Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Πέμ 28 Μαρ 2024, 13:14 ]


 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: DPF
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 14 Φεβ 2018, 21:33 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 29 Μαρ 2014, 17:10
Δημοσιεύσεις: 399
Eπειδη κοντευει ο καιρος του, κοιταζω απο τωρα να δω τι παιζει στην αγορα γερμανιας και αγγλιας κυριως , βλεπω οτι μπορεις να βρεις τα παντα παμφτηνα , καπου εδω μεσα ειδα τιμες για καθαρισμα 250ε . Αν θυμαμαι καλα ολοι οσοι μηχανικοι εχω ρωτησει ειναι εναντιον.Απο την αλλη βλεπω γερμανικα και αγγλικα μαγαζια στο ebay με εκατονταδες χιλιαδες πωλησεις να πουλανε καινουργια απο 130 μεχρι 150 ε και να εχουν πουλησει εκατονταδες , ειναι δυνατον να πουλανε φυκια ; ασε που βρισκεις απο 220 μεχρι 250 και borsal και walker . ειναι δυνατον να ειναι για πεταμα ;
Δεν εχω βρει ακομη συνεργειο που να δεχεται να σου βαλει κατι τετοιο , ολοι θελουν το κουτι να γραφει σιτροεν απεξω και το δικαιολογουν οτι θα βγαζει συνεχως μυνηματα και δεν θα το αναγνωριζει .
Φυσικα δεν δεχονται και ανταλλακτικα σιτροεν αγορασμενα απ εξω , πχ αγορα τσεχιας , θελουν να τα παραγγειλουν μονο αυτοι τοτε λεει ειναι σιγουροι .

ποια ειναι η γνωμη σας για ολο αυτο το πατιρντι;

_________________
C4 Grand Picasso HDI 1.6 EGS 6


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: DPF
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 15 Φεβ 2018, 09:00 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 24 Δεκ 2010, 12:03
Δημοσιεύσεις: 15531
Τοποθεσία: Θεσ/νικη
Αν γραφει Citroen το παιρνεις χθες, απο οπου κ αν γινει η αγορα.
Κ αν σε ρωτησουν απο που πες τους πως ειχες ακρη απο τον θειο του μπατζανακη του ξαδερφου του κολλητου σου που δουλευει Συγγελιδη.

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

_________________
-Πράκτορας ΑΚΑ Βλέπω ΚΑΙ πίσω από το βουνό, μέσα από το τούνελ, ας έχει και ομίχλη!

1985 GSA - 1986 BX 1.6 TRS - 1991 GS Pallas - 2001 BX Atout - 2003 Saxo 1.1 Furio - 2007 C2 1.4 VTR - 2008 C4 1.6 16v Exclusive - 2010 C4 1.4 16v Elegance - 2011 Xsara 1,6 16v VTS - 2012 C3 1.6 e-HDI Eco Chic, και πλέον 2016 Peugeot 308 SW THP Premium Pack


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: DPF
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 15 Φεβ 2018, 17:25 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 18 Μαρ 2015, 18:57
Δημοσιεύσεις: 386
Τοποθεσία: Θεσ/νικη
Κοίτα και εγω ημουν σε αυτο το δίλημμα πριν 2 μηνες και τελικα το καθαρισα και ειμαι ικανοποιημενος γιατι σαν το μαμα δεν θα βρεις ποιότητά DPF ,

Tιμη καινούργιου dpf εχει 370 pebssa αλλα δεν φτανει ΜΟΝΟ αυτο πρεπει να καθαρισεις και τον καταλυτη το οριο για να ξαναβουλωσει ειναι 70,000χιλ περιπου.

Για να μην σε μπερδεύω το dpf χωρισετε στα δυο το πανω μέρος ειναι ο καταλύτης και απο την μεση και μετα που ειναι οι αισθητηρες ειναι to DPF.

Τιμες citroen Γιαννιρη εχει 550€ επισκευασμενο απο citroen μαμα καινουργιο 870€,
καθαρισμα με πλυσιμο και ψησιμο 370 και ειναι σαν το μαμα (+70 για καταλυτη), πλυσιμο σκετο (αυτο εκανα αλλα μαζι με τον καταλύτη 240€

_________________
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: DPF
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 15 Φεβ 2018, 17:44 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 21 Ιούλ 2013, 15:58
Δημοσιεύσεις: 2437
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Εικόνες: 0
Βαγγέλη,στα πόσα χιλιόμετρα έκανες αυτή την διαδικασία?

_________________
C4 1.6 e-HDI 115 STT MCP


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: DPF
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 16 Φεβ 2018, 09:19 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 29 Μαρ 2014, 17:10
Δημοσιεύσεις: 399
Bαγγελη καλημερα
Ασ ξεκινησουμε απ τον καταλυτη τον καθαρισμο δηλαδη , επειδη πρωτη φορα το ακουω η το διαβαζω αλλά ουτε το εχω δει σε site εταιρειων τυπου PM HELLAS MONOLITHOS και αλλες σε παρακαλω δωσε μας λιγο περισσοτερες πληροφοριες .
Πρωτα ποσα χιλιομετρα ειχε το αμαξι .
Βγαλατε δηλαδη το συνολο καταλυτη dpf και οταν τα χωρισατε ειδε ο μηχανικος οτι ο καταλυτης ηθελε καθαρισμο (καλα θα ηταν να τα ειχες φωτο)
και το στειλατε μαζι με το pdf και το καθαρισαν με πιεση νερου; η το καθαρισατε με πιεστικο σε κανα βενζιναδικο ,δηλ ο μηχανικος και σου ειπε οτι το καθαρισε mazi με το pdf ; ησουν παρων στην διαδικασια;
Ασ παμε τωρα στο PDF
Οπως και σωστα εκανες οι 2 λυσεις της citroen αποριπτονται
Οι λυσεις που εχουμε
Η φτηνοτερη απο γερμανια http://www.ebay.de/itm/DIESELPARTIKELFI ... 1179496997
προσεξτε ποσους εχει πουλησει και γενικα ποσα προιοντα.
επωνυμες λυσεις
http://www.mister-auto.gr/el/philtr-som ... 73051.html
http://www.mister-auto.gr/el/philtr-som ... 7-120.html
και απο τις ελληνικες η http://pmhellas.gr/home.php?cat=333 που κανει καθαρισμο και ανακατασκευη με επιφυλαξη γιατι δεν θυμαμαι καλα
νομιζω οτι η ανακατασκευη παει 250ε και ανακατασκευη με το ιδιο υλικο της σιτροεν παει λιγο παραπανω , ξαναλεω δεν ειμαι σιγουρος .
Εγω δεν θα διαλεγα την λυση του καθαρισμου εκτος και αν ηταν κανα πενηνταρικο . απ οτι βλεπω ομως στον φιλο μας πηγε 370; η 240; δεν καταλαβα
καλα .
Βεβαια ελπιζω να του πανε ολα καλα , μα ειναι πετυχημενος ο καθαρισμος και αν τον φτηνυνουν οι ελληνες μαυραγοριτες να εχουμε αλλη μια ενναλακτικη.

_________________
C4 Grand Picasso HDI 1.6 EGS 6


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: DPF
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 16 Φεβ 2018, 19:31 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 18 Μαρ 2015, 18:57
Δημοσιεύσεις: 386
Τοποθεσία: Θεσ/νικη
Λοιπον για να τα παρουμε απο την αρχη

216000 χιλιομετρα και αναωε το λαμπακι για το eolys πηγα citroen και μου γεμισαν προσθετο 100€ +55€ εργασια μου ανεφεραν οτι το dpf ειναι σχεδον γεματο . ΚΑι χρίζει αντικαταστασης με τις δυο παραπανω προτασεις που εχω προαναφερει. καλα μεχρι εδω

Σε αναζητηση σε site για καθαρισμο μιας και καινουργιο η επισκευασμενο δεν αξιζει εψαξα και βρηκα το παρακατω site
http://www.dpfecocleaning.gr/
και ο υπεθυνος σε ενα αρθρο
http://www.tosynergeio.gr/index.php?opt ... -basiounis

Πηγα απο το καταστημα μιας και βρισκετε κοντα στην Θεσ/νικη και μίλησα μαζι του μου λεει οτι μου φερνεις ολο το φιλτρο και οχι μονο το dpf . (για να μην μπερδεψω κανεναν στο c4 χωριζει στην μεση το κατω ειναι το dpf και το πανω ειναι ο καταλυτης ) .

Για δυο λογους μου ανεφερε να το φερω μαζι. Πρωτον γιατι στα citroen υπαρχει περιπτωση να σπαση η βαση και να πεσει ο καταλυτης κανω στο dpf εσωτερικα και να μην δουλευει καλα . και ο δευτερος λογος ειναι οτι για σωστα αποτελεσματα πρεπει και στα δυο γινει καθαρισμος .

το dpf ανοίχθηκε εγινε ελεγχος και μετα μπηκε σε αυτοματοποιημενο μηχανημα οπου εγινε ελεγχος αντιστασης αερα πριν τον καθαρισμο γιανα δει το επιπεδπο φραγμου επειτα το μηχανημα μπηκε καθαριστικο και αρχησε η πληση κρατησε 30-40 λεπττα μιας και εγινε και στεγνωμα επειτα ξανα ελεγχος με αερα για να δει το επιπεδο φραγμου

Εικόνα

Δειγμα του μηχανηματος πλυσης
https://www.youtube.com/watch?v=dE1ModaVvmI

Μετα την ολοκληρωση του πλυσίματος μου ανεφερε τα εξις για καλη συντηρηση του dpf
1. να μην γεμιζετε μεχρι το ανω οριο σταθμης λαδι λιγο χαμηλοτερα .
2. οχι σε υψηλες στροφες τον κινητηρα γιατι λαδι περναει απο την καυση στο φιλτρο με αποτελεσμα γρηγοροτερο φραξιμο
3. κρυωμα - ζεσταμα οχι μεγαλης διαρκειας 2-3 λεπτα
4.Λαδι παντα καλης ποιοτητας και συμφωνα με τις προδιαγραφες του κατασκευαστη
5.φυσικα καλης ποιοτητας καυσιμο ( δεν ξερω κατα ποσο ισχυει σε Ελλαδα)
6.Προσθετα να τα αποφευγω παρα μονο για μύκητες γιατι κακο κανουν παρα καλο.

Επισης μου ανεφερε οτι το φιλτρο μου μετα απο τοσα χιλιομετρα δεν ειχε υπολείμματα λαδιου και καρβουνιδια παρα μονο τα υπολειματα της τρεφρας.

Του ειπα το αμαξι το τρεχω και το λειτουργο συχνα εκτος πολη και σπανια εντος γιατι μπορει να βουλωσε και μου ειπε.

Σωστο ειναι αυτο τα υπολειμματα αιθαλης επικάθονται στο φιλτρο με αποτελεσμα να πρεπει να γινει αναγεννηση στο φιλτρο οταν ειναι δυνατο είτε παθητικά είτε ενεργητικά . Δλδ να βγαλει μνμ οτι βουλωσε και να το ξεκαπνισεις η κατα την διαρκεια ενος ταξιδιου μονο του να κανει χωρις να σε ρωτησει.

Οσο και καλα να κρατας το dpf καθαριζοντας την αιθαλη το φιλτρο θα βουλωσει καποια στιγμη γιατι το καψιμο της αιθαλης αφήνει ενα μικρο ποσοστο τεφρας το οποιο δεν υπαρχει τροπος να καθαριστει απο το ιδιο το αυτοκινητο παραμονο με αφαιρεση-καθαρισμο η αντικατασταση.

Σορρυ για το μεγαλο ποστ

_________________
Εικόνα


Το/Τα ακόλουθα μέλος ευχαρίστησε vaggelis_3333 για την δημοσίευση του/της: billys
Κορυφή 
 
 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: DPF
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 16 Φεβ 2018, 20:22 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 21 Ιούλ 2013, 15:58
Δημοσιεύσεις: 2437
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Εικόνες: 0
Κατ'αρχήν σε ευχαριστούμε για την αναλυτικότατη περιγραφή και σε καμία περίπτωση δεν πείραξε το μεγάλο ποστ......δύο απορίες μόνο....κόστος της όλης εργασίας και χρόνος που χρειάστηκε. Έχω και εγώ μια εταιρεία που καθαρίζει αλλά μου είπαν για ένα κόστος 600 με 700 ευρώ που μου φάνηκε πολύ τσιμπημένο. Πάντως για Θεσσαλονίκη έχουμε τον συνήθη ύποπτο (Νίκος) που αναλαμβάνει καθαρισμούς... :)
Επίσης είπαμε ότι για τέτοιες ακριβές δουλειές δεν ρωτάμε καν σε αντιπροσωπεία της Θεσσαλονίκης.... :rop
Πάντως καλά σε πήγε αφού έφτασες στα 216.000χλμ. Εγώ στα 90000 ήμουν στο 40%....

_________________
C4 1.6 e-HDI 115 STT MCP


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: DPF
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 16 Φεβ 2018, 21:42 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 16 Αύγ 2010, 19:36
Δημοσιεύσεις: 20859
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Εικόνες: 1
1. να μην γεμιζετε μεχρι το ανω οριο σταθμης λαδι λιγο χαμηλοτερα .

Ένα εκατομμύριο φορές το έχω πεί.

2. οχι σε υψηλες στροφες τον κινητηρα γιατι λαδι περναει απο την καυση στο φιλτρο με αποτελεσμα γρηγοροτερο φραξιμο

Δεν το καταλαβαίνω,σπάστο και ξαναρίξτο.

3. κρυωμα - ζεσταμα οχι μεγαλης διαρκειας 2-3 λεπτα

Σωστά.

4.Λαδι παντα καλης ποιοτητας και συμφωνα με τις προδιαγραφες του κατασκευαστη

Εσύ αυτό κάνεις.

5.φυσικα καλης ποιοτητας καυσιμο

.........πάμε στο επόμενο.

6.Προσθετα να τα αποφευγω παρα μονο για μύκητες γιατι κακο κανουν παρα καλο.

Εδώ κι αν δεν κατάλαβα γιατί......

Μπράβο για την δουλειά που έκανες.

_________________
Η ΓΝΩΣΗ ΔΙΝΕΙ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ Ο ΧΑΡΑΚΤΗΡΑΣ ΣΕΒΑΣΜΟ.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: DPF
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 16 Φεβ 2018, 23:14 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 29 Μαρ 2014, 17:10
Δημοσιεύσεις: 399
vaggelis_3333

Ευχαριστω ωραιο ποστ και ξεκαθαριζεις αρκετα πραγματα . Δεν απαντησες σε ενα μονο που εγω δεν καταλαβα
α) ποσο κοστισε ο καθαρισμος στο DPF
β) και ποσο στον καταλυτη

Δηλαδη μπορουμε να το καθαριζουμε επ αοριστον το DPF εννοω ; και να μην αλλαχτει ποτε στην διαρκεια της ζωης του αμαξιου;

_________________
C4 Grand Picasso HDI 1.6 EGS 6


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: DPF
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 17 Φεβ 2018, 02:49 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 18 Μαρ 2015, 18:57
Δημοσιεύσεις: 386
Τοποθεσία: Θεσ/νικη
240€ κόστισε ο καθαρισμος( DPF και καταλυτης) + βαλε βγαλε αναλογα το συνεργειο από 40 ~60€

Η δευτερη τιμη των 370€ + 70€ καταλυτή είναι σε άλλη εταιρεία την οποια απλα δεν σχολίασα .Θα αναφερω ότι σε αυτην την περιπτωση το φιλτρο μπαινει σε κλιβανο και ψηνεται στους 650C για 6-9 ωρες απο ότι μου ειχε πει στο τηλεφωνο και πετουν τα υπολείμματα με μορφη σταχτης και το dpf γινεται σαν την πρωτη μερα στο αυτοκινητο.

Θεωρητικά ναι εκτος και από τα βαλε βγαλε προκληθεί καποιο σπασιμο στις κυψέλες .

_________________
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: DPF
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 17 Φεβ 2018, 10:55 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 13 Φεβ 2015, 17:39
Δημοσιεύσεις: 587
Τοποθεσία: Αλμυρός
Πόσο φραγμένο ήταν το φίλτρο σου πριν και μετά τον καθαρισμό; Τι έδειξε δηλ το λεξια; Πολλές ερωτήσεις αλλάενδιαφέρει πολύ κόσμο. Είδες διαφορά σε κατανάλωση και αίσθηση κινητήρα;

Ρωτάω επειδή η ροή σε εσένα αυξήθηκε μόνο 13% με την πίεση να έχει πέσει 49% και στο βίντεο που δείχνει πως δουλεύει το μηχάνημα η ροή αυξήθηκε 34% με την πίεση να μειώθηκε 38%.
Μπορεί αυτά τα νούμερα να μν έχουν και σημασία αν και δεν το νομίζω.

_________________
Βασίλης - C4 Picasso

www.diadrash.gr


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: DPF
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 17 Φεβ 2018, 17:45 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 18 Μαρ 2015, 18:57
Δημοσιεύσεις: 386
Τοποθεσία: Θεσ/νικη
Κοιτα sthn citroen το ειδαν δεν μου ειπαν ακριβος το ποσοστο .

Η καταναλωση για πετρελαιο ειχα φτασει μεση 6.5 λ/100 με 6.9λ/100 ενω σχεδον παντα ημουν απο 5,5λ/100 με 5,9λ/100

Μετα τον καθαρισμο επειδη δεν εχω κανει και πολλα χιλιομετρα μιας και ετυχε να μην κανω ταξιδι εκτος απο μια Χαλκιδικη γιατι χρησιμοποιουσα πολυ το C3 και οχι την C4
Δεν εχω πολυ καλη εικονα , μονο 600 χιλιομετρα εκανα απο τον καθαρισμο το τριημερο θα κανω χιλιομερτα για να σου πω πως παει .

Αν και βλεπω τωρα 5λ/100 με 5.3 με την ιδια και λιγο πιο γρηγορη οδήγηση .

_________________
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: DPF
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 17 Φεβ 2018, 17:56 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 26 Απρ 2011, 10:48
Δημοσιεύσεις: 5966
Τοποθεσία: Ιωάννινα
Εικόνες: 3
vaggelis_3333 έγραψε:
6.Προσθετα να τα αποφευγω παρα μονο για μύκητες γιατι κακο κανουν παρα καλο

:agree
ωραίο ποστ ...

_________________
DS3 THP


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: DPF
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 17 Φεβ 2018, 21:55 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 16 Αύγ 2010, 19:36
Δημοσιεύσεις: 20859
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Εικόνες: 1
Εάν ξέρεις κάτι παραπάνω,πές το μου να το μάθω και εγώ,γιατί ακόμη περιμένω απάντηση απο τον Βαγγέλη.
Και βλέπω οτι συμφωνείς,οπότε....για πές.

_________________
Η ΓΝΩΣΗ ΔΙΝΕΙ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ Ο ΧΑΡΑΚΤΗΡΑΣ ΣΕΒΑΣΜΟ.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: DPF
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 17 Φεβ 2018, 22:20 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 26 Απρ 2011, 10:48
Δημοσιεύσεις: 5966
Τοποθεσία: Ιωάννινα
Εικόνες: 3
και εγώ αυτά ακούω στα συνεργεία που συχνάζω και βλέπω τα ακούνε και εκεί που συχνάζουν άλλοι γιαυτό και το +.. δεν έχω να σου πω κάτι μιας και δεν έχω συνεργείο...εσύ πρέπει να μας πεις κάτι πχ γιατί να μην ακούσουμε τον μάστορα αλλά κάτι άλλο...

_________________
DS3 THP


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 1 από 2 [ 25 Δημοσιεύσεις ] Μετάβαση στην σελίδα 1, 2  Επόμενο





Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 8 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια