Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Παρ 19 Απρ 2024, 20:13 ]


 Σελίδα 1 από 1 [ 7 Δημοσιεύσεις ] 



 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Αντικατάσταση Εργοστασιακού R/CD
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 25 Μάιος 2010, 12:04 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 27 Μαρ 2010, 13:21
Δημοσιεύσεις: 226
Τοποθεσία: Πατρα
Εικόνες: 1
Παιδια καλημερα, θελω να αλλαξω το ραδιοcd στη xsara μου (μοντελο 2004 με χειριστηρια στο τιμονι) με ραδιοcd με mp3. Πηγα στη citroen στη πατρα αλλα μου ειπαν οτι ραδιοcd με mp3 για το μοντελο μου δεν προβλεπεται απο τη citroen. Η ερωτηση μου ειναι: αν βρω απο c3 η' απο c4 η' c5 με mp3 θα κανει?Τα χειριστηρια στο τιμονι θα δουλευουν?Η οθονη θα δειχνει τα στοιχεια του cd και τους σταθμους στο ραδιο?Θελει καποιο ξεμπλοκαρισμα και που θα μου το κανουν?Ευχαριστω πολυ!

_________________
Citroen C5 AIRCROSS 1.2 PURETECH 130CV 2019
Citroën Xsara II 1.6 16V Exclusive 2004 245000χλμ
VW Polo III 1.3 Confort 1995..........πεθανε!!!!!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ραδιο cd με mp3 γαι xsara2
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 27 Μάιος 2010, 14:00 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 30 Μαρ 2009, 13:05
Δημοσιεύσεις: 27
Με το εργοστασιακό radio CD είχα προβλήματα στο παρελθόν και το αντικατέστησα με ένα aftermarket στο οποίο κατέληξα μετά από ψάξιμο. Τα εργοστασιακά radio CD με mp3 από C3, C4, C5 κτλ., έχω την εντύπωση ότι διαθέτουν διαφορετικά φισάκια τα οποία δεν κάνουν σε xsara, εκτός από το μέγεθος που καταλαμβάνουν στην κονσόλα. Δηλαδή πιστεύω οτι το μέγεθος του radio CD με mp3 του C3-4-5 δεν θα εφαρμόζει στην κονσόλα του xsara. Με το aftermarket radio CD με mp3 μπορείς να έχεις τα χειριστήρια στο τιμόνι βάζοντας έναν αντάπτορα που αν θυμάμαι καλά κοστίζει κανά 100 ευρώ. Εγώ προσωπικά δεν τον έχω αγοράσει και αλλάζω σταθμούς με το παραδοσιακό τρόπο. Όσο για την εργοστασιακή οθόνη του αυτοκινήτου θα σου εμφανίζει ημ/νια, ώρα, και θερμοκρασία δηλαδή τα πάντα εκτός από τις λειτουργίες του radio CD.

Για περισσότερες πληροφορίες δές:
viewtopic.php?f=57&t=1886&start=15


Το/Τα ακόλουθα μέλος ευχαρίστησε maskok06 για την δημοσίευση του/της: oiko79
Κορυφή 
 
 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑΣΚΟΥ RADIO CD
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 05 Σεπ 2010, 20:06 
Άβαταρ μέλους
ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΘΕΜΑ:
ΕΧΩ ΕΝΑ XSARA ΚΑΙ ΠΡΙΝ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ ΝΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΤΟ ΡΑΔΙΟ. ΤΟ CD ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ ΝΑ ΠΑΙΖΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ. ΝΑ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΔΕΝ ΜΠΗΚΑ ΣΤΗΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΝΑ ΤΟ ΠΑΩ ΝΑ ΤΟ ΔΟΥΝ ΓΙΑΤΙ ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ ΣΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΜΑΣ ΔΥΣΚΟΛΑ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΤΕΧΝΙΚΟ ΝΑ ΔΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΝΑ ΦΤΙΑΞΕΙ ΤΕΤΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ. ΤΟ ΕΒΓΑΛΑ ΛΟΙΠΟΝ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΜΕ ΔΥΣΚΟΛΕΨΕ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ.
ΤΟ ΜΟΝΤΕΛΟ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ CLARION PU-2380C(D). ΠΛΕΟΝ ΜΟΥ ΜΕΝΕΙ Η ΑΓΟΡΑ ΤΟΥ ΝΕΟΥ. ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΔΙΑΘΕΣΩ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 100 € ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΡΕΛΕΣ ΑΠΑΙΤΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΗΧΟΣΥΣΤΗΜΑ.
ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙ ΚΑΤΙ?ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΔΑ ΜΙΑ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΓΙΑ ΤΟ PIONEER DEH-2200UBB ΣΤΑ 85€. ΤΟ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ?
ΤΑ ΧΕΙΡΙΣΤΙΡΙΑ ΣΤΟ ΤΙΜΟΝΙ ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΔΕΝ ΘΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΝ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΑΛΛΑΓΗ. ΥΠΑΡΧΕΙ ΟΜΩΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΜΗΝ ΤΑΙΡΙΑΖΕΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΣΤΙΣ ΔΙΑΣΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΑΦΗΝΕΙ ΚΕΝΟ?ΠΟΣΟ ΚΟΣΤΙΖΕΙ Η ΕΡΓΑΣΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ? ΟΙ ΕΝΔΕΙΞΕΙΣ ΣΤΗΝ ΟΘΟΝΗ ΤΟΥ ΤΑΜΠΛΟ ΘΑ ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΝ ΝΑ ΕΜΦΑΝΙΖΟΝΤΑΙ?


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑΣΚΟΥ RADIO CD
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 05 Σεπ 2010, 21:20 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 10 Σεπ 2006, 13:04
Δημοσιεύσεις: 7375
Τοποθεσία: αθηνα
θα σε παρακαλουσα να γραφεις με μικρα αν μπροεις γιατι με κεφαλεα ειναι σαν να φωναζεις.το καλητερο που εχεις να κανεις ειναι να ψαξεις για ενα μεταχηρισμενο η να το δεις καπου αν φιαχνετε,αν βαλεις αλο και το σηγκεκριμενο που λες το εχω στο μικρο ειναι πολη καλο εως παρα πολη απλα ενδιξεις και χηρηστηρια τα ξεχνας.θα σου κακωφανει αρκετα.ψαξου λιγο και εδω και απο ebay και σιγουρα θα βρεις κατι με λιγοτερα χρηματα απο οτι σκοπευεις να χαλασεις

_________________
SAY YES TO A SAFE RACE
SAY NO TO A STREET RACE!!!
CITROEN ZX COUPE 2000 EE11
CITROEN BERLINGO MULTISPACE
CITROEN C3 FURIO
Εικόνα Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αντικατάσταση Εργοστασιακού R/CD
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 06 Σεπ 2010, 22:21 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 01 Δεκ 2007, 05:05
Δημοσιεύσεις: 8104
Τοποθεσία: Pablo Escobar Preveza
ερωτηση καλα βρισκουμε ραδιοσιντι τι κανουμε με την προσοψη που εχει εντελως δθαφορετθκες διαστασαεις απο του εμποριου?
αμ εδω σας θελω μαγκες

_________________
1995 Citroen Visa I '79 652cc ως το 2001
1998 Citroen Visa II '84 652cc ως το 2006
2001 Fiat Brava SX '01 1.2cc 16v ως το 2005
2005 Citroen Xantia II ΄99 1,6cc 8v Lpg ως το 2019
2006 Fiat Seicento ΄01 1.1cc Sporting Abarth ως το 2007
2009 Honda Jazz ΄09 1,2cc ως το 2020
2020 Citroen Xantia II '00 1.8cc 16v Lpg
2020 Citroen Xsara II '03 1.4cc 8v Lpg


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑΣΚΟΥ RADIO CD
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 02 Οκτ 2010, 16:10 
Άβαταρ μέλους
TOLIS090576 έγραψε:
ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΘΕΜΑ:
ΕΧΩ ΕΝΑ XSARA ΚΑΙ ΠΡΙΝ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ ΝΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΤΟ ΡΑΔΙΟ. ΤΟ CD ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ ΝΑ ΠΑΙΖΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ. ΝΑ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΔΕΝ ΜΠΗΚΑ ΣΤΗΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΝΑ ΤΟ ΠΑΩ ΝΑ ΤΟ ΔΟΥΝ ΓΙΑΤΙ ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ ΣΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΜΑΣ ΔΥΣΚΟΛΑ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΤΕΧΝΙΚΟ ΝΑ ΔΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΝΑ ΦΤΙΑΞΕΙ ΤΕΤΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ. ΤΟ ΕΒΓΑΛΑ ΛΟΙΠΟΝ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΜΕ ΔΥΣΚΟΛΕΨΕ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ.
ΤΟ ΜΟΝΤΕΛΟ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ CLARION PU-2380C(D). ΠΛΕΟΝ ΜΟΥ ΜΕΝΕΙ Η ΑΓΟΡΑ ΤΟΥ ΝΕΟΥ. ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΔΙΑΘΕΣΩ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 100 € ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΡΕΛΕΣ ΑΠΑΙΤΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΗΧΟΣΥΣΤΗΜΑ.
ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙ ΚΑΤΙ?ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΔΑ ΜΙΑ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΓΙΑ ΤΟ PIONEER DEH-2200UBB ΣΤΑ 85€. ΤΟ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ?
ΤΑ ΧΕΙΡΙΣΤΙΡΙΑ ΣΤΟ ΤΙΜΟΝΙ ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΔΕΝ ΘΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΝ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΑΛΛΑΓΗ. ΥΠΑΡΧΕΙ ΟΜΩΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΜΗΝ ΤΑΙΡΙΑΖΕΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΣΤΙΣ ΔΙΑΣΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΑΦΗΝΕΙ ΚΕΝΟ?ΠΟΣΟ ΚΟΣΤΙΖΕΙ Η ΕΡΓΑΣΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ? ΟΙ ΕΝΔΕΙΞΕΙΣ ΣΤΗΝ ΟΘΟΝΗ ΤΟΥ ΤΑΜΠΛΟ ΘΑ ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΝ ΝΑ ΕΜΦΑΝΙΖΟΝΤΑΙ?



Οyte ta xiristhria toy timonioy tha doylevoyn oyte endeikseis sthn othonh tha exeis , nomizw oti pio polla einai ayta poy tha xaseis para ayta pou tha kerdiseis bazontas radio cd toy emporioy, kai eidika ta pio apla poy ta ksefortonoyn oi etairies .Ta radiocd poy bazei o kataskeyasths sta modela tou ,exei zhthsei apo thn kataskeyastria etairia (clarion sony pioneer vdo philips visteon) kapoies prodiagrafes opws to idio kanei kai me ta alla moduls pou xrishmopoiei sto kathe montelo. To mono kako poy exei kanei einai pou den ta theorei episkevasima logo marketing kai thn plhrwnei oidioktiths . yparxei mia etairia service pou ta episkevazei www.kls-electronics.gr poy synergazete me polles cintroen apo olh thn ellada mail info@kls-electronics.gr


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αντικατάσταση Εργοστασιακού R/CD
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 03 Οκτ 2010, 01:15 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 01 Δεκ 2007, 05:05
Δημοσιεύσεις: 8104
Τοποθεσία: Pablo Escobar Preveza
δευτερα πρωι τηλ/νο για να δουμε τι παιζει με δαυτο

_________________
1995 Citroen Visa I '79 652cc ως το 2001
1998 Citroen Visa II '84 652cc ως το 2006
2001 Fiat Brava SX '01 1.2cc 16v ως το 2005
2005 Citroen Xantia II ΄99 1,6cc 8v Lpg ως το 2019
2006 Fiat Seicento ΄01 1.1cc Sporting Abarth ως το 2007
2009 Honda Jazz ΄09 1,2cc ως το 2020
2020 Citroen Xantia II '00 1.8cc 16v Lpg
2020 Citroen Xsara II '03 1.4cc 8v Lpg


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 1 από 1 [ 7 Δημοσιεύσεις ] 



Συναφή θέματα

Αντικατάσταση τακακια/πίσω δισκοπλακες
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C4
Συγγραφέας: Θάνος
Απαντήσεις: 49
(How to) Αντικατάσταση φίλτρου αέρα με K&N σε C4 MK1 1,6
Δ. Συζήτηση: Βελτιώσεις C4
Συγγραφέας: Θάνος
Απαντήσεις: 16
Αντικατασταση ψυγειου καλοριφερ
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά Xsara
Συγγραφέας: vil
Απαντήσεις: 26
Αντικατασταση του radiocd rd4 στο καινουργιο C5
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C5
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 28
Αλλαγή Εργοστασιακού Φίλτρου Αέρος;
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C4
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 16
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια