Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Σάβ 20 Απρ 2024, 04:12 ]


 Σελίδα 1 από 1 [ 15 Δημοσιεύσεις ] 



 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Αναβαθμιση οθονης αφης
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 24 Ιαν 2022, 09:34 
Άβαταρ μέλους
Γεια σας.
Θα ηθελα να ρωτησω για οποιον γνωριίζει αν στην εκδοση feel c3 που εχω μπορω να αναβαθμισω την οθονη αφης σε shine plus δηλαδη να βαλω Citroen Connect Navigation.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αναβαθμιση οθονης αφης
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 24 Ιαν 2022, 17:18 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 09 Σεπ 2012, 12:42
Δημοσιεύσεις: 11784
Τοποθεσία: GoodView City
Εικόνες: 3
Αν έχεις τα λεφτά δεν νομίζω να μην μπορείς. Σε αντιπροσωπεία βέβαια.

"Στάλθηκε από το γραφείο μου στον πλανήτη Nibiru χρησιμοποιώντας πένα"

_________________
Godzilla
Αμαρτωλός

Ενας σοφός είπε κάποτε:
Ρε δεν γαμιέται?
Και έζησε ευτυχισμένος για πολλά χρόνια.

Βαγγέλης


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αναβαθμιση οθονης αφης
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 24 Ιαν 2022, 17:43 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 15 Μαρ 2017, 10:18
Δημοσιεύσεις: 404
Τοποθεσία: Αθήνα
Αυτή η αναβάθμιση 99.9% δεν γίνεται. Ακόμα και να γινόταν θα ήταν τόσο ασύμφορη (σίγουρα 4ψηφιο νούμερο) που δε νομίζω να υπήρχε άνθρωπος να μπει σε αυτή τη διαδικασία.
Το μόνο που μπορώ να σου προτείνω αν θες όντως να αναβαθμίσεις την οθόνη σου, είναι να πάρεις ένα android box (ειδικό για το c3) το οποίο να έχεις λειτουργία android στην οθόνη σου με ότι αυτό περιλαμβάνει (internet, youtube, μουσική, βίντεο, navigation κλπ κλπ κλπ - στην ουσία ένα tablet ενσωματωμένο στο ταμπλο σου).
Θα σου βγει πολύ πιο φθηνά, θα είναι πλήρως συμβατό με όλες τις λειτουργίες του αυτοκινήτουμ χειρηστήρια τιμονιού κλπ και σίγουρα θα είναι κατά πολύ καλύτερο από το connect nav.

_________________
:)

Citroen C3 1.6 BlueHDi 100 S&S Shine (2017) - 100hp/254Nm
Kia Rio 1.4 CVVT Cosmic (2011) - 109hp/137Nm


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αναβαθμιση οθονης αφης
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 25 Ιαν 2022, 12:50 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 09 Σεπ 2012, 12:42
Δημοσιεύσεις: 11784
Τοποθεσία: GoodView City
Εικόνες: 3
vagelisfil έγραψε:
Αυτή η αναβάθμιση 99.9% δεν γίνεται. Ακόμα και να γινόταν θα ήταν τόσο ασύμφορη (σίγουρα 4ψηφιο νούμερο) που δε νομίζω να υπήρχε άνθρωπος να μπει σε αυτή τη διαδικασία.
Το μόνο που μπορώ να σου προτείνω αν θες όντως να αναβαθμίσεις την οθόνη σου, είναι να πάρεις ένα android box (ειδικό για το c3) το οποίο να έχεις λειτουργία android στην οθόνη σου με ότι αυτό περιλαμβάνει (internet, youtube, μουσική, βίντεο, navigation κλπ κλπ κλπ - στην ουσία ένα tablet ενσωματωμένο στο ταμπλο σου).
Θα σου βγει πολύ πιο φθηνά, θα είναι πλήρως συμβατό με όλες τις λειτουργίες του αυτοκινήτουμ χειρηστήρια τιμονιού κλπ και σίγουρα θα είναι κατά πολύ καλύτερο από το connect nav.
Ότι γίνετε γίνετε. Απλά όπως είπες το νούμερο θα είναι τετραψήφιο γιατί δεν αλλάζει μόνο η μονάδα με την οθόνη όταν θες να βάλεις αυτήν με connect nav.

"Στάλθηκε από το γραφείο μου στον πλανήτη Nibiru χρησιμοποιώντας πένα"

_________________
Godzilla
Αμαρτωλός

Ενας σοφός είπε κάποτε:
Ρε δεν γαμιέται?
Και έζησε ευτυχισμένος για πολλά χρόνια.

Βαγγέλης


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αναβαθμιση οθονης αφης
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 25 Ιαν 2022, 18:33 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 15 Μαρ 2017, 10:18
Δημοσιεύσεις: 404
Τοποθεσία: Αθήνα
Ακριβώς... αλλάζει σχεδόν το μισό αυτοκίνητο. Όλες οι καλωδιώσεις και ένα σωρρό άλλα παρελκόμενα που έχουν άμεση ή έμμεση σχέση με τα ηλεκτρονικά.
Το είχα ψάξει μέχρι αηδίας πιο παλιά για το Rio μου. Ούτε λίγο ούτε πολύ αν άλλαζα το εργοστασιακό cd player με την εργοστασιακή οθόνη το κόστος έβγαινε περίπου στα 4.400€ (!!!!) για τα γνήσια ανταλλακτικά.
Και για να μην παραξενεύεται κάποιος με το κόστος, εκτός του ότι η οθόνη από μόνη της είχε σχεδόν τα μισά, έπρεπε να αλλαχθεί όλη η καλωδίωση του ουρανού για να περαστεί κεραία gps, να μπουν διαφορετικά μικρόφωνα μέσα στην καμπίνα, να αλλαχθεί η πρόσοψη του ταμπλό, να αλλαχθεί το χερούλι του πορτμπαγκαζ για να μπει αυτό που έχει κάμερα, να αλλαχθεί η καλωδιωση του πορτμπαγκαζ για να κουμπώσει η κάμερα και το χειρότερο απ' όλα να αλλαχθεί όλη η κεντρική ηλεκτρολογική πλεξούδα στο κάτω μέρος του αυτοκινήτου γιατί ήταν διαφορετική στο κάθε μοντέλο. Άρα έπρεπε να λυθεί όλο το αμάξι... και δεν άξιζε.

_________________
:)

Citroen C3 1.6 BlueHDi 100 S&S Shine (2017) - 100hp/254Nm
Kia Rio 1.4 CVVT Cosmic (2011) - 109hp/137Nm


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αναβαθμιση οθονης αφης
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 25 Ιαν 2022, 19:06 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 13 Φεβ 2015, 17:39
Δημοσιεύσεις: 587
Τοποθεσία: Αλμυρός
vagelisfil έγραψε:
Το μόνο που μπορώ να σου προτείνω αν θες όντως να αναβαθμίσεις την οθόνη σου, είναι να πάρεις ένα android box (ειδικό για το c3) το οποίο να έχεις λειτουργία android στην οθόνη σου με ότι αυτό περιλαμβάνει (internet, youtube, μουσική, βίντεο, navigation κλπ κλπ κλπ - στην ουσία ένα tablet ενσωματωμένο στο ταμπλο σου).
Θα σου βγει πολύ πιο φθηνά, θα είναι πλήρως συμβατό με όλες τις λειτουργίες του αυτοκινήτουμ χειρηστήρια τιμονιού κλπ και σίγουρα θα είναι κατά πολύ καλύτερο από το connect nav.



Κυκλοφορούν για όλα τα μοντέλα τέτοια boxάκια; Αν έχεις να μου προτείνεις θα ήμουν ευγνώμων. Picasso 2014

_________________
Βασίλης - C4 Picasso

www.diadrash.gr


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αναβαθμιση οθονης αφης
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 25 Ιαν 2022, 20:27 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 15 Μαρ 2017, 10:18
Δημοσιεύσεις: 404
Τοποθεσία: Αθήνα
Για τον φίλο πιο πάνω με το C3 υπάρχει αυτό. Βέβαια θέλει λίγο ψάξιμο σε Ελλάδα από εξειδικευμένα μαγαζιά
http://www.naviinterface.com/android-in ... n-nac.html

Για C4 Picasso μπορείς να ψάξεις σε AliExpress γράφοντας "Citroen C4 Picasso 2014 Android" και θα σου βγάλει αρκετά αποτελέσματα. Για το δικό σου μοντέλο αν δεν κάνω λάθος υπάρχουν και έτοιμες οθόνες με android που αντικαθιστούν τη δική σου και δε χρειάζεται να βάλεις boxακι.
https://www.youtube.com/watch?v=zYnxK9s7wF8

Επειδή δε ξέρω ακριβώς πιο μοντέλο έχεις, εσύ θα πρέπει να ψάξεις κάτι σαν αυτό
https://www.amazon.co.uk/Citroen-Picass ... B07TYSDP55


Επίσης μια άλλη πολύ πιο φθηνή αλλά εξίσου καλή λύση για το δικό σου αυτοκίνητο είναι να βάλεις αντάπτορα για android auto ή apple carplay και έτσι θα έχεις google maps, spotify, youtube music και άλλες πολλές εφαρμογές στην εργοστασιακή σου οθόνη (μέσω του κινητού σου).
https://www.youtube.com/watch?v=vB27KuK-DEs
https://www.youtube.com/watch?v=BON4aaK-sss

_________________
:)

Citroen C3 1.6 BlueHDi 100 S&S Shine (2017) - 100hp/254Nm
Kia Rio 1.4 CVVT Cosmic (2011) - 109hp/137Nm


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αναβαθμιση οθονης αφης
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 29 Ιαν 2022, 21:46 
Άβαταρ μέλους
Μπορεις να βαλεις gps εργοστασιακό.
Με σχετικά μικρό κοστος σε σχέση με την αντιπροσωπεία.
Με μεταχειρισμένη μονάδα.
Ισως να μην χρειάζεται κατι αλλο εκτος από μοναδα
Υπάρχει μεγάλη περίπτωση να κανει η οθονη που έχεις.

Πουλανε στο ebay πολλές


Τελευταία επεξεργασία από taskom και Κυρ 30 Ιαν 2022, 13:35, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά

Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αναβαθμιση οθονης αφης
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 29 Ιαν 2022, 21:54 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 09 Σεπ 2012, 12:42
Δημοσιεύσεις: 11784
Τοποθεσία: GoodView City
Εικόνες: 3
taskom έγραψε:
Μπορεις να βαλεις gps εργοστασιακό.
Με σχετικά μικρό κοστος σε σχέση με την αντιπροσωπεία.
Με μεταχειρισμένη μονάδα.
Ισως να μην χρειάζεται κατι αλλο εκτος από μοναδα
Υπάρχει μεγάλη περίπτωση να κανει η οθονη που έχεις.

Για περισσότερες πληροφορίες π.μ.
Δεν κάνει.

"Στάλθηκε από το γραφείο μου στον πλανήτη Nibiru χρησιμοποιώντας πένα"

_________________
Godzilla
Αμαρτωλός

Ενας σοφός είπε κάποτε:
Ρε δεν γαμιέται?
Και έζησε ευτυχισμένος για πολλά χρόνια.

Βαγγέλης


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αναβαθμιση οθονης αφης
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 29 Ιαν 2022, 23:33 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 15 Μάιος 2017, 11:52
Δημοσιεύσεις: 1128
Τοποθεσία: Λαμία
Εικόνες: 0
Γνωστός μου, με Κάκτο 1ης γενιάς, σε σχετική συζήτηση που είχαμε πιάσει, μου έχει πει ότι το έψαξε και σίγουρα μπορεί να προσθέσει μόνο την εργοστασιακή μονάδα (να έχει άραγε προεγκατεστημένη την κεραία για να μη ξηλώνουν?!) και να έχει και navi στην οθόνη του, που τώρα δεν έχει αλλά στην πορεία είδε ότι δεν το χρειάζεται.
Ίσως στα Citroen είναι επεκτάσιμα. Το κόστος, λίγο-πολύ αλμυρό θα 'ναι. Μια ερώτηση σε αντιπροσωπεία, δεν βλάπτει.

Και, αν όντως γίνεται η επέκταση τελικά, πολλή προσοχή με τα μεταχειρισμένα. Αγορά όχι "από χέρι" σε σακουλίτσα.
Αγορά μόνο από κανονικό (...) έμπορο με απόδειξη που αναφέρει σαφώς τη μονάδα με τον S/N της και με δική του ευθύνη να εγκατασταθεί κανονικά, ή από μαγαζί εμπορίας και εγκατάστασης τέτοιων συστημάτων (επίσης με κομπλέ απόδειξη) που το αναλαμβάνει υπεύθυνα πακέτο (αν θα γίνεται αυτό εκτός Citroen συνεργείου!) από την αγορά μέχρι να λειτουργήσει.

Πέρα από την κατάστασή τους και την πιθανότητα επιστροφής, έχουν αναφερθεί και θέματα εγκατάστασης. Όλα αυτά τα μπλιμπλίκια πολυμέσων δηλώνονται με εργοστασιακό λογισμικό στο λογισμικό του αυτοκινήτου, και για να μπουν οι νέες δυνατότητες του λογισμικού αν πρόκειται για επέκταση, και για να ζευγαρώσουν με το σύστημα. Ένα καινούργιο σίγουρα έρχεται "λευκό" για να ζευγαρώσει σε συμβατό του σύστημα σε οποιοδήποτε αυτοκίνητο. Ένα μεταχειρισμένο πρέπει επίσης να μπορεί να δηλωθεί, κι αυτό γίνεται έχοντας ήσυχο το κεφάλι μας μόνο αν προέρχεται νομίμως.

_________________
◆◆◆◆◆◆◆◆ Γιάννης ◆◆◆◆◆◆◆◆
★★★ C4 1.6 BlueHDi 100 Feel ★★★

★★★★★★ Εικόνα ★★★★★★


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αναβαθμιση οθονης αφης
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 30 Ιαν 2022, 19:23 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 15 Μαρ 2017, 10:18
Δημοσιεύσεις: 404
Τοποθεσία: Αθήνα
Ο κάκτος 1ης γενιάς νομίζω έχει SMEG+ και όχι ConnectNAV (NAC) που έχουν τα νέα μοντέλα.
Αν θυμάμαι καλά και σε άλλο forum που είχα διαβάσει, οι οθόνες με SMEG "αναβαθμίζονται" σχετικά εύκολα με συστήματα GPS και το είχαν κάνει αρκετοί απλά αλλάζοντας την οθόνη.
Για τα ConnectNAV, επειδή είχα ρωτήσει από περιέργια σε αντιπροσωπεία παλιά* και το είχα διαβάσει και στο PlaneteCitroen δεν υπάρχει δυνατότητα αναβάθμισης, εκτός και αν αλλαχθεί το μισό αμάξι όπως έγραψα παραπάνω.
Μη ξεχνάτε ότι όσο περνάνε τα χρόνια τα πάντα στα αυτοκίνητα γίνονται ψηφιακά, όπως και στα καινούρια Citroen οι ρυθμίσεις κλιματισμού και συστημάτων ασφαλείας γίνονται μέσα από την οθόνη. Επομένως το να αλλάξεις μόνο μια κεντρική μονάδα που δεν έχει navigation με μια άλλη που έχει δεν σημαίνει απαραίτητα ότι είναι κάτι απλό. Μπορεί να υπάρχουν χίλιες-δυό ασυμβατότητες μετά με τα λοιπά υποσυστήματα του αυτοκινήτου.
Δεν είναι τυχαίο άλλωστε ότι στα συγκεκριμένα αυτοκίνητα (C3, C3 AC, C5 AC κλπ) δεν υπάρχουν (σχεδόν) καθόλου λύσεις aftermarket. Πολύ απλά γιατί η οθόνη τους είναι κάτι πολύ παραπάνω από ένα απλό radio-navi.


*Είχα ρωτήσει το 2017 που πήρα το δικό μου, υπάρχει μια περίπτωση (που δε το νομίζω) να έχει βγει κάποια τεχνική οδηγία και πλέον να γίνεται αντικατάσταση από επίσημη αντιπροσωπεία.

_________________
:)

Citroen C3 1.6 BlueHDi 100 S&S Shine (2017) - 100hp/254Nm
Kia Rio 1.4 CVVT Cosmic (2011) - 109hp/137Nm


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αναβαθμιση οθονης αφης
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 05 Φεβ 2022, 17:17 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 15 Μάιος 2017, 11:52
Δημοσιεύσεις: 1128
Τοποθεσία: Λαμία
Εικόνες: 0
Αν είδα καλά, και για NAC πουλάνε ξεχωριστά (οθόνες και) μονάδες, με επιλογή αντικατάστασης απλής με Connect NAV.
Ίσως να μην υπάρχουν ασυμβατότητες, και να έχει ήδη και κεραία, να μην αλλάζει ανά έκδοση η καλωδίωση. Ας το ψάξει!

_________________
◆◆◆◆◆◆◆◆ Γιάννης ◆◆◆◆◆◆◆◆
★★★ C4 1.6 BlueHDi 100 Feel ★★★

★★★★★★ Εικόνα ★★★★★★


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αναβαθμιση οθονης αφης
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 05 Φεβ 2022, 21:41 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 27 Απρ 2012, 10:14
Δημοσιεύσεις: 128
Τοποθεσία: ΜΑΡΟΥΣΙ ΑΤΤΙΚΗ
Στο δικό μου (c3 aircross feel) που δεν έχει nav,αναβάθμισα την οθόνη με μποξάκι και κάμερα οπιθοπορείας.Η τιμή τσουχτερή κάπως,στα 500 ευρώ έφτασε.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αναβαθμιση οθονης αφης
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 08 Φεβ 2022, 16:34 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 15 Μαρ 2017, 10:18
Δημοσιεύσεις: 404
Τοποθεσία: Αθήνα
Aftermarket ή ίδιο με το εργοστασιακό των εκδόσεων που έχουν ConnectNAV?
Οι αντιπροσωπείες ξέρω ότι έβαζαν τέτοια μποξάκια (σε συνεργασία με τη Metasat) με κάμερα και navi αλλά καμία σχέση με το εργοστασιακό.

_________________
:)

Citroen C3 1.6 BlueHDi 100 S&S Shine (2017) - 100hp/254Nm
Kia Rio 1.4 CVVT Cosmic (2011) - 109hp/137Nm


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αναβαθμιση οθονης αφης
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 13 Φεβ 2022, 12:04 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 27 Απρ 2012, 10:14
Δημοσιεύσεις: 128
Τοποθεσία: ΜΑΡΟΥΣΙ ΑΤΤΙΚΗ
Κι εγώ από Metasat έβαλα.Κιαν ήταν τουλάχιστον να έχει Googl maps θα ήταν καλύτερο.


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 1 από 1 [ 15 Δημοσιεύσεις ] 



Συναφή θέματα

Αναβαθμιση εγκεφαλου για C4 1.4-1.6-2.0
Δ. Συζήτηση: Βελτιώσεις C4
Συγγραφέας: lefos
Απαντήσεις: 184
ρυθμισεις κεντρικης οθονης
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση C2
Συγγραφέας: jimnik
Απαντήσεις: 3
Αναβάθμιση Χαρτών C5 2009
Δ. Συζήτηση: Εσωτερικό-εξωτερικό C5
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 1
προσοψη οθονης στο καινουριο c5
Δ. Συζήτηση: Εσωτερικό-εξωτερικό C5
Συγγραφέας: ALES
Απαντήσεις: 3
Με ή Χωρίς Οθόνη Αφής?
Δ. Συζήτηση: Διάφορα
Συγγραφέας: vpafi
Απαντήσεις: 3
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ