Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Πέμ 25 Απρ 2024, 05:54 ]


 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: SOS κολλησε το κλειδι μου στη μιζα! Τι κανουμε;
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 06 Ιουν 2017, 14:42 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ 23 Μαρ 2017, 13:29
Δημοσιεύσεις: 40
Οπως λεει και ο τιτλος:
Σημερα ειχε αρκετη ζεστη και μολις εβαλα το αμαξι μου εμπρος (xsara mk2) παρατηρησα μια ψιλοδυσκολια στην περιστροφη του κλειδιου.
Οταν παρκαρα και πηγα να το σβησω το κλειδι δεν γυριζει μεχρι τη θεση που πρεπει να γυρισει για να βγει το κλειδι εξω.
Ευτυχως μπορεσα να το σβησω.
Το κλειδι λοιπον ειναι κολλημενο μεσα...και σαν να μην εφτανε αυτο...κλειδωσε το τιμονι...
Ξερει κανεις πως μπορουμε να βγαλουμε το κλειδι και αν μπορουμε να γλιτωσουμε την αντικατασταση κλειδαριας στη μιζα;
Εχω προς το παρον βγαλει τον πολο της μπαταριας και κλειδωσα με το εφεδρικο..


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: SOS κολλησε το κλειδι μου στη μιζα! Τι κανουμε;
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 06 Ιουν 2017, 14:55 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 26 Απρ 2011, 10:48
Δημοσιεύσεις: 5966
Τοποθεσία: Ιωάννινα
Εικόνες: 3
πατα λιγο το κλειδι προς τα μεσα και παιξε το τιμονι...

_________________
DS3 THP


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: SOS κολλησε το κλειδι μου στη μιζα! Τι κανουμε;
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 06 Ιουν 2017, 15:43 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 25 Αύγ 2015, 22:56
Δημοσιεύσεις: 2772
Τοποθεσία: Αθήνα
Εικόνες: 0
Ενα ψεκασμα με λιπαντικο σπρευ στην κλειδαρια..

_________________
Εικόνα
C4 Coupe 1.6 16V LPG *253000 km


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: SOS κολλησε το κλειδι μου στη μιζα! Τι κανουμε;
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 06 Ιουν 2017, 15:47 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ 23 Μαρ 2017, 13:29
Δημοσιεύσεις: 40
barracuda έγραψε:
πατα λιγο το κλειδι προς τα μεσα και παιξε το τιμονι...

Το εκανα....
Δεν λεει να γυρισει το κλειδι και να βγει εξω...


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: SOS κολλησε το κλειδι μου στη μιζα! Τι κανουμε;
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 06 Ιουν 2017, 15:48 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ 23 Μαρ 2017, 13:29
Δημοσιεύσεις: 40
Θάνος έγραψε:
Ενα ψεκασμα με λιπαντικο σπρευ στην κλειδαρια..



Το εκανα...δεν...


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: SOS κολλησε το κλειδι μου στη μιζα! Τι κανουμε;
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 06 Ιουν 2017, 15:52 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 19 Ιαν 2015, 10:12
Δημοσιεύσεις: 1760
Τοποθεσία: Αθήνα
Εικόνες: 15
Αν σου έχει μαγκώσει το κλειδί η κλειδαριά (δηλαδή δεν ελευθερώνουν τα tumblers το κλειδί), τότε μόνο ζημιά μπορείς να κάνεις βάζοντας περισσότερη δύναμη. Το κλειδί μπορεί να αφαιρεθεί μόνο στη θέση Off, οπότε δεν έχει νόημα να το τραβήξεις αν είναι σε οποιαδήποτε άλλη θέση.

Το θέμα είναι ότι ταυτόχρονα κλείδωσες και το τιμόνι, και άρα δεν έχεις ούτε καν τη δυνατότητα να τραντάξεις τη κλειδαριά με το πέρα-δώθε, μπας και ξεκουμπώσει το κλειδί.

Μόνο σήμερα στο έκανε ? Συνήθως αυτό το πρόβλημα εμφανίζεται σιγά-σιγά και έχεις καιρό να το φτιάξεις. Δυστυχώς το ΙΔΙΟ ακριβώς έπαθε προχθές η αδελφή μου σε Golf, και μόνο με Οδική και αλλαγή της κλειδαριάς (~250€) λύθηκε το πρόβλημα. Σε αυτήν σίγουρα το είχε καιρό το πρόβλημα, και απλώς το αγνοούσε, μέχρι που προχθές κλείδωσε και μάγκωσε...

_________________
BMW X3 xDrive20D M-sport
Ford Fiesta 1.0EB Titanium


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: SOS κολλησε το κλειδι μου στη μιζα! Τι κανουμε;
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 06 Ιουν 2017, 15:59 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ 23 Μαρ 2017, 13:29
Δημοσιεύσεις: 40
The Ace έγραψε:
Αν σου έχει μαγκώσει το κλειδί η κλειδαριά (δηλαδή δεν ελευθερώνουν τα tumblers το κλειδί), τότε μόνο ζημιά μπορείς να κάνεις βάζοντας περισσότερη δύναμη. Το κλειδί μπορεί να αφαιρεθεί μόνο στη θέση Off, οπότε δεν έχει νόημα να το τραβήξεις αν είναι σε οποιαδήποτε άλλη θέση.

Το θέμα είναι ότι ταυτόχρονα κλείδωσες και το τιμόνι, και άρα δεν έχεις ούτε καν τη δυνατότητα να τραντάξεις τη κλειδαριά με το πέρα-δώθε, μπας και ξεκουμπώσει το κλειδί.

Μόνο σήμερα στο έκανε ? Συνήθως αυτό το πρόβλημα εμφανίζεται σιγά-σιγά και έχεις καιρό να το φτιάξεις. Δυστυχώς το ΙΔΙΟ ακριβώς έπαθε προχθές η αδελφή μου σε Golf, και μόνο με Οδική και αλλαγή της κλειδαριάς (~250€) λύθηκε το πρόβλημα. Σε αυτήν σίγουρα το είχε καιρό το πρόβλημα, και απλώς το αγνοούσε, μέχρι που προχθές κλείδωσε και μάγκωσε...


Αυτο που φοβομουν....
Πρωτη φορα το εκανε σημερα στα 14 χρονια...


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: SOS κολλησε το κλειδι μου στη μιζα! Τι κανουμε;
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 06 Ιουν 2017, 16:46 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 26 Απρ 2011, 10:48
Δημοσιεύσεις: 5966
Τοποθεσία: Ιωάννινα
Εικόνες: 3
παντως δυσκολα να στο κανει μια και εξω..ξαναπροσπαθησε να κανεις κατι μηπως και γλιτωσεις τη λυπητερη..

_________________
DS3 THP


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: SOS κολλησε το κλειδι μου στη μιζα! Τι κανουμε;
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 06 Ιουν 2017, 16:53 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ 23 Μαρ 2017, 13:29
Δημοσιεύσεις: 40
Αμα ειναι η ωρα του να χαλασει...
Γινεται οτι θες...
Το θεμα ειναι πως θα την ξεκομπλαρουμε..


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: SOS κολλησε το κλειδι μου στη μιζα! Τι κανουμε;
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 07 Ιουν 2017, 15:05 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ 23 Μαρ 2017, 13:29
Δημοσιεύσεις: 40
Επανερχομαι λοιπον.
Το κλειδι ειναι ακομα στην μιζα.
Ηθελα να βγαλω την κλειδαρια και να την παω στον ηλεκτρολογο.
Δεν γινοταν επειδη το κατω μερος του πλαστικου εχει ενα δαχτυλιδι γυρω απο τη μιζα που εχει μικροτερη διαμετρο απο το κλειδι με τα κουμπια...
Εβγαλα το καπακι που αλλαζει η μπαταρια απο το κλειδι και με ενα κατσαβιδι εσπρωξα γυρω απο το κουμπακι που κανει το κλειδι να ανοιγοκλεινει και ετσι καταφερα και αποδεσμευσα το χειριστηριο απο το κλειδι.
Ετσι βγηκε το κατω πλαστικο με το δαχτυλιδι.
Το προβλημα ειναι οτι γυρω απο την κλειδαρια υπαρχει το δαχτυλιδι του ιμμομπιλαιζερ...που δεν χωραει να βγει απο το ιμμομπιλαιζερ του κλειδιου...
Ετσι λοιπον με μια πενσα τραβηξα το ιμμπομπιλαιζερ απο το κλειδι...
Εβγαλα το δαχτυλιδι του ιμομπιλαιζερ ελυσα τη βιδουλα απο πανω...πιεσα την ασφαλεια της κλειδαριας και τραβηχτηκε κατα εξω απελευθερωνοντας το τιμονι...επιτελους...
Το αμαξι πηγε στον ηλεκτρολογο για να βγαλει την κλειδαρια μηπως την ξεμπλοκαρει....
Εν αναμονει....


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: SOS κολλησε το κλειδι μου στη μιζα! Τι κανουμε;
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 08 Ιουν 2017, 14:03 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ 23 Μαρ 2017, 13:29
Δημοσιεύσεις: 40
Πριν παρω κλειδαρια εμποριου η μια μεταχειρισμενη ειπα να παω εδω στην αντιπροσωπεια να δω τι μπορουν να κανουν. Το αμαξι εχει κανει ολα τα σερβις εκει εκτος απο το τελευταιο μεγαλο με φλατζες κλπ κλπ που το εκανα σε γνώστη.
Η απαντηση ηταν μεσα σε ακρες οτι αφου πηγες αλλου να στο φτιαξουν εκει...
Κριμα και ειναι καλος μαστορας σαν αντιπροσωπεια εδω στην επαρχια απλα ακριβος.... Πολυ ακριβος για τις ημερες....
Θα προτιμουσα να μου πει οτι θελω 200€ για να σου φτιαξω την κλειδαρια παρα ο τροπος του με την επαρση....
Τελοσπαντων.
Μαλλον παω για κλειδαρια εμπορειου η μεταχειρισμενη με κλειδι και θα εχω αλλο κλειδι για τη μιζα και αλλο για τις πορτες...

Ολες οι ιδεες ευπροσδεκτες...

Το κλειδι δεν βγαινει απο την κλειδαρια...
Η κλειδαρια εχει βγει απο το αμαξι


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: SOS κολλησε το κλειδι μου στη μιζα! Τι κανουμε;
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 08 Ιουν 2017, 14:13 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 19 Ιαν 2015, 10:12
Δημοσιεύσεις: 1760
Τοποθεσία: Αθήνα
Εικόνες: 15
Δεν ξέρω πως και με ποιο τρόπο σου απάντησε, αλλά πάντως μπορείς να καταλάβεις το λόγο. Μπορείς να φανταστείς πόσοι κάτοχοι πάνε πρώτα σε εξωτερικά συνεργεία, το παλεύουν μόνοι τους ή έχουν ξεκόψει εντελώς από το επίσημο δίκτυο (για οικονομικούς ή άλλους λόγους), και ξαφνικά όταν προκύπτει ένα σοβαρό πρόβλημα ή κάτι που δεν μπορεί να λύσει κανένας άλλος, ξαναγυρνάνε στον επίσημο και ζητάνε από αυτούς να βρουν την άκρη, ακόμα και σε προβλήματα που έχουν προκαλέσει αυτοί ακριβώς οι εξωτερικοί μάστορες.

Τώρα το γιατί αρνήθηκε να αναλάβει, και να φτιάξει την εν λόγω βλάβη (που είναι σχετικά εύκολο γι'αυτόν) δεν μπορώ να το εξηγήσω, ίσως έχει προηγηθεί κάποια άλλη επαφή με το συνεργείο ? Ή υπάρχει προϊστορία ? Αν θες ματσάρισμα των κλειδιών, μόνο μέσω αντιπροσωπείας, αλλιώς θα γίνει όπως το περιγράφεις (δηλαδή διαφορετικά κλειδιά)....

_________________
BMW X3 xDrive20D M-sport
Ford Fiesta 1.0EB Titanium


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: SOS κολλησε το κλειδι μου στη μιζα! Τι κανουμε;
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 08 Ιουν 2017, 14:32 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ 23 Μαρ 2017, 13:29
Δημοσιεύσεις: 40
Εγω εβγαλα μονος μου την κλειδαρια και ο ηλεκτρολογος απλα εβγαλε τα καλωδια απο τη μιζα.
Αν τα εξουσιοδοτημενα θελουν να τα λυνουν ολα μονοι τους να μας το λενε εξ αρχης.
Σιτροεν εχουμε δεν εχουμε φεραρι να πρεπει να το λυσει η τζενεσις το μισο για να αλλαξεις λαδια...
Αμα ειχα μεινει απο αμαξι στο χωριο μου και του εφερνα την κλειδαρια οπως την πηγα τωρα, επρεπε να μιλησει με επαρση;
Και μεις δουλεια εξω κανουμε και μιλαμε ομορφα ...και μας παιρνει να εχουμε και υφος...αλλα δεν εχουμε...
Ειδικα σε μικρες κοινωνιες...
Τελοσπαντων...ουτε ξερει αμα πηγα σε αλλον γιατι τον οκτωβρη εκει εκανα σερβις...
Απο τον αυγουστο του 2003...

Δεν πειραζει...

Παντρεμα μτχ κλειδαριας με τη δικια μου παιζει;


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: SOS κολλησε το κλειδι μου στη μιζα! Τι κανουμε;
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 08 Ιουν 2017, 14:37 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 26 Ιαν 2009, 17:53
Δημοσιεύσεις: 16605
Τοποθεσία: Πατρα-Αθηνα-Δουβλινο
The Ace έγραψε:
Δεν ξέρω πως και με ποιο τρόπο σου απάντησε, αλλά πάντως μπορείς να καταλάβεις το λόγο. Μπορείς να φανταστείς πόσοι κάτοχοι πάνε πρώτα σε εξωτερικά συνεργεία, το παλεύουν μόνοι τους ή έχουν ξεκόψει εντελώς από το επίσημο δίκτυο (για οικονομικούς ή άλλους λόγους), και ξαφνικά όταν προκύπτει ένα σοβαρό πρόβλημα ή κάτι που δεν μπορεί να λύσει κανένας άλλος, ξαναγυρνάνε στον επίσημο και ζητάνε από αυτούς να βρουν την άκρη, ακόμα και σε προβλήματα που έχουν προκαλέσει αυτοί ακριβώς οι εξωτερικοί μάστορες.

Τώρα το γιατί αρνήθηκε να αναλάβει, και να φτιάξει την εν λόγω βλάβη (που είναι σχετικά εύκολο γι'αυτόν) δεν μπορώ να το εξηγήσω, ίσως έχει προηγηθεί κάποια άλλη επαφή με το συνεργείο ? Ή υπάρχει προϊστορία ? Αν θες ματσάρισμα των κλειδιών, μόνο μέσω αντιπροσωπείας, αλλιώς θα γίνει όπως το περιγράφεις (δηλαδή διαφορετικά κλειδιά)....

Δε καταλαβα Αντωνη...
Η μανα μου ειναι ο επισημος για να παρεξηγηθει? :laugh
Στην εγγυηση μηπως ειναι?
Απλα ΜΑΛΑΚΑΣ ειναι!
Εχουν μαθει οι καραγιοζιδες ν αφηνεις κλειδια και να περιμενεις στη ρεσεπτιον λες και ειναι κανα μαιευτηριο.
Ουτε προσωποιημενα ειναι τα πραγματα ουτε ιδιοκτητο μαγαζι ειναι για να παρεξηγηθει.

Να μας πει και ποιος ειναι!

_________________

Citroen Zx 1.4 Monte Carlo S coupe '95 230.000km - the first love
Citroen Xantia I 1.8 8v '94 239.682km - the sleeping beauty
Alfa Romeo 156 1.8 Ts '05 151.000km - the daily driver
Citroen Xantia I 2.0 Activa '96 215.000km - the donor car


Reizakos έγραψε:
Δεν πρέπει να ειρωνευόμαστε τα θεία, άρα ούτε την alfa :love


Τελευταία επεξεργασία από nonos και Πέμ 08 Ιουν 2017, 16:17, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά

Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: SOS κολλησε το κλειδι μου στη μιζα! Τι κανουμε;
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 08 Ιουν 2017, 14:45 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ 23 Μαρ 2017, 13:29
Δημοσιεύσεις: 40
nonos έγραψε:
The Ace έγραψε:
Δεν ξέρω πως και με ποιο τρόπο σου απάντησε, αλλά πάντως μπορείς να καταλάβεις το λόγο. Μπορείς να φανταστείς πόσοι κάτοχοι πάνε πρώτα σε εξωτερικά συνεργεία, το παλεύουν μόνοι τους ή έχουν ξεκόψει εντελώς από το επίσημο δίκτυο (για οικονομικούς ή άλλους λόγους), και ξαφνικά όταν προκύπτει ένα σοβαρό πρόβλημα ή κάτι που δεν μπορεί να λύσει κανένας άλλος, ξαναγυρνάνε στον επίσημο και ζητάνε από αυτούς να βρουν την άκρη, ακόμα και σε προβλήματα που έχουν προκαλέσει αυτοί ακριβώς οι εξωτερικοί μάστορες.

Τώρα το γιατί αρνήθηκε να αναλάβει, και να φτιάξει την εν λόγω βλάβη (που είναι σχετικά εύκολο γι'αυτόν) δεν μπορώ να το εξηγήσω, ίσως έχει προηγηθεί κάποια άλλη επαφή με το συνεργείο ? Ή υπάρχει προϊστορία ? Αν θες ματσάρισμα των κλειδιών, μόνο μέσω αντιπροσωπείας, αλλιώς θα γίνει όπως το περιγράφεις (δηλαδή διαφορετικά κλειδιά)....

Δε καταλαβα Αντωνη...
Η μανα μου ειναι ο επισημος για παρεξηγηθει? :laugh
Στην εγγυηση μηπως ειναι?
Απλα ΜΑΛΑΚΑΣ ειναι!
Εχουν μαθει οι καραγιοζιδες ν αφηνεις κλειδια και να περιμενεις στη ρεσεπτιον λες και ειναι κανα μαιευτηριο.
Ουτε προσωποιημενα ειναι τα πραγματα ουτε ιδιοκτητο μαγαζι ειναι για να παρεξηγηθει.

Να μας πει και ποιος ειναι!


Δεν θελω να το κανουμε δικαστηριο.
Οποιος θελει του στελνω πμ...

Εγω πηγα με μια μια κλειδαρια.
Μπορεις να τη φτιαξεις;
Ναι οχι.
Το " να πας εκει που σου την ελυσαν" ειναι τουλαχιστον
ακραιο...


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 1 από 2 [ 29 Δημοσιεύσεις ] Μετάβαση στην σελίδα 1, 2  Επόμενο



Συναφή θέματα

Τι κάνουμε το παλιό μας c4;
Δ. Συζήτηση: Γενικές συζητήσεις
Συγγραφέας: Pan_81
Απαντήσεις: 1
ΣΑΣ ΚΟΛΛΗΣΕ ΤΟ ΠΟΡΤ-ΜΠΑΓΚΑΖ; DON'T WORRY REBOOT IT!
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C3
Συγγραφέας: alemao
Απαντήσεις: 30
citroen c3 εικονίδιο-κλειδί
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση C3
Συγγραφέας: kiriakos X
Απαντήσεις: 1
Κλειδί και Συγχρονισμός
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά Xsara
Συγγραφέας: Waldo_Vrs
Απαντήσεις: 5
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 11 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια