Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Πέμ 28 Μαρ 2024, 13:27 ]


 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Υγραέριο σε C3 -- Συμβουλές
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 23 Φεβ 2012, 23:50 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ 23 Φεβ 2012, 23:39
Δημοσιεύσεις: 5
Καλησπέρα σε όλη την παρέα.

Είμαι νέος στο forum και κάτοχος ενός C3 1.4 του 2002 με 170.000 χλμ. Ψάχνομαι για να βάλω υγραέριο αυτές τις μέρες, από Θεσσαλονίκη. Μέχρι στιγμής έχω πάρει δύο προσφορές για BRC και Zavoli, και οι δύο περίπου στα 1.100-1.200 ευρώ. Έχω κάποιες ερωτήσεις και θα σας ήμουν υπόχρεος αν μου λύνατε τις απορίες μου:

1) Υπάρχει διαφορά ανάμεσα σε BRC και Zavoli όσον αφορά την ποιότητα και την απόδοση;

2) Το πρόβλημα που διαβάζω με τον δείκτη βενζίνης, ισχύει; Για το BRC μου είπαν ότι βάζουν έναν αντάπτορα και στρώνει (μου το κάνουν δώρο, κανονικά κοστίζει 50 ευρώ). Για Zavoli δεν ρώτησα ακόμη.

3) Κάποιος μου είπε ότι το αυτοκίνητό μου λόγω παλαιότητας μπορεί να δεχτεί εγκέφαλο μέχρι 4ης γενιάς. Ισχύει αυτό ή να ζητήσω κάτι συγκεκριμένα; Σημειωτέον ότι οι τιμές που μου είπαν ήταν για "το καλύτερο σύστημα" και στις δύο εταιρίες (ό,τι πιο ακριβό με άλλα λόγια).

4) Να προτιμήσω τεπόζιτο στη ρεζέρβα ή "λουκάνικο";

5) Στο BRC μου έδειξαν ότι μπαίνουν τα ledάκια μέσα στην καμπίνα για να βλέπεις την ποσότητα του υγραερίου και να αλλάζεις από βενζίνη σε υγραέριο. Στο Zavoli μου έδειξαν μόνο ένα κουμπί για να αλλάζω σε βενζίνη ή υγραέριο (μπαίνει δίπλα στον διακόπτη του παραθύρου). Τα ενδεικτικά που μπαίνουν; Μήπως το βλέπω κι αυτό στο κανονικό μου ταμπλώ;

6) Στο BRC μου είπαν επίσης ότι το αυτοκίνητο ξεκινάει σε βενζίνη και μετά από λίγες στροφές γυρίζει αυτόματα σε υγραέριο. Στη Zavoli μου είπαν ότι ξεκινάει πάντα σε υγραέριο. Για ποιο λόγο αυτή η διαφοροποίηση;

7) Διαβάζω ότι κάποιοι έχουν "λαδιέρα" και κάποιοι όχι. Τι είναι αυτό; Να το ζητήσω;

8) Αν γνωρίζει κανείς ας μου πει αντικειμενικά την εμπειρία του ή τις εντυπώσεις του από GAS ΘΕΟΔΩΡΟΥ (Zavoli) και από ELGAS (BRC).

Παιδιά συγνώμη για τις πολλές απορίες, αλλά κάθε βοήθεια δεκτή!

Ευχαριστώ πολύ όλους σας.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Υγραέριο σε C3 -- Συμβουλές
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 28 Φεβ 2012, 10:43 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 07 Μαρ 2010, 10:23
Δημοσιεύσεις: 48
καλημερα φιλε μου.ειμαι και εγω απο θεσσαλονικη,και εχω ενα c4 1400 μοντελο του 2006 με 84000χλμ.και εγω το σκεφτομαι για αεριο,αλλα αν θα βαλω ,μονο απο citroen επισημο.ρωτησα στον φεσσα που ξερω οτι βαζει,και επειδη ειμαι και πελατης,και μου ειπε γυρω στα 1200 ευρω.με συστημα λιπανσης,εγκεφαλο,κτλ.για αυτο αν θες κανε μια ερωτηση σε επισημο που βαζουν οι περρισοτεροι,να δεις τι θα σου πουν.εγω παντος αν ειχα το δικο σου θα εβαζα σιγουρα .ηδη ειναι 10 ετων εχει τα χιλιομετρα του,η αξια του σαν μεταχειρεισμενο ειναι κατω απο τα 3000.οποτε δεν εχεις να χασεις τιποτα,μονο κερδος θα εχεις!!!!!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Υγραέριο σε C3 -- Συμβουλές
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 28 Φεβ 2012, 15:15 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ 23 Φεβ 2012, 23:39
Δημοσιεύσεις: 5
mpozo_70 έγραψε:
καλημερα φιλε μου.ειμαι και εγω απο θεσσαλονικη,και εχω ενα c4 1400 μοντελο του 2006 με 84000χλμ.και εγω το σκεφτομαι για αεριο,αλλα αν θα βαλω ,μονο απο citroen επισημο.ρωτησα στον φεσσα που ξερω οτι βαζει,και επειδη ειμαι και πελατης,και μου ειπε γυρω στα 1200 ευρω.με συστημα λιπανσης,εγκεφαλο,κτλ.για αυτο αν θες κανε μια ερωτηση σε επισημο που βαζουν οι περρισοτεροι,να δεις τι θα σου πουν.εγω παντος αν ειχα το δικο σου θα εβαζα σιγουρα .ηδη ειναι 10 ετων εχει τα χιλιομετρα του,η αξια του σαν μεταχειρεισμενο ειναι κατω απο τα 3000.οποτε δεν εχεις να χασεις τιποτα,μονο κερδος θα εχεις!!!!!


Καλησπέρα :-)

Πήγα σήμερα στον Θεοδώρου και με εξυπηρέτησαν αρκετά καλά μπορώ να πω.

Τιμή προσφοράς 1190 ευρώ. Service κάθε 25.000km για το υγραέριο με κόστος 50 ευρώ. Στην προσφορά περιλαμβάνεται και έκπτωση για το ΚΤΕΟ (34 ευρώ αν θυμάμαι καλά) για τον έλεγχο του υγραερίου.

Σύστημα λίπανσης μου εξήγησε ο άνθρωπος ότι δεν χρειάζεται και ότι γενικά πολλοί το αναφέρουν λάθος. Το σύστημα αυτό έμπαινε σε παλαιότερα συστήματα (όχι πια) και όχι για να "λιπάνει" κάτι αλλά για να ρίξει τη θερμοκρασία. Μου είπε ότι είχε διάφορα μειονεκτήματα, όπως το ότι άφηνε κατάλοιπα στον καταλύτη και ότι πλέον η ψύξη γίνεται με ψεκασμό βενζίνης στα νέα συστήματα.

Πρόβλημα με τον δείκτη καυσίμου μου είπε ότι δεν υπάρχει στα περισσότερα γαλλικά. Σε κάποια που εμφανίζεται το πρόβλημα (όχι σε C3 απ' ότι μου είπε) μπαίνει κάτι πρόσθετο στη συνδεσμολογία για να λυθεί το πρόβλημα, αν εμφανιστεί.

Το αυτοκίνητο ξεκινάει με βενζίνη για να πιάσει θερμοκρασία και μέσα σε 45 δευτερόλεπτα γυρίζει αυτόματα σε υγραέριο. Όταν τελειώσει το υγράεριο, ξαναγυρίζει μόνο του σε βενζίνη.

Φυσικά κι εγώ έτσι το σκέφτηκα, δεν ήθελα έτσι κι αλλιώς να το πουλήσω γιατί δεν θα πιάσει καμία σοβαρή τιμή, ενώ το αυτοκίνητο το έχω καλοσυντηρημένο, παρά τα χιλιόμετρά του. Όταν γίνει η εγκατάσταση θα σας πω και εντυπώσεις παιδιά.

Γνώμη μου πάντως είναι πως οι "επίσημοι" δεν βάζουν φυσικά σύστημα της μαμάς εταιρίας αλλά κάποιας τρίτης εταιρίας -- όπως και οι ανεπίσημοι. Μεταξύ τους προτιμώ έναν "ανεπίσημο" με πολλά χρόνια εμπειρίας, παρά έναν επίσημο που περνάει ένα σύστημα τον μήνα.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Υγραέριο σε C3 -- Συμβουλές
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 29 Φεβ 2012, 22:34 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 16 Αύγ 2010, 19:36
Δημοσιεύσεις: 20859
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Εικόνες: 1
Σε ποιόν απο τους δύο Θεοδώρου,Δυτικά,ή Ανατολικά?

_________________
Η ΓΝΩΣΗ ΔΙΝΕΙ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ Ο ΧΑΡΑΚΤΗΡΑΣ ΣΕΒΑΣΜΟ.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Υγραέριο σε C3 -- Συμβουλές
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 01 Μαρ 2012, 00:16 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ 23 Φεβ 2012, 23:39
Δημοσιεύσεις: 5
Δυτικά, στη Γιαννιτσών, στα ΚΤΕΛ.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Υγραέριο σε C3 -- Συμβουλές
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 01 Μαρ 2012, 22:49 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 01 Δεκ 2007, 05:05
Δημοσιεύσεις: 8103
Τοποθεσία: Pablo Escobar Preveza
δηλαδη το 4ης γενιας δεν θελει λαδιερα ?γιατι εγω οπου ρωτησα για λοβατο και για το αμαξι μου ξανθια 1600 μου ειπαν λαδιερα οποσδηποτε.....τι εννοεις με ψεκασμο βενζινης στα νεα συστηματα? μιλας για 5ης γενιας?

_________________
1995 Citroen Visa I '79 652cc ως το 2001
1998 Citroen Visa II '84 652cc ως το 2006
2001 Fiat Brava SX '01 1.2cc 16v ως το 2005
2005 Citroen Xantia II ΄99 1,6cc 8v Lpg ως το 2019
2006 Fiat Seicento ΄01 1.1cc Sporting Abarth ως το 2007
2009 Honda Jazz ΄09 1,2cc ως το 2020
2020 Citroen Xantia II '00 1.8cc 16v Lpg
2020 Citroen Xsara II '03 1.4cc 8v Lpg


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Υγραέριο σε C3 -- Συμβουλές
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 02 Μαρ 2012, 13:23 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ 23 Φεβ 2012, 23:39
Δημοσιεύσεις: 5
Νομίζω ότι το δικό μου φοράει 4ης γενιάς. Ο άνθρωπος μου εξήγησε απλά ότι η λαδιέρα πλέον δεν χρειάζεται γιατί ψεκάζει ο εγκέφαλος λίγη βενζίνη όταν ανέβει η θερμοκρασία. Έτσι η ψύξη είναι και καλύτερη και γλιτώνεις το κόστος της λαδιέρας και του λαδιού. Επίσης μου είπε ότι με τη λαδιέρα, μένουν υπολείμματα στον καταλύτη, άρα η ψύξη με βενζίνη είναι καλύτερη. Περισσότερα δεν ξέρω να σου πω -- να μην σου τα πω και λάθος. Αν θες κάντους ένα τηλέφωνο και ρώτα άμεσα.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Υγραέριο σε C3 -- Συμβουλές
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 02 Μαρ 2012, 15:44 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 30 Μαρ 2011, 01:13
Δημοσιεύσεις: 1541
http://www.youtube.com/watch?v=H2-1NJgt ... re=related δειτε αυτο περι λαδιερας..ο ανθρωπος ειναι γνωστης στο ειδος του,εχω μιλησει μαζι του,και αν ηταν Αθηνα θα ειχα βαλει ηδη υγραεριο απο αυτον.

_________________
1.4 - 102 hps VTRS
Peugeot 508 1.5 130hp bluehdi eat8 Gt-line
Citroen c3 1.4 75hp 402.000 χλμ


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Υγραέριο σε C3 -- Συμβουλές
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 02 Μαρ 2012, 16:16 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 01 Δεκ 2007, 05:05
Δημοσιεύσεις: 8103
Τοποθεσία: Pablo Escobar Preveza
WiZy έγραψε:
Νομίζω ότι το δικό μου φοράει 4ης γενιάς. Ο άνθρωπος μου εξήγησε απλά ότι η λαδιέρα πλέον δεν χρειάζεται γιατί ψεκάζει ο εγκέφαλος λίγη βενζίνη όταν ανέβει η θερμοκρασία. Έτσι η ψύξη είναι και καλύτερη και γλιτώνεις το κόστος της λαδιέρας και του λαδιού. Επίσης μου είπε ότι με τη λαδιέρα, μένουν υπολείμματα στον καταλύτη, άρα η ψύξη με βενζίνη είναι καλύτερη. Περισσότερα δεν ξέρω να σου πω -- να μην σου τα πω και λάθος. Αν θες κάντους ένα τηλέφωνο και ρώτα άμεσα.

αυτο που λες θελει προγραμματισμο και με τι κρητιρια ριχνει και βενζινα? μηπως εννοει ο τεχνικος σου οτι πχ μετα τις 4000 η 5000 στροφες απλα ψεκαζει και 20% βενζινα? γιατι υπαρχει τετοιο συστημα απλα το προγραματιζεις
τωρα να δουλευω υγραεριο και καποια στιγμη εστω και στα χαμηλα να ψεκαζει βενζινα γαι ψυξη εστω και λιγο αντιοικονομικο δηλαδη εαν κινεισε συνεχεια σε πολη ή ανηφορες φορτωμενος μα αιρκοντισιον τι θα γινει θα ψεκαζει και βενζινα?καηκες απο θεμα οικονομιας γιατι υποτιθετε οτι το υγραεριο το βαζεις να γλυτωσεις φραγγα και οχι να χασεις

_________________
1995 Citroen Visa I '79 652cc ως το 2001
1998 Citroen Visa II '84 652cc ως το 2006
2001 Fiat Brava SX '01 1.2cc 16v ως το 2005
2005 Citroen Xantia II ΄99 1,6cc 8v Lpg ως το 2019
2006 Fiat Seicento ΄01 1.1cc Sporting Abarth ως το 2007
2009 Honda Jazz ΄09 1,2cc ως το 2020
2020 Citroen Xantia II '00 1.8cc 16v Lpg
2020 Citroen Xsara II '03 1.4cc 8v Lpg


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Υγραέριο σε C3 -- Συμβουλές
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 02 Μαρ 2012, 19:24 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ 23 Φεβ 2012, 23:39
Δημοσιεύσεις: 5
Νομίζω ότι τα ρωτάς σε λάθος άνθρωπο φίλε μου. Δεν έχω ιδέα :-)

Γενικά ο άνθρωπος μου είπε ότι ΣΠΑΝΙΑ θα χρειαστεί αυτό το πράγμα, καθώς ΔΕΝ ανεβάζει θερμοκρασία καθόλου συχνά. Και το μόνο που κάνει είναι ένα ψεκασματάκι κι αυτό για μερικά milliseconds. Άρα δεν πιστεύω ότι είναι αντιοικονομικό κ.λπ. Ίσα ίσα που μου είπε ότι το λάδι είναι πιο ακριβό και σαν εγκατάσταση και σαν κόστος λαδιού και σαν βλάβη του κινητήρα μακροπρόθεσμα.

Τώρα για τέτοιες εξειδικευμένες απορίες, με ένα τηλέφωνο λύνονται όλα νομίζω.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Υγραέριο σε C3 -- Συμβουλές
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 02 Απρ 2012, 22:30 
Άβαταρ μέλους
χαιρετώ το φόρουμ :salute

διαβάζω με ενδιαφέρον τις πληροφορίες που γράφετε... ενδιαφέρομαι κι εγώ για την μετατροπή ενός c3 δεκαετίας σε υγραέριο και το ψάχνω το θέμα. Βέβαια όσο το ψάχνω, τόσο περιπλέκεται το πράγμα με τις απόψεις να διίστανται σε ορισμένα θέματα και τελικά γίνομαι πιο αναποφάσιστος... :hmm


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Υγραέριο σε C3 -- Συμβουλές
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 15 Ιούλ 2012, 11:42 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 19 Μάιος 2008, 15:55
Δημοσιεύσεις: 151
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Καλησπέρα και από μένα. Είμαι και γω κάτοχος ενός C3 και ήδη έχω συμπληρώσει 2 χρόνια που κινούμαι με υγραέριο.
Πολλά από αυτά που αναφέρθηκαν πιο πάνω κινούνται στη σφαίρα της φαντασίας.

Τα πράγματα είναι απλά. Στα αυτοκίνητά μας μπαίνει σύστημα 4ης γενιάς(καύση σε αέρια μορφή) και όχι 5ης γενιάς(ψεκασμός σε υγρή μορφή στους -40 βαθμούς κελσίου, προβλήματα στα μέταλλα κτλ).
Εγώ φοράω το brc.Είναι από τα πιο αξιόπιστα και πιο παραμετροποιήσημα συστήματα.Εξίσου καλό είναι και το Lovato. Εχω δεξαμενή στο χωρο της ρεζέρβας, 55 λίτρων(γεμίζει με 46-47 λιτρα). Μου βγαζει πάνω από 500 χλμ.

Το μόνο σίγουρο για όσους ενδιαφέρονται να βάλουν, είναι ότι θα έχετε θέμα με τον δείκτη της βενζίνης.Επειδή τη σταθμη την υπολογίζει εγκέφαλος, θα χρειαστεί ένα πλακετάκι το οποίο κάθε φορά που θα βάζετε μπροστά θα δίνει εντολή στον εγκέφαλο να πάρει ένδειξη από το ντεπόζιτο.Οσο θα κινείστε η στάθμη της βενζίνης θα πέφτει.Αλλά όταν σβήσετε και ξαναβάλετε μπροστα ξαναέρχεται στα κανονικά. Είναι στάνταρ αυτό σε όλα τα αυτοκίνητα με ηλεκτρονικό δείκτη βενζίνης.

Μέχρι στιγμής δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα, δεν έχω πάνω λαδιέρα(είναι άχρηστη και μόνο κακό κάνει, απλά συμφαίρει τους εγκαταστάτες να πληρώνετε 20 ευρώ για να τη γεμίζετε όποτε αδειάζει)

Οτι θέλετε να ρωτήσετε, πείτε μου να σας πώ.

_________________
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Υγραέριο σε C3 -- Συμβουλές
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 15 Ιούλ 2012, 15:36 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 27 Απρ 2012, 10:14
Δημοσιεύσεις: 127
Τοποθεσία: ΜΑΡΟΥΣΙ ΑΤΤΙΚΗ
Εξειδικευμενο φορουμ που λυνει πολλες αποριες.
http://www.autogasforum.gr/index.php


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Υγραέριο σε C3 -- Συμβουλές
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 21 Αύγ 2012, 14:08 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 30 Μαρ 2011, 01:13
Δημοσιεύσεις: 1541
κατοχος c3 1.4 κ εγω,το εχω απο το 2003 με 235.000 χιλιομετρα και συνεχιζουμε! Πηραμε την αποφαση σιγα σιγα να του βαλουμε υγραεριο,αλλωστε πλεον χρησιμοποιειται και απο τον πατερα μου,και απο μενα για την δουλεια κτλ,λιγο απο ολα δλδ. Απο το να το δωσουμε και να μας το παρουν τζαμπα,καλυτερα ενα κιτακι υγραεριο,να μειωσουμε λιγο τις μετακινησεις μας τις καθημερινες..διαβασα διαφορα,δεν βιαζομαι για την τοποθετηση,εγω Αττικη μενω,γενικα αν καποιος φιλος εχει να μου προτεινει καποιον εγκαταστατη αξιοπιστο και προπαντων ανθρωπο που να σεβεται την περιουσια του αλλου,και να εχετε μεινει ευχαριστημενοι απο την δουλεια του σε τοποθετηση υγραεριου,ειτε prive ειτε απο εδω μου λετε παιδια,ευχαριστω προκαταβολικα! Δεν ειναι αναγκη να αφορα η τοποθετηση μονο c3,αλλα και c2, c4 κτλ. (Εχω παρει προσφορα για brc με 1050 ευρω με φπα μαζι,συν 70 ευρω κτεο και λιγο γεμισμα υγραεριο) απλα γενικα καλο ειναι να το ψαξω λιγο το θεματακι..

_________________
1.4 - 102 hps VTRS
Peugeot 508 1.5 130hp bluehdi eat8 Gt-line
Citroen c3 1.4 75hp 402.000 χλμ


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Υγραέριο σε C3 -- Συμβουλές
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 22 Αύγ 2012, 21:36 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 16 Αύγ 2010, 19:36
Δημοσιεύσεις: 20859
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Εικόνες: 1
Χάρη θα σου πω απο βδομάδα. :thumb

_________________
Η ΓΝΩΣΗ ΔΙΝΕΙ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ Ο ΧΑΡΑΚΤΗΡΑΣ ΣΕΒΑΣΜΟ.


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 1 από 2 [ 24 Δημοσιεύσεις ] Μετάβαση στην σελίδα 1, 2  Επόμενο



Συναφή θέματα

ΥΓΡΑΕΡΙΟ ΣΤΟ C2
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C2
Συγγραφέας: ger_zoym
Απαντήσεις: 175
Υγραέριο σε Xantia
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά Xantia
Συγγραφέας: ΜΑΚΗΣ 66
Απαντήσεις: 108
CITROEN C4 1.6 BlueHDI 100hp-ΖΗΤΩ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΓΙΑ ALARM SYSTEM
Δ. Συζήτηση: Παρουσιάσεις Αυτοκινήτων Χρηστών
Συγγραφέας: chsevdas
Απαντήσεις: 34
Συμβουλές για C3 diesel 2016
Δ. Συζήτηση: Τα πρώτα σας βήματα!
Συγγραφέας: steve douglas
Απαντήσεις: 3
ΥΓΡΑΕΡΙΟ ΣΕ C4
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση C4
Συγγραφέας: giorgosc4coupe
Απαντήσεις: 483
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ