Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Παρ 29 Μαρ 2024, 03:12 ]


 Σελίδα 1 από 1 [ 15 Δημοσιεύσεις ] 



 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Οθονη Β απο xsara 2 συνδεσμολογια?
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 26 Ιαν 2011, 01:26 
Άβαταρ μέλους
Το μονο δυσκολο που ζηταω ειναι να μαθω ποια καλωδια δινουν την εντολη αλλαγης ενδειξης, απο τη φισα της. δεν εχω το μοχλουδακι να ξερετε κ ολο αυτο γιατι απλα δοκιμαζω να δω αν μου δουλευει κ τι μου λεει.
Εχει πχ δεκα καλωδια ποιο ειναι το ρευμα το σημα το ''ψ'' το ''χ'' ???

Ειναι η οθονη Β κ το δικο μου ειχε την Α

Ειναι φιλου κ τη πηρα να δω αν μου δουλεψει.
Βοηθεια!!!!!!!!!!!!
Ευχαριστω


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Οθονη Β απο xsara 2 συνδεσμολογια?
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 26 Ιαν 2011, 08:04 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 10 Σεπ 2006, 13:04
Δημοσιεύσεις: 7375
Τοποθεσία: αθηνα
νομιζω οτι η εντολη ερχετε μεσω can bass απο την bsi!αν και στα xsara δεν ειχε ενα κουμπακι πανω στην οθονη που αλαζε?στου καποιου ετσι ειναι

_________________
SAY YES TO A SAFE RACE
SAY NO TO A STREET RACE!!!
CITROEN ZX COUPE 2000 EE11
CITROEN BERLINGO MULTISPACE
CITROEN C3 FURIO
Εικόνα Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Οθονη Β απο xsara 2 συνδεσμολογια?
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 26 Ιαν 2011, 15:42 
Άβαταρ μέλους
Η οθονη εχει ενα αριστερα κ ενα δεξια το θεμα ειναι οτι αφου πατησεις το κουμπι του μοχλου αλλαζει στο τι θελεις να βλεπεις ετσι μου εχουν πει. απο τη στιγμη που παταμε το κουμπι μοχλου πιο ειναι το καλωδιο που δινει την εντολη για να δοκιμασω? :hmm αν ειχα μοχλουδακι θα το ειχα βρει κ θα τελειωνε η φασαρια...
Κανεις?
Ενα pdf κατι που να μου λεει τι κ πως?


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Οθονη Β απο xsara 2 συνδεσμολογια?
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 26 Ιαν 2011, 15:54 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 10 Σεπ 2006, 13:04
Δημοσιεύσεις: 7375
Τοποθεσία: αθηνα
δεν εχω καταλαβει τι ακριβως λες,εχει 2 κουμπια δεξια και αριστερα και με αυτα γινοντε ολα δεν ξερω αν θελει κατι αλο ας πουμε οπς ειναι στα c4 πανω στον καθαρηστηρα

_________________
SAY YES TO A SAFE RACE
SAY NO TO A STREET RACE!!!
CITROEN ZX COUPE 2000 EE11
CITROEN BERLINGO MULTISPACE
CITROEN C3 FURIO
Εικόνα Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Οθονη Β απο xsara 2 συνδεσμολογια?
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 26 Ιαν 2011, 16:05 
Άβαταρ μέλους
Οθονη Α εχει μονο ρολοι 2-3 κουμπια
Οθονη Β εχει δυο κουμπια ενα αριστερα κ ενα δεξια αυτη που εχω εγω
Οθονη C εχει τα πλητρα της κατω απο του καλοριφερ

Δεν γινονται ολα μονο με της οθονης τα κουμπια με τις οθονης απλα αλλαζει γλωσσα ωρα χιλιομετρα μιλια κ δε θυμαμαι κατι αλλο τωρα.
Δε μπορω να βγαλω κ φωτο, αν βρω θα σου googlισω να δεις


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Οθονη Β απο xsara 2 συνδεσμολογια?
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 26 Ιαν 2011, 16:08 
Άβαταρ μέλους
Ο οδηγος χρησης του xsara II που εχω λεει:
Για την επιλογη διαφορων πληροφοριων και την εμφανιση τους, πατηστε στιγμιαια στην ακρη του χειριστηριου του υαλοκαθαριστηρα.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Οθονη Β απο xsara 2 συνδεσμολογια?
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 26 Ιαν 2011, 19:31 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 10 Σεπ 2006, 15:40
Δημοσιεύσεις: 1200
Τοποθεσία: Athenshire
Με το πλήκτρο στην άκρη του χειριστηρίου των καθαριστήρων, κάνεις rotation μεταξύ των πληροφοριών του trip computer (μέση/στιγμιαία κατανάλωση, μέση ταχύτητα, χιλιόμετρα που απομένουν μέχρι το περπατητό, χιλιόμετρα από τον τελευταίο μηδενισμό, ημερομηνία). Πατώντας στιγμιαία το πλήκτρο αριστερά της οθόνης, εμφανίζεται η ημερομηνία. Πατώντας το παρατεταμένα, μπαίνεις στις ρυθμίσεις εμφάνισης (miles/klm, βαθμοί Celsius/Fahrenheit, lt/100 ή mpg) και ώρας/ημερομηνίας, τις οποίες (ρυθμίσεις) κάνεις με το πλήκτρο δεξιά της οθόνης.

Εχω όμως την εντύπωση πως ο Πάνος έχει δίκιο, είναι μέσω BSI το σήμα και δε νομίζω να σου δουλέψει. Μακάρι, αλλά δεν το νομίζω.

_________________
oısɹəʌəɹ :ʇıɔsəɹolɟ ɐʇɐqoɹd snʇɹıʌ


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Οθονη Β απο xsara 2 συνδεσμολογια?
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 26 Ιαν 2011, 20:31 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 09 Σεπ 2006, 19:08
Δημοσιεύσεις: 1576
Τοποθεσία: ΝΙκαια
Δυσκολη περιπτωση.Ο ηλεκτρολογος που σου εκανε την μετατροπη τι λεει?
Μαλλον θα χρειαστεις το πολυχειριστηριο (φλας καθαριστηρες) αλλα και την BSI απο xsara vts η exclusive

_________________
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Οθονη Β απο xsara 2 συνδεσμολογια?
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 26 Ιαν 2011, 20:58 
Άβαταρ μέλους
n_olympios έγραψε:
Με το πλήκτρο στην άκρη του χειριστηρίου των καθαριστήρων, κάνεις rotation μεταξύ των πληροφοριών του trip computer (μέση/στιγμιαία κατανάλωση, μέση ταχύτητα, χιλιόμετρα που απομένουν μέχρι το περπατητό, χιλιόμετρα από τον τελευταίο μηδενισμό, ημερομηνία).

Αυτο ειναι που θελω να κανω!! την εναλλαγη πληροφοριων
n_olympios έγραψε:
Πατώντας στιγμιαία το πλήκτρο αριστερά της οθόνης, εμφανίζεται η ημερομηνία. Πατώντας το παρατεταμένα, μπαίνεις στις ρυθμίσεις εμφάνισης (miles/klm, βαθμοί Celsius/Fahrenheit, lt/100 ή mpg) και ώρας/ημερομηνίας, τις οποίες (ρυθμίσεις) κάνεις με το πλήκτρο δεξιά της οθόνης.

Αυτο το εχω κανει μεχρι στιγμης κ η πρωτη οθονη μου δειχνει κανονικα..

n_olympios έγραψε:
Εχω όμως την εντύπωση πως ο Πάνος έχει δίκιο, είναι μέσω BSI το σήμα και δε νομίζω να σου δουλέψει. Μακάρι, αλλά δεν το νομίζω.

Μπορει να δοκιμασω κ απο vts στο τελος αν δε μου δουλευει.
Αυτο που θελω ειναι να παρακαμψω την εντολη απο το χειριστηριο να δω αν μου δουλευει κ αν ναι τοτε θα παρω κ ενα χειριστηριο,αν μπορειτε πανω σ αυτο κολλαω κατι που να μου λεει πχ το μπλε καλωδιο δινει την εντολη για αλλαγη.
Σας ευχαριστω παιδια ελα ολοι μαζι για τη δοκιμη μου... :lol :thumb


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Οθονη Β απο xsara 2 συνδεσμολογια?
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 16 Φεβ 2011, 23:37 
Άβαταρ μέλους
Λοιπον.... Εβαλα bsi απο το 16αρι του φιλου μου δουλεψε ο υπολογιστης αλλα αναψαν τα φωτα μολις εβαλα μπροστα μηπως επειδη επαιρνε εντολη οτι κ καλα ειναι νυχτα? δεν εχω τον αισθητηρα φωτων-βροχης επανω γι αυτο το λεω.
Περιμενω απο το zxpanos νεα για τις bsi που εχει στην αποθηκη του.
Δουλευει τελικα...

Ενα ακομα που θελω να ρωτησω ειναι πλεξουδα πανω στο ουρανο δεν εχει για τον αισθητηρα φωτων-βροχης τι παιζει γι αυτο ξερει κανεις κατι να βρω κ κατι ακομα?


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Οθονη Β απο xsara 2 συνδεσμολογια?
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 17 Φεβ 2011, 08:25 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 24 Ιουν 2009, 18:35
Δημοσιεύσεις: 4428
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη
Εικόνες: 3
Jimboy εβαλες δηλαδη οθονη απο 1,6 vts και BSI απο το ιδιο στο 1,4 και επεξε κανονικα?
Τι μοντελο ειναι το δικο σου xsara και τι μοντελο ειναι το xsara που τα πηρες?
Ρωταω γιατι με ενδιαφερει και εμενα.
και με το χειρηστηριο τω υαλοκαθαριστηρων τι εκανες?

_________________
Βασίλης AX Gti


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Οθονη Β απο xsara 2 συνδεσμολογια?
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 17 Φεβ 2011, 10:27 
Άβαταρ μέλους
Ελυσα την ακρη του κ απλα κολλησα εσωτερικα παντα ενα "πλαστικο ποδαρακι" να παταει το λαμακι για την εντολη της οθονης το ιδιο εκανα κ στον φωτων (αφου ειδα οτι δουλευει οι οθονιτσα το εκανα το χειρουργιο), τωρα.... θελω να δω τι θα κανω κ μετα φωτα που νομιζω πως αν πατησω το κουμπακι για να βγει απο το αυτοματο θα ειναι οκ! :thumb
Ο μοχλος μεσα εχουν κανονικα το λαμακι τους απλα εχουν κατι πλαστικα που κρατανε σταθερα τα κουμπια.. σπας αυτα φτιαχνεις ενα ποδαρακι να παταει το λαμακι βαζεις ενα ελατηριο κ ετοιμος ο δικος σου μοχλος μονο θελει λιγη φασαρια στο βγαλε βαλε επειδη εχει 2 ελατηριακια μεσα κ απλα θελει ηρεμια τπτ αλλο, στο βαλε θελει απλα σταθερο χερι! :mrgreen


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Οθονη Β απο xsara 2 συνδεσμολογια?
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 09 Οκτ 2011, 11:56 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 10 Νοέμ 2010, 23:44
Δημοσιεύσεις: 105
Τοποθεσία: Nea Bafra Serrwn
Εικόνες: 1
JIMBoy1 έγραψε:
Ελυσα την ακρη του κ απλα κολλησα εσωτερικα παντα ενα "πλαστικο ποδαρακι" να παταει το λαμακι για την εντολη της οθονης το ιδιο εκανα κ στον φωτων (αφου ειδα οτι δουλευει οι οθονιτσα το εκανα το χειρουργιο), τωρα.... θελω να δω τι θα κανω κ μετα φωτα που νομιζω πως αν πατησω το κουμπακι για να βγει απο το αυτοματο θα ειναι οκ! :thumb
Ο μοχλος μεσα εχουν κανονικα το λαμακι τους απλα εχουν κατι πλαστικα που κρατανε σταθερα τα κουμπια.. σπας αυτα φτιαχνεις ενα ποδαρακι να παταει το λαμακι βαζεις ενα ελατηριο κ ετοιμος ο δικος σου μοχλος μονο θελει λιγη φασαρια στο βγαλε βαλε επειδη εχει 2 ελατηριακια μεσα κ απλα θελει ηρεμια τπτ αλλο, στο βαλε θελει απλα σταθερο χερι! :mrgreen



Καλησπέρα φίλε μου...αν μπορείς ανέβασε photo γιατί με ενδιαφέρει το θέμα...ειδικά με το άνοιξε - κλείσε...ευχαριστώ.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Οθονη Β απο xsara 2 συνδεσμολογια?
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 10 Οκτ 2011, 22:33 
Άβαταρ μέλους
Bafralis έγραψε:
JIMBoy1 έγραψε:
Ελυσα την ακρη του κ απλα κολλησα εσωτερικα παντα ενα "πλαστικο ποδαρακι" να παταει το λαμακι για την εντολη της οθονης το ιδιο εκανα κ στον φωτων (αφου ειδα οτι δουλευει οι οθονιτσα το εκανα το χειρουργιο), τωρα.... θελω να δω τι θα κανω κ μετα φωτα που νομιζω πως αν πατησω το κουμπακι για να βγει απο το αυτοματο θα ειναι οκ! :thumb
Ο μοχλος μεσα εχουν κανονικα το λαμακι τους απλα εχουν κατι πλαστικα που κρατανε σταθερα τα κουμπια.. σπας αυτα φτιαχνεις ενα ποδαρακι να παταει το λαμακι βαζεις ενα ελατηριο κ ετοιμος ο δικος σου μοχλος μονο θελει λιγη φασαρια στο βγαλε βαλε επειδη εχει 2 ελατηριακια μεσα κ απλα θελει ηρεμια τπτ αλλο, στο βαλε θελει απλα σταθερο χερι! :mrgreen



Καλησπέρα φίλε μου...αν μπορείς ανέβασε photo γιατί με ενδιαφέρει το θέμα...ειδικά με το άνοιξε - κλείσε...ευχαριστώ.

Δεν εχω κρατησει εικονες φιλε μου αλλα αν ξεκινησεις κ θελεις βοηθεια εδω ειμαι. αν σου ''πιανει'' το χερι ξεκινησε αν οχι μαλλον πρεπει να βαλεις κανονικο μοχλο... εχει περασει καιρος αλλα κ αυριο αν χρειαστει το κανω στειλε πμ αν θελεις καποια βοηθεια. :thumb


Το/Τα ακόλουθα μέλος ευχαρίστησε JIMBoy1 για την δημοσίευση του/της: Bafralis
Κορυφή 
 
 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Οθονη Β απο xsara 2 συνδεσμολογια?
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 12 Οκτ 2011, 21:59 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 10 Νοέμ 2010, 23:44
Δημοσιεύσεις: 105
Τοποθεσία: Nea Bafra Serrwn
Εικόνες: 1
JIMBoy1 έγραψε:
Bafralis έγραψε:
JIMBoy1 έγραψε:
Ελυσα την ακρη του κ απλα κολλησα εσωτερικα παντα ενα "πλαστικο ποδαρακι" να παταει το λαμακι για την εντολη της οθονης το ιδιο εκανα κ στον φωτων (αφου ειδα οτι δουλευει οι οθονιτσα το εκανα το χειρουργιο), τωρα.... θελω να δω τι θα κανω κ μετα φωτα που νομιζω πως αν πατησω το κουμπακι για να βγει απο το αυτοματο θα ειναι οκ! :thumb
Ο μοχλος μεσα εχουν κανονικα το λαμακι τους απλα εχουν κατι πλαστικα που κρατανε σταθερα τα κουμπια.. σπας αυτα φτιαχνεις ενα ποδαρακι να παταει το λαμακι βαζεις ενα ελατηριο κ ετοιμος ο δικος σου μοχλος μονο θελει λιγη φασαρια στο βγαλε βαλε επειδη εχει 2 ελατηριακια μεσα κ απλα θελει ηρεμια τπτ αλλο, στο βαλε θελει απλα σταθερο χερι! :mrgreen



Καλησπέρα φίλε μου...αν μπορείς ανέβασε photo γιατί με ενδιαφέρει το θέμα...ειδικά με το άνοιξε - κλείσε...ευχαριστώ.

Δεν εχω κρατησει εικονες φιλε μου αλλα αν ξεκινησεις κ θελεις βοηθεια εδω ειμαι. αν σου ''πιανει'' το χερι ξεκινησε αν οχι μαλλον πρεπει να βαλεις κανονικο μοχλο... εχει περασει καιρος αλλα κ αυριο αν χρειαστει το κανω στειλε πμ αν θελεις καποια βοηθεια. :thumb


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 1 από 1 [ 15 Δημοσιεύσεις ] 



Συναφή θέματα

Xsara-Picasso Tuning
Δ. Συζήτηση: Εσωτερικό-εξωτερικό Xsara
Συγγραφέας: panc4
Απαντήσεις: 3
Εισαγωγη Citroen xsara vts
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση Xsara
Συγγραφέας: efmi13
Απαντήσεις: 1
Xsara 1.6 16V περίεργο πρόβλημα
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά Xsara
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 6
Dvd 1 din με οθονη για c4 hatch
Δ. Συζήτηση: Εσωτερικό-εξωτερικό C4
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 1
Αγορα citroen xsara 1.6 16v Exclusive
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση Xsara
Συγγραφέας: ZX FANATIC
Απαντήσεις: 14
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 10 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ