Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Πέμ 28 Μαρ 2024, 22:00 ]


 Σελίδα 1 από 1 [ 6 Δημοσιεύσεις ] 



 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΠΛΑΣΤΙΚΑ - CITROEN C4
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 16 Αύγ 2018, 21:23 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 02 Σεπ 2012, 12:11
Δημοσιεύσεις: 171
Καλησπέρα στους φίλους του forum,

Είμαι κάτοχος citroen c4 - coupe 2006.
Αντιμετωπίζω εδώ και χρόνια πρόβλημα με τα πλαστικά που βρίσκονται εσωτερικά πέριξ του παράθυρου της πόρτας του πορτ-παγκάζ, τα οποία δεν στηρίζονται πλέον στις βάσεις τους.
Συγκεκριμένα σε αρκετά από αυτά φαίνεται να έχουν σπάσει τα "δοντάκια" με τα οποία κουμπώνουν πάνω στη λαμαρίνα της πόρτας.

Επειδή το μόνο πρόβλημα είναι η στήριξή τους πάνω στη λαμαρίνα αναρωτιέμαι εάν έχει κάποιος να μου προτείνει κάποιο τρόπο αντιμετώπισης του συγκεκριμένου προβλήματος.

Απ' όσο άκουσα και στο συνεργείο είναι ένα σύνηθες πρόβλημα σε αυτό το μοντέλο.

Η πρόταση που άκουσα είναι να βιδωθούν πάνω στη λαμαρίνα αλλά δεν ξέρω ποίος θα μπορούσε να κάνει την εργασία αυτή.

Φιλικά,
Π.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΠΛΑΣΤΙΚΑ - CITROEN C4
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 16 Αύγ 2018, 21:47 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 24 Δεκ 2010, 12:03
Δημοσιεύσεις: 15531
Τοποθεσία: Θεσ/νικη
Μια καλη παχια ταινια διπλης οψης ισως ηταν καλη αρχη.

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

_________________
-Πράκτορας ΑΚΑ Βλέπω ΚΑΙ πίσω από το βουνό, μέσα από το τούνελ, ας έχει και ομίχλη!

1985 GSA - 1986 BX 1.6 TRS - 1991 GS Pallas - 2001 BX Atout - 2003 Saxo 1.1 Furio - 2007 C2 1.4 VTR - 2008 C4 1.6 16v Exclusive - 2010 C4 1.4 16v Elegance - 2011 Xsara 1,6 16v VTS - 2012 C3 1.6 e-HDI Eco Chic, και πλέον 2016 Peugeot 308 SW THP Premium Pack


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΠΛΑΣΤΙΚΑ - CITROEN C4
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 16 Αύγ 2018, 21:49 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 11 Δεκ 2016, 00:57
Δημοσιεύσεις: 599
Pan_81 έγραψε:
Καλησπέρα στους φίλους του forum,

Είμαι κάτοχος citroen c4 - coupe 2006.
Αντιμετωπίζω εδώ και χρόνια πρόβλημα με τα πλαστικά που βρίσκονται εσωτερικά πέριξ του παράθυρου της πόρτας του πορτ-παγκάζ, τα οποία δεν στηρίζονται πλέον στις βάσεις τους.
Συγκεκριμένα σε αρκετά από αυτά φαίνεται να έχουν σπάσει τα "δοντάκια" με τα οποία κουμπώνουν πάνω στη λαμαρίνα της πόρτας.

Επειδή το μόνο πρόβλημα είναι η στήριξή τους πάνω στη λαμαρίνα αναρωτιέμαι εάν έχει κάποιος να μου προτείνει κάποιο τρόπο αντιμετώπισης του συγκεκριμένου προβλήματος.

Απ' όσο άκουσα και στο συνεργείο είναι ένα σύνηθες πρόβλημα σε αυτό το μοντέλο.

Η πρόταση που άκουσα είναι να βιδωθούν πάνω στη λαμαρίνα αλλά δεν ξέρω ποίος θα μπορούσε να κάνει την εργασία αυτή.

Φιλικά,
Π.


Καινούρια κλιπς


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΠΛΑΣΤΙΚΑ - CITROEN C4
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 16 Αύγ 2018, 22:02 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 02 Μάιος 2011, 19:53
Δημοσιεύσεις: 3229
Δεν είναι με κλιπς, έχουν άγκιστρα τα πλαστικά τα οποία σπάνε για πλάκα από το βάρος της εταζέρας και μόνο. Κόστος εκάστου κομματιού 35€ και αναμονή 10 εργάσιμων. Και σε ένα χρόνο, άντε 2 θα έχουν κρεμάσει πάλι. Βίδα βάζεις μόνος σου, προσπάθησε να βρεις μαύρες ξυλόβιδες με μικρο κεφάλι και το κάνεις αν θες. Εγώ πήρα παμπριζόκολλα και έβαλα ελάχιστη όπου είχε πριν στήριγμα στο κάθε πλαστικό, έβαλα κόντρα και τα άφησα όλη νύχτα με την κόντρα να πιάσει καλά. Επειδή είχα βάλει λίγη, όταν χρειάστηκε να βγάλω το ένα, βγήκε με λίγο τράβηγμα, και η κόλλα έφυγε σαν να μην υπήρχε. Πέρασα πάλι κόλλα στα 4 σημεία και τέλος. Σκέψου, σαν μπιζέλι σε ποσότητα σε κάθε σημείο, ίσα να στηρίζεται. Προσοχή, τα πλαϊνά έχουν και βίδα. Αν σου έχει κρεμάσει μόνο το πίσω, βάζεις κόλλα μόνο σε αυτό.

_________________
Μάθε γιατί εγώ και 28 εκατομμύρια ακόμη χρήστες λατρεύουμε τη Revolut. Κάνε εγγραφή με τον παρακάτω σύνδεσμο: https://revolut.com/referral/?referral- ... JUN1-23-AR


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΠΛΑΣΤΙΚΑ - CITROEN C4
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 17 Αύγ 2018, 16:10 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 02 Σεπ 2012, 12:11
Δημοσιεύσεις: 171
Καλησπέρα και ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας,

Φίλε Bill έχω ακριβώς το πρόβλημα που περιγράφεις..

Τις βίδες που μου λες, που θα τις βάλω και που μπορώ να τις προμηθευτώ; Θα περάσουν και θα βιδωθούν στη λαμαρίνα; Βίδωμα με χέρι ή με ηλεκτρικό εργαλείο;
Παμπριζόκολλα δεν έχει τύχει να την ξανά ακούσω; Που την προμηθεύομαι; Την βάζω ακριβώς όπου έχουν σπάσει τα κλιπάκια;

Δεν είμαι και καταλληλότερος άνθρωπος για τέτοιες εργασίες. Μάλλον εντελώς ακατάλληλος είμαι.
Προφανώς όμως δεν υπάρχει άλλη λύση και φυσικά η αντικατάσταση των πλαστικών με νέα είναι ότι πιο τσάμπα μπορεί να κάνει κανείς αφού σπάσανε για πλάκα από μόνα τους. Είναι όπως είπαμε από τα στάνταρ προβλήματα σε αυτό το αυτοκίνητο.

Φαναρτζής θα μπορούσε να τα σετάρει;

Φιλικά.
Π.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΠΛΑΣΤΙΚΑ - CITROEN C4
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 17 Αύγ 2018, 22:45 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 02 Μάιος 2011, 19:53
Δημοσιεύσεις: 3229
Εγώ εχω πολύ κοντά μου το κέντρο βίδας στην Μεταμόρφωση και έχουν και τις βίδες και παμπριζοκολλα. Η παμπροζοκολλα είναι η μαύρη κόλλα που κολλάνε το τζάμι με το σίδερο στο αμάξι. Αν δεν έχεις πιστόλι σιλικόνης δεν σε εξυπηρετεί. Επίσης σε μαγαζί με χρώματα και υλικά, μπορείς να ζητήσεις την "μαύρη κόλλα της 3Μ" . Αυτή δεν την έχω δοκιμάσει να σου πω σίγουρα. Αν δεν πιάνουν τα χέρια σου, πήγαινε καλύτερα σε φαναρτζή.

_________________
Μάθε γιατί εγώ και 28 εκατομμύρια ακόμη χρήστες λατρεύουμε τη Revolut. Κάνε εγγραφή με τον παρακάτω σύνδεσμο: https://revolut.com/referral/?referral- ... JUN1-23-AR


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 1 από 1 [ 6 Δημοσιεύσεις ] 



Συναφή θέματα

Eκλαπη μαυρο Citroen C2
Δ. Συζήτηση: Offtopic
Συγγραφέας: zx lover
Απαντήσεις: 6
ΕΙΔΗΣΕΙΣ CITROËN
Δ. Συζήτηση: Δ.Τ. Citroen Hellas
Συγγραφέας: enginekiller
Απαντήσεις: 0
προβλημα με το Δυναμο
Δ. Συζήτηση: AX
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 14
ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΑΒS ΣΕ ΧΑΝΤΙΑ
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά Xantia
Συγγραφέας: akis7xantia1600
Απαντήσεις: 9
Citroen ZX 1.4i Avantage 1993 - Η παλιά!
Δ. Συζήτηση: Παρουσιάσεις Αυτοκινήτων Χρηστών
Συγγραφέας: plankton69
Απαντήσεις: 11
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 15 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια