Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Παρ 29 Μαρ 2024, 00:25 ]


 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Picasso C4 Άλυτα Προβλήματα
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 19 Νοέμ 2014, 10:00 
Άβαταρ μέλους
Γράφω αυτό το κείμενο γιατί έχω κουραστεί από την απίστευτη ταλαιπωρία και τελικά κοροϊδία που με έχει υποβάλει η Citroen

Το ιστορικό έχει ως εξής.

Το Αυτοκίνητο το αγόρασα από τον επίσημο αντιπρόσωπο της Citroen στην Δράμα το 2009
Από τα πρώτα μέτρα που έκανα με το Αυτοκίνητο διαπίστωσα ότι όταν πιάσει κάποια χιλιόμετρα αρχίζει και τρέμει.
Θεώρησα ότι δεν είναι κάτι σοβαρό και το ίδιο με διαβεβαίωσαν από το συνεργείο .
Έτσι άρχισε ο Γολγοθάς ,αρχικά αρχίσαμε με επανειλημμένες ζυγοσταθμίσεις και ευθυγραμμίσεις ,μετά προσχωρήσαμε σε αλλαγή των ελαστικών , κατόπιν αυτών αλλάχτηκαν οι ζάντες ,τα αμορτισέρ ,η καμαριέρα ,κάποιες κόντρες (δεν μου εξήγησαν τη είναι ) ,κάποια δακτυλίδια (και αυτά δεν μου εξήγησαν τη είναι ),στην διάρκεια αλλάχτηκε η αντλία νερού γιατί έχανε νερό και το τιμόνι γιατί ξεφλούδισε.
Αλλά επειδή δεν έφταναν αυτά μετά από μερικούς μήνες κτήσης του αυτοκίνητου παρουσίασε πρόβλημα και το ESP. Κατά την διάρκεια της κίνησης και όταν διανύσει το Αυτοκίνητο 8 με 12 χιλιόμετρα ανάβει η ένδειξη του ESP και παραμένει αναμένω μέχρι να σβήσει ο κινητήρας
Για αυτό το πρόβλημα αλλάχτηκαν διάφορα ανταλλακτικά κάποιοι αισθητήρες κάποια πλεξούδα και κάτι στον εγκέφαλο (συγνώμη δεν τα γνωρίζω ακριβώς) ,αλλά το πρόβλημα συνεχίζετε.
Κατά την διάρκεια όλων αυτόν έχω επικοινωνήσει αρκετές φορές με τον κ. Γαλάνη στη Citroen Ελλάς ο οποίος δεν έχει δώσει καμία λύση στο πρόβλημα αλλά ρίχνει το μπαλάκι στο τοπικό συνεργείο .Και έτσι υπάρχει ένας φαύλος κύκλος μεταξύ της κεντρικής αντιπροσωπίας και του τοπικού συνεργείου ο οποίος καθυστερεί κάθε κίνηση και μεγαλώνει τα διαστήματα μεταξύ των επισκευών, για αυτό και φτάσαμε στα πέντε χρόνια.
Κάποια στιγμή ο κ. Γαλάνης μου απαγόρευσε την επικοινωνία μαζί του και μου είπε ότι θα επικοινωνώ μόνο με την τοπική αντιπροσωπία και εν ολίγοις μου δήλωσε ότι το αυτοκίνητο δεν έχει κανένα πρόβλημα και να σταματήσω να τους ενοχλώ.
Τότε ήταν που αναγκάστηκα να επικοινωνήσω με τον συνήγορο του καταναλωτή .
Μετά από αυτό με διαβεβαίωσαν ότι το αυτοκίνητο θα επισκευαστή και άρχισαν ξανά οι επισκέψεις στο συνεργείο ,σε αυτό το διάστημα αλλάχτηκαν τα ημιαξόνια ,μουαγιέ , εγκέφαλος ,πολύ αισθητήρες, ζαντολάστιχα ,Συνδέθηκε επανειλημμένα σε υπολογιστή για να διαβάσουν τις βλάβες οι τεχνικοί από την Αθήνα αλλά και από την Γαλλία , αλλά το πρόβλημα παραμένει .
Στο μεταξύ έχω στείλει τρις φορές email στο τμήμα εξυπηρέτησες πελατών στην Γαλλία αλλά και τις τρις φορές η απάντηση ήταν ότι θα κοιτάξουν το θέμα μου και θα μου απαντήσουν , αλλά καμία απάντηση .
Μετά από όλα αυτά έχω ένα ελαττωματικό αυτοκίνητο που θέτει σε κίνδυνο την οικογένεια μου γιατί κάθε φορά που κάνω μία μεγάλη διαδρομή απενεργοποιείτε το ESP και ABS .
Φτάσαμε λοιπόν στο σημείο ο τεχνικός από το συνεργείο να μου δηλώσει ότι "δεν έχω πλέων τι άλλο να αλλάξω" .
Έκανα πάλη προσφυγή στον συνήγορο του Καταναλωτή ,μετά από περίπου τέσσερις μήνες απάντησε η Citroen μέσω ενός Δικηγόρου ότι το αυτοκίνητο μου δεν έχει τίποτε.
Άμεσα πήγα σε δύο συνεργεία στην περιοχή και πήρα τεχνική έκθεση και από τα δύο με τα προβλήματα του αυτοκινήτου , τα έστειλα άμεσα στον Συνήγορο αλλά εδώ και τρις μήνες καμία απάντηση.

Αυτή λοιπόν κύριοι είναι η Citroen.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Picasso C4 Άλυτα Προβλήματα
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 19 Νοέμ 2014, 10:09 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 13 Μάιος 2012, 19:54
Δημοσιεύσεις: 8614
:hmm :hmm :hmm
Δύσκολη περίπτωση φίλε μου...που γίνεται ακόμα πιο δύσκολη με όλα αυτά που έχουν αλλαχθεί...!!!
Από τη μία πλευρά... άλλαξαν τόσα πράγματα με σκοπό να βρούνε τι φταίει, δε μπορείς να πείς ότι δεν το έψαξαν το θέμα.
Από την άλλη... εφ'όσον το θέμα περέμενε, ίσως και εσφαλμένα τα άλλαζαν καθώς δεν έπεφταν μέσα στη διάγνωση του προβλήματος! :hmm


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Picasso C4 Άλυτα Προβλήματα
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 19 Νοέμ 2014, 10:45 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 01 Δεκ 2007, 05:05
Δημοσιεύσεις: 8103
Τοποθεσία: Pablo Escobar Preveza
πιο φτηνα θα κοστιζε στην σιτροεν να σου αντικαταστησει το αυτοκινητο παρα να σου αλλαξουν και την παραμικρη βιδα....παντως είμαι μελος από το 2007 και ασχολουμε με το θεμα αυτοκινητου αλλα τετοια περιπτωση δεν εχω ξανακουσει-ξαναδιαβασει

_________________
1995 Citroen Visa I '79 652cc ως το 2001
1998 Citroen Visa II '84 652cc ως το 2006
2001 Fiat Brava SX '01 1.2cc 16v ως το 2005
2005 Citroen Xantia II ΄99 1,6cc 8v Lpg ως το 2019
2006 Fiat Seicento ΄01 1.1cc Sporting Abarth ως το 2007
2009 Honda Jazz ΄09 1,2cc ως το 2020
2020 Citroen Xantia II '00 1.8cc 16v Lpg
2020 Citroen Xsara II '03 1.4cc 8v Lpg


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Picasso C4 Άλυτα Προβλήματα
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 19 Νοέμ 2014, 10:52 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 24 Δεκ 2010, 12:03
Δημοσιεύσεις: 15531
Τοποθεσία: Θεσ/νικη
Δυστυχώς, τέτοιες ιστορίες έχουμε διαβάσει σε πολλές μάρκες στη χώρα μας. Άξιον απορίας είναι πάντως πως ενώ αλλάχτηκε το μισό αυτοκίνητο, παραμένουν διάφορα θέματα...

_________________
-Πράκτορας ΑΚΑ Βλέπω ΚΑΙ πίσω από το βουνό, μέσα από το τούνελ, ας έχει και ομίχλη!

1985 GSA - 1986 BX 1.6 TRS - 1991 GS Pallas - 2001 BX Atout - 2003 Saxo 1.1 Furio - 2007 C2 1.4 VTR - 2008 C4 1.6 16v Exclusive - 2010 C4 1.4 16v Elegance - 2011 Xsara 1,6 16v VTS - 2012 C3 1.6 e-HDI Eco Chic, και πλέον 2016 Peugeot 308 SW THP Premium Pack


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Picasso C4 Άλυτα Προβλήματα
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 19 Νοέμ 2014, 11:01 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 26 Σεπ 2014, 16:40
Δημοσιεύσεις: 391
Τοποθεσία: Ελλάδα
Noμίζω οτι η λυση σου ειναι πολυωρο googlaρισμα και ευρεση φορουμ του εξωτερικου που να αναφέρουν το ιδιο θέμα. Στατιστικά και μονο, λογω μεγαλυτερου αριθμου του μοντέλου σου εκει εξω, μαλλον θα εισαι τυχερός.
Δική μου πεποιθηση, πως η αντιπροσωπεία δε προκειται ποτέ να βγάλει ακρη. Ή θα βρείς τη λυση μονος σου απο φορουμ, ή θα βρεις μηχανικό τσακάλι ή και τα δυο.
Πάντως, μεταξυ μας, 5 χρόνια ειναι πολλά (και για αυτους, αλλά κυριως για σένα ). Γνωμη μου , πως επρεπε , νωριτερα να εχεις ασχοληθεί λιγοτερο "δημοκρατικά".

_________________
The Italian Job.gr
Passione Stile Velocita


Alfa 156 GTA Selespeed-Fiat Barchetta E.L- Porsche Boxster 987 - Mercedes Benz E200kompressor W211- Bmw 316i E30-Citroen C3 Pluriel Sensodrive
...1 of 348 made........... 1 of 1900 made

www.drpatsis.gr


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Picasso C4 Άλυτα Προβλήματα
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 19 Νοέμ 2014, 13:11 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 07 Ιαν 2011, 22:53
Δημοσιεύσεις: 3762
....Και οι δικηγόροι κάπως πρέπει να ζήσουν....
Η σιτροέν άλλαξε το μισό αυτοκίνητο και εν μέρη τα προβλήματα σου λύθηκαν διότι τρέμουλο δεν έχεις απ ότι κατάλαβα.
Αρα η επέμβαση ήταν εν μέρη πετυχημένη.
Τωρα το θεμα σου είναι το ESP
Τα συνεργεία όμως που διαπίστωσαν το πρόβλημα τι λύση έχουν προτείνει? Γιατί και εγω μπορώ να πω οτι ανάβει το λαμπάκι, αλλά αυτό ειναι το σύμπτωμα όχι το πρόβλημα.
Εαν έχεις πραγματι θεμα, ΤΕΚΜΗΡΙΩΜΕΝΑ, πρέπει να πάρεις μια έκθεση απο πραγματογνώμονα, και να πας σε ενα δικηγορο να διεκδικήσετε μια αποζημίωση...Βεβαια περασαν και τα χρόνια οπότε δεν ξερω εαν εχει νοημα...

_________________
Οκτώβριος 2003-Ιούνης 2009 Xsara I 1.6 exclusive. 70.700-283.400 (παρά αδερφού)
Ιούλης 2009-15 Μαίου 2013 C5 I 1.8 105.500-217.130 (παρά Ιατρού)
22 Μάη 2013 5 Ιούνη 2013 C5 II prestige 115.900-117.200 (παρά Λογιστού)
1η Ιούλη 2013- C5II prestige95600....(παρά γαλακτοπώλου)


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Picasso C4 Άλυτα Προβλήματα
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 19 Νοέμ 2014, 13:49 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 13 Μάιος 2012, 19:54
Δημοσιεύσεις: 8614
grekoulis έγραψε:
Η σιτροέν άλλαξε το μισό αυτοκίνητο και εν μέρη τα προβλήματα σου λύθηκαν διότι τρέμουλο δεν έχεις απ ότι κατάλαβα....

Δε νομίζω ότι λύθηκε το πρόβλημά του... εγώ κατάλαβα ότι παραμένει. :hmm


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Picasso C4 Άλυτα Προβλήματα
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 19 Νοέμ 2014, 17:20 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ 19 Ιαν 2012, 19:27
Δημοσιεύσεις: 2688
Δεν νομίζω οτι μετά απο 5 χρόνια θα βρείς εύκολα άκρη..μακάρι να βρείς ,αλλά στην Ελλάδα είμαστε...

_________________
ο έξυπνος παραδέχεται,ο πονηρός δικαιολογείται,ο βλάκας επιμένει


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Picasso C4 Άλυτα Προβλήματα
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 19 Νοέμ 2014, 20:26 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 16 Αύγ 2010, 19:36
Δημοσιεύσεις: 20859
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Εικόνες: 1
Και γιατί ρε φίλε,το θυμάσαι μετά απο τόσα χρόνια και δεν άρπαξες απο τον γιακά τον Γαλάνη,την Γαλάναινα,και τον Σιτροέν της Δράμας,όταν έπρεπε?
Αν έχεις ψυχολογικό θέμα,πούλα το και πάρε ένα άλλο.

_________________
Η ΓΝΩΣΗ ΔΙΝΕΙ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ Ο ΧΑΡΑΚΤΗΡΑΣ ΣΕΒΑΣΜΟ.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Picasso C4 Άλυτα Προβλήματα
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 19 Νοέμ 2014, 23:04 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 30 Ιουν 2014, 18:48
Δημοσιεύσεις: 356
Tzakos έγραψε:
Και γιατί ρε φίλε,το θυμάσαι μετά απο τόσα χρόνια και δεν άρπαξες απο τον γιακά τον Γαλάνη,την Γαλάναινα,και τον Σιτροέν της Δράμας,όταν έπρεπε?
Αν έχεις ψυχολογικό θέμα,πούλα το και πάρε ένα άλλο.



+10000 και συν τοις αλλοις δοκιμασες καπου αλλου ενδεχωμενος και περαν αντιπροσωπειας?(περαν της εγγυησης η οχι) διοτι δυστηχως αντιπροσωπειες πολυ λιγες θα βρεις που θα κοιταξουν να βρουν λυση στο προβλημα και οχι να αρχισουν να ααλζουν διχως αυριο πραγματα...το esp σαν μοναδα το αλαξανε?αυτα πολλα ειχαν θεματα και σε 207 και σε c4

_________________
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Picasso C4 Άλυτα Προβλήματα
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 19 Νοέμ 2014, 23:11 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 13 Μάιος 2012, 19:54
Δημοσιεύσεις: 8614
Tzakos έγραψε:
Και γιατί ρε φίλε,το θυμάσαι μετά απο τόσα χρόνια και δεν άρπαξες απο τον γιακά τον Γαλάνη,την Γαλάναινα,και τον Σιτροέν της Δράμας,όταν έπρεπε?


Δεν είναι τόσο εύκολο ....μετά θα τον πληρώνεις κιόλας!
Βέβαια ...μπροστά στο να κάνεις το κέφι σου και να βγάλεις τα νεύρα σου.... τον τουλουμιάζεις κιόλας!!! ...αλλά μετά τρέχα να πληρώνεις δικηγόρους... :cry


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Picasso C4 Άλυτα Προβλήματα
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 20 Νοέμ 2014, 08:28 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ 19 Ιαν 2012, 19:27
Δημοσιεύσεις: 2688
:agree Ού μπλέξεις....

_________________
ο έξυπνος παραδέχεται,ο πονηρός δικαιολογείται,ο βλάκας επιμένει


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Picasso C4 Άλυτα Προβλήματα
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 20 Νοέμ 2014, 20:52 
Άβαταρ μέλους
Το προσπαθώ εδώ και πέντε συνεχόμενα χρόνια μέσω της αντιπροσωπίας αλλά και άλλων συνεργείων τα οποία συνήθως δεν έχουν τα μέσα που έχει η αντιπροσωπία ,για τα δικά της αυτοκίνητα.
Έχω απευθυνθεί στον συνήγορο του καταναλωτή πριν τρία χρόνια και μετά από αυτό δεσμεύτηκαν ότι θα δοθεί λύση ,αλλά αν μπλέξεις στα γρανάζια της Citroen είναι χειρότερη από την γραφειοκρατία του Ελληνικού δημοσίου κωλυσιεργούν απίστευτα και για αλλάξουν μία βίδα σου παίρνει τρεις μήνες και έτσι φτάσαμε μετά πέντε χρόνια να μου πει ο τεχνικός στην αντιπροσωπία ότι δεν έχει τι άλλο να αλλάξει ,οπότε ψάχνομε διαφορετικά ,έχω κάνει πάλι προσφύγει στον συνήγορο του καταναλωτή και ψάχνω τρόπο να επικοινωνήσω απευθείας με το εργοστάσιο με το after sale .


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Picasso C4 Άλυτα Προβλήματα
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 20 Νοέμ 2014, 21:14 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 24 Ιουν 2009, 18:35
Δημοσιεύσεις: 4428
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη
Εικόνες: 3
eponymo έγραψε:
Το προσπαθώ εδώ και πέντε συνεχόμενα χρόνια μέσω της αντιπροσωπίας αλλά και άλλων συνεργείων τα οποία συνήθως δεν έχουν τα μέσα που έχει η αντιπροσωπία ,για τα δικά της αυτοκίνητα.
Έχω απευθυνθεί στον συνήγορο του καταναλωτή πριν τρία χρόνια και μετά από αυτό δεσμεύτηκαν ότι θα δοθεί λύση ,αλλά αν μπλέξεις στα γρανάζια της Citroen είναι χειρότερη από την γραφειοκρατία του Ελληνικού δημοσίου κωλυσιεργούν απίστευτα και για αλλάξουν μία βίδα σου παίρνει τρεις μήνες και έτσι φτάσαμε μετά πέντε χρόνια να μου πει ο τεχνικός στην αντιπροσωπία ότι δεν έχει τι άλλο να αλλάξει ,οπότε ψάχνομε διαφορετικά ,έχω κάνει πάλι προσφύγει στον συνήγορο του καταναλωτή και ψάχνω τρόπο να επικοινωνήσω απευθείας με το εργοστάσιο με το after sale .


φιλε μου απο την στιγμη που πηρες το αυτοκινητο και ειχε προβλημα απο το πρωτο χιλιομετρο και δεν μπορουσαν να το φτιαξουν την 1η την 2η την 3η φταις εσυ που δεν πηγες να το αφησεις απο εκει που το πηρες και να ζητησεις μεσω δικηγορου αντικατασταση αυτοκινητου.
τωρα, μετα απο 5 χρονια, μπορουν να σου λενε οτι θελουν.

_________________
Βασίλης AX Gti


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Picasso C4 Άλυτα Προβλήματα
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 27 Νοέμ 2014, 08:49 
Άβαταρ μέλους
Έχεις απόλυτο δίκιο, τους πίστεψα και έπεσα στην λούμπα .


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 1 από 2 [ 16 Δημοσιεύσεις ] Μετάβαση στην σελίδα 1, 2  Επόμενο



Συναφή θέματα

Επισκευη αυτοματου σασμαν c4 grand picasso
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C4 Picasso
Συγγραφέας: rambo80
Απαντήσεις: 10
PICASSO XCARA C4 1800
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά Xsara
Συγγραφέας: takisapo
Απαντήσεις: 11
προβληματα ζημιες βλαβες
Δ. Συζήτηση: Γενικές συζητήσεις
Συγγραφέας: nightrider86
Απαντήσεις: 33
Αμορτισερ για Citroen XSARA PICASSO 1.6
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά Xsara
Συγγραφέας: GREGPEK
Απαντήσεις: 14
Μαρκα λιπαντικου για c4 grand picasso 1.6 vti
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C4 Picasso
Συγγραφέας: nikzap
Απαντήσεις: 19
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ