Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Παρ 29 Μαρ 2024, 14:11 ]


 Σελίδα 1 από 1 [ 7 Δημοσιεύσεις ] 



 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ XENON-ΠΡΟΦΥΛΑΚΤΗΡΑΣ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 28 Μάιος 2010, 14:11 
Άβαταρ μέλους
Καλησπερα σε ολη την παρεα!Οπως φαινεται και απο τον τιτλο,προσεχως θα βαλω xenon στη xsara μου (1.4 vtr 2002).θα ηθελα λοιπον τη βοηθεια των ειδικων του site!Επειδη ειδα οτι αμα καθησω να περασω τα φωτα ετσι θα κανω 3 μερες αφου δεν υπαρχει ο χωρος για να βαλεις χερια να κανεις σωστη δουλεια,ηθελα να ρωτησω το εξης: για να βγει ο προφυλακτηρας ειναι μεγαλη μανουρα?και αν οντως πρεπει να τον βγαλω μηπως θα μπορουσατε να μου πειτε τι να προσεξω και ποσες βιδες πρεπει να βγαλω πανω-κατω?πρεπει να βγει τελειως?αν ειναι ευκολο και υπαρχει χρονος θα μπορουσε καποιος να μου γραψει συνοπτικα τι βηματα να ακολουθησω για να το βγαλω?
ευχαριστω!!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ XENON-ΠΡΟΦΥΛΑΚΤΗΡΑΣ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 30 Μάιος 2010, 13:07 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 29 Μάιος 2007, 20:57
Δημοσιεύσεις: 67
Τοποθεσία: Αργυρούπολη
φιλε μου καλημέρα! επειδή εχω βάλει και στο δικό μου αλλα και σε φιλων xenon στο αυτοκινητο, ποτε δεν εχω βγαλει προφυλακτηρα για να τα εγκαταστήσω. Εχω το ξαρα 2 οποτέ ξερω πολύ καλα τι χωρο εχεις πισω από τα φαναρια. Από την πλευρα του συνοδηγου λοιπον εχεις αρκετο χώρο να κινηθεις καθως πισω απο το φαναρι εχεις μονο το δοχειο για τα υγρα των καθαριστιρων. το μανικι ειναι απο την πλευρα του οδηγου οπου εκει τα πραγματα ειναι πολυ στριμωγμενα με την μοναδα του abs οποτε σου μενει ελαχιστος χωρος να κινηθεις. Μην τυχον και σου περασει απο το μυαλο να αποσυνδεσεις την μοναδα του abs, να κανες την δουλεια σου και μετα ξανα κουμπωμα. ΑΥΤΟ ΤΟ ΞΕΧΝΑΣ!! απλα θα ταλαιπωρηθεις λιγο παραπανω (και θα γρατζουνιστεις). γενικοτερα η εγκατασταση των xenon δεν ειναι δυσκολη διαδικασια. Για τον προφυλακτηρα δεν σου λεω να τον βγαλεις γιατι ειναι σχετικα δυσκολο και θελει προσοχη γιατι εκτος απο τις βιδες που εχει μπροστα που βλεπεις, στο πλαι (στην ενωση με το φτερο) εκει ειναι κουμπωτος και θελει προσοχη γιατι μπορει να σπασουν τα κουμπωματα! Μια φορα τον εχω βγαλει για να αλλαξω τα φαναρια και ειπα οτι δεν θα το ξανακανα!!!!

ελπιζω να σε βοηθησα!!

_________________
den exei simasia poso grigoro autokinito exeis alla poso grigora mporeis na to pas!!!


Το/Τα ακόλουθα μέλος ευχαρίστησε Vaginen για την δημοσίευση του/της: Επισκέπτης
Κορυφή 
 
 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ XENON-ΠΡΟΦΥΛΑΚΤΗΡΑΣ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 30 Μάιος 2010, 13:35 
Άβαταρ μέλους
Σ'ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου!οντως ειναι ετσι οπως τα λες!απο τη μερια του δοχειου καθαριστικου παλευεται!απο την αλλη ειναι το θεμα!αρα λες ειναι καλυτερα να μη βγαλω προφυλακτηρα!θα το προσπαθησω ετσι λοιπον!αν σου ειναι ευκολο θα ηθελα και κατι ακομα να μου πεις η ακομα καλυτερα να μου δειξεις!μηπως θα μπορουσες αν εχεις χρονο να βγαλεις κανα 2 φωτογραφιες και να μου στειλεις για να δω που τοποθετησες τα μπαλλαστ των χενον και με ποιο τροπο?δηλαδη τα βιδωσες πανς στη λαμαρινα η τα κοτσαρες με tire up?αν σου ειναι ευκολο βεβαια!σε ευχαριστω πολυ!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ XENON-ΠΡΟΦΥΛΑΚΤΗΡΑΣ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 31 Μάιος 2010, 14:47 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 29 Μάιος 2007, 20:57
Δημοσιεύσεις: 67
Τοποθεσία: Αργυρούπολη
Με την πρωτη ευκαιρία θα ανεβάσω φωτογραφίες για να δεις

_________________
den exei simasia poso grigoro autokinito exeis alla poso grigora mporeis na to pas!!!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ XENON-ΠΡΟΦΥΛΑΚΤΗΡΑΣ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 01 Ιουν 2010, 12:44 
Άβαταρ μέλους
Σε ευχαριστω πολυ!αναμενω οταν μπορεσεις για τις φωτογραφιες για να παρω μια ιδεα!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ XENON-ΠΡΟΦΥΛΑΚΤΗΡΑΣ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 02 Ιουν 2010, 07:37 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 29 Μάιος 2007, 20:57
Δημοσιεύσεις: 67
Τοποθεσία: Αργυρούπολη
Σου ανέβασα φωτογραφίες για να πάρεις μια εικόνα από το πως έχουν τα πράγματα...

http://img39.imageshack.us/i/01062010102.jpg/
αυτή η φώτο είναι απο την πλευρά του συνοδηγού

http://img243.imageshack.us/i/01062010103.jpg/
αυτή είναι απο την πλευρά του οδηγού. εκεί τα βλέπεις πολυ πιο στριμωγμένα τα πράγματα γιατί εγώ πίσω από την μονάδα του abs έχω τον συναργερμό. όταν τα είχα βάλει, τον είχα βγάλει εννοείται...!!!!

:need_pics

οι φωτογραφίες είναι τραβηγμένες με ζουμ οπότε μην απορρήσεις στο τι βλέπεις!!!
και τα δύο απ'ότι καταλαβαίνεις τα έχω βιδώσει στο σασί
πιστεύω να σε βοήθησα!

_________________
den exei simasia poso grigoro autokinito exeis alla poso grigora mporeis na to pas!!!


Το/Τα ακόλουθα μέλος ευχαρίστησε Vaginen για την δημοσίευση του/της: Επισκέπτης
Κορυφή 
 
 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ XENON-ΠΡΟΦΥΛΑΚΤΗΡΑΣ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 02 Ιουν 2010, 13:27 
Άβαταρ μέλους
Να εισαι καλα φιλε μου ,σε ευχαριστω παρα πολυ για τις φωτο!Καπως ετσι ειχα σκεφτει και εγω να τα καταχωνιασω αλλα με τις φωτο σου εχω πιο καθαρη εικονα ως προς το σημειο τοποθετησης!σε ευχαριστω και παλι!


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 1 από 1 [ 7 Δημοσιεύσεις ] 



Συναφή θέματα

Τοποθέτηση xenon σε c4 e-hdi με ή χωρίς can bus;
Δ. Συζήτηση: Γενικές συζητήσεις
Συγγραφέας: donos
Απαντήσεις: 9
Πρόβλημα με εγκατάσταση Lpg.
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C2
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 12
Προβληματική Εγκατάσταση Αισθητήρων Στάθμευσης
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C4
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 27
ΦΩΤΑ XENON
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά Θέματα
Συγγραφέας: souledge
Απαντήσεις: 315
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 27 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια