνοδηγου (κατα περιεγο τροπο, ισως προσπαθησαν να το ανοιξουν με κλειδι αυτοκινητου... :eek :surprised :eek :surprised και την κατεστρεψαν) πηγαμε στην Renault και με την καρτα των κλειδιων μας εβγαλαν αφαλο μεσα σε 1 εβδομαδα με 15 ημερες, και ηταν μαζι με ενα κλειδι απλο καινουριο, με τα χαρακτηριστικα των δικων μας αφαλων και κλειδιων. :thumb :thumb Αν θυμαμαι καλα ειχε κοστος μαζι με την παραγγελια και την τοποθετηση καπου στα 70-75 ευρω.

yanni έγραψε:
Ακομα και εαν καποιος χασει την καρτα με τον κωδικο με την ταυτοτητα του και την αδεια κυκλοφορειας μπορουν ωα σου τον δωσουν. Κρατανε παντα αντιγραφα απο ολα τα αυτοκινητα στα αρχεια τους στην Αθηνα. Τον κωδικο σου τον δινουν την επομενη μερα και συνηθως χρεωνουν 40Ευρω.

Γιαννης.


:agree :agree
Πολυ σωστα. :thumb :thumb ΔΕΝ υπαρχει περιπτωση να ΜΗΝ ξερουν τους κωδικους του αυτοκινητου σου στην αντιπροσωπεια. Αν πας εκει (βεβαια για εμενα οσο πιο σπανια πας τοσο λιγοτερα λεφτα θα χασεις :mrgreen :lol :mrgreen :lol ) θα στα βρουν ολα. :thumb :mrgreen :thumb :mrgreen

_________________
ΕικόναΕικόνα
Citroen XantiaΙΙ VSX 1.8i16V,1998,276100kmΕικόνα
Citroen ΒΧ14Ε,1985,177000km
Renault MeganeI 1.4eClima/Lux,1998,114000km


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 1 από 1 [ 6 Δημοσιεύσεις ] 



Συναφή θέματα

Σβησιμο του κλειδιου ψηφιακη ενδειξη mk 2
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά Saxo
Συγγραφέας: AleZ750
Απαντήσεις: 14
Αλλαγη κλειδιου
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση C3
Συγγραφέας: Αντρεας12
Απαντήσεις: 9
Απωλεια κλειδιου και αγορα νεας πλακετας κλειδιου..
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C4
Συγγραφέας: Tsitourman
Απαντήσεις: 7
Αλλαγή κλειδιού
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C4
Συγγραφέας: koslinx
Απαντήσεις: 12
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ