Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Πέμ 28 Μαρ 2024, 13:41 ]


 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Υγραέριο σε Xantia
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 20 Μάιος 2018, 12:19 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 12 Δεκ 2015, 20:17
Δημοσιεύσεις: 13
Καλημέρα.
ενημέρωση. Έφτασα αισιως τα 50.000 χιλιομετρα με το υγραεριο χωρίς ΚΑΝΕΝΑ πρόβλημα και ελπίζω ετσι να συνεχίσω

_________________
Citroen XantiaΙΙ - 1.8i 16V, 2001 LPG


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Υγραέριο σε Xantia
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 18 Ιουν 2018, 22:57 
Άβαταρ μέλους
Γειά σε όλους στο forum..πρώτη δημοσίευση από μέρους μου μιας και πάνε 15 μήνες που απέκτησα μία Xantia . το αμάξι αρχικά το πήρα μόνο για να πηγαίνω στη δουλειά μου αποφάσησα όμως να το κρατήσω μιας και με κέρδισε άνετα κιόλας θα έλεγα από την αρχή . πρόβλημα όμως η κατανάλωση γιατί γράφω αρκετά χλμ. οπότε είπα να βάλω αέριο . πήγα στον φαρμάκη στα γιάννενα και μου είπε ευγενικά φίλε εγώ δεν αναλαμβάνω διότι βρίσκω μόνον ένα παλμό στα μπεκ ή κάτι τέτοιο .. με απογοήτευσε σε σημείο να σκέφτομαι να την πουλήσω .. αν κανείς μπορεί να με διαφωτήσει το εκτιμώ ιδιαίτερα .. το αμάξι είναι του 2000 μοντέλο ΧantiaII 1.6i το οχταβάλβιδο νομίζω .. και έχει 215,000 χλμ . να προσθέσω πως αλβανία που είμαι κοντά το αέριο έχει 0,45 ευρώ την στιγμή που στην ηγουμενίτσα έχει 0,87 . επίσης ο συγκεκριμένος εμπορεύεται μόνο την ολλανδική PRINS αν σημαίνει κάτι για τους γνώστες αυτό .... παραθέτω και 2 άλλα στοιχεία αν βοηθάνε _ αριθμ. πλαισίου VF7X1BFZF72346493 και τύπος Χ1BFZF .

@xantiamanolis αν κατάλαβα καλά είσαι από πρέβεζα? .. εγώ ηγουμενίτσα και επειδή νομίζω από τις αναρτήσεις σου έχουμε το ίδιο αμάξι όποια βοήθεια καλοδεχούμενη .

ευχαριστώ όλους .. οδηγούμε με ασφάλεια ..


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Υγραέριο σε Xantia
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 20 Ιουν 2018, 15:00 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 01 Δεκ 2007, 05:05
Δημοσιεύσεις: 8103
Τοποθεσία: Pablo Escobar Preveza
λεβεντια ολα γινονται αρκει να υπαρχει θεληση....το αμαξι με το συγκεκριμενο μοτερ ειναι ιδιορυθμο ρυθμιζετε αν μπει το συστημα σωστα...αν οχι καν οτι και να κανεις δεν βγαζεις ακρη....
εχεις πμ

_________________
1995 Citroen Visa I '79 652cc ως το 2001
1998 Citroen Visa II '84 652cc ως το 2006
2001 Fiat Brava SX '01 1.2cc 16v ως το 2005
2005 Citroen Xantia II ΄99 1,6cc 8v Lpg ως το 2019
2006 Fiat Seicento ΄01 1.1cc Sporting Abarth ως το 2007
2009 Honda Jazz ΄09 1,2cc ως το 2020
2020 Citroen Xantia II '00 1.8cc 16v Lpg
2020 Citroen Xsara II '03 1.4cc 8v Lpg


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Υγραέριο σε Xantia
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 02 Ιούλ 2019, 13:19 
Άβαταρ μέλους
Φίλε μου αν ενδιαφέρεσαι ακόμη, έχω βάλει υγραέριο σε ίδιο με το δικό σου αυτοκίνητο, έχω κάνει 40000 χλμ και λειτουργεί μια χαρά.

wesdd έγραψε:
Γειά σε όλους στο forum..πρώτη δημοσίευση από μέρους μου μιας και πάνε 15 μήνες που απέκτησα μία Xantia . το αμάξι αρχικά το πήρα μόνο για να πηγαίνω στη δουλειά μου αποφάσησα όμως να το κρατήσω μιας και με κέρδισε άνετα κιόλας θα έλεγα από την αρχή . πρόβλημα όμως η κατανάλωση γιατί γράφω αρκετά χλμ. οπότε είπα να βάλω αέριο . πήγα στον φαρμάκη στα γιάννενα και μου είπε ευγενικά φίλε εγώ δεν αναλαμβάνω διότι βρίσκω μόνον ένα παλμό στα μπεκ ή κάτι τέτοιο .. με απογοήτευσε σε σημείο να σκέφτομαι να την πουλήσω .. αν κανείς μπορεί να με διαφωτήσει το εκτιμώ ιδιαίτερα .. το αμάξι είναι του 2000 μοντέλο ΧantiaII 1.6i το οχταβάλβιδο νομίζω .. και έχει 215,000 χλμ . να προσθέσω πως αλβανία που είμαι κοντά το αέριο έχει 0,45 ευρώ την στιγμή που στην ηγουμενίτσα έχει 0,87 . επίσης ο συγκεκριμένος εμπορεύεται μόνο την ολλανδική PRINS αν σημαίνει κάτι για τους γνώστες αυτό .... παραθέτω και 2 άλλα στοιχεία αν βοηθάνε _ αριθμ. πλαισίου VF7X1BFZF72346493 και τύπος Χ1BFZF .

@xantiamanolis αν κατάλαβα καλά είσαι από πρέβεζα? .. εγώ ηγουμενίτσα και επειδή νομίζω από τις αναρτήσεις σου έχουμε το ίδιο αμάξι όποια βοήθεια καλοδεχούμενη .

ευχαριστώ όλους .. οδηγούμε με ασφάλεια ..


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 8 από 8 [ 109 Δημοσιεύσεις ] Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 4, 5, 6, 7, 8



Συναφή θέματα

Xantia 1.8 16v (Μηχανη απο 406)
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση Xantia
Συγγραφέας: Eloxim
Απαντήσεις: 22
Αγορά Citroen Xantia 1600 1995 υδροπνευματική ανάρτηση
Δ. Συζήτηση: Γενικές συζητήσεις
Συγγραφέας: neocar
Απαντήσεις: 53
CITROEN XSARA PICASSO 1.6 υγραεριο
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά Xsara
Συγγραφέας: giorgoslena
Απαντήσεις: 5
Σφαιρες για xantia
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά Xantia
Συγγραφέας: xantiamanolis
Απαντήσεις: 153
Υπαρχει καποιος λογος που διαγραψατε την αγγελια της xantia?
Δ. Συζήτηση: Γενικές συζητήσεις
Συγγραφέας: nonos
Απαντήσεις: 11
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια