Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Πέμ 28 Μαρ 2024, 16:28 ]


 Σελίδα 1 από 1 [ 9 Δημοσιεύσεις ] 



 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Air Contition
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 05 Ιουν 2020, 16:50 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 29 Μαρ 2014, 17:10
Δημοσιεύσεις: 399
Στα καλα καθουμενα 4 με 5 φορες που χρειαστηκε να βαλουμε κρυο το τελευταιο εικοσαημερο ,αρχισε με το να μην βγαζει κρυο απ την πλευρα του οδηγου , αλλη φορα εβγαζε κανονικα και σημερα ο συνοδηγος ειχε δροσουλα και εγω αερακι απ εξω .
Σιγουρα εχει γραφτει εδω μεσα και θυμαμαι να εχω διαβασει χωρις να δινω ιδιαιτερη σημασια ,θα παρακαλουσα αν καποιος δεν βαριεται με χιλιοειπωμενο θεμα και το εχει περασει
η θυμαται που εχει διαβασει για αντιστοιχο θεμα να μου το υποδειξει .Φανταζομαι θα ειναι το ιδιο αν οχι σε ολα τα μοντελα τουλαχιστον στα C4

_________________
C4 Grand Picasso HDI 1.6 EGS 6


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Air Contition
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 06 Ιουν 2020, 14:35 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 16 Ιούλ 2007, 14:19
Δημοσιεύσεις: 4897
Τοποθεσία: Αθήνα
Εικόνες: 1
Μάλλον αυτό
viewtopic.php?f=90&t=13651&hilit=%CE%B3%CF%81%CE%B1%CE%BD%CE%AC%CE%B6%CE%B9%CE%B1


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Air Contition
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 08 Ιουν 2020, 08:08 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 29 Μαρ 2014, 17:10
Δημοσιεύσεις: 399
aiolos ευχαριστω
Το ειχα διαβασει απλα αλεξιπτωτιστες στο φορουμ ζητανε λυσεις και δεν βαζουν ουτε φωτο ουτε λενε τελικα πως και αν ελυσαν το προβλημα .
Λοιπον κατι που δεν εχει γραφτει , το κιτ απο το picasso δεν εχει καμμια σχεση με το κιτ απο το C4 και τα υπολοιπα αμαξια του γκρουπ που ειναι παμφτηνο καμμια 25ρια ευρω
Για το δικο μου ειναι αυτο https://www.ebay.com/itm/Control-kit-Ci ... SwHc9elvLr
μαλιστα υπαρχει μονο ενα στο ebay και η τιμη καιει και τσουρουφλαει.
Δευτερο στο you tube δεν υπαρχει ουτε ενα βιντεο how to για picasso για κλαπετα κιτ και κλιμα , ενω χιλιαδες για C4 και 308 .
και τριτον δεν βρισκω καμμια αναφορα σε αγγλικα σαιτ για repair και καπου χανεσαι αναμεσα στα χιλιαδες για C4
Μολις βρω λιγο χρονο και κεφι θα το ανοιξω να δουμε ακριβως τι τρεχει και με φωτο.

_________________
C4 Grand Picasso HDI 1.6 EGS 6


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Air Contition
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 08 Ιουν 2020, 14:04 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 16 Ιούλ 2007, 14:19
Δημοσιεύσεις: 4897
Τοποθεσία: Αθήνα
Εικόνες: 1
Όντως πανάκριβο. Είναι πολύ πιο σπάνιο το Picasso οπότε το χτυπάνε. Με τόσα λεφτά ίσως να είναι καλύτερο να κάνεις κάτι μόνος σου. π.χ. αν έχει σπάσει μόνο ενα γρανάζι κάπου θα μπορείς να φτιάξεις αν τους το πας. Ακόμα και με 3D printer σε πλαστικό.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Air Contition
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 23 Ιουν 2020, 20:04 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 29 Μαρ 2014, 17:10
Δημοσιεύσεις: 399
ΠΑΙΔΙΑ επειγον
Ξερει κανεις τι φρεον και τι ποσοτητα παιρνει το αιρ κοντισιον καθως και ποσο λαδι ο κομπρεσορας απο το grand picasso μου μοδελο 2006 ;

Μπορει απο χωρα σε χωρα να εχουν διαφορετικο κλιματιστικο; η να διαφερει απο το ιδιο μοντελο βενζινη η πετρελαιο;

_________________
C4 Grand Picasso HDI 1.6 EGS 6


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Air Contition
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 24 Ιουν 2020, 19:20 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 29 Μαρ 2014, 17:10
Δημοσιεύσεις: 399
Kαι απαντω R 134a 0.450Kg and oil SP10 PAO 68 or PAG ISO 46 135ml

_________________
C4 Grand Picasso HDI 1.6 EGS 6


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Air Contition
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 24 Ιουν 2020, 21:53 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 29 Μαρ 2014, 17:10
Δημοσιεύσεις: 399
Λόγο του οτι εχει πεθανει ο μοναδικος ψυκτικος αυτοκινητων του νομου μας και τωρα κανει τον ψυκτικο ενας ψυγειάς αυτοκινητων , βεβαια ολα τα συνεργεια εχουν μια μπουκαλα και την κουνανε
και λενε σου βαλαμε πεσε το 50αρι , ηθελα να συμπληρωσω και λογω του οτι ειμαι ψυχαναγκαστικος ηθελα μονο απο ψυκτικο αυτοκ.
Μια και δυο μου την δινει σημερα και κατεβαινω αθηνα ,ειχα διαβασει εδω μεσα ειδα και το σαιτ ηταν και διπλα στην εθνικη παω , ωραιος εγω στο γνωστο μαγαζι της νεας ερυθραιας .
Της ποπης ω ποπη , απ τις 10 μεχρι τις 6 δεν βρεθηκε ενα 10λεπτο .
Τα μαζεψα και την εκανα .
Τι λασποκοιλιεμαι ο μαλακας δεν γινομουνα ψυκτικος;

_________________
C4 Grand Picasso HDI 1.6 EGS 6


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Air Contition
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 24 Ιουν 2020, 22:23 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 20 Νοέμ 2017, 08:13
Δημοσιεύσεις: 1082
Όντως πολύ δουλειά το συγκεκριμένο στην Ερυθραία, άλλοι κυνηγάνε τα μαστοριά, άλλοι τις γραμματέες, σκάνε έκτακτα περιστατικά φορτηγάκια με ψυγεία, έρχονται τα ραντεβού και ψάχνουν την σειρά τους, ένας πανικός αλλά έχουν φτιάξει και ονομα, μιλαμε για χρήμα όχι αστεία. Θυμάμαι πληρωση με αμπούλα πάει 76€.

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

_________________
-Γιώργος -
C3 1,2 82[color=#008040] -


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Air Contition
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 01 Ιούλ 2020, 10:14 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 29 Μαρ 2014, 17:10
Δημοσιεύσεις: 399
barimagas έγραψε:
Όντως πολύ δουλειά το συγκεκριμένο στην Ερυθραία, άλλοι κυνηγάνε τα μαστοριά, άλλοι τις γραμματέες, σκάνε έκτακτα περιστατικά φορτηγάκια με ψυγεία, έρχονται τα ραντεβού και ψάχνουν την σειρά τους, ένας πανικός αλλά έχουν φτιάξει και ονομα, μιλαμε για χρήμα όχι αστεία. Θυμάμαι πληρωση με αμπούλα πάει 76€.

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xριστός και παναγια αγιοι παντες και τα 12 ευαγγελια . Δηλαδη ο φύλακας αγγελός μου με φυλαξε σταληθεια αυτη την φορα
ΕΝημερωτικά ο ψυγειας αυτοκινητων της κωλοπολης μου συμπληρωμα με αμπουλα μου πηρε 25 γιουρια ,αλλά μου ειπε με μια πρωτη ματια που εριξε ψυγειο αλλαγη και επισκευη
προληπτικη στο κομπρεσορα (χανουν λεει απο μια φλαντζα με τον χρονο ) θελει 250 γιουροπουλα .Εγω παντως για λαμογιο τον εκοψα.
Ρε παιδια δεν υπαρχει ενα φυσιολογικο μαστορι με παθος για την δουλεια του περιοχη αττικης με φυσιολογικες τιμες no λαμογιο ;
Στο δια ταυτα τωρα ,που ξεκινησα το τοπικ
Νομιζω οτι εχει ξανααναφερθει στο φορουμ αν το αιρ κοντισιον βγαζει κρυο μονο απο μια πλευρα , οποια ναναι η οποια μπορει και να αλλαξει , προτου αρχισουμε να δυαλυουμε τα παντα απο τα νευρα μας , κοιταμε αν θελει συμπληρωμα , το τεζαρουμε και οπως στην δικη μου περιπτωση ειδα τον βορειο πολο απο κοντα .
Το γιατι το κανει αυτο δεν το γνωριζω .
Τωρα ομως που ο αρκουδος γυρισε στον βορειο πολο μυριζει ομως , και τωρα τι κανουμε ; παλιοτερα ειχα χρησιμοποιησει το https://pim.liqui-moly.de/pidoc/P000666 ... 0.0-en.pdf με καλα αποτελεσματα και μαλλον θα το ξαναχρησιμοποιησω αν και οι οδηγιες ειναι ασαφεις ΓΙΑ ΜΕΝΑ . ΕΓΩ ειχα βαλει το αιρ κοντισιον να δουλευει τερμα χωρις τα φιλτρα και το καπακι απο κατω και ειχα βαλει το μυκητοκτονο να χτυπαει κατευθειαν στην τρυπα των φιλτρων.
εχει κανεις αλλος καμμια φαιανη ιδεα;

_________________
C4 Grand Picasso HDI 1.6 EGS 6


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 1 από 1 [ 9 Δημοσιεύσεις ] 



Συναφή θέματα

Προβλημα με Air Contition
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά Xsara
Συγγραφέας: vil
Απαντήσεις: 7
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 8 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ
 
cron