Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Πέμ 28 Μαρ 2024, 11:25 ]


 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Συναγερμός Meta...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 26 Απρ 2016, 15:28 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 16 Ιούλ 2007, 14:19
Δημοσιεύσεις: 4897
Τοποθεσία: Αθήνα
Εικόνες: 1
Η μπαταρία στο τηλεχειριστήριο αλλάζει απλά ή χάνεται τίποτα όταν τη βγάλεις και θέλει επαναπρογραμματισμούς και ιστορίες;


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Συναγερμός Meta...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 26 Απρ 2016, 15:50 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 02 Μάιος 2011, 19:53
Δημοσιεύσεις: 3229
Απλά την αλλάζεις.

_________________
Μάθε γιατί εγώ και 28 εκατομμύρια ακόμη χρήστες λατρεύουμε τη Revolut. Κάνε εγγραφή με τον παρακάτω σύνδεσμο: https://revolut.com/referral/?referral- ... JUN1-23-AR


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Συναγερμός Meta...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 26 Απρ 2016, 15:54 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 09 Σεπ 2012, 12:42
Δημοσιεύσεις: 11784
Τοποθεσία: GoodView City
Εικόνες: 3
:thumb

_________________
Godzilla
Αμαρτωλός

Ενας σοφός είπε κάποτε:
Ρε δεν γαμιέται?
Και έζησε ευτυχισμένος για πολλά χρόνια.

Βαγγέλης


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Συναγερμός Meta...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 26 Απρ 2016, 17:42 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 30 Ιουν 2014, 18:48
Δημοσιεύσεις: 356
υπαρχουν ΜΕΤΑ και ΜΕΤΑ παιδια....αυτοι που βαζουν σαν δωρο δεν ειναι απο τι καλες σειρες οι εξω ειναι πολυ πιο ποιοτικοι....στο 307 ειχα μαμα μετα....και ειχα θεματα....εβγαλα τον ενα εβαλα μετα παλι αλλα εμποριου και ολα ηταν αψογα

_________________
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Συναγερμός Meta...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 28 Απρ 2016, 16:31 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 21 Απρ 2014, 11:28
Δημοσιεύσεις: 1317
Giannis307 έγραψε:
υπαρχουν ΜΕΤΑ και ΜΕΤΑ παιδια....αυτοι που βαζουν σαν δωρο δεν ειναι απο τι καλες σειρες οι εξω ειναι πολυ πιο ποιοτικοι....στο 307 ειχα μαμα μετα....και ειχα θεματα....εβγαλα τον ενα εβαλα μετα παλι αλλα εμποριου και ολα ηταν αψογα


:clap
Σε μια μηχανη που ειχα ως δώρο τετοιο συναγερμό σε πολλα σημεία στην αθηνα ειχα μπλοκαρίσματα και δεν αφοπλίζε,λογω παρεμβολών απο κεραίες κινητής τηλεφωνίας.Στην νεα αρνήθηκα τετοιο δώρο και έβαλα εγω σπάει μπολ και ησύχασα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Συναγερμός Meta...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 04 Ιουν 2016, 14:39 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 14 Σεπ 2015, 18:02
Δημοσιεύσεις: 3506
Πηρα και γω σημερα το C4 με συναγερμο meta (νομιζω πως ειναι ο HPA 3,5) , το κλειδωνω με το χειριστηριο του συναγερμου και μετα απο περιπου 30-40sec αφοπλιζεται μονος του και πρεπει να ξεκλειδωσω με το δικο του χειριστηριο αλλιως του συναγερμου δεν το δεχεται. Αντε να δουμε τι φταιει.

_________________
2002 Xsara 1.6 16v Exclusive (18/01/2002 - 21/08/2018)
2016 C4 1.6 BlueHdi 120 S&S (4/06/2016- )
MY2019 Ford Fiesta ST-line (12/10/2018-)


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Συναγερμός Meta...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 06 Ιουν 2016, 05:48 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 13 Μάιος 2012, 21:43
Δημοσιεύσεις: 1895
Νομίζω ο Meta δεν παρακάμπτεται παρα μονο μέσω του συστήματος κωδικού μέσα στο αμάξι


Sent from my iPad using Tapatalk

_________________
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Συναγερμός Meta...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 06 Ιουν 2016, 09:54 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 14 Σεπ 2015, 18:02
Δημοσιεύσεις: 3506
Ακριβώς αυτό ισχύει πλέον (στο xsara είχα ειδικό κλειδάκι). κλειδώνω με συναγερμό. το λαμπάκι σύμφωνα με το manual δείχνει ότι οπλίζει. οπλίζει δουλεύει για λίγο και μετά σβήνει τελείως το λαμπάκι. μόλις σβήσει το λαμπάκι σταματά να δέχεται το χειριστήριο και πρέπει να ξεκλειδώσεις με του αυτοκινήτου. Αν όμως βάλω το χέρι μου μέσα σφυράει κανονικά και μετά για να το σταματήσω δέχεται το κοντρολάκι του. Μυρίζομαι πρόβλημα στην τοποθέτηση και προγραμματισμό που έγινε. Αφού έχει εφόρου ζωής εγγύηση και είναι καινούργιος κρίμα είναι να μή δουλεύει.

_________________
2002 Xsara 1.6 16v Exclusive (18/01/2002 - 21/08/2018)
2016 C4 1.6 BlueHdi 120 S&S (4/06/2016- )
MY2019 Ford Fiesta ST-line (12/10/2018-)


Κορυφή 
 
 
ΔημοσίευσηΑυτή η δημοσίευση διαγράφηκε μέσω Επισκέπτης στις Τετ 25 Οκτ 2017, 16:00.
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Συναγερμός Meta...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 17 Φεβ 2018, 00:53 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 16 Ιούλ 2007, 14:19
Δημοσιεύσεις: 4897
Τοποθεσία: Αθήνα
Εικόνες: 1
Σήμερα πάω να ανοίξω το αυτοκίνητο και δεν άνοιγε με τίποτα με το κουμπί του τηλεχειριστηρίου του συναγερμού. Προσπαθούσα πολλή ώρα, το λαμπάκι άναβε κανονικά αλλά το αυτοκίνητο το αγνοούσε. Με τα κουμπιά του κλειδιού άνοιγε κανονικά. Μπαταρία θα είναι λεω, πάω σπίτι το ανοίγω, τη μετράω και ήταν εντάξει. Γυρνάω στο αμάξι και δούλευε κανονικά. 10 χρόνια τώρα δεν μου το έχει ξανακάνει αυτό.

Το ακόμα πιο περίεργο όμως είναι οτι πήρα μαζί μου και το εφεδρικό χειριστήριο το οποίο δεν έχει χρησιμοποιηθεί ποτέ. Και αυτό δεν το άκουγε καθόλου τη δεύτερη φορά που λειτούργησε κανονικά το πρώτο. Με το πρώτο άνοιγα και έκλεινα κανονικά, με το δεύτερο που είναι ουσιαστικά ολοκαίνουργιο τίποτα. Κανονικά δεν θα έπρεπε να μπορείς να τα χρησιμοποιείς και τα δυο μαζί; Πάντα θεωρούσα οτι αν πάθει κάτι το πρώτο έχω εφεδρικό αλλά φαίνεται οτι κάτι συμβαίνει με αυτό.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Συναγερμός Meta...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 17 Φεβ 2018, 00:56 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 24 Δεκ 2010, 12:03
Δημοσιεύσεις: 15531
Τοποθεσία: Θεσ/νικη
Λογω πολυκαιριας θεκει επαναπρογραμματισμο το 2ο. Εχει οδηγιες στο βιβλιο χρησης του.

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

_________________
-Πράκτορας ΑΚΑ Βλέπω ΚΑΙ πίσω από το βουνό, μέσα από το τούνελ, ας έχει και ομίχλη!

1985 GSA - 1986 BX 1.6 TRS - 1991 GS Pallas - 2001 BX Atout - 2003 Saxo 1.1 Furio - 2007 C2 1.4 VTR - 2008 C4 1.6 16v Exclusive - 2010 C4 1.4 16v Elegance - 2011 Xsara 1,6 16v VTS - 2012 C3 1.6 e-HDI Eco Chic, και πλέον 2016 Peugeot 308 SW THP Premium Pack


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Συναγερμός Meta...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 17 Φεβ 2018, 07:22 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 18 Φεβ 2012, 00:34
Δημοσιεύσεις: 851
Τοποθεσία: Αθήνα-Λαμία
aiolos έγραψε:
Σήμερα πάω να ανοίξω το αυτοκίνητο και δεν άνοιγε με τίποτα με το κουμπί του τηλεχειριστηρίου του συναγερμού. Προσπαθούσα πολλή ώρα, το λαμπάκι άναβε κανονικά αλλά το αυτοκίνητο το αγνοούσε. Με τα κουμπιά του κλειδιού άνοιγε κανονικά. Μπαταρία θα είναι λεω, πάω σπίτι το ανοίγω, τη μετράω και ήταν εντάξει. Γυρνάω στο αμάξι και δούλευε κανονικά. 10 χρόνια τώρα δεν μου το έχει ξανακάνει αυτό.

Το ακόμα πιο περίεργο όμως είναι οτι πήρα μαζί μου και το εφεδρικό χειριστήριο το οποίο δεν έχει χρησιμοποιηθεί ποτέ. Και αυτό δεν το άκουγε καθόλου τη δεύτερη φορά που λειτούργησε κανονικά το πρώτο. Με το πρώτο άνοιγα και έκλεινα κανονικά, με το δεύτερο που είναι ουσιαστικά ολοκαίνουργιο τίποτα. Κανονικά δεν θα έπρεπε να μπορείς να τα χρησιμοποιείς και τα δυο μαζί; Πάντα θεωρούσα οτι αν πάθει κάτι το πρώτο έχω εφεδρικό αλλά φαίνεται οτι κάτι συμβαίνει με αυτό.


Τελικά πως μετακινηθηκες; Το άνοιξες με τα κλειδιά του και χτυπώντας ο συναγερμός μετακινηθηκες;
Το είχε κάνει και σε μένα πριν από 3 χρόνια σε C3 στη παραλία Μυτιλήνης έτσι στο ξαφνικό...
Κι έτσι ξαφνικά επίσης δούλευε μετά από 15' λεπτά περίπου ....
Meta .... Τι να πεις;;;

_________________
Citroen C3 iTouch 1.5 bluehdi


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Συναγερμός Meta...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 17 Φεβ 2018, 11:10 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 24 Ιουν 2009, 18:35
Δημοσιεύσεις: 4428
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη
Εικόνες: 3
aenaos15 έγραψε:

Τελικά πως μετακινηθηκες; Το άνοιξες με τα κλειδιά του και χτυπώντας ο συναγερμός μετακινηθηκες;
Το είχε κάνει και σε μένα πριν από 3 χρόνια σε C3 στη παραλία Μυτιλήνης έτσι στο ξαφνικό...
Κι έτσι ξαφνικά επίσης δούλευε μετά από 15' λεπτά περίπου ....
Meta .... Τι να πεις;;;


ανοίγεις με το κλειδί χτυπάει ο συναγερμός, βάζεις το κλειδί στο διακόπτη, βάζεις μπροστά τον κινητήρα και εφόσον είναι σωστά εγκατεστημένος ο συναγερμός, σταματάει να χτυπάει!!!

_________________
Βασίλης AX Gti


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Συναγερμός Meta...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 17 Φεβ 2018, 13:21 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 09 Σεπ 2012, 12:42
Δημοσιεύσεις: 11784
Τοποθεσία: GoodView City
Εικόνες: 3
vil έγραψε:
aenaos15 έγραψε:

Τελικά πως μετακινηθηκες; Το άνοιξες με τα κλειδιά του και χτυπώντας ο συναγερμός μετακινηθηκες;
Το είχε κάνει και σε μένα πριν από 3 χρόνια σε C3 στη παραλία Μυτιλήνης έτσι στο ξαφνικό...
Κι έτσι ξαφνικά επίσης δούλευε μετά από 15' λεπτά περίπου ....
Meta .... Τι να πεις;;;


ανοίγεις με το κλειδί χτυπάει ο συναγερμός, βάζεις το κλειδί στο διακόπτη, βάζεις μπροστά τον κινητήρα και εφόσον είναι σωστά εγκατεστημένος ο συναγερμός, σταματάει να χτυπάει!!!

Δηλαδή vil αν χτυπάει ο συναγερμός πράγμα που έχει ενεργοποιήσει τους μηχανισμούς προστασίας που είναι και η διακοπή παροχής καυσίμου ή ρεύματος, αν βάλω το κλειδί θα πάρει μπρός? Δηλαδή αν μου κλέψουν τα κλειδιά και ανοίξουν το αμάξι χωρίς να απενεργοποιηθει ο συναγερμός και αρχίσει να βαράει , θα μπορούν να βάλουν μπροστά και να φύγουν κύριοι?

_________________
Godzilla
Αμαρτωλός

Ενας σοφός είπε κάποτε:
Ρε δεν γαμιέται?
Και έζησε ευτυχισμένος για πολλά χρόνια.

Βαγγέλης


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Συναγερμός Meta...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 17 Φεβ 2018, 14:24 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 16 Ιούλ 2007, 14:19
Δημοσιεύσεις: 4897
Τοποθεσία: Αθήνα
Εικόνες: 1
Πράκτορας έγραψε:
Λογω πολυκαιριας θεκει επαναπρογραμματισμο το 2ο. Εχει οδηγιες στο βιβλιο χρησης του.
Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Μήπως έχεις το βιβλίο; Γιατί απο την αντιπροσωπεία δε μου έδωσαν τίποτα εκτός απο την κάρτα.

aenaos15 έγραψε:
Τελικά πως μετακινηθηκες; Το άνοιξες με τα κλειδιά του και χτυπώντας ο συναγερμός μετακινηθηκες;
Το είχε κάνει και σε μένα πριν από 3 χρόνια σε C3 στη παραλία Μυτιλήνης έτσι στο ξαφνικό...
Κι έτσι ξαφνικά επίσης δούλευε μετά από 15' λεπτά περίπου ....
Meta .... Τι να πεις;;;


Οχι, πήγα σπίτι, το άνοιξα, το μέτρησα, το ξανάκλεισα και δούλεψε. Εντάξει, πρώτη φορά στα 10 χρόνια. Αν είναι να γίνεται με τέτοια συχνότητα κανένα πρόβλημα. Το θέμα είναι μη μας γίνει συνήθεια.

vil έγραψε:
ανοίγεις με το κλειδί χτυπάει ο συναγερμός, βάζεις το κλειδί στο διακόπτη, βάζεις μπροστά τον κινητήρα και εφόσον είναι σωστά εγκατεστημένος ο συναγερμός, σταματάει να χτυπάει!!!


Δεν ξέρω σε ποιούς συναγερμούς ισχύει αυτό πάντως φίλος που μπήκε στη θάλασσα με το χειριστήριο αναγκάστηκε να γυρίσει σπίτι με το συναγερμό να βαράει κανονικότατα. Σε Lancia αυτό με τον εργοστασιακό συναγερμό.


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 8 από 10 [ 140 Δημοσιεύσεις ] Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Επόμενο



Συναφή θέματα

Συναγερμός και remote start Jumper 2008
Δ. Συζήτηση: Επαγγελματικά μοντέλα
Συγγραφέας: Manos
Απαντήσεις: 1
Συναγερμος Xantia
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά Xantia
Συγγραφέας: bxakias
Απαντήσεις: 9
Γνήσιος συναγερμός (9471.K6)
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C4
Συγγραφέας: gr_diver
Απαντήσεις: 74
Κεντρικό κλείδωμα- συναγερμός
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C3
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 1
Κεντρικό κλείδωμα και συναγερμός σε Picasso.
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση Xsara
Συγγραφέας: chris_stig
Απαντήσεις: 10
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια