Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Πέμ 28 Μαρ 2024, 19:25 ]


 Σελίδα 1 από 1 [ 2 Δημοσιεύσεις ] 



 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Αλλαγή Xenon με LED
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 17 Νοέμ 2019, 17:03 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 11 Σεπ 2006, 08:06
Δημοσιεύσεις: 2852
Τοποθεσία: Phoenix - LineageII official Server
H Αυτοκίνηση 2019 τελείωσε, και σίγουρα εντυπωσίασε με τα καινούργια μοντέλα. Το πιο ευχάριστο για μένα είναι ότι βγαίνοντας και φεύγοντας από την εκδήλωση, σε εκείνον τον δεύτερο χώρο που έχει με προϊόντα αυτοκινήτου, βρήκα κάτι που το έψαχνα για πολλά πολλά χρόνια. Βρήκα ένα μαγαζί λοιπόν, που εμπορεύεται και εγκαθιστά λάμπες LED. Σιγά το νέο θα μου πεις, έχουμε γεμίσει τέτοια μαγαζιά.
Ναι αλλά D1S Led στα 35W με αντάπτορα που παίζουν πραγματικά plug n play; Κανένα μέχρι τώρα.
Αυτό σημαίνει ότι οποιοδήποτε μοντέλο (C4 VTS, C5 Exclusive) έχει τα κλασικά xenon D1S, μπορεί πλέον να βάλει LED . Αυτό μέχρι σήμερα ήταν ακατόρθωτο, και όποιος γνωρίζει λίγο την κατάσταση, τα κινεζομάγαζα που στέλνουν Led αυτά τα Led δεν είναι καθόλου Plug n Play. Θέλει πολύ κόψε ράψε.
Ορίστε ένα διαφωτιστικό βίντεο για τον πανικό και τις δυσλειτουργίες του χώρου: https://youtu.be/-PKI0zrdntg

Η τιμή για ένα ζευγάρι τέτοιες λάμπες είναι στα 200 ευρώ (πιθανολογώ ότι με παζάρια θα πέσει λίγο) και παρέχει 2 χρόνια εγγύηση. H εταιρεία ονομάζεται moversamsung και έχει και το αντίστοιχο site.
Σίγουρα κάποια στιγμή θα το επισκεφθώ και θα γράψω εντυπώσεις.



Στάλθηκε από το EVR-AL00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αλλαγή Xenon με LED
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 17 Νοέμ 2019, 21:35 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 06 Απρ 2014, 19:20
Δημοσιεύσεις: 132
Καλησπέρα,
Στο βίντεο καταλήγει οτι είναι downgrade η αναβάθμιση σε led.
Και απαντάω σ αυτό το μήνυμα καθότι σήμερα στο c4 άλλαξα τα led nighteye H7 σε HID 6000Κ με ενισχυτές philips που είχα απο προηγούμενη χρήση γιατί τα Led Η7 δεν παρείχαν την προσδοκώμενη φωτεινότητα.
Αυτό γίνεται τουλάχιστον σε εμένα κατανοητό γιατί σε επαρχιακούς δρόμους όπου κινούμαι, παλαιότερα με την χρήση HID μου ήταν περιττή η χρήση μεγάλης σκάλας εν αντιθέσει με τα Led οπου η χρήση της μεγάλης σκάλας ήταν δεδομένη κάθε στιγμή.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αλλαγή Xenon με LED
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 18 Νοέμ 2019, 00:51 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 14 Απρ 2009, 19:53
Δημοσιεύσεις: 7471
Τοποθεσία: Βόλος
Στην μεσαία έχω πάνω από 8 χρόνια ένα κιτ xenon με αλλαγή μια φορά λάμπες. Το αποτέλεσμα ζηλευτό τόσο από απόδοση όσο και με σεβασμό προς τους απέναντι. Προληπτικά είναι και σε χαμηλότερη σκάλα και αποδεδειγμένα τυφλώνουν. Τώρα στην μεγάλη όλα αυτά τα χρόνια έχουν δοκιμαστεί 2 κιτ led, 2 ζευγαρια Philips xenon και diamond effect και ένα ζευγάρι oshram nightbraker το οποίο είχε τη καλύτερη απόδοση αλλά χρωματικά δεν ήταν αυτό που έψαχνα. Τελικά σε 3ο Κιτ led εγινε η νύχτα μέρα. Εκεί που θέλω να καταλήξω είναι ότι το led τουλάχιστον στα απλά φώτα δεν είναι χειρότερα αλλά επειδή δεν αντιγράφει το "νημα" όπως το Κιτ ξενον θέλει λίγο τύχη στο πώς θα κάτσει στο φανάρι, που κοιτάνε τα led κτλ για να απόδοσει τα μέγιστα

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

_________________
Αν ο παράδεισος είχε στροφές ο θεός θα είχε vts
ΕικόναΕικόνα
My Citroen C4


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 1 από 1 [ 2 Δημοσιεύσεις ] 



Συναφή θέματα

Αλλαγή Ελαστικών
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση C1
Συγγραφέας: pevi
Απαντήσεις: 45
Αλλαγή κινητήρα
Δ. Συζήτηση: BX
Συγγραφέας: Bx(1,4)
Απαντήσεις: 3
αλλαγη μοτερ απο 1.6 16ν σε 1.6 THP 175hp
Δ. Συζήτηση: Βελτιώσεις C4
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 1
αλλαγη ψυγειου καλοριφερ
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C4
Συγγραφέας: borba
Απαντήσεις: 8
Αλλαγή διάστασης ελαστικών απο 205/55/r17 σε τι;;;
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση C4 Picasso
Συγγραφέας: zeys13
Απαντήσεις: 6
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Google [Bot] και 10 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ